Nieuwe cadeau-artikelen in de Wereldwinkel AZ-spelers bij Zonneveld Optiek Keer op Keer 'opkikker en opsteker' Eerste Communie 2012 Willibrorduskerk H E I L O O UIUI.'MLUiNiUllh INGEZONDEN MEDEDELING KERK DIENSTEN 0 u D PAPIER Afgestudeerd INGEZONDEN BRIEF A-sociaalgedrag Dag van de Duurzaamheid Nieuwsblad voor Heiloo omstreken UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2011 HEILOO - Heel veel mooie cadeaus staan in de najaarsfolder van de Wereldwinkel. Als u in Heiloo woont, hebt u de folder ongetwijfeld al inge keken. Geen folder gehad? Komt u dan eens langs, dan kunt u zelf kennis maken met de schitterende nieuwe cadeau-artikelen die de Wereldwinkel in huis heeft. Prachtige schalen, sfeerartikelen, kaarsen, theepotten. De kleur rood heeft de boventoon. Chocoladeletters van Tony Choeolonely, melk of puur, zijn reeds te koop. De eerlijke en heerlijke chocolade van Tony Choeolonely is fair trade en bijna geheel slaafvrij. Zolang de voor raad strekt zijn de witte en rode Chileense wijn in de aanbieding. De ver koop van kerstpakketten is al gestart. U kimt nu het kerstpakket van uw keuze of een standaardpakket bestellen. Ook cadeaubonnen van de Wereldwinkel kunt u kopen, los of in het kerstpakket verwerkt. Zo'n kerst pakket is een leuke verrassing voor uw kennissen of relaties. Meer weten? Kom dan eens langs bij Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105 of kijk op www.wereldwinkel-heiloo.nl. HEILOO - AZ-fans uit Heiloo en omstreken lieten deze imieke kans niet aan zich voorbij gaan. Want zaterdag 5 november konden ze AZ-trainer Gert Jan Verbeek en speler Maarten Martens in levende lijve ontmoeten tijdens de 'meet greet' bij het jubilerende Zonneveld Optiek. De brillenzaak aan het Stationsplein bestaat twintig jaar en verzorgt al jaren contactlenzen voor de selectie van de huidige koploper in de eredivisie. Aan het einde van de middag won Rwan Bossehaart in de verloting een echte AZ voetbal en gin gen drie AZ VIP-arrangement voor de wedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag naar K. Van Kuijk, E. Kramer en H. De Groot. De jubileumactie van Zonneveld Optiek duurt de hele maand november. De optelsom van de leef tijd van de klant plus twintig jubileumjaren van Zonneveld Optiek bepaalt het kortingsbedrag in euro's bij aankoop van een montuur. Zonneveld Optiek, Stationsplein 24 Heiloo, www.zonneveldoptiek.nl. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikker en Opsteker aan een persoon vereniging, stichting et cetera, die zich belangeloos inzet voor de medemens. Door het niet doorgaan van de opa en oma verkiezing is er voor de maand november een nieuwe opkik ker van 300,- uitgekozen. Dit is de HEILOO - De werkgroep van de Eerste Communie Heiloo is alweer volop bezig met de voor bereidingen voor de communie viering in mei 2012. De kinderen die in groep vier zit ten en gedoopt zijn, zijn in de gele genheid gesteld om zich hiervoor aan te melden. Na het aanmelden Gymnastiek- en turnvereniging GTH in Heiloo. De opsteker van 200,- gaat naar Koor Swing. Deze geven in de maand december een concert in de Witte Kerk te Heiloo. Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. ontvangen de kinderen en oudere in december een uitnodiging voor de start van de voorbereidingen. Heeft u, om wat voor reden dan ook, uw kind hiervoor nog niet aangemeld, doet u dat dan zo snel mogelijk bij de parochie van de Willibrorduskerk aan de Westeiweg 267 in Heiloo. Dit kan via tel. 072-5330906. U kunt rea geren tot uiterlijk 15 november. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds R. Oranje uit Alkmaar. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. D. van Arkel uit Castricum. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord en commu nieviering m.m.v. Zanggroep, voorgan ger pastoor Marie-José van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. Witte Kerk Heiloo Zondag 19.00 uur: cantate uur, Bach BWV 148, Bringet dem Herrn Ehre sei nes Namens, ds J. Idzenga. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring, vrijdag 09.00 uur: eucharistie viering, 14.00 uur: huwelijk Mathieu Cheret en Gwylenne Flanegin, zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistieviering, 10.30 uur: eucharistieviering celebrant rector G.H.B. Bruggink en koor Ubi Caritas, 15.00 uur: Lof. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering, woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: gezins- woord- en communieviering met kinderkoor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor J. Veldt. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pin (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria. Dinsdag 09.30 uur: viering. Maria Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met st. Caecilia. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.4-5 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.30 uur: viering. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: avondgebed Taizé. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering Gezinsdienst. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. Protestantse gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: Egmond aan Zee, voorganger ds M. Braamse. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 12, info: 072-5123864 Zondag, 10.00 uur: gedachtenis kinder kring, ds. C.H. Cornelissen. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met herenkoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. B. Appers (Castricum). Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbe- schermingnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Vermist Lapjespoes, wit, zwart, rood, 1 jr, Tummie Kennemerstraatweg Stationsweg Heiloo. Grijscyperse kater, witte snoet, bef en buik, linker voorpoot wit, gecastr. gechipt, 6 jr, Mickey, Westerweg De Wildtlaan Heiloo. Gevonden Kater, beige rood, scheurtje in rech teroor, donkere vlekjes op helroze onderlip, De Sonneveld Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Inge Schuurman is als hydroloog afgestudeerd aan de faculteit Aard- en Levenswetenschappen van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Haar master thesis had als onderwerp: 'Benutting van afstromend zoet oppervlakte water op Terschelling voor zelf voorziening in drinkwater'. Inge is oud-leerling van De Duif en het Bonhoeffer College. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Eind vorig jaar trok de gemeente plotsklaps de subsidie aan 't Trefpunt in. Aan dit sociaal cul tureel centrum voor ouderen kwam bijna een einde, toen de verhuurder, namens de eigenaar (de gemeente) op 1 november een definitieve beslissing oveiwoog ten opzichte van een beslaglegging en ontruiming wegens de huurach terstand. Als deze ontruiming in de loop van november zou hebben plaatsgevonden, dan waren de bonden al hun bezittingen (biljarts etcetera) kwijt geweest. Een ware tragedie voor de circa duizend ouderen die wekelijks van deze faciliteiten gebruikmaken. Dit had de gemeente simpel kimnen voor komen met een overbruggingskre diet, maar plotseling vond deze dit toch luttele bedrag te risicovol? De bonden waren van mening dat aan deze activiteiten in 't Trefpunt geen einde mocht komen en voel den zich genoodzaakt, door het falen van de overheid, financieel in te grijpen om deze ontruiming te voorkomen. U zult begrijpen dat wij zeer teleurgesteld zijn in het sociale karakter van dit gemeente bestuur, maar ook in de leden van de gemeenteraad die lijdzaam en op zeer passieve wijze toekeken. Vreemd omdat het College tegen partijprogramma's in op een ophef fing aanstuurde, om zodoende him wil aan de huurders op te leggen, waarbij ze zelfs niet schroomden voor deze draconische beslissing. Ook zijn de bonden teleurgesteld in de rol die de Stichting Welzijn Heiloo daarin heeft gespeeld. De bonden roepen iedereen op om hen als vrijwilliger behulpzaam te willen zijn. Tom ten Hoope Aanstaande vrijdag is het de Dag van de Duurzaamheid met in het hele land activiteiten. Ook in Heiloo zijn er positieve initia tieven. Zo houdt Van der Laken Lichtadvies gewoon de winkel deuren dicht en verlicht buiten met LED, alleen als het nodig is. De Deutekom's met openstaande deuren en energieverslindende warmtegordijnen kimnen er een voorbeeld aan nemen. En de gemeente? Die doet 'Duurzaam niets' klaagt de WD (Uitkijkpost 28-12-2010). Was dat ook niet zo in het Stationscentrum toen de WD nog meebestuurde? Daar is zeker tien miljoen euro verloren gegaan voor Duurzaamheid dat wat voorstelt. En, in strijd met EU fijnstof-regelgeving, werd toch die parkeergarage gebouwd. Maar, onder leiding van Raadsenquêteur Rootjes gingen alle nalatigheden de doofpot in. 'Het beste idee' om Duurzaamheid uit het slop te halen en tegelijkertijd verstandig te bezuinigen is daarom het deksel van de doofpot halen. Dat zou de WD moeten doen in plaats van alleen maar klagen. J.C.J. de Man

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7