Ontruiming Trefpunt voorkomen door financieel ingrijpen KBO en ANBO Kado Zo Startsein Het beste idee van Heiloo op de weekmarkt H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Opgezette begroting Stichting Trefpunt is wel positief UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - In het weekeinde van 29 oktober is een ontruiming -door verhuurder Kennemer Wonen- met inbeslagname van de inboedel van het Trefpunt op het laatste moment voorkomen dankzij financieel ingrijpen door ouderenbonden ANBO en KBO. De stichting is in financiële moei lijkheden geraakt omdat het col lege de jaarlijkse subsidie van 20.000,- aan het einde van 2010 heeft ingetrokken. De subsidie, die vanaf 2006 aan Stichting Trefpunt werd verstrekt, werd door het college als een tijdelijke tegemoetkoming gezien voor de inkomstenderving als gevolg van beperkte verhuurmoge- lijkheden. Het bestuur van Stichting Trefpunt bestond uit een onpartij dige voorzitter en vier leden; twee vertegenwoordigers van Stichting Welzijn Heiloo (SWH) en twee van de ouderenbonden KBO en ANBO. Nadat de subsidie werd stopgezet, stond Stichting Trefpunt voor een voldongen feit en bleef met een gat in de begroting zitten. De leden van SWH, één van de gebruikers van het Trefpunt, trokken zich terug uit het bestuur van Stichting Trefpunt en kwamen met een tegenbegro- ting. Dit in de overtuiging dat een andere financiële constructie betere overlevingskansen biedt. Stichting Trefpunt werd in deze constructie als het ware buitenspel gezet. De bonden konden zich daar niet in vin den en gingen door met de Stichting Trefpunt. De Stichting Trefpunt moest, volgens Tom ten Hoope, voorzitter van de KBO, op het laatst kiezen tussen het betalen van een deel van de huur öf gas, licht en water. Er werd voor het laatste gekozen, hetgeen voor een huurach terstand zorgde. De verhurende partij, woningcoö peratie Kennemer Wonen, oveiwoog na het versturen van drie aanmanin gen, uiteindelijk de standaardproce dure: ontruiming en beslaglegging op de inboedel. Stichting Trefpunt heeft echter eerder bij de gemeente aangeklopt voor een tijdelijke over bruggingskrediet van 8.300,-aan gezien de opgezette begroting van Stichting Trefpunt voor 2012 vol gens Ten Hoope wel positief is. „Er is daarbij flink gesneden in de per soneelskosten." Deze aanvraag is echter op dinsdag 25 oktober door het college afgewezen. De ouderen bonden hielden maandag 31 okto ber een spoedbespreking en beslo ten het bedrag zelf voor te schieten. Hiermee is uitzetting voorkomen en is Stichting Trefpunt in rustiger vaarwater gekomen. Voor 2012 is de stichting namelijk positief gestemd. Ten Hoope is echter teleurgesteld in het collegebesluit om het achterstal lige huurbedrag niet voor te schie ten. Dit tast in zijn ogen het sociale karakter van het gemeentebestuur aan. „Dit komt omdat de gemeente een verkeerde indruk heeft van de structuur tussen Stichting Trefpunt en huurders. De bonden en de SWH zijn de huurders, de betaling van de huur is namelijk via een intern stuk gedelegeerd aan de Stichting Trefpunt." Ook betreurt Ten Hoope de rol die Stichting Welzijn in deze financiële kwestie heeft gespeeld. „Want de bonden hebben in het ver leden meerdere malen een financië le gimst aan Stichting Welzijn bewe zen, ondermeer door de inkomsten van de bar gelijk te verdelen en door niet moeilijk te doen over activitei ten die Stichting Welzijn buiten het Trefpunt houdt, met inkomsten derving voor Stichting Trefpunt als gevolg." Overigens is volgens Ten Hoope de samenwerking met Stichting Welzijn op elk ander gebied wel behoorlijk goed en hij hoopt dat ze in de toekomst weer één geheel zullen vormen. Of het hele gebeuren nog een staartje krijgt, zal in de toekomst blijken. Corrie Konijn, die voor Heiloo 2000 dit dossier behandelt, reageert dat de politiek de eind rapportage van de Commissie van Goede Diensten af wacht en dan pas kan oordelen of het college haar besluit op goede gronden heeft genomen. Lisette Reijersen van Buuren, Heerenweg 138, 1851 KV Heiloo, tel. 072 - 5334940, www.kadoenzo.nu. HEILOO - Wie de hele zomer geen filmpje heeft gehuurd en dit met de lange avonden in het vooruitzicht nu weer overweegt, kijkt mis schien een beetje verbaasd op. De videotheek, met de ruime collec tie speelfilms op dvd en blue ray, is er nog steeds, dat zeker. Maar de filmverhuur is in zijn geheel naar het achtergedeelte van de winkel ver huisd. De nieuwe entree zal menigeen, die voor het eerst na de verbou wing binnentreedt, compleet verrassen. Want hier is sinds kort Kado Zo gevestigd; de meest verkwikkende cadeauwinkel, op de pakhuizen van Sinterklaas en de Kerstman na. Trotse eigenaresse Lisette heeft met een goed gevoel voor deze frisse en eigenwijze winkelformule gekozen, als aanvulling op het reeds bestaande aanbod; filmverhuur en -abonnementen en cartridges. Lisette: „Kado Zo biedt voor iedere beurs een origineel cadeau; van leuke geschenken vanaf een paar euro tot en met iets duurdere, luxe items." Kado Zo is apart! De naam dekt geheel de lading; hier is heel veel 'Kado' en nog veel meer Zo' te vinden voor jong en oud en naar iede re smaak. Je doet aparte cadeau-ideeën op, door het verrassende en zeer uitgebreide assortiment: sieraden, (woon)accessoires, mode- en lifestyle items, gave handtassen, te gekke hippe horloges van OoZoo (zo betaalbaar: je wilt ze eigenlijk allemaal), kinderspeelgoed en babyknuffels. Kortom: teveel om op te noemen! Alle waren zijn vrolijk en eigenzinnig uitgestald, want niets bevindt zich op een voorspelbare plek. Zodanig, dat het uitnodigt tot minimaal één rondje neuzen door de winkel. Kado Zo is boordevol gevuld met, hippe en toch betaal bare items, die alle een hoog 'must have' gehalte hebben. Zoals het oer sterke, houten kinderspeelgoed van Selecta, waarmee oma's en opa's, ooms en tantes hun kleinkind of hun kleine neefje of nichtje jarenlang speelplezier schenken. Ook oudere kinderen die een leuk cadeautje zoeken voor hun vriendje of vriendinnetje, slagen bij Kado Zo. De tafel met super coole fopspullen oefent een grote aantrekkingskracht uit op geboren grapjassen. Ook op het gebied van koken is bij Kado Zo van alles te vinden, zoals kookboeken 'op maat' voor elk kook- niveau, prachtige culinaire, themagerichte cadeauboxen, place mats, kookschorten et cetera. Zelfs stoere, steigerhouten meubels zijn bij Kado Zo verkrijgbaar. Een zelfbedacht idee voor een kast, tafel en dergelijke wordt naar wens en op maat uitgevoerd en twee weken later aan huis bezorgd. Dat getuigt van een wel heel hoog Zo' kaliber! Tot slot. De 'easy escape' dat je geen cadeautje hebt kunnen kopen, omdat je in de file stond en eenmaal weer thuis aangekomen de win kels al waren gesloten, is vanaf heden niet meer geldig. Want Kado Zo is, net als het videotheekgedeelte, iedere avond tot 21.00 uur en op zaterdagavond zelfs tot 22.00 uur geopend. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Op de weekmarkt op woensdag 9 november gaven burgemeester Hans Romeyn en de wethouders Désirée Schmalschlager, Jacob Ouderkerken en Hero Veger samen met enkele leden van de jury het startsein voor Het beste idee van Heiloo. De jury bestaat naast Hans Romeyn uit Henk Morsch, voor zitter van Ondernemend Heiloo, Marian van Dam, vrijwilligersco- ordinator, Erik Bijkerk, voorzit ter Wmo-platform en Mellissa Theunisz vrijwilligster bij het jon gerenwerk Heiloo. De mensen op de weekmarkt reageerden enthou siast. Er werden ter plekke al cre atieve ideeën aangedragen. Die varieerden van het meer zelf doen van werk dat de gemeente normaal doet, tot het vooral ontzien van de meer kwetsbare mensen in de samenleving. Op dinsdagochtend 1 november ging de website www.heiloo.nl/ hetbesteideevanheiloo de lucht in; op woensdag 2 november om 12.00 uur waren er al twintig reacties binnengestroomd. Heeft u ook een goed bezuinigingsidee? Ga naar de site van de gemeente of naar de ideeënbus in hal van het gemeen tehuis, en maak ook kans op een mooie prijs, bijvoorbeeld een dagje als brandweerman of -vrouw of een privérondleiding op Nijenburgh. De gemeente is op zoek naar goede bezuinigingsideeën omdat ze drie miljoen euro moet bezuinigen op een begroting van 35 miljoen. Voor volgend jaar, 2012, zijn de bezuini gingsvoorstellen door de raad vast gesteld. Voor de jaren 2013 en 2014 nodigt de gemeente Heiloo ieder een uit om mee te denken. Wethouder Désirée Schmalschlager deelt folders uit over Het Beste Idee van Heiloo op de week markt. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5