Bakkerij Putter verzorgt gratis ontbijt 35 jaar Crescendo Bijeenkomst Alzheimercafé Piraten maken het Sinterklaas lastig Sint Nicolaas en pieten stomen naar Akersloot iw f v h RSg vy - v - w i REGIO 17 'F T INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Amak wandelt Ledenavond Katholieke Vrouwengilde Taizé-project-koor in Corneliuskerk Kidsclub 'Pardijn' in 't Praethuys [s partjes* UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2011 UITGEEST - In het kader van Het Nationaal Schoolontbijt, verzorgde het enthousiaste team van Bakkerij Putter uit Uitgeest de afgelopen week het schoolontbijt voor circa 900 kinderen. En dat gebeurde helemaal gratis, zelfs inclusief het gevarieerde beleg. Zowaar een hele happening, want 36 klassen van 25 kinderen in de vroege ochtend voorzien van een vers ont bijtje vergt wel enige organisatie, waarbij alleen al voor de aflevering twee volle bestelwagens nodig waren. De verrassing vond plaats op drie scholen in Uitgeest, zijnde De Molenhoek, de Vrijburg- en Kornak. Bakkerij Putter is Partner en Sponsor van Het Nationaal Schoolontbijt, en met deze vrolijke actie wilde men de noodzaak van een goed ontbijt onder de aandacht bren gen, wat met name voor schoolkinderen zo belangrijk is. Een gezellig feestje aan het begin van een lesdag, dat zeer gewaardeerd werd EGMOND - Zaterdag 19 novem ber geeft gemengd koor Crescendo uit Egmond-Binnen een feestconcert in verband met het 35-jarig bestaan van het koor in dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. De avond staat onder leiding van dirigent Pim Abbestee en de piano begeleiding is in handen van Mariëlle Tromp-Zentveld. De avond wordt geopend met drie romantische lie deren van Edward Elgar. Verder op het programma staan onder andere ballads van Victor Young, George Gershwin en Cole Porter. Ook het populaire genre komt aan bod, met onder andere nummers van ABBA, The Beatles en uit de musical Les Miserables. Het koor 'Het Octet' en zanggroep 'Grenzenloos' wer ken mee aan deze avond. Hierdoor is het mogelijk geworden om een zeer gevarieerd programma samen te stellen, met zowel klassieke als modernere muziek. Kortom: voor elk wat wils! Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten a 7,50 en zijn verkrijgbaar bij mevrouw Baltus, tel. 072-5061130 en ook aan de zaal. Gemengd koor Crescendo geeft feest-concert. Aangeleverde foto REGIO - Het Alzheimercafe is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, fami lieleden en vrienden. Ook hulp verleners en andere belangstel lenden zijn welkom. De gasten praten in een gemoe delijke sfeer met elkaar over hun ervaringen, over dementie, en over mogelijkheden voor hulp en dienstverlening. Het programma duurt ongeveer twee uur. Iedere keer staat er een onderwerp cen traal. Zo ook in de maand novem ber. De bijeenkomst begint met een inteiview met een (ervarings) deskundige of de vertoning van een dvd. In de pauze is er tijd om erva ringen uit te wisselen. Daarna is er gelegenheid om vragen te stellen aan de spreker. Na afloop kan men iets drinken en met elkaar praten. Komt u dus gerust kijken. U hoeft zich niet aan te melden en de toe gang is gratis. De bijeenkomst is op 16 novem ber en heeft als thema: 'Dementie en verlies van regie'. Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97, Alkmaar. Aanvang: van 19.30 tot ongeveer 21.30 uur. Inloop is vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis, evenals koffie en thee. Voor inlich tingen belt u met M. Steenhoek- Gravesteijn, tel. 072-5337612. REGIO - Woensdag 9 november is er weer een doordeweekse wandeling. De wandeling is een verrassing en brengt u op de prachtigste plekjes in Noord Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251-312815. LIMMEN - De Katholieke Vrouwengilde nodigt haar leden uit voor de ledenavond op woens dag 16 november om 20.00 uur in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 in Limmen. De avond wordt verzorgd door Dirk Plugboer hij geeft een lezing en er is een tentoonstelling over schaatsen. Introducés zijn welkom. LIMMEN - Wie de vierstemmige Taizé-muziek wil meezingen, komt op de donderdagavonden 10 en 17 november om 20.00 uur naar de Corneliuskerk in Limmen. Deelname aan deze repetitie, onder leiding van Peter Rijs, is bedoeld voor zowel koorleden, kerkgangei's als geïnteresseerden. Op zaterdagavond 19 november om 19.00 uur wordt een medita- tieve-viering in de Corneliuskerk van Limmen gehouden waar het projectkoor de zang verzorgt met de ingestudeerde Taizé- acclamaties. In de pauze is volop gelegenheid elkaar te ontmoeten. Deelname aan het projectkoor is gratis, maar vooraf aanmelding wordt op prijs gesteld. Dit kan via de mail: pastorie.comeliusparo- chie@hetnet.nl. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannende of creatieve activiteit. Maandag 14 november van 19.30 tot 21.30 uur is er de leeskring. Samen een boek lezen en bespreken. Het doel is, weer plezier krijgen in het lezen van een boek, leer ervaring uitwisselen en elkaar stimuleren. Dinsdag 15 november is van 10.00 tot 12.00 uur een inloop/koffieochtend van de Nederlandse Stoma vereniging. Voor inlichtingen tel. 06-53512146 of 06-10575710. 's Middags is een maandelijkse open spreekuur van de oncologie wijkverpleegkun dige van 14.00 tot 15.00 uur. Voor vragen en informatie. Woensdag 16 november is er Kidsclub 'Pardijn' van 14.00 tot 16.00 uur. Dit is speciaal voor kinderen van zes tot twaalf jaar van wie een vader of moeder die is overleden. Zitje op de basisschool, kom dan om te knutselen en te kletsen naar de kinderzolder. De (groot) oudei's kunnen in de woonkamer van 't Praethuys samen koffie of thee drinken. De maandagmid dag is gereserveerd voor Reiki, ontspanning voor uw lichaam en uw hoofd zodat u weer op eigen benen verder kimt. U kimt hiervoor een afspraak maken. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie: www. praethuys.nl, tel. 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. LIMMEN - Hij komt, die goede Sint met vele, enthousiaste Pieten op zondag 13 november naar Limmen. Vanaf 14.00 uur komen de Pieten in de haven van Limmen aan om de kinderen te vermaken met spektakel en muziek. Hier zal Peter Dekker samen met burgemeester Mans de Sint binnen halen en toespreken. Daarna start de optocht door het doip. Omdat Sinterlaas per boot in Limmen aan komt, heeft hij zijn spullen extra veilig opgeborgen. Daarom heeft hij een speciale schatkist laten bouwen om zijn verrassing voor Limmen veilig in op te bergen. De schatkist past precies op zijn aan gepaste Limmer-stoomboot maar de boot ligt hierdoor waarschijn lijk wel wat dieper in het water. Nu worden er al langere tijd pira ten gezien in Limmen en iedereen houdt zijn hart vast of dit wel goed zal gaan. De route is: vanaf het Stet, Achteiweg, Dampegheestlaan, Dusseldorperweg, Enterij, Middenweg (noordelijke rich ting), Nachtorchis, Rietorchis, Zonnedauw, Dusseldorperweg. De intocht wordt extra feestelijk als bewoners langs deze route de vlag uithangen ter ere van de Sint. In het park de Enterij vindt voor kinde ren een muziek- en dansspektakel plaats. Na de rondrit komen de Sint en Pieten rond 15.40 uur bij de kerk aan, waar zij officieel welkom wor den geheten. De kerk is vanaf 15.30 uur open. Voor de veiligheid van kinderen wordt verzocht elkaar de ruimte te geven bij het naar binnen gaan. Oudei's worden vriendelijk verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat er alleen kinderen in de banken van het 'Kinderland' zit ten. De 'live pepernoten band' ver zorgt de muziek en laat de Pieten swingen. Rond 16.15 uursluiten Sint en de Pieten hun bezoek af. Hij komt, hij komt, die lieve, goede Sint! Foto: Peter van Reenen AKERSLOOT - Een dag na de landelijke aankomst van Sint Nicolaas brengt de Sint een bezoek aan Akersloot. Zondag 13 november vaart hy samen met zyn Pieten om ongeveer 12.00 uur jachthaven ARZV. bin nen. Na aankomst in de haven van de ARZV verzorgt het Shantikoor Heeren 17 een muzikaal welkom. Speciaal hiervoor heeft het koor een reeks sintnummers ingestu deerd. Daarna houdt Sint-Nicolaas een korte rijtoer in een open koets door Akersloot en begeeft hij zich naar de Rooms-katholieke Kerk van Akersloot. In de kerk wordt de toegestroomde menigte alvast vermaakt door de Sinterklaasband en kinderkoor De Meerzangertjes. Na een kwartier de stemmen te hebben losgemaakt, maakt Sint zijn intrede in de kerk, waar hij de toegestroomde kinderen en him oudei's toespreekt. Burgemeester Mans en pastor Henk Hudepohl verwelkomen de Sint in Akersloot. Dit jaar heeft het Comité een heuse 'S-Factor' verkiezing uit geschreven. Uit de vele aanmeldingen zijn door een jury, bestaande uit vakmensen en een vooruit gereisde delegatie zwarte Pieten, twee acts gekozen die speciaal voor de Sint gaan optre den. Alle kinderen die een tekening of ander werkstukje voor de Sint gemaakt hebben, kunnen deze aan de Pieten overhandigen tijdens de intocht. Voorzie deze wel van naam en adres, want misschien win je wel een prijs voor de mooiste tekening! L V, aH. Sinterklaas zal de kinderen van Akersloot in de RK kerk harteiyk toespreken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17