PLATO Porc Pyn 3-daagse in La Strada Knal het jaar uit met Oud Nieuw in Buk Buk Mama! voor moeders in oorlogsgebieden Nieuwjaarsconcert Harmonie Caecilia H E I L O O Plato, verzameld werk kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK You need no reason 2 party' Alvin The Chipmunks 3 Plato, verzameld werk Helft kaartopbrengst naar Serious Request UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2011 De drie mannen van Porc Pyn. Foto: Carolien Breed HEILOO - In de laatste week van december treden Porc&Pyn drie keer op in café La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Ze beginnen op maandag 26 december tweede Kerstdag vanaf plusminus 16.00 uur onder het motto: War is Over. In een alternatieve anti-oorlogse kerstsfeer komen naast songs van John Lennon diverse protestnum mers uit de '60's langs, zoals Simple Song of Freedom, Sky Pilot, et cete ra. Tevens nummers van Armand en Boudewijn de Groot. Met Feliz Navidad en My Mind's Eye en andere nummers krijgt dit optreden zeker ook een feestelijk. Het tweede optreden van Porc&Pyn in café La Strada is op dinsdagavond 27 december vanaf circa 21.30 uur. Op deze vaste bil jart avond van OKK (Oefening Kweekt Kunst) zetten oud-lid Piet met Tom en GP een vroeg Oud Nieuw feestje in gang voor deze bijna zeventigjarige biljartclub. Met zang en dans op de vrolijke sixties- muziek. Iedereen die wel of niet iets met biljarten heeft, en van 60's muziek en rock roll houdt is dan welkom in La Strada. Ter afsluiting van de Porc Pyn week spelen de drie Heilooër man nen op Nieuwjaarsdag 1 januari vanaf ongeveer 16.00 uur. Op deze dag is het precies 56 jaar gele den dat P&P gitarist/zanger Gert- Paul in 1956 geboren werd op de Heerenweg 56. Iedereen is ook dan weer welkom. Speciaal voor deze gelegenheid doen de blazers van The Castrihorns de Kinks een set mee. Net als de mannen van The SeaSide Stringers en wellicht nog meer muziekvrienden van de jarige GP. HEILOO - Op 31 december wordt zoals gebruikelijk het jaar in Heiloo afgesloten met een groot feest in Buk Buk Heiloo. Dit keer wordt de grote zaal gehost door de dj's van het alom bekende feest 'No Reason 2 Party'. De dj's Maduro en Dennis zul len het jaar in stijl afsluiten met de beste hits van vroeger en nu. Hip Hop, dub step en knallende house plaatjes worden gedraaid en zullen ervoor zorgen dat je niet stil kan blijven staan. In het knusse café zullen de dj's de historie opzoe ken en een flink aantal hits van de jaren '80 en '90 ten gehore brengen. De derde zaal van de avond wordt omgetoverd tot een heuse club; met vele velschillende soorten club blijf je dansen tot je erbij neervalt. Kom je feestje vieren in Buk Buk Heiloo. De voorverkoop is inmiddels begonnen, kaarten kun je halen bij de Schrijverij en zijn 12,-. Indien nog niet helemaal uitverkocht, dan kan je ook kaarten aan de deur kopen a 15,-. De deur zal in het nieuwe jaar om 01.00 uur open zijn en het feest duurt tot 05.30 uur. Alvin, Simon, Theodore en de Chipettes maken een cruise, en zoals gebruikelijk veranderen ze het luxe cruiseschip in hun eigen speel tuin. Totdat ze 'chipbreuk' lijden en op een tropisch eiland belanden. Teiwijl Dave Seville op zoek gaat naar zijn vermiste sterren, doen de Mimks en de Chipettes waar ze goed in zijn: zingen, dansen en er een bende van maken. Maar op het eiland leeft ook een schipbreuke ling, die niets onder doet voor Alvin en de Chipmunks. Samen met hun nieuwe vriendje beleven ze een dol dwaas avontuur, vol verrassingen en wijze levenslessen. Wat is kennis? Wat is liefde? Is de maakbaarheid van de mens een illusie? Voor de Nederlandse lezer is het oeuvre van Plato toegankelijk gemaakt in dit Verzamelde werk van Plato (427-347 v. Chr.). Deze leerling van Socrates en leermees ter van Aristoteles schreef in de loop van zijn leven heel wat filoso fische werken, gekend als 'de dialo gen van Plato'. Met zijn omvangrijk werk heeft hij een enorme invloed uitgeoefend op de geschiedenis van de westerse filosofie. De onderwer pen die hij behandelde worden nu nog altijd door moderne filosofen bestudeerd: metafysicakennisleer en ethiek bijvoorbeeld. Toch is het lezen van het werk van Plato geen saaie kost. Ten eerste presenteerde hij zijn denkbeelden in de vorm van een dialoog, een toneelstuk met twee discussiërende mensen, en daar gaat het soms hevig aan toe. Ten tweede behandelde hij ook minder 'saaie' onderwerpen, zoals bijvoorbeeld de kimst, de taal en de liefde. Box met 3 delen Speciale prijs 29.95 HEILOO - Mama! is de nieuwe theatervoorstelling van Klein Ovink Theaterproducties. Mary-Lou van Stenis (Vrienden voor het Leven, GTST), Annick Boer (Doe Maar, Ja Zuster Nee Zuster) Esther Roord (Kees en Co, Zadelpijn en ander damesleed) en Margo Dames (Rozengeur en Wodka Lime,) spelen vier moeders die hilari sche en verterende anekdotes vertellen over zwanger zijn en moeder worden. In verband met het thema van Serious Request 'This one is for Mama', vindt theaterproducent Marcel Klein Ovink dat er iets gedaan moet worden. Van ieder kaartje dat verkocht wordt in de Serious Request week (18 tot en met 24 december) gaat de helft van de opbrengst naar het Rode Kruis. In Mama! wordt op komische wijze het wel en wee van de (aankomende) Westerse moe ders belicht. Actrice Mary-Lou van Stenis: ,,Wij steken in Mama! de draak met de problemen van Westerse moeders. Die steken natuurlijk schril af bij dat wat moe ders in oorlogsgebieden overkomt. Toch is onze voorstelling een soort ode aan de moeder, de kracht van de moeder. De moeder die steun verdient als de situatie daarom vraagt. En dat is zeker het geval als je land in oorlog is. Daarom vinden we het des te belangrijker dat we met onze voorstelling een bijdrage aan Serious Request kunnen leve ren." Mama! speelt van 10 februari tot en met 31 mei in meer dan vijftig theaters door heel Nederland; ook in theater De Beun. De speellijst is te vinden op www.kotheater- producties.nl. Kaarten kunnen gekocht worden via www.vrien- denvandebeun.nl of aan de kassa van het theater. HEILOO - Op zaterdag 7 janu ari geeft Harmonie Caecilia haar jaarlijkse Nieuwjaarsconcert. Dit jaar staat het concert in het teken van de romantiek met opera-, musical- en filmmuziek. Het leidende thema is 'Nessun Donna' (niemand zal slapen), naar de gelijknamige aria van de Italiaanse componist Puccini. Om van het nieuwjaarsconcert iets bij zondere te maken heeft Caecilia weer aansprekende gasten uitgeno digd; de Alkmaaree sopraan Sabine Kireten en de Heilooër tenor Jaap Overal. Zij zingen begeleid door de harmonie een aantal liederen; enkele bekende aria's zoals Nessun Donna en Libiamo maar ook het prachtige Gabriella's Song, afkomstig uit de film As It Is In Heaven. Caecilia zal daarnaast zelf enkele nummers spe len waaronder arrangementen van de musicals Phantom of the Opera en Miss Saigon. Kortom, een mooie muzikale start van het nieuwe jaar. Het concert begint om 20.00 uur in de grote zaal van de GGZ Willibrord, aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Kaarten kosten 10,-. Donateurs betalen 7,50, kinderen tot en met 12 jaar zijn gratis. U kimt kaarten reserveren door een mail te sturen aan concerten® caecilia-heiloo.nl onder vermelding van 'Nieuwjaareconcert 2012' met hierin uw naam en adres, of u dona teur bent en het aantal kaarten. De kaarten liggen dan voor u klaar op 7 januari bij de kassa. Ook kunt u kaarten verkrijgen in de voorver koop bij De Schrijverij te Heiloo (vestigingen in het Stationscentrum en het Hoekstuk). Meer info via: www.caecilia-heiloo.nl. Sabine Kirsten. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11