VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT Op zondagmiddag in het Trefpunt Het werken met transferverf VRIJWILLIGERS VACATUREBANK i6 V HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl EXPOSITIE MAATSCHAPPELIJKE STAGEPLAATSEN Beeldhouwen voor beginners Aangepast fitness voor iedereen Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 9 NOVEMBER 2011 UITKIJKPOST Tot vrijdag 9 december is een deel van de portretten van vrijwil ligere uit Heiloo, gefotografeerd door Collectief Contour te zien in het gemeentehuis van Heiloo. De foto's zijn gemaakt in het kader van het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk. Het zijn prachtige foto's die vele invalshoeken van het vrijwilligerswerk in de verschillende sectoren in Heiloo te zien geven. Belastingdienst stopt met navor dering giftenaftrek vrijwilligers- vergoedingen Voor het zomerreces heeft de Tweede Kamer de motie van Omtzigt, Schouten e.a. aangeno men. Hierin wordt de regering opgeroepen om met onmiddellijke ingang te stoppen met navorderin gen van de giftenaftrek van vrijwil- ligerevergoedingen. In een brief van het Ministerie van Financiën legt de staatssecretaris uit op welke wijze de regering uitvoering aan de motie geeft: de belastingdienst stopt met navorderingen over de jaren 2008, 2009 en 2010 en personen die al een navordering hebben ontvangen (en betaald) kunnen teruggave krijgen. Om ook voor 2011 en verder duide lijkheid te hebben over wanneer wel en niet aftrek is toegestaan, heeft de Tweede Kamer aan de staats secretaris gevraagd om hier samen met de Nederlandse Organisatie van Vrijwilligere over te praten. Kijk voor meer informatie op de website van het VIP www.vrijwilligerehei- loo.nl onder Vraag en Antwoord. Dag van de Vrijwilliger Op 7 december, de 'Dag van de Vrijwilliger', organiseert de gemeen te Heiloo een feestelijke vrijwil- ligereavond bij Hotel restaurant De volledige tekst van de vaca tures is te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt. Bibliotheek Heiloo staat een mega-operatie te wachten: alle materialen moeten de kast uit, gescand en weer in de kast worden gezet. Zij kimnen 24 vrijwilligers gebruiken voor dit project. Daarnaast zijn er nog een paar leuke vacatures in de bibliotheek. Organiseren van exposities in het Trefpunt. De Stichting Welzijn Heiloo zoekt een spelleider voor het Zondag-middagcafé. De redactie van het blad Springlevend (KBO/ANBOO kan versterking gebruiken. In De Loet heeft men behoef te aan iemand die koffie wil schenken op vrijdag- of zater dagavond, natuurlijk bent u niet elke week aan de beurt. Bij verschillende organisaties zijn er coördinerende, orga niserende en/of besturende vrijwilligers nodig! De volledige tekst van de volgen de stageplaatsen is te zien op de website Vrijwilligers Informatie Pimt: Actievoerders voor kinderen of voor het klimaat; doe mee met de Mas-scholenstrij d; maak een work- Fletcher Heiloo van 19.30 tot 22.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben grote waardering voor men sen die zich belangeloos voor ande ren inzetten, al of niet in georgani seerd verband, en willen hen daar graag voor bedanken. U kunt u opgeven via de organisa tie waar u vrijwilligerswerk doet, via de website van de gemeente Heiloo www.heiloo.nl of de web site van het VIP www.vrijwilligere- heiloo.nl. Telefonisch kan ook bij het KlantenContactCentmm van de gemeente, via telefoonnummer 072 535 66 66. Vrijwilligerswerk in de sector Kunst en Cultuur (foto Collectief Contour) shop voor kinderen; Collectant; administratief ondersteuner; assistent mediawijsheid-muziek; assistent mediawijsheid-sociale media; knaagdierenverzorgere; bloemschikker; assistent kleuter- kerkviering; ondersteuning kinde ren met een ernstige beperking; klussen in de tuin. Kijk op de website onder "maat schappelijke stage -> jongeren -> zoek een stageplaats". Het schooljaar is nog maar net begonnen, maar wat let je om alvast een leuke stageplek voor je maatschappelijke stage te zoeken! Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwiüigers@welzijn- heiloo.nl, website www.vrijwil- ligersheiloo. nl. Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00-17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak. Voor maa tschappelijke stages: vrijdag 10.00 tot 15.00 uur, e-mail stagemakelaar@wel- zijnheiloo.nl. Op zondagmiddag hoeft nie mand in Heiloo zich te ver velen. Om de 14 dagen is er van half twee tot half vijf het Zondagmiddag Café. Daar ont moet u andere mensen die het ook leuk vinden om samen iets te doen, bijvoorbeeld klaverjas sen, bridgen, keezen. Of scrab ble, rummikub, sjoelen, biljar ten. Noemt u maar op. En wie dat liever doet kan een van de zaterdagkranten lezen, internet ten of een babbeltje maken onder het genot van een kopje koffie of een ander drankje. Op andere zondagen is er een voor stelling in het Trefpunt. Wij zijn het seizoen gestart met Opera Pietje en het West-Fries Cabaret. Beide voor stellingen waren een groot succes. Hieronder leest u over de evene menten in november en december. Wie een vooretelling wil bijwonen moet tevoren een plaats reserveren. Telefoon 072-5331297. Als u lid bent van de buurtbus kunt u op zondag worden gehaald en gebracht. Bel daarvoor naar ditzelfde nummer, van ma. Pm do. tussen 9.30 en 11.30 uur. Meer informatie treft u aan op onze website www.welzijnhei- loo.nl. De afzonderlijke vooretel lingen worden ook aangekondigd via onze wekelijkse rubriek in de Uitkijkpost. Laat u op zondag 13 november meevoeren op een muzikale reis met het elektronische Böhrn orgel van Dirk-Jan Ranzijn. Deze Alkmaarder is een inter nationale artiest die regelma tig optreedt in onder andere Engeland, Malta, Denemarken en Duitsland. Laat u verrassen door het bijzondere spel van deze virtuoos. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 7,50, reserveren verplicht. Sandra van der Meer Op zondag 27 november zingt Sandra van der Meer met gitaar begeleiding Franse chansons en Nederlandse luisterliedjes. In 1993 ging Sandra naar het Conservatorium in Alkmaar richting lichte muziek. Zij ont ving zangles van onder meer Margriet Eshuijs. Sinds 2010 zingt Sandra bij de bekende formatie Flair. Zij geeft zang les en concerten en voegt ook regelmatig een muzikaal accent toe aan een bruiloftsceremonie, receptie of diner. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 7,50, reser veren verplicht. Lizzy's Choice Na de jaarwisseling Woensdag 11 januari start deze korte cursus. De docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Kosten 52.- (servicepas 49,40) voor zes lessen plus steen 2.- per kilo. In het nieuwe jaar treden onder meer het Noord-Hollands Dagblad Koor, de zanger/enter tainer Hans van Hoof en de schrijfster Carla Westerbeek voor u op. Het Trefpunt heeft daarnaast een reeks interessante pre sentaties en lezingen voor u in petto. Via de Uitkijkpost wordt u over alle evenementen tijdig geïnformeerd. Op zondag 11 december komt Liesbeth Zonneveld van Lizzy's Choice (v/h De Theeklipper, Heiloo) naar het Trefpunt. Zij vertelt over de geschiedenis van thee, u hoort leuke anek dotes en zij laat u verschillende soorten thee ruiken en proeven. Dit alles onder het genot van een bijpassend hapje. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. Entree 7,50, reser veren verplicht. Op maandag 9 januari start Lea Dam met deze bewegingsgroep voor iedereen. We doen loop oefeningen, maar ook stoel- en balansoefeningen. Zo maken we de spieren sterker en de coördinatie beter. Als afsluiting doen we elke maandag een spel. Veel wordt gedaan op gezellige muziek. U kunt deelnemen tot op hoge leef tijd. Toestellen komen er niet aan te pas. Als het fitness of gymmen in de zaal te moeilijk is geworden is deze bewegingsgroep echt iets voor u. Begin dus het nieuwe jaar met aan gepast fitness. Locatie Trefpunt, op maandagen van 10.45 tot 11.45 uur, kosten: 75,- (servicepas 71,25) voor 15 lessen. Aanmelden via tel. 072-5331297. m m Vrijwilligers maken het verschil In januari kimt u in het Trefpunt deelnemen aan een bijzondere work shop, stoffen verven/bedrukken met transferverf. De docent is Gerda Pauwelussen. Transferverf gebruik je indirect, je verft namelijk op papier en dit papier kun je op verschillende manieren afdrukken op stof, door middel van strijken met een strijkijzer. Eerst experimenteren we met het veiven zelf, waarbij we ook speciale krijtjes gebruiken. Daarvoor hoeft u beslist niet te kimnen tekenen. Daarna gaan we het papier manipuleren, dit geeft weer andere mogelijkheden. Tot slot gaan we de verschillende mogelijkheden van het afdrukken uitproberen. Na afloop van de workshop heeft u een collectie bijzondere, zelf geverfde stoffen. Tijdens de workshop krijgt u bovendien suggesties voor kleine werkstukken waarin de stoffen kimnen worden toe gepast. Deze workshop begint op maandag 9 januari en wordt voortgezet op 16, 23 en 30 januari. Het tijdstip is steeds van 19.30 tot 21.30 uur. Locatie Trefpunt, kosten 25,- (seivicepas 23,75) plus materiaalkosten 7,50. Meld u aan voor deze workshop via tel. 072-5331297. Sinterhlumsfeest voor grootouders met hun hleinkinderen. Op za terdag 26 november van 10.00- 12.00 uur wordt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, het Sinterklaasfeest gehouden voor opa 's en oma 's met hun kleinkinderen. Alle kinderen kunnen de Sint persoonlijk ontmoeten en krijgen een cadeau tje mee naar hu is. Natuurlijk wordt er ook gezon gen en gekleurd. Kotlom, dit is dus een gezellige ochtend voor jong en oud, met Sint- Nicolaas en enkele Pieten als speciale gasten. De entree is gratis. U hoeft zich niet tevoren aan te melden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 16