Verrassingspakket voor het terugdringen van alcoholgebruik Avond over Russisch Orthodoxe kerkmuziek Tweede dichtbundel Aad Tijssens Workshops in Muziek- en dansschool Heiloo H E I L O O 3 Opening Silhouet La Locanda Geweldig Sinterklaasfeest in Het Oosthonk! UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2011 HEILOO - Vorige week don derdag deelde wethouder Hero Veger een verrassingspakket uit aan groep 8 van basisschool De Zuidwester in Heiloo. Ook de andere basisscholen in Heiloo ontvangen een dergelijk verras singspakket. Met deze pakket ten vraagt gemeente Heiloo aan dacht voor het terugdringen van alcoholgebruik onder jongeren en het verhogen van de begin- leeftijd. In de pakketten zitten ondermeer het boek en de dvd 'Radeloos' (over alcoholgebruik) en de dvd 'Afblijven' (over drugsgebruik) van Carry Slee, een bidon voor alle leerlingen uit groep 8 met daarop het logo van www. geenaleoholonderde 16.nl, informatiepakketjes voor de oudere en een uitnodiging voor gratis deel- De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. name aan het lesprogramma 'alco hol en roken, een ander verhaal'. De groepen 8 worden bovendien uitgedaagd om een kunstwerk te maken met als thema 'fris is cool!'. Zij maken hiermee kans op een vrij te besteden bedrag van 500,-. Bij voldoende deelname worden de kunstwerken in de maand april 2012 tentoongesteld in de bibliotheek Heiloo. Alcohol leidt tot een onherstel bare beschadiging van de hereenen van opgroeiende kinderen. Vaak en overmatig drinken kan er zelfs toe leiden dat een kind twee tot drie schoolniveaus lager eindigt, dan het oorspronkelijk aan kon. Toch drinken zij htm eerste alcoholische drankje als zij gemiddeld twaalf jaar zijn. Gemeenten en gezondheids instellingen maken zich hier grote zorgen om. De wet is duidelijk over alcohol: geen alcohol onder de 16. Die wet is er niet voor niets, hij is er om kinde ren te beschermen. Het is belangrijk om oudere en kinderen op hun ver- HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op donderdag 8 decem ber een zeer bijzondere avond over muziek uit de Russisch Orthodoxe Kerk. Deze muziek komt als uit een andere wereld, geeft rust en beleving. De avond wordt geleid door ds. Theo Hop. Hij is de gids op deze ontdekkingstocht en laat de mooi ste muziek horen uit zijn grote cd collectie en geeft daar een korte toelichting bij. U hoort deze avond muziek voor de Kersttijd. Al is Pasen het grootste feest in de antwoordelijkheid te wijzen. Oudere denken vaak - onterecht - dat zij er geen invloed op hebben of him kind gaat roken, blowen of te vroeg begint met drinken. Praten en dui delijke regels stellen helpt namelijk wel. Het is wetenschappelijk aange toond dat kinderen die van him oudere geen alcohol mogen drin ken, dat over het algemeen ook niet doen. Zij beginnen later met drinken en drinken dan minder, waardoor de kans op verslaving op latere leeftijd ook kleiner wordt. Thuis drinken verlaagt de drempel naar alcoholge bruik buitenshuis. Het verrassings pakket moet aan deze bewustwor ding bijdragen, zodat oudere him kinderen helpen nee te zeggen tegen roken en drinken. Het verrassingspakket maakt onderdeel uit van het project 'naar een nuchter Noord-Kennemerland', wat gemeente Heiloo in samen werking met de GGD, Brijder en de andere gemeenten uit de regio Noord-Kennemerland uitvoert. Orthodoxe Kerk, de muziek voor Kerst is ook indrukwekkend mooi. U zult een avond beleven waar u met genoegen aan terug denkt. Deze speciale avond begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) bij de klantenseivice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via tel. 072-5330670 en via www.bibliotheekheiloo.nl. Bent u nog geen lid? Sluit dan nü een lidmaatschap af bij Bibliotheek Heiloo en ontvang 7,50 van uw toegangskaart retour (en betaal geen 3,- inschrijfgeld). HEILOO - Donderdag 26 novem ber om 15.30 uur vindt in boek handel Feijn in Alkmaar de presentatie plaats van Het geharnaste Lentekind, de twee de gedichtenbundel van Heilooër Aad Tijssens (61 jaar). De bun del, geschreven onder zijn pseu doniem 'Sonderh' en opvolger van 'Ik hang mijn ziel te drogen' uit 2009, is een selectie uit werk dat hij in de jaren zestig heeft geschreven. Tijssens schrijft sinds zijn vijftien de gedichten en is jaren lid geweest van de Alkmaarse dichterskring. Hij liet zijn uitgever Otto Wollring het oude materiaal lezen dat hij, verza meld in een multomap, al die jaren bewaard heeft. En die vond het zeer de moeite waard! In de gedichten klinkt de recalcitrante tijdsgeest van die jaren door, een tijd waarin HEILOO - Woensdag 30 novem ber brengen de Sint en zijn Pieten een bezoek aan de Muziek- en Dansschool Heiloo. Tijdens dit bezoek laten kinde ren hun geleerde dansen, per cussiestukken en een theater stukje zien en horen aan Sint. Naast deze presentaties voeren leerlingen van de school speciaal voor deze gelegenheid ingestudeer de muziekstukken en dansen uit. De workshops voor mini-theater, dans en percussie-instrumenten (slagwerkinstmmenten) voor kin deren van vier tot twaalf jaar begin nen om 14.45 uur en iedereen mag jongeren zich op allerlei vlakken afzetten tegen de 'gevestigde orde' en hun eigen weg in de maatschap pij zochten. Tijssens omschrijft zijn dichtstijl als Voorden die als klod ders verf op het papier zijn gesme ten, vaak cryptisch of paradoxaal. Losse woorden als maffe beelden, die met elkaar verbonden wor den.' Het is geschreven in de tijd dat Tijssens, 17 jaar oud en net het ouderlijk huis verlaten, net als veel leeftijdgenoten naar Parijs liftte of elpees van Bob Dylan nagenoeg grijs draaide; de tijd van de studen tenopstand in Parijs en de oorlog in Vietnam. De bimdel Het geharnaste Lentekind roept associaties op waar menig zestiger van nu zich in zal herkennen. De gedichtenbimdel is vanaf 26 november a 15,- verkrijgbaar bij boekhandel Deutekom in Heiloo en boekhandel Feijn in Alkmaar. meedoen. De Sint en zijn Pieten worden omstreeks 16.00 uur ver wacht. Naast de workshops wordt er een kleurwedstrijd gehouden voor alle kinderen. Deze kleurplaat kan bij de school worden opge haald en moet voor woensdag 30 november 15.00 uur worden inge leverd bij de administratie van de school. De Pieten zullen een keuze maken uit de mooiste ingekleurde tekeningen. De workshops en het Sintbezoek vinden plaats in de Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, Heiloo. Voor meer info: www.muziekendansschoolheiloo.nl, info@muziekendansschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. HEILOO - Op 1 donderdag december, aanvang 17.00 uur, is de spectaculaire opening van de nieuwe zaak Silhouet La Locanda. Alle aanwezigen krijgen die avond een voorproef je voorgeschoteld van het enorm brede aanbod, dat Silhouet La Locanda in petto heeft. Pieter Duijneveld van Silhouet Binnenhuisarchitectuur en Yassine Hanyn van restaurant La Locanda hebben, op zoek naar vernieuwing, de handen ineen geslagen in Silhouet La Locanda. Een gedurfd concept waarbij binnenhuisarchitectuur en culinaire beleving op een bijzondere manier samensmelten. Naast de nieuwste woonideeën en culinair genieten biedt Silhouet La Locanda tevens een podium voor fashion, (klassieke) muziek-, lifestyle- en culturele evenemen ten. Foto: Ricardo Marcker De bundel is een selectie uit werk dat hij in de jaren zestig heeft geschreven. Foto: Carolien Breed HEILOO - Het Oosthonk was afgelopen zondag afgeladen met kinderen die graag bij de Sint wilden komen. Er waren zeker 120 kinderen aanwezig. Dit vond de Sint geweldig! Hij bedank te iedereen voor de aanwezigheid en hoopt dat het volgend jaar weer zo'n mooi feest wordt! Voor meer foto's en informatie kijk op WWW.OOSthonk.nl. Aangeleverde foto De leerlingen van groep 8 van De Zuidwester staan in elk geval achter de campagne! Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3