wm&k Klaverjassen voor Kika Ontruimingsoefening op Camping Bakkum Hulp van Humanitas van groot belang Open avond bij duikclub Aqua Plus Carnavalsseizoen opent op bijzondere datum Sad 'Keu&m P L A Z A S&M NIEUWS UIT DE REGIO Bakkum Krook TEGELS SANITAIR UITGEEST, GEESTERWEG 10 Limmen en Akersloot verwelkomen Sint Nico laas regio 17 yü'. ,--K^ iSSi HvtXïKwfl Er werden verschillende scenario's gespeeld, met alle mogelijke hulpdiensten. Theatergroep Horizon leverde acteurs die het de hulpdiensten extra moeilijk moesten maken. Foto: Vincent Bioothoofd REGIO - Op Camping Bakkum vond zaterdag 5 november een rampoefening plaats. Als sce nario had men een brand op het terrein en in het bos geën sceneerd en de camping moest worden geëvacueerd. De hulpdiensten werkten hierbij nauw samen met de bedrijfshulp verlening van de camping en de boswachters van PWN. Bij de oefe ning waren circa vierhonderd men sen betrokken, onder wie meer dan tweehonderd figuranten. Camping Bakkum is een van de grootste campings van Nederland. Het is daarom uiterst belangrijk dat een ontruiming goed wordt geoefend. De oefening is gehouden op ini tiatief van het management en de eigenaar van de camping, waterlei dingbedrijf PWN. De verschillende duinbranden in de regio maakten extra duidelijk dat een grote oefe ning met de hulpdiensten geen overbodige luxe is. De bedrijfs hulpverlening (BHV) van de cam ping oefent ook regelmatig op klei nere schaal. Bij deze praktijktest waren brandweerwagens, poli tieauto's en ambulances betrok ken. Behalve ambulance, brand weer, politie en BHV-organisatie oefenden ook de boswachters van PWN, reddingsbrigade, de gemeente, de 112-meldkamer, het Westfriesgasthuis en de GHOR (geneeskundige hulpverlening) mee. De oefening stond onder coördinatie van Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. REGIO - Incidentele hulp bij Humanitas is vaak urgente hulp op korte termijn. De vaste hulp valt even weg, wil er even tus senuit of er is gewoon even geen hulp op dat moment. Humanitas zorgt dat er hulp gebo den wordt hoe klein, kort of onbe nullig dit ook lijkt. Voor de aanvrager is deze bege leiding van wezenlijk belang. Hulp waar iedereen recht op heeft, met name in een situatie waarbij men even zelf niet meer de mogelijk heid of de middelen heeft om zelf- redzaam te zijn. Samen met een klein groepje vrijwilligere en de steim van het kantoor in Alkmaar, slagen zij er steeds weer in om per jaar tussen de 120 en 150 aanvragen voor incidentele hulp te honoreren. Sommige vrijwilligere zijn al redelijk op leeftijd en kimnen wel wat nieu- AKERSLOOT - Zondagavond 13 november houdt duikvereniging Aqua Plus een open avond in het zwembad van Motel van der Valk in Akersloot. Aqua Plus bestaat 25 jaar en zoekt enthousiaste duikers en snorkelaars. Neem uw zwembroek of badpak en eventuele vinnen, duikbril en snorkel mee, want als u wilt, kimt u gelijk het water in. Ook kunt u met een begeleider onderwater met een perslucht duikset om. Altijd al wil len leren duiken? Of het duiken in verenigingsverband weer op willen pakken in combinatie met condi tietraining in de wintermaanden? Kom vrijblijvend kijken op onze open avond. Door zelf te water te gaan, te snorkelen en het uitprobe ren van een pereluchtset, wordt de basis gelegd voor mooie duikerva ringen in Nederland en daarbuiten. Belangstellenden zijn welkom op zondagavond 13 november om 20.30 uur in het zwembad van Motel van der Valk in Akersloot. Deelname is vanaf de leeftijd van zestien jaar. Voor verdere informatie kijkt u op www.aqua-plus.nl of neem contact op met Paul Coebergh, tel. 072- 5320675 of Hans van de Vooren, tel. 0251-658824). Een email sturen kan ook: aqua_plus_duikvereniging@ hotmail.com. AKERSLOOT - Op zaterdag 12 november wordt in café De Vriendschap in Akersloot een klaverjasdrive gehouden. Een geweldige prij zentafel kenmer ken deze drives. Naast het klaverjassen is er natuurlijk ook een verloting met daarin schitterende prijzen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting Kika die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het dertig jarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij besloten deze stichting in 2010 en 2011 steunen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven via tel. 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelna me bedragen 5,- per persoon en de aanvang van deze drive is 20.00 uur. LIMMEN - Op 11-11-2011, een magisch carnavalsgetal, vieren de Uijlenspieghels de openings avond in de Burgerij in Limmen; in carnavals tijd omgedoopt tot Leutbunker de Burgerij. Op deze avond wordt op ludie ke wijze bekend gemaakt hoe de samenstelling van de Prins en zijn gevolg eruit komt te zien. Het komend carnavalsseizoen zal in ieder geval worden doorgebracht in Spaanse sferen. In dit thema kunt u van alles veiwachten. Van margheri- ta's en sangria tot Spaanse danse ressen en toreadors. Wie weet is de Europese crisis ook een item. Bent u nieuwsgierig geworden wat deze avond zal brengen? Om 21.00 uur gaan de deuren open, de toegang is gratis en u hoeft niet verkleed te komen. Deze opening van het camavalsei- zoen is voor iedereen die zin heeft in een avond vermaak en gezelligheid. Prins Tyl de XlIIe en zijn gevolg heten u welkom! we collega's gebruiken. Het motto is 'de voldoening van uw inzet is de beloning voor uw hulp'. Heeft u af en toe nog een paar uurtjes over en kunt u incidenteel behulpzaam zijn, meldt u zich dan aan bij Humanitas, tel. 072-5401800. Ook als u voor incidentele hulp in aanmerking wilt komen, kimt u dit nummer bellen. Op www.humanitas.nl vindt u alle informatie over de hulp en begelei ding. Prins Tyl de XlIIe en zijn gevolg heten u welkom op 11-11-2011 in de Burgerij. Aangeleverde foto ADVERTENTIE 9 NOVEMBER 2011

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15