Expositie Theo Leering Schakels groot succes in De Beun Reunion bedankt de Abdij Tentoonstelling bij Kleurenpracht De namen uit de Grote Zaal DEUTEKOM Corso Bioscoop De namen uit de Grote Zaal I don't know how she does it Najaarsconcert Eensgezindheid groot succes! BOEK VAN DE WEEK Van de 46 naamlijsten in de Grote Zaal van het Concertgebouw zijn er dertien gewijd aan componisten uit de Nederlanden. In him tijd, eind negentiende eeuw, werden zij tot de crème de la crème van him beroepsgroep gerekend. Wie gaan er schuil achter die eens zo beken de, maar nu vrijwel vergeten namen in de eregalerijen? Paul Witteman vertelt him geschiedenis en staat stil bij de betekenis van him werk. Gebonden speciale uitgave die deel uit maakt van de jubileum reeks van Balans 25 jaar. En bevat een CD met daarop een selectie van het werk van de uitverkoren Nederlandse componisten. door Paul Witteman (incl. CD) voor 9.95 Kate (Sarah Jessica Parker) is een drukbezet en succesvol mana ger en de moeder van twee kleine kinderen. Ze kan het overzicht houden tussen negen verschil lende valuta's in vijf verschillende tijdzones, maar ook zichzelf en haar kinderen 's ochtends binnen een half uur klaar hebben staan voor vertrek. Ze liegt tegen haar moeder over hoeveel tijd ze met haar kinderen spendeert, doet buikspieroefeningen in de verga derruimte en probeert daarnaast ook nog een verleidelijke vrouw te zijn voor haar man Richard (Greg Kinnear). Wanneer Kate een belangrijke zaak krijgt toege wezen waarbij ze regelmatig naar New York moet reizen, zien zij en Richard elkaar nog minder. En alsof deze situatie nog niet lastig genoeg is, blijkt haar zeer aantrek kelijke nieuwe zakenpartner Jack (Pierce Brosnan) ook een onver wachte bron van verleiding? 'Virtuoos Toetsenwerk', één van de prachtige werken van kunst schilder Theo Leering. Aangeleverde foto HEILOO - In de maanden novem ber en december exposeert Theo Leering zijn schilderijen bij Galerie Alkmaar. Het werk van de schilder uit Heiloo zal daar samen met het werk van vier Alkmaarse kunstenaars te zien zijn. Van de ongeveer veertig werkstuk ken die Theo in de afgelopen drie jaar maakte, selecteerde de galerie er tien. De thema's lopen uiteen van de evolutie van een luciferstokje tot al het moois wat een instrument kan voortbrengen. Opvallend is het rijke kleurgebruik en het rustige, melan cholische karakter van de schilderij en. Maar hoe langer je er naar kijkt, des te positiever en humoristischer het beeld wordt. Galerie Alkmaar bevindt zich aan de Ridderstraat 16 te Alkmaar en is geopend op don derdag en vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. REGIO - Op zaterdag 12 en zon dag 13 november verzorgt het projectkoor Reunion drie con certen in theater De Beun onder de titel 'Reunion around the world'. De toeschouwers zullen geduren de het concert worden meegenomen op een muzikale rondreis om de wereld. Reunion is al bijna een jaar in voorbereiding voor deze concer ten. Iedere vrijdagavond wordt gere peteerd in ter beschikking gestelde ruimtes van de abdij in Egmond. De Adelbertus abdij ondersteunt daar mee het koor en ook het goede doel wat dit project heeft geadopteerd. Met de opbrengsten van de concer ten wordt een doktershuisje gere aliseerd in Ushetu, Tanzania. De 'Blauwe zusters', die ook gevestigd zijn aan de Hoogeweg in Heiloo, zijn verantwoordelijk voor dit hulp tra ject in Tanzania. Onlangs heeft het koor Reimion de paters van de abdij bedankt voor hun gastvrijheid. Voor een select gezelschap werd een deel van het aanstaande concert ten gehore gebracht. Aan het einde van deze try-out werd als dank 1.500,- aan de abt overhandigd, een bedrag dat door de leden zelf bijeen was gebracht. Deze try-out smaakte naar meer en vormde een goede opmaat naar de aanstaande concerten. Het concert van zaterdag 12 november is inmiddels uitverkocht, voor de concerten van zondagmiddag en -avond 13 november zijn nog enke le kaarten verkrijgbaar. De kaarten zijn 20,- per stuk en verkrijgbaar via het secretariaat van Reunion: secretariaat. reimion@gmail. com. HEILOO - De leden van de ver eniging showen hun zelfge kweekte en aangekochte vogels. De vogels worden door keur meesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers (NBvV) gekeurd. De vogels worden door de keur meester beoordeeld op conditie, formaat en postuur en kleurslag. De leden willen de kleurenpracht van him vogels graag aan het publiek tonen. Dit jaar worden er weer veel vogels ingezonden, variërend van zebravink tot roodvleugel par kiet. Het bestuur is trots dat zij het vertrouwen van de kwekers heeft gekregen om de vogels een paar dagen aan hen 'uit te lenen'. Belangstellenden zijn op 18, 19 en 20 november welkom om een kijkje te komen nemen. Heeft u vragen of overweegt u om lid te worden? Er zijn bestuursleden aanwezig om u met raad en daad te woord te staan. De tentoonstelling is in het clubge bouw aan het Zevenhuizen 50 te Heiloo en is voor iedereen vrij toe gankelijk: vrijdagavond 18 novem ber van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag 19 november van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 20 november van 10.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Afgelopen week end speelde toneelvereniging Falkland het stuk 'Schakels' in De Beun. Deze voorstelling is van Herman Heijermans en werd geregisseerd door Theo Bakker. In het toneelstuk Schakels wil de hoofdrolspeler, de 67-jarige Pancras Duif trouwen met de veel jongere werkster Marianne. De kinderen van Pancras zijn fel tegen het huwelijk omdat ze bang zijn dat het haar alleen om het geld gaat. Wanneer zoon Toon erachter komt dat Marianne zelf haar getuigschrift geschreven heeft grijpen ze deze kans aan om haar weg te krijgen. Marianne krijgt de keuze om zelf standig te vertrekken, anders stap pen ze naar de rechter. Marianne besluit weg te gaan en Pancras blijft verslagen achter. De voorstel ling van Herman Heijermans werd geregisseerd door Theo Bakker. Ondanks dat er in het eerste deel nog niet veel gebeurd, omdat je de karakters nog moet leren kennen, vliegt het voorbij en zat je meteen al in de voorstelling. Nadat in het eerste deel zoon Toon er al achter gekomen is dat zijn vader gaat trou wen komt de rest van de familie daar in het tweede deel achter en smeden ze een plan. Vader Pancras probeert Marianne nog bij zich te houden maar dit lukt hem niet. Het einde waarbij vader Pancras versla gen aan de eettafel zit teiwijl zijn zoon Toon grijnzend naast hem zit is aangrijpend. Het is een mooi ver haal waarbij je heel erg meeleeft met de vader die uiteindelijk onge lukkig achterblijft. Schakels is een mooi verhaal van Herman Heijermans, gespeeld door Falkland. Foto: Falkland HEILOO - Afgelopen zaterdag gaf Muziekvereniging Eensgezindheid een Najaarsconcert tezamen met de Chicago Jazz Band. Onder leiding van dirigent Ikina van der Aar werd er een zeer gevarieerd programma gespeeld door zowel het grootor kest als het leerlingenorkest. De meeste leerlingen traden deze keer voor het eerst op, omdat zij pas vorig jaar zijn gestart met de muzieklessen op een zelf gekozen muziekinstrument. Het jaar daarvoor speelden ze nog blokfluit in het opstaporkest van de vereniging. Bijzonder was ook dat de nieuwe lichting met opstap pers een optreden verzorgden op hun blokfluit, nadat ze slechts vier weken les gehad hadden. Foto: Mary Geluk De namen uit de Grote Zaal Paul Witteman Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9