Schakers Oppositie naar hogere versnelling Prijzenregen voor Hollander pakt winst Judoclub Groefsema Geslaagden bij zwembad Loos Geslaagde gratis j eugdschaatsles SPORT usm^ 21 UITSLAGEN KORTOM Darttoernooi in het Oosthonk Damclub Heiloo start met overwinning Dat zoeken we op... Foresters MAi strak in het pak UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2011 r V.l.n.r.: Kane van Raalte, Mees Burgering, Martijn Bruinessen en Enkush Gantumur. Aangeleverde foto Schaken HEILOO - Dinsdag 1 novem ber begon bij de schaakvereni ging Oppositie het zogenaamde Rapidtoernooi. Dit toernooi omvat drie avonden, verspreid over het seizoen 2011/2012. Elke avond worden er drie partij en gespeeld in een verhoogd tempo: twintig minuten per speler per par tij. Het totale toernooi bestaat dus uit negen partijen. De speler die dan bovenaan staat mag zich een jaar rapidkampioen noemen. Het is lastig spelen met twintig minu ten, het is vlees noch vis. Voor het echte snelschaken, waarbij je als speler bijna op je primaire reflexen speelt, gaat het te langzaam. Voor het klassieke schaken, waarbij je af en toe de tijd neemt om in de stel ling weg te zakken, gaat het te snel. Veel spelers vinden het leuk. Je kan eens lekker een dubieuze opening uitproberen. Je tegenstander heeft SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 4 novem ber speelde Schaakvereniging Vredeburg de zevende ronde van de interne competitie. Het klapstuk van de avond was het treffen tussen de talentvolle Bert Hollander en clubkampi oen Ed Stolp. Na een complexe sehuifpartij res teerde een eindspel met aan beide zijden zes pionnen en een stuk. Nu etaleerde de wiskimdestudent zijn eindspeltechniek: met diep bere kende zetten forceerde Hollander de zwarte koning in zetdwang en loodste een pion naar het promotie- veld. Met deze voortreffelijke over winning stijgt Hollander naar de kop van de ranglijst. Jos Admiraal probeerde Bob Stolp in de val te lokken met een paardoffer, maar daar trapte Stolp niet in, waarna de remise in zicht kwam. Jaap Limmen had, volgens eigen zeggen, angst voor zijn partij tegen de altijd zorgvuldig spelende Marlies Sturk. Maar na zijn favoriete Sieiliaanse opening wist hij het prestigeduel met sterk spel op de koningsvleu- niet de tijd om de fout op te sporen en laat zich dan soms overbluffen. Na de eerste avond staat André van der Ark fier bovenaan met drie overwinningen op respectievelijk Harry de Jager, Gerard Rump en Gerard Heeringa. De laatste was in het grijze verleden al eens rapid kampioen en speelt nog steeds zeer gewiekst. Drie spelers hijgen André met een half punt achterstand in de nek: tweevoudig rapidkampi oen Albert Bouma vorig seizoen tevens snelschaak- en algemeen kampioen), de jeugdige en steeds sterker wordende Timardi Verhoeff en de vriend en vijand verbazen de Richard Sauer. De weg is nog lang, er moet nog menig robbertje gevochten worden voor de nieuwe naam op de beker erbij gegraveerd kan worden. De volgende twee rapidavonden zijn op 21 februari en 17 april. Noteer de data, Er zijn nog enige plaatsen vrij op de tribune. gel te winnen. Jeroen Tebbens en Mare Voorwalt speelden een leuke partij, waarin Tebbens voortdurend de overhand had, maar veel te veel tijd gebruikte. Op het laatst was het meer een strijd van Tebbens tegen de klok dan tegen Voorwalt. Enkele minuten voor het vallen van de vlag had Tebbens de buit echter binnen. Robin Rommel won op overtuigen de wijze van Barry Blekemolen: in het middenspel won de jonge vader een stuk en de rest was een kwes tie van techniek. Thomas Voorwalt wist de razendsnel spelende Allard de Vries te verslaan doordat hij in het eindspel beschikte over de betere pionnenstruetuur. Bert van Diermen pakte alweer zijn derde winst van het seizoen. Dit maal was de bebaarde geograaf te sterk voor Kees Aaljes. Jan Levering verkeerde in bloedvorm. Met de zwarte stuk ken strafte hij Gertjan Hafkamp, die weer eens te wild ten aanval trok en verzuimde te rokeren, af met een mooie tegenaanval. In de B-groep staat Sewints Dahi, na een overwin ning op de snel afgeleide Levi van Duin, nog steeds op de honderd procent-score. Judo HEILOO - De agenda van een aantal judoka's van JC Groefsema stond dit weekend vol gepland met wedstrijden. Zo kwamen zaterdag Bram Brantjes en Aaron Wesselius in actie. Bram en Aaron deden samen met drie judoka's van Ben Rietdijk Sport mee aan een sterk teamtoemooi in Leusden. En met succes, want ze werden hier heel knap derde met het team. Zondag waren er twee wedstrijden; Aaron die zaterdag ook al in actie kwam debuteerde zondag op de Noord-Hollandse kampioenschappen, waar hij zich vorig weekend voor plaatste. Hij begon goed aan het toernooi en ZWEMMEN HEILOO - Zaterdag 29 oktober werd weer afgezwommen door de leerlingen van zwembad Loos. 45 leerlingen mochten het felbe geerde A, B of C diploma van de Nationale Raad Zwemdiploma's, en de daarbij behorende felicita ties in ontvangst nemen. Diploma A: Renske Bitter, Silvan Blaauw, Klaas de Boer, Esmee Burgmeijer, Luuk van Dijl, Marlon van Eeden, Milan van Genne, Fay Gokke, Mark de Groot, Milan Koppes, Luea Leeuwenkamp, Puck Luijben, Bas SCHAATSEN LIMMEN - Afgelopen donder dag konden kinderen meedoen aan een gratis schaatsles bij de Limmer IJsclub. Er kwamen circa veertig enthou siaste kinderen naar de ijsbaan toe. Sommigen stonden voor het eerst op de ijzers, anderen hadden het schaatsen al beter onder de knie. In deze les hebben trainers van het jeugdsehaatsen de kinderen laten ervaren wat er tijdens de jeugd- won zijn eerste wedstrijd hij met een fraaie ippon. In de daarop vol gende wedstrijden kwam hij net iets te kort, maar is wel een mooie ervaring rijker. Het laatste toernooi van dit druk ke judoweekend was het Randori toernooi in Assendelft. In totaal deden elf judoka's mee. Zij lieten elk mooi judo zien, van een goed zittende heupworp tot een staan de sehouderworp. Kampioen in Assendelft werden Luuk van Vlies en Enkush Gantumur. Zilver was er voor Siem van de Vlies, Thijs Oud en Bram Brantjes. Het brons ging naar Mees Burgering, Kane van Raalte, Hidde Heckers en Xander Sehoemaker. Youri Oud en Martijn Bruinessen kwamen helaas net iets te kort voor het podium. Oudejans, Bregje Schouten, Lotte van der Sluijs, Kjell Stegink, Cato Velzeboer, Feije Vestering, Dean Westerbroek en Anouek Wolven. Diploma B: Fabienne Bamhoom, Dano de Boer, Jonas Giesbertz, Jay Glas, Matisse Hogeveen, Jill Houtenbos, Guy Huguenin, Liz de Jong, Babs Klaver, David de Kier, Iris Kramer, Nadeche Liefhebber, Bas van Neer, Sander Posthuma, Jibbe Rijs, Mike Rood, Levis Schouten, Isa Seijmonsbergen, Jan Stengs, Teim Zoon en Sara Zwart. Diploma C: Annemijn de Boer, Lianne Dekker, Jens Hollenberg en Joy Willink. schaats lessen geleerd wordt. Maar natuurlijk mochten zij ook him nodige vierhonderd metere rijden. Na een afsluitend spelletje op het ijs konden de schaatsen weer uit en kreeg iedereen een lekkere versna pering. De jongens en meisjes keerden met rode wangen weer huiswaarts; het was een geslaagde middag. Wilt u meer lezen over deze middag, de foto's bekijken of het schaatsen bij de Limmer IJsclub, bekijk dan de website www.limmerijsclub.nl. Damesbridgeclub Sans Atout Uitslag2 november: A-lijn: Daudeij - Schouten 58,85; 2. Stark - vd.Klis 57,29. B-lijn: 1. Bennen - Eisen 63,02; 2. v.Baarsen - vd Veldt 59,38. C-lijn: 1. Nielen - Beentjes 65,10; 2. Tromp - Verberne 57,29. Bridgeclub Sans Atout Uitslag 7 november: A-lijn 1. Dijkema - v.d. Eng 62.8, 2. fam. Willemse 56.9, 3. fam. v. Diepen 56.1, 4. Vecht - Schouten 53.8; B-lijn 1. Visser - Boelhouwer 63.1, 2. v.d. Klis - Mantel 60.4, 3. de Bruijckère - Stark 60.0,4. Hommes - Schouten 55.7; C-lijn 1. Bakker - Vriend 62.5, 2. Plas - Vriend 62.2, 3. fam Geels 59.9,4. fam. Keesen 57.3. 't Oosthonk Uitslag2 november: A-lijn: 1. P. van Lochem - A. Kemper 68,33; 2. J. en E. Admiraal 55,83; 3/4. B. en G. Eeltink 53,75; H. Uijl- M. Hendrikse. B-lijn: 1. L. Kooy - T. Bras 68,33; 2. B. Geerlings - D. Wegewijs 65,42; 3. A. Bakker - T. Oostermeijer 60,83; 4- M- Oostelbos - J. Menger 57,60. Damclub Heiloo 1. D. Dam - A.Valkering 1-1; 2. F.Groot - F. Schouten 0-3; 3. K. V. Langen - S.Droog 1-1; 4. J. Algra - 5. Klerk 0-3; 5. W. Oudhuis - A. Stegeman 0-3; 6. B. Borst - C. v. Lieshout 0-3; 7. F. Aarts - P. Heijne 3-0. Heilooër Bridge Club Donderdagavond competitie, tweede ronde, tweede zitting: A-lijn: 1. Aad en Atty Huijgen 59,90; 2. Margareth de Bruyckere - Nel Stark; 3. Tinie Olgers - Gert Weel 53,65. B-lijn: 1. Ger van Diest - Joop Westerbos 63,33; 2. Taetske Haan - Irma van Loon 55; 3. Anneke Pias - Minke Couzijn 54,58. C-iijn: 1. Flora Martini - Ineke de Waard 62,50; 2. Bob en Riet Koot 60,42; 3. Riet Haanstra - Elly Rutjes 54,17. D-lijn: 1. Joke en Frans Soeters 61,46; 2. Ton en Thea Rey 59,38; 3. Cocky en Jan Piet 56,77. Dinsdagavond competitie: A-lijn: 1. Truus Klerk - Nel Stark 57,29; 2. Jan Huting - Cees van der Steen 54,69; 3. Rob Klop - Antoinette van der Laan 53,65. B-lijn: 1. Ton Poulissen - Maarten Verhey 66,67; 2. Gre Voskuil - Jan Reuzenaar 60,83; 3- Alies Graas - Joke van Leyden 60. HEILOO - Zaterdag 12 november is er het Paul Pesser toernooi in het Oosthonk. Gezelligheid en spanning gaan bij de toer nooien altijd hand in hand, dus kom en vergaar eeuwige roem. Oostkanter 14, Heiloo. Aanvang 20.00 uur, deelname 5,-. De deur gaat om 19.00 uur open. Voor meer informatie tel. 06-46331274 of 06-33747770. HEILOO - In de externe compe titie van de Kennemer damkring werd in Heerhugowaard, tegen het sterker geachte SNA 4, een fraaie overwinning geboekt. Het zevental van DC Heiloo won met 14-5. De andere wedstrijd in deze competitie tussen Dos St Paneras en de Broeikas uit Akersloot eindigde eerder deze week in 16-16. DC Heiloo voert dus na een wedstrijd de ranglijst aan. Op dinsdag 22 november speelt men opnieuw een uitwedstrijd tegen de Broeikas. WWW. V>Sf&M 'i* TT HEILOO - De meiden van Foresters MAI hebben elkaar gevon den in de passie voor het voetbalspel. De meesten voetballen van jongs af aan. Het team komt voetballend goed uit de verf en is een geducht tegenstander in de competitie. Met zo'n team kun je voor de dag komen, vonden ook drie ondernemers uit Heiloo, namelijk Harry Ursem, Ruud Bruin en Gert-Jan van Steenis. Op initiatief van Kees Jan Out sponsorden zij de trainingspakken van de MA1. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21