2011 handtekeningen voor behoud van Beestenboetje Terriërs genomineerd voor Gouden Loekie «f 13 Heilooërs gaan huizen bouwen in India One More Voice deelt vrijwilligersspeld uit Sinterklaas kleurwedstrijd H E I L O O 3 O-f'S'- Elly Kuijper en Bertie Slikker krijgen speldje UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2011 Pieter van der Borden en Peter van Lingen zijn klaar voor hun bouwavontuur! Foto: Leon Veldt Vervolg van voorpagina Wel is intern besproken dat, in het kader van de bezuinigingen waar ook de afdeling Beheer Openbare Ruimte mee te maken krijgt, de hui dige openstelling (de knuffeluurtjes op woensdagmiddag en zaterdag ochtend) zonder een alternatieve oplossing (meer vrijwilligere) op de tocht staat. De wethouder nodigde een dele gatie van de actievoerders (Lideke, Ingeborg, Jacintha, Karlijn, Noortje en Jet) uit voor een gesprek. Ze legde hen in de raadszaal uit dat de medewerkers van groenbeheer, die de dieren verzorgen, ook inge zet gaan worden bij groenonder houd in de wijken. Hierdoor blij- De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ven er veel minder manuren over voor het Beestenboetje. Zij ziet het enorme aantal ingezamelde handtekeningen als een kans. Ze sprak de hoop uit, dat zich tussen al deze handtekeningzettere ook een paar enthousiaste (volwas sen) vrijwilligers in spé bevinden, die affiniteit met dieren hebben en over enige kennis beschikken hoe ze ermee moeten omgaan. „Deze mensen zouden de jeugdige vrijwil ligere en de jonge bezoekertjes heel goed kimnen begeleiden, waarmee het Beestenboetje voor knuffelen gewoon open kan blijven." Voor de actievoerders staat 'niet meer knuf felen' zo goed als gelijk aan sluiting, ook al blijft het boetje als gebouw wel bestaan. Maar na afloop van HEILOO - De SIRE tv-spot, waarin voor het meisjesteam M8D2 van hockeyvereniging Terriërs een belangrijke rol is weggelegd, is genomineerd voor de prestigieuze Gouden Loekie voor de maand oktober. Het spotje maakt onderdeel uit van de SIRE reclamecampagne 'Geef kinderen hun spel terug', die ouders en begeleiders van sporten de kinderen bewust wil maken van hun soms uitermate irritante gedrag in het weekend; schreeuwend en tierend langs de lijnen van het sport- HEILOO - In het kader van het Europees jaar van het vrijwil ligerswerk ontvingen tijdens de repetitie twee koorleden de vrijwilligersspeld uit handen van de voorzitter, Teunis van den Haak. Elly Kuijper is, met grote inzet, zes jaar penningmeester geweest en is daarna nog een half jaar ad interim verder gegaan tot ze de taak aan haar opvolgster kon overdragen. Bertie Slikker zorgt er nauwkeurig voor dat alle koor leden goed op de hoogte gehou den worden over de optredens; de muziek, data en tijdstippen van optreden en de kledingafspraak, zodat alles vlotjes verloopt. One More Voice wil graag bijeenkom- het gesprek waren ze voorzich tig positief gestemd. Vrijwilligster Lideke van Riel benadrukte: „Het Beestenboetje zit in de har ten van Heilooërs; Heiloo zonder Beestenboetje is voor velen ondenk baar. Al jaren zetten vrijwilligers zich op woensdag en zaterdag in. Ik weet dat het ook voor hen veel betekent. Daarom doen wij ons best om nog meer geschikte vrijwilligere te vinden!" Dierenliefhebbers die een paar uurtjes per week kimnen missen, kimnen zich als vrijwilliger voor het Beestenboetje aanmelden bij Marian van Dam (Vrijwilligers Informatiepunt) in de bibliotheek. Voor vragen kan men ook terecht bij Lideke van Riel, beestenboetje® hotmail.nl. veld. De campagne is bedacht door Heilooër Bart Oostindie, inmiddels oud-medewerker van reclamebu reau Alfred, en zijn collega Antoine Houtsma. Opdrachtgever SIRE beschikt niet over een reclame budget, dus alles en iedereen heeft gratis medewerking verleend aan het tot stand komen van deze cam pagne. Het spotje eindigt met een close-up shot van de 10-jarige Floor Groot uit Egmond aan den Hoef. Iedereen die vindt dat dit spotje de Gouden Loekie verdient, kan nog tot 14 november stemmen via: www. goudenloekie. nl. sten in de sfeer van religie en zorg opluisteren met moderne ritmische en religieuze liederen in organisa ties en instellingen uit Heiloo en omgeving. De muziek is veelzijdig en gevarieerd. Er wordt gezongen in het Nederlands, Engels en ande re talen. Kwaliteit en plezier in zin gen gaan hand in hand, daarnaast is gezelligheid belangrijk. Wie dit aanspreekt is welkom om eens mee te repeteren. Zowel dames als heren zijn welkom, voor al de laatste categorie is nog onder vertegenwoordigd. Repeteren: maandagavond van 19.45 tot 21.30 uur (onderbreking van de repetitie voor een koffiepauze). Informatie kunt u inwinnen bij Tineke Hart, secretaresse One More Voice tel. 072-5337072. HEILOO - Komende week gaan Pieter van der Borden en Peter van Lingen naar India om daar als vrijwilliger te helpen met het bouwen van huizen. Beide man nen gaan met een groep van de Rotary Alkmaar de lokale bevol king een week lang ondersteu nen tijdens een bouwproject. Van der Borden en Van Lingen, beiden woonachtig in Heiloo, zijn lid van de Rotaiy en steunen in die hoedanigheid diverse goede doelen. Een ervan is het woningbouwpro ject in de stad Pondicherry in het zuiden van India. „Wij zijn enige tijd geleden in contact gekomen met Habitat for Humanity. Deze organisatie biedt gezinnen in ont wikkelingslanden eenvoudige en betaalbare huizen om een goede toekomst op te kunnen bouwen. Wereldwijd hebben ze al meer dan 500.00 huizen gebouwd en wij gaan daar onze bijdrage aan leveren." De mannen hebben een strak schema. „We gaan maar één week heen, waarvan we vijf dagen aan het werk zijn. Daarnaast willen we ook nog wat van de omgeving zien, het worden dus drukke dagen." De zeven huizen die de groep gaat bouwen zijn voor families die daar speciaal voor geselecteerd zijn. De woningen worden voor ze gebouwd, maar ze moeten deze in de loop der jaren wel terugbetalen. Daarom moet de familie kimnen aantonen dat ze werk hebben om HEILOO - Op 19 november tij dens de intocht van Sinterklaas in Heiloo zal de Goedheiligman ook een bezoek brengen aan het Stationscentrum. Bij zijn ontvangst op het Stationsplein zal hij, net als vorig jaar, weer geweldige prijzen uitrei ken aan de kinderen die de mooi ste kleurplaat voor Sinterklaas hebben gemaakt. Vanaf vandaag zijn de kleurplaten bij de winke- de maandlasten te kunnen betalen. „De nieuwe bewoners krijgen een rentevrije lening en ze hebben jaren de tijd om het terug te betalen. Ook helpen ze komende week mee met de bouw van him eigen woning. Zodoende raken de mensen betrok ken, je stimuleert ze om te werken en wat van hun leven te maken. Het uiteindelijke doel is dat steeds meer mensen op deze manier een mooie toekomst kimnen opbouwen." De mannen hebben vaker een goed doel gesteimd, maar de manier waarop Habitat for Humanity het aanpakt is nieuw voor hen. „Het goede van dit project is dat je ziet waar je geld blijft. Als je een bedrag stort weet je niet wat ermee wordt gedaan, maar nu is het heel duide lijk wat ermee gebeurd." Nederland is verder ontwikkeld op bouwge- bied dan India, maar het is niet de bedoeling om de bevolking wes teree bouwmethoden aan te leren. „Het is erg belangrijk om ons aan te passen aan de lokale manier van huizen bouwen. Ze werken daar nog op een primitieve manier en het wordt als beledigend ervaren als we daar gaan vertellen hoe het beter kan. We gaan ons volledig aanpas sen aan de plaatselijke aannemers en we willen de mensen zo goed mogelijk helpen met hun nieuwe onderkomen. Het wordt een prach tig avontuur!" U kimt de bouwers uit Heiloo volgen via hun weblog op www.rotaiyalkmaar.nl liers in het Stationscentrum op te halen. Er zijn weer mooie prijzen te winnen; een jongenshorloge, een meisjeshorloge, een (wave)step en zelfs een Wii spelcomputer. De kleurplaten kun je inleveren bij de Vomar supermarkt en bij de Bibliotheek. Dus alle kinderen snel naar de winkels en kleuren maar. Let op! de uiterste inleverdatum van je kleurplaat is woensdag 16 november. Het spotje eindigt met een close-up shot van de 10-jarige Floor Groot uit Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3