Henk Scholten in actie voor Pink Ribbon Riesch Mode reikt cadeaubonnen uit Workshop gereedschapsonderhoud Kleding- en speelgoed beurs groot succes H E I L O O 6 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuwe cursus EHBO Collecte voor kinderen met een handicap Keezen in het Oosthonk Cantate-uur in de Witte Kerk Egel van fietsbinnenband Dirk-Jan Ranzijn Fotoboek uit PC Vervolgcursus Windows Opfriscursus computer Zondagmiddag Café 0V-Chipkaart Onze molens Christmas Winterfair Musical Aquero Cursussen Alkmaar 9 NOVEMBER 2011 UITKIJKPOST HEILOO - Henk Scholten Bloembinderij heeft op een speciale veiling van 'Koffieleutjes', een stichting die zich inzet voor Pink Ribbon, een schilderij gekocht van Trudy Canwood. Zij is een schilderes uit Almere die zelfs in het buitenland exposeert; zo vertrekt ze binnenkort naar Bonaire voor een grote expositie van haar werk. Ze heeft dit schilderij speciaal voor deze vei ling gemaakt, waarvan de opbrengst naar Pink Ribbon gaat in de strijd tegen borstkanker. Henk Scholten is zeer gecharmeerd van het fleurige werk van Trudy Canwood. „Je wordt er vrolijk van." Zaterdag 5 november leverde Trudy het schilderij persoonlijk af in de bloemenwinkel van Henk Scholten. Zij werd hierbij vergezeld door een cameraploeg uit Almere, die met deze opname Pink Ribbon onder de aandacht brengt. Het schilderij hangt ter bezichtiging bij Henk Scholten Bloembinderij, Stationsplein 47 in Heiloo. www.bloemenheiloo.nl. Loop gerust even binnen om een kijkje te nemen. HEILOO - Op 10 januari 2012 wil de EHBO-vereniging Heiloo, bij voldoende belangstelling, weer met een nieuwe cursus voor het Basisdiploma EHBO, reani matie, AED en verbandleer van start gaan. Deze lesavonden zijn wekelijks, met uitzondering in de vakantietij d, op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en vinden plaats in de vergaderzaal van de badmintonhal, het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Dus reageert u snel om verzekerd te zijn van een plaats bij deze cursus. Voor nade re inlichtingen en opgave kimt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645, of mail; martin.j.g® kpnplanet.nl. HEILOO - NSGK (Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind) houdt dit jaar van 14 tot en met 19 november haar landelijke collecte. Met de opbrengst van de collecte steunt NSGK projecten voor kinderen en jongeren met een handicap in heel Nederland. Wilt u weten wat NSGK in uw regio doet? Op www.nsgk.nl ziet u alle recente projecten. HEILOO - Op 18 november wordt er weer gekeezd in 't Oosthonk. Dit seizoen wordt er gestreden om de 'Oosthonk keez wisselbo- kaal'. Iedereen die een avond mee wil keezen is welkom. U kimt zich opgeven via e-mail, keezen- oosthonk@hotmail.com, of via tel. 06-13420642 of 06-55347071. Het begint om 20.00 uur en de zaal gaat om 19.30 uur open. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. U kimt ook alleen komen, wordt er voor een koppelmaat gezorgd. Oostkanter 14 in plan Oost, Heiloo. HEILOO - Op zondag 13 novem ber zal in de Witte Kerk om 19.00 weer een Cantate-uur plaatsvin den. De cantate wordt uitgevoerd door Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. De toegang is vrij, maar uw bijdrage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. HEILOO - Tijdens de Open Huis dagen van Riesch Mode op 18, 19 en 20 oktober jongstleden, konden de klanten kans maken op cadeaubonnen van Riesch Mode. Mevrouw Springer-Groot uit Heiloo was één van de gelukkige winnaressen! Zij kreeg cadeaubonnen van Riesch Mode ter waarde van 50,-. Andere prijswinnaars hebben de cadeaubonnen per post ontvangen. HEILOO - Het tuinseizoen loopt op zijn eind, de bollen kunnen de grond in, en een periode van rust in de tuin breekt aan. Op 14 november kunt u ook uw gereedschap winterklaar gaan maken in de workshop gereedscha- ponderhoud. Klassikaal leert u uw gereedschap op professionele wijze winterklaar te maken. Snoeischaren in en uit elkaar monteren, slijpen, invetten en smeren. Scheppen schuren, slijpen, wetten. Dit en veel meer kimt u veiwachten. En uw gereedschap keert blinkend en scheip terug naar huis. Uw docent is Pé van der Gracht. Locatie: De Hofdijk, Marienstein 178a, aanvang 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden direct bij Mercedes Docter email benzdocter@hotmail.com tel. 06-50123521. Zie ook onze website www.midden-kennemerland.nl. HEILOO - Vrijdag 28 oktober hield Basisschool de Windhoek haar eerste kinderkleding- en speelgoedbeurs bij dorpshuis de Schulp. Deze beurs werd feestelijk geopend door pastor Nico Knol, die tevens afscheid nam van de kinderen van de Windhoek. De opbrengst van de beurs komt ten goede aan de leerlingen van de Windhoek. Wegens het grote suc ces van deze beurs, komt er vol gend jaar weer een kleding- en speelgoedbeurs. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt dit seizoen een nieuwe work shop aan: Egel van fietsbinnenbanden. Deze workshop vindt plaats donderdagavond 17 november van 19.30 tot 21.30 uur onder leiding van Ina Bennen in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo. (Boven winkelcentrum 't Loo). U gaat aan het einde van de avond met een leuke decoratie naar huis. Het Nivon zorgt voor fietsbinnenbanden en verdere toebehoren zodat u direct aan de slag kan gaan. Minimale opgave: acht cursisten. Er zijn nog plaatsingsmogelijkheden. Kosten workshop 10,- inclu sief materiaal. Leden ontvangen reductie. Opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Ria van der Laan, tel. 072-5333217. Kijk ook op WWW.nivonheiloo.nl. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 13 november treedt de bekende organist Dirk-Jan Ranzijn op. Laat u verrassen door het bijzon dere spel van deze virtuoze interna tionale artiest. Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 7,50, reserveren verplicht. Woensdag 30 november om 10.45 uur start de workshop Fotoboek. Er wordt een programma gedownload om digitale foto's in een fotoboek af te drukken. U leert werken met lay out, achtergrond en tekst toevoe gen. U wordt verzocht een usb-stick mee te brengen. Kosten drie lessen van anderhalf uur 40,- (servicepas 38,-) plus handleiding 5,-. In deze cursus die maandag 21 november om 10.45 uur start wordt voortgebouwd op de basiscur sus. Aan de orde komen Windows verkenner, mappen maken, upda ten en downloaden, programma's installeren. U kunt vanuit Windows XP, -Vista en -7 meedoen en zaken inbrengen. Kosten vier lessen van anderhalf uur voor 55,- (servicepas 52,25) plus handleiding 10,-. Begint op maandag 21 november om 09.00 uur en is voor wie eerder de basiscursus heeft gevolgd (neem het boek mee!). Wat is bijgebleven; wat kan worden aangevuld, bijvoor beeld bij het zoeken naar en in ven sters en mappen. Kosten drie lessen van anderhalf voor 44,- (service pas 41,80). Kom op zondag 13 november tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere men sen die het ook leuk vinden samen iets te doen. Een kop koffie drinken en de krant lezen of internetten mag natuurlijk ook. Entree 2,- (service pas 1,-). Haal- en brengservice voor leden van de buurtbus, bel van maandag tot en met donderdag tussen 09.30 en 11.30 uur met 072- 5331297. Vorige keer was de zaal bomvol; op dinsdag 22 november komt Paul Kleppe van de NS weer naar het Trefpunt voor een voorlichtingsbij eenkomst over het gebruik van de OV-chipkaart. De presentatie begint om 10.00 uur, entree 3,75, tel. voor reserveren 072-5331297. Op donderdag 17 november ver telt molenaar Hans van der Klein met powerpointpresentatie over molens, ons cultureel erfgoed. Vele soorten molens passeren de revue. Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 3,75, voor reserveren tel. 072-5331297. Op vrijdag 9 december is er een middagtochtje per luxe touringcar naar een kerstmarkt. Om 15.00 uur vertrekken we naar het Museum de Broekerveiling dat helemaal is omgetoverd tot een kerstparadijs in Dickensstijl. Rollators kunnen mee. Opstapmogelijkheid in Egmond aan Zee. Terug in Heiloo om circa 19.00 uur. Prijs: 17,95 inclusief entree museum, koffie/cake. Reserveren tel. 072-5331297. Op zondag, 4 december vertrekt om 11.30 uur vanaf het Trefpunt een touringcar naar Wageningen waar de musical 'Het verhaal van iedereen' in Theater Jimushoff wordt bijge woond. De musical is een activiteit van Stichting Aquero, Heilooër Jaap Langedijk speelt erin mee. Terug in Heiloo om 18.00 uur. Prijs 25,- per persoon inclusief toegangsbewijs ad. 15,-. Enkele plaatsen zijn nog beschikbaar. Rollators kunnen mee. Reserveren via tel. 072-5331297. Dinsdag 15 november start in het Trefpunt Alkmaar de cursus Internet en e-mail, en op woensdag 16 november de Fotocursus met Picasa. Voor beide cursussen geldt het navolgende: Seniorwebcursus, tijdstip 10.00 tot 12.00 uur, kosten: 82,- voor zes lessen inclusief mate riaal. U kunt zich opgeven bij Piet Dekker 06-12437850 of via cursus® senioiweb-alkmaar.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 6