Talentenshow Crazy Love in De Beun W Lezing over Canada van Jolanda Linschooten Bral Nieuwjaarsconcert in de Witte Kerk H E I L O O 15 Winterboek kTJfA DEUTEKOM Corso Bioscoop The Help Het belooft een spektakel te worden op 20 januari r v"' V 1 v,I Linschooten presenteert Yukon Goldrush avontuur BOEK VAN DE WEEK GERBRAND BAKKER Winterboek Iedere deelnemer is voor één dag een echte ster! Boek van de week: door Gerbrand Bakker voor 17,50 UITKIJKPOST 4 JAN UARI 2012 -j 5 S£j Frank, Jolanda en trouwe husky Herschel volgden het spoor van de goudzoekers uit 1898. Aangeleverde foto The Help speelt zich af in de jaren '60 in de stad Mississippi. Emma Stone speelt de rol van Skeeter, een meisje uit het zuiden van het land. Ze is net klaar met studeren en heeft besloten om schrijfster te worden. Ze zet het leven van haar vrienden en de stad Mississippi op zijn kop wanneer ze besluit een groep zwarte vrouwen te intervie wen die hun hele leven hebben gewijd aan het helpen van families uit het zuiden. Viola Davis schit tert in de rol van Aibileen. Aibileen is de schoonmaakster van de beste vriendin van Skeeter. Zij is de eerste die bereid is om met Skeeter te pra ten. Steeds meer zwarte vrouwen zijn bereid naar voren te stappen met him verhaal, en wat blijkt, ze hebben heel veel te vertellen. The Help is gebaseerd op één van de meest besproken boeken in jaren in Nederland bekend als? Het boek 'Een Keukenmeidenroman' is ook een nummer 1-bestseller in New York. The Help geeft een imieke kijk op wat er kan gebeuren wan neer traditionele regels en gedach ten in een conservatieve zuidelijke stad worden genegeerd door drie moedige vrouwen die een onwaar schijnlijke vriendschap met elkaar opbouwen. Het Winterboek, samengesteld door Gerbrand Bakker en Eva Cossee, is een vrolijke, moderne variant van een aloude klassieker met mooie, literaire verhalen over de winter, over sneeuw en ijs en over een kerstviering in zomers warm Zuid-Afrika. Daarnaast staan er voor iedere thuiskok bruikbare en lekkere recepten in voor echte winterkost als stamppot en erw tensoep, en ook voor speculaas, oliebollen en glühwein. Voor de overwinteraars in zonnige oorden staat er een ijsreeept in. Ook zijn veel handige tips opgenomen, bij voorbeeld over de (moes)tuin in de winter. En tips voor de schaatser. En hoe zit het met de dieren in de winter? Voor de lange winteravon- denmaakte Gerbrand Bakker een uitgebreide etymologische quiz, waarmee hij bij zijn optredens in het land veel succes heeft. Het merendeel van de teksten in dit boek is van de hand van Gerbrand Bakker zelf, voor sommige bijdra gen zijn andere auteurs uitgeno digd. HEILOO - De testcase in Stay Okay in Bakkum, ter voorbe reiding op de grote talenten show Crazy Love in theater De Beun op zaterdag 20 januari heeft inmiddels plaatsgevonden. Gezien de enthousiaste reacties hierop belooft het op 20 januari dan ook een spectaculaire talen tenshow te worden, waarin men sen met een beperking de show stelen. Initiatiefnemers van de talenten jacht zijn Maurice van der Poll en Lucas Bugter. Maurice heeft zijn eindstage voor de opleiding SPW op de Klompenhoeve gelopen en heeft daar met zoveel plezier gewerkt, dat hij er een aantal zomers als vakan tiekracht aan vast heeft geplakt. In 2010 nam hij spontaan de presen tatie op zich voor een groot feest; Klompenhoeve Got Talent. Maurice: „De reacties waren zo fantastisch, dat het naar meer smaakte!" Samen met een collega heeft hij een soortgelijke show voor bewo ners van Esdégé Reigersdaal opge zet en ook hierop volgden enthou siaste reacties. Deze moedigden hem aan een echte talententheater show te houden. Hij benaderde zijn maat Lucas Bugter om te helpen bij de organisatie van een werve lende show, gehouden in De Beim, waarmee mensen met een beper king de dag van hun leven hebben. Een echte theatershow vereist een professionele aanpak en daarvoor is Lucas met al zijn media-ervaring de uitgelezen persoon. „We heb ben in het verleden samen al veel fantastische dingen beleefd; in deze talentenshow vullen we elkaar qua vakgebied goed aan!" De heren heb ben samen een draaiboek opgesteld en om het 'strakke' schema uit te testen, werd dus op 17 december de testcase in Bakkum gehouden. Alle inschrijvingen zijn inmiddels binnen en daaruit zijn twaalf talent volle deelnemers geselecteerd. Het leidende motto is: het plezier van het meedoen, iedere deelnemer is voor één dag een echte ster! Het programma met zang en acts wordt afgewisseld met een aantal super stunts, die een eervolle vermelding krijgen in het 'Book of Heroes', een Heilooër afgeleide van het Guinness Book of Records. Zo zal Eric zoveel mogelijk eierendozen verscheuren in zo min mogelijk tijd. Alle deel nemers worden beoordeeld door een strenge doch rechtvaardige jury, bestaande uit onder meer bur gemeester Hans Romeyn. En net als alle talentenshows op tv zijn de deelnemers in de voorbereiding begeleid door een ervaren artiest, die hen heeft geholpen de pimtjes op de i te zetten. Het thema van de show is Crazy Love, waarbij inter actie met het publiek in de zaal niet zal ontbreken. Kaarten zijn voor 10,- te bestel len via: www.showhero.nl. Een show die je volgens jurylid Jeroen Schouten niet mag missen. Hij bedankte de jongens na afloop voor de taak die hij mocht vervul len. „Bedankt voor een paar uurtjes inspiratie, nu weet je weer waar het leven écht om gaat!" REGIO - Beroepsavonturier en fotograaf Jolanda Linschooten presenteert haar nieuwste lezing op 20 januari in theater Cool in Heerhugowaard. Een avond lang neemt zij het publiek mee op een zestig dagen durende tocht dwars door de Canadese wilder nis. Samen met thrillerauteur Frank van Zwol en haar husky Herschel, volgde ze het spoor van de goud zoekers uit 1898 vanuit Alaska te voet over de Chilkoot Pass, voer 900 kilometer per kano over de Yukon River naar Dawson City en liep vierhonderd kilometer door de onbewoonde Ogilvie Mountains. In het laatste deel van de tocht wor- HEILOO - Zondag 8 januari wordt in de Witte Kerk van Heiloo een nieuwjaarsconcert gegeven, verzorgd door Eva Stegeman (viool), Folke Nauta (piano) en Huib Ramaer (ver teller/acteur). Het wordt een bijzonder concert met als titel: 'Edvard Grieg en Julius Röntgen - Een muzikale vriendschap'. De muzikale vriendschap was overigens gebaseerd op een nauwe en hechte persoonlijke vriend schap. Julius Röntgen (1855- 1932) heeft veel betekenis gehad voor met name het Amsterdamse muziekleven (onder andere hoofdleraar en directeur van het Amsterdams Conservatorium). Een karakteristieke eigenschap is zijn liefde voor de muzikale folklore. Grieg (1843-1907) heeft met name Nooiwegen een muzikaal gezicht gegeven, vooral met het toonzet ten van het Noorse landschap in liederen en muziek. Ook Grieg had een grote voorliefde (in zijn geval den Linschooten en Van Zwol door een ongeplande survival keihard met zichzelf geconfronteerd. Zoals vaste liefhebbers van Linschootens avonturen weten, bestaat haar unieke presentatie uit schitterend geprojecteerd fotomateriaal, high definition videobeelden, muziek en natuurlijk het meeslepende live commentaar van Jolanda zelf. Trek een avond mee de wildernis in. Een verhaal over wanhoop en geluk. Rauw, keihard en schitterend tege lijk. Theater Cool, Heerhugowaard op 20 januari 2012. Aanvang 20.00 uur, einde 22.15 uur. Kaarten via internet bestellen kan tot 13 janu ari voor theater Cool via www. outdoorfoto.nl voor 19,50. Andere kaarten aan de zaal voor 20,- Noorse) volksmuziek, vooral volks liederen. De mooie dagen die Grieg en Röntgen met elkaar doorbrach ten hebben ondermeer geleid tot een bundel zinderende pianower- ken, door Grieg opgedragen aan Julius Röntgen. Het programma bevat uitsluitend werken van Grieg en Röntgen en worden opgeluis terd met beeld en gesproken tekst. Bovendien wordt ter gelegenheid van het nieuwe jaar ook een 'hapje en drankje' geserveerd. De toegangsprijs voor dit con cert bedraagt 12,- (voor 65+, CJP: 10,-). Kaarten kimnen tevoren telefonisch worden gereserveerd via tel. 072-5334804 en tel. 072- 5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair drie-gangenmenu direct na afloop van het concert) in restaurant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24.50 (wel tevoren reserveren via tel. 072-5333352). Zondag 8 januari, aanvangstijd 15.00 uur, Witte Kerk te Heiloo. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Deze twee supersterren zijn in elk geval geselecteerd voor de grote show op 20 januari in theater De Beun! Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15