Workshop zang van de Balkan Voor 2013 wordt het pas ernst n v 'rTïiisSi v Laatste hoofdprijs Dolfinn loterij uitgereikt H E I L O O ym.. 14 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD i 1 Wi - - De echte Jordanees 9 NOVEMBER 2011 U ITKIJ KPOST Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Maandag 7 november besprak de gemeenteraad de begroting voor 2012. Daar was hij, begonnen om kwart over 5, opvallend snel mee klaar. Na minder dan drie uren vergaderen kon de voorzit ter, burgemeester Hans Romeyn, conclu deren dat alle partijen instemden, met een aantekening van de WD dat zij zich niet kon vinden in wijziging van het ozb- tarief en aantekeningen van de NCPN dat zij tegen alle bezuinigingen is en tegen verhoging van de hondenbelasting. Deze begrotingsbehandeling bracht ook bijna geen strijd. Deels is dat te verklaren omdat er geen algemene beschouwingen meer waren. Die waren al gehouden in juli bij het vaststellen van de zogenaam de Kaderbrief, waarbij de grote lijnen voor de begroting 2012 al waren uitge zet. Maar een verklaring is zeker ook dat voor 2012 nog geen sprake is van ingrij pende bezuinigingen waar burgers echt last van hebben. Voorlopig houdt men het op verlenging van afschrijvingster mijnen, enige versobering in het groen- beheer en minder inhuur van personeel. Ingrijpende en voor de burgers merkbare bezuinigingen zullen er echter voor 2013 en 2014 wel moeten komen. Voor die toekomstige serieuze bezuinigingen is het college van Burgemeester wethou ders 'op 1 november 2011 een dialoog met inwoners, bedrijfsleven en maat schappelijke instellingen gestart', zo was in het raadsvoorstel voor 7 november te lezen. De actie met een prijsvraag voor burgers voor het beste idee om te bezui nigen maakt hier deel van uit. Blijft 't Beestenboetje? Met het oog op 2013 en 2014 was er deze avond een inspreekster, mevrouw Lideke van Riel, die opkwam voor ons dierenparkje 't Beestenboetje. Een dezer dagen bood zij met andere vrijwilligers, met kinderen en twee ezels erbij op het gemeentehuis 2011 handtekeningen aan. Nu is er al een bezuinigingsmaatregel genomen om minder personeel voor de groenvoorziening van buiten de gemeen telijke organisatie in te huren en daar voor in de plaats eigen personeel flexibe ler in te zetten. En zo houdt de beheerder van 't Beestenboetje minder uren over om zich bezig te houden met het die renparkje. Er zijn gelukkig wel ruim voldoende vrijwilligers voor een acti viteit als deze. Voor de langere termijn, 2013 en 2014, is het voortbestaan van 't Beestenboetje echter nog niet gegaran deerd. Dat bleek uit de beantwoording van vragen van gemeenteraadsleden door wethouder Désirée Sehmalsehlager. Zij zei dat voor die zware jaren geen enkele bezuinigingsoptie wordt uitge sloten, en dus ook deze niet. Hetzelfde geldt voor zwembad 't Baalje. Daar wacht een moeilijke beslissing, die haar schaduwen vooruit blijft werpen. Initiatieven samen met de stichting Vrienden van 't Baafje? Misschien toch een zwembad samen met Castrieum? Met Castrieum en Bergen? Het lijken vooralsnog vogels in de lucht. Signalen van politieke partijen, ook weer in deze gemeenteraadsvergadering, dat zij graag zien dat het zwembad open blijft, lijken dan ook op schoten in de lucht. Nieuw politiebureau in Heiloo? Over samenwerking met andere gemeenten gesproken. De VVD leek deze avond voor enige strijd te gaan zorgen met een motie waarin zij - niet voor de eerste keer - pleitte voor inten sieve samenwerking van Heiloo met Castrieum en Bergen. Maar daar plaatste portefeuillehouder Hans Romeyn - zeker ook niet voor het eerst - de samenwer king van de acht gemeenten van de regio Alkmaar tegenover (voorheen regio Noord-Kennemerland geheten). De WD, bij monde van fractievoorzitter René van Splunteren, drong vervolgens niet verder aan en trok haar motie in. Goed nieuws was er wel over de samenwerking van de politiekorpsen van Heiloo, Bergen en Castrieum in de zogenaamde regio Duinstreek. In de aan biedingsbrief bij de begroting voor 2012 meldde Hans Romeyn hierover letter lijk: 'De politiekorpsen van Castrieum, Bergen en Heiloo worden gezamenlijk gehuisvest. Het nieuwe politiebureau voor de Duinstreek komt, mits aan een aantal voor waarden kan worden voldaan, in Heiloo te staan. Afhankelijk van de tijdsduur van de onderhandelingen starten de bouwacti viteiten zo snel moge lijk. De vraag daarbij is of de bouw van het bureau al in 2012 kan worden afge rond.' Naar uw verslaggever heeft begre pen gaat het hierbij om een locatie in Zuiderloo/Zandzoom. Met voorwaarden en onderhandelingen wordt bedoeld, aldus Romeyn in de discussie, dat er nog een prijs moet worden bepaald en dat wensen van de politie moeten passen op de aangeboden plek. En, merkte de bur gemeester ook nog op, dan moet er geen roet in het eten komen door nieuwe ont wikkelingen als de komst van een nieu we nationale politie of een herindeling van de politieregio's. Wordt vervolgd, zeggen we dan. Verder vermeld ik nog: dat met name de WD haar blijd schap uitsprak over de komst van een geluidswal voor Plan Oost, maar dat zij deze met 2,27 meter 'vanaf het maaiveld' aan de lage kant vindt. Volgens wethou der Sehmalsehlager wordt de wal echter wel degelijk 4 meter hoog. Dit punt werd niet uitgediscussieerd dat fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA zich verontrust toonde dat er nog steeds geen handtekening is van projectontwikkelaar Timpaan onder de samenwerkingsovereenkomst voor de bouw van woningen in Zuiderloo (voor de gewone raadsvergadering van 14 november staat het agendapunt 'Strategie Zandzoom' op de agenda) dat René van Splunteren zich afvroeg of, als bij de huidige economi sche crisis de Zandzoom niet tot ontwik- I M Ti keling komt, we straks nog wel een aan sluiting op de A9 kunnen betalen dat Cees Rootjes aankondigde dat zijn fractie met een initiatief zal komen om de door het college geplande afschaf fing van de vergoeding van de premie voor de aanvullende ziektekostenver zekering voor minima (AZG) teniet te doen dat Willem Gomes van de NCPN zei - en ook niet voor het eerst - dat bezui nigingen nergens voor nodig zijn omdat Heiloo nog voldoende reserves heeft en dat deze reserves zijn opgebracht met belastingen van burgers dat fractievoorzitter Hans van Halem van D66/GroenLinks hiertegen inbracht dat deze reserves voor een belangrijk deel juist niet door belastin gen zijn opgebracht, maar door grondex ploitaties dat Cees Rootjes de lachers op zijn hand kreeg toen hij tegen een van de wethouders zei: 'Mijn vraag heeft u ver keerd begrepen, maar u heeft wel het juiste antwoord gegeven'; en dat de gemeenteraad tenslotte zo onthecht raakte dat sommigen zich vrij voelden om met Willem Gomes in discus sie te gaan over zijn stelling dat het mar xisme alles beter zou hebben gemaakt. Hierop zei bijvoorbeeld Rootjes dat bij het reëel existerende marxisme er even goed sprake was van 'een bovenklasse die zich verrijkte', waarop Gomes terug sloeg met de bewering dat het commu nistische China nu toch maar het kapita listische westen moet redden. I --.'AfC-: r br, Familie Kroon wint een weekendje Antwerpen! Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen zaterdag is de laatste hoofdprijs van de loterij die tijdens het festival Dolfinn Rocks werd gehouden, overhandigd aan de gelukkige prijswinnaar. Het weekendje Antwerpen is gewonnen door de familie Kroon uit Heiloo. Zij kregen deze cheque afgelopen zaterdag uitgereikt. Namens de organisatie van Dolfinn Rocks was Arno Holstvoogd aan wezig om de prijswinnaars te feli citeren met him hoofdprijs. Ook dit jaar werden er tijdens het fes tival weer veel loten verkocht. Veel bedrijven uit Heiloo en omstreken boden velschillende arrangementen, cheques en leuke prijzen aan voor deze loterij. De trekking van de loterij vond plaats op de avond zelf en werd verricht door Hennie Huisman. Onder veel belangstelling werden de lootjes door Hennie getrokken en met veel enthousiasme las hij de prijswinnaars voor. Nu alle prijzen hun bestemming hebben gevonden, maakt de organisatie van stichting Dolfinn zich alweer op voor de zevende editie van Dolfmn Rocks in 2012. Stichting Dolfinn feliciteert alle prijswinnaars en hoopt u weer te zien op Dolfmn Rocks 2012. HEILOO - Houd je van zin gen? Doe dan een keer mee aan de workshop Zang van de Balkan onder leiding van Srdan Kekanovic. Deze vindt plaats op zon dag 20 november, van 13.30 tot 16.30 uur in de Kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Noten kunnen lezen is niet nodig. Tijdens deze workshop leert Srdan je liederen uit steden van voormalig Joegoslavië, maar ook ballades van het platteland en uit het Sefardische repertoire. Dit doet hij op een leuke gezellige manier, want plezier aan zingen staat bij hem voorop. Srdan, woonachtig in Heiloo, verzorgt veel concerten in de regio, onder meer in de kapel GGZ NHN. Hij is al achttien jaar in Nederland en was, voor hij zijn land ontvluchtte, werkzaam bij het operahuis van Osijek. In eigen land was hij bekend en won grote prijzen. Eenmaal in Nederland kon hij het een aantal jaren niet opbrengen om te zingen en te musiceren. De laatste jaren vindt hij rust, en daarmee kwam de zin in muziek maken weer terug. Srdan zingt naast liederen van de Balkan, ook veel Nederlandstalige muziek en scoorde hoog tijdens het Annie M.G. Schmidt concours. Wil je hem horen zingen, bezoek dan de website: www.srdan.zingt.nl. Ben je nieuwsgierig en wil je wel eens kennismaken met de muziek van de Balkan, geef je dan vóór 15 novem ber op via: www. pridini@quicknet. nl of telefonisch bij Nel Coolegem, tel. 072-5335427. Deelnamekosten zijn 15,- inclusief koffie, thee en bladmuziek. HEILOO - Vorige week was foto grafe Lenie Kneppers op bezoek bij Fotoclub Heiloo. Zij is er in geslaagd om via ongedwongen portretten de 'echte' Jordanees vast te leggen in de intimiteit van hun eigen woning. Haar foto's geven een zeldzaam kijkje bin nenkamers. Naast de diverse woonkamers completeren de kleine winkels en ambachtelijke bedrijfjes het zo typerende beeld van de Jordaan. De foto's ver beelden samen de geschiedenis van de laatste 25 jaar, waarin de Jordaan veranderde van een ver vallen volksbuurt in een duurdere woon- en uitgaanswijk. Van haar foto's is ook een boek uitgegeven: Thuis in de Jordaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 14