I Foursome treedt op in Limmen Akersloter Marathon Klub sluit lustrumjaar af Bewoners de Cameren aangenaam verrast I regio 18 Rembrandtschool brengt A Christmas Carol W tot leven NIEUWS UIT DE REGIO Met een frisse duik het nieuwe jaar in! KORTOM Opening Hallemjaar Drie Koningen in Sint Agnes 4 JANUARI 2012 EGMOND - De Nieuwjaarsduik op zondag 1 januari aan het strand van Egmond aan Zee kende ook dit jaar een grote opkomst. Het aantal deelnemers werd geschat op vijfduizend. De temperatuur van het zeewater was acht graden en de weersomstandigheden waren ideaal om de duik te wagen. Er waren ook heel veel toeschouwers op het jaarlijkse schouwspel afgekomen. De meesten getooid met de bekende oranje wollen mutsjes. Na afloop wachtte voor de deelnemers en het toegestroomde publiek een heerlijke kop snert om door te warmen. Foto: Anneiies Westerbeek LIMMEN - De Noord-Hollandse vocal-groep Foursome zal op zondag 15 januari optreden in de Protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Met het contracteren van dit ensem ble brengt Limmen-Cultuur een verdere variatie aan in het aan bod van muzikale evenementen. Ook de muziek van deze enthou siaste muzikanten zal ongetwijfeld in de smaak vallen van het inmid dels flink gegroeide 'vaste publiek' van deze zondagmiddagconcer ten. Alweer tien jaar staan de vier leden van Foursome bekend als een ensemble waarbij het samen ple zier maken door middel van mooie muziek ten gehore te brengen cen traal staat. Geïnspireerd door onder meer het fraaie landschap van onze provincie componeert en arrangeert men zelf Nederlands- en Engelstalige luisterliedjes, terwijl ook Ierse en Keltische ballades op het repertoire staan. Met kleurrijke stemmen en tal van akoestische instrumenten wor den de oermenselij ke gevoelens als liefde, hoop en verlangen, maar ook woede en verdriet verklankt. Juist in een perfecte kleine ruimte als de Limmense kerk is de akoestiek ide aal om de subtiele klanken, die niet elektronisch versterkt worden, opti maal te laten klinken. De groep brengt een afwisse lend programma, waarbij het ene moment de verstilde en ingetogen liedjes ontroeren en even later de vonken er vanaf spatten wanneer de groep met passie en vuur uitpakt. Aanvang 15.00 uur, entreeprijs: 10,- inclusief koffie of thee. Reserveren: limmencultuur@hotmail.com of via tel. 072-5052235. Marian van Dam, Berna van Rijswijk, Timon Ytsma en Kees Kraakman van Foursome. Aangeleverde foto EGMOND - Zaterdag 7 januari is iedereen welkom van 14.00 tot 17.00 uur in het Hallemhuis III aan de Adelbertusweg 2 te Egmond-Binnen om met de drie kunstenaars het Hallemjaar te openen. Erik Baart, Huug Zentveld en Jos Apeldoorn vieren dit jaar het 20-jarig bestaan van hun schildersgenootschap. Het gehele jaar zal in het teken staan van dit jubileum en de heren vertellen u met plezier wat u allemaal kimt veiwachten. Ook verschijnt er een nieuwsbrief waarin zij u onder andere mee laten leven met wat er zoal in die twintig jaar is gepasseerd aan aangrijpende, komische, emotio nele maar vooral ook historische momenten. De heren van Hallem zien u graag op 7 januari, de koffie en glühwein staan voor u klaar! EGMOND - Het belooft weer een mooie, spannende en gezellige dienst te worden voor jong en oud. Wat zullen de drie koningen deze keer beleven op him reis naar het kindje in de stal? Kom het mee beleven, loop mee in de processie en breng ook je kaarsje naar het kindje in de kribbe. De dienst begint om 19.00 uur, maar de Seasingers beginnen zoals altijd een kwartiertje eerder met zingen. Kijk voor meer informa tie op www.egmond.okkn.nl. Oud-Katholieke Kerk St. Agnes, Voorstraat 112, Egmond aan Zee. REGIO - De Akersloter Marathon Klub (AMAK) is een club van enthousiaste (hard-) loop(st)ers en gemotiveerde wandelaars uit Akersloot. De vereniging vierde in 2011 haar 30-jarig bestaan. Om het lus- trumjaar af te sluiten, houdt de AMAK een evenement waarin het lopen centraal staat. Dit zal plaatsvinden op 15 janu ari vanuit de handbalkantine in Akersloot. Men heeft het 'Rondje Bert' genoemd, naar de in mei overleden medeoprichter van de vereniging. Om 09.30 uur start men vanaf de handbalkantine van SV Meervogels '60 aan de Boschweg 3 te Akersloot, met een 25 kilometer lange wande ling om het Alkmaardermeer. Dit is een mooie uitdaging voor de serieuze wandelaar. Om 12.30 uur start ook de tien kilometer lange uitdagende wandeltocht door Akersloot en Uitgeest. De AMAK is van oorsprong een hardloop vereniging. Dus ook de fanatieke hardloper komt deze dag aan zijn trekken in de 10,6 kilometer lange 'A.J. Solutions Rondje Bert', die om 13.15 uur van start gaat. Voor het eerst wordt deze wedstrijd gehou den over drie ronden. Het parcours loopt vanaf de handbalkantine langs het Alkmaardermeer en rond de voetbalvelden. De baan is deels verhard en onverhard. Elke hardlo per mag strijden om de felbegeerde eerste, tweede en derde plaats (voor dames en heren). Omdat de vereniging dertig jaar bestaat, is er ook voor de dertigste plek, naast eeuwige roem, een aardige prijs te verdienen. Kosten van deelname zijn 2,50 per persoon. Na afloop is er om ongeveer 14.30 uur, voor elke wandelende en hardlopende deel nemer een gratis kom erwtensoep met roggebrood en katenspek. Voor meer informatie kijkt u op www.amak.nu. Heeft u belangstel ling voor wandelen of hardlopen in een ontspannen sfeer? U kimt ook lid worden, voor 15,- per jaar. LIMMEN - De meisjes van Scouting Limmen in de leeftijd van tien tot dertien jaar (de gidsen) hebben een groot aan tal bewoners van bejaarden tehuis de Cameren in Limmen aangenaam verrast met een zelf gemaakt kerststuk. Woensdagavond 21 december zijn zij langs de deuren gegaan om de stukjes te overhandigen en de bewoners fijne dagen te wensen. De Cameren had een selectie gemaakt van bewoners die deze verrassing extra verdienden. Zij die zelf geen kinderen of kleinkinderen hebben, net in de Cameren waren komen wonen, recentelijk een dierbare verloren hadden, in de lappenmand zaten of wat eenzaam waren, wer den door de gidsen bezocht. De bewoners waren er heel blij mee. Ze haalden herinneringen op van vroe ger en bedankten daarna de meisjes allemaal met iets lekkers. Zou je het ook leuk vinden om bij Scouting Limmen te komen, neem dan contact op met Trudy Hoogeboom, tel. 072-5052830. Deze groep, de gidsen, hebben him draai- avond elke woensdag van 19.00 tot 20.30 uur in de Blokhut, tel. 072- 5052028. De bewoners van de Cameren werden door Scouting Limmen ver rast met een mooi kerststukje. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17