Knipkapster zet kapsalon Stuifbergen voort Rembrandtschool brengt A Christmas Carol tot leven Slotkapel Egmond verwelkomt The Locke Consort Jubileum concert Bella Cantara Nieuwjaarsconcert Lamoraal van Egmont REGIO i8 INGEZONDEN MEDEDELING Gedenkteken ontvreemd uit Egmondse duinen 4 JANUARI 2012 LIMMEN - Na zestig jaar knippen is het mooi geweest. Dé dorpskapper van Limmen, Jan Stuifbergen, gaat beduidend minder werken. Voorwaarde was wel dat hij zijn klanten een goed alternatief kon bieden. Hij vond in Ingrid Meerman de persoon die de techniek van het herenknippen goed beheerst. Na 18 jaar in een herenkapsalon in Heiloo te hebben gewerkt is Ingrid begin 2011 als zelfstandig kapster begonnen. Zij komt nu bij de mensen thuis of knipt ze in haar kapsalon aan huis. Ingrid, ook bekend als de 'Knipkapster', richt zich volledig op het knippen van het haar. Haar motto is: „Een goed geknipt model is de basis voor een goed zittend kapsel." Voortaan zal Ingrid op donderdag, vrijdag en zaterdagochtend aan de Kerkweg 42 in Limmen staan. Zij knipt naast heren ook dames en kinderen. Jan Stuifbergen zal op dinsdagmiddag en woensdagochtend werkzaam zijn. Zij werken alleen op afspraak. Hiervoor kimt u bellen met tel. 072-5051242 of tel. 06-28865509. Meer informatie vindt u op www.knipkapster.nl. EGMOND - Het gedenkteken is tussen 21 en 24 december uit de duinen van Egmond weggehaald. Het lag in de duinen op de hoogte van strandpaviljoen De Schelp. Het hart was door middel van een bout bevestigd op een paal. Dit hart heeft voor diverse mensen veel emotionele waarde. Wil degene die dit gedenkteken heeft weggehaald dit zo spoedig mogelijk terug plaatsen? Mocht u dit hart na 24 december nog ergens hebben gezien stuur dan een sms naar tel. 06-13971384. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Het is een tra ditie die nog springlevend is en door de bewoners van Strammerzoom in Akersloot zeer op prijs wordt gesteld. Elk jaar, vlak voor kerstmis, gaan de leerlingen van groep 7 van de Rembrandtschool, verkleed en klaar voor het optreden, in optocht naar het nabij gelegen woonzorgcentrum. De bewoners zaten ook dit jaar weer klaar met een kopje koffie en krentenbrood. Het hoog bejaarde publiek werd zeker niet teleurge steld. De jongens en meisjes maak ten een prachtige uitvoering van de kerstmusical 'Scrooge'. Met instemmende en bewonderende opmerkingen en natuurlijk het applaus, lieten de bewoners van Strammerzoom blijken dat zij van het spel en de prachtig gezongen liedjes genoten. Met een versnape ring liepen de leerlingen weer naar de Rembrandtschool. Daar voerden zij later de musical ook op voor de him familie en de andere leerlingen van de school. De jongens en meisjes maakten een prachtige uitvoering van 'Scrooge' en kregen een daverend applaus! Aangeleverde foto EGMOND - Met het optreden van The Locke Consort start de Nederlandse Concertstichting het nieuwe jaar op overtui gende wijze. Het gerenommeer de, internationale gezelschap speelt vrijdagavond 6 januari in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef een programma met Engelse muziek uit de 17de eeuw. of Purcell, met daarin natuurlijk veel muziek van Henry Purcell maar ook van andere componisten uit zijn tijd en zijn muzikale wereld. Vrijdag 6 januari om 20.00 uur, Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 17,50 (inclusief consump ties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kimt ook reserveren, tel. 072-5065973, email: info@slotkapel-egmond.nl. Website: www.slotkapel-egmond.nl. Aangeleverde foto The Locke Consort maakte opna mes met werken van Purcell en Jenkins. Onlangs heeft het ensemble een dubbel-cd op de markt gebracht met muziek van Matthew Locke. Him eerder verschenen opname met de suites van Locke werd met een Gramophone Award bekroond. Zij speelden op alle belangrijke podia voor oude muziek in Europa en de Verenigde Staten. Het ensemble bestaat uit John Wilson Meyer en Mimi Mitchell (barokviool), Susanne Braumann (viola da gamba) en Fred Jacobs (theorbe). In de Slotkapel The Locke Concort. spelen zij het programma The World EGMOND - Aan het Nieuwjaarsconcert, georgani seerd door de Hoever muziekver eniging Lamoraal van Egmont, doen dit jaar het gelijknamig fanfareorkest en het bekende barbershop showkoor Whale City Sound uit Zaandam mee. De toegang tot de concertzaal is vrij. De organisatie van dit evene ment veiwacht echter flinke belang stelling voor dit concert en zal daar om de slogan hanteren: vol is vol! Belangstellenden worden in ver band met drukte verzocht de mun ten voor consumpties en de loten voor deelname aan de loterij bij bin nenkomst in Hanswijk te kopen. De prijswinnaars van de loterij worden tijdens de pauze bekend gemaakt. Het programma van het Egmondse orkest, onder leiding van Michael de Graaf, bevat onder meer de tra ditionele Radetsky Mars van Johann Strauss in de vorm van een Musical Joke. Whale City Soimd, onder leiding van Martijn Hoeksema, brengt zijn bekende repertoire in twee blokken, voor en na de pauze. Kortom: een avond met veel muzikaal genoegen als muzikale start van het nieuwe jaar. Zaterdag 7 januari, 20.00 uur, dorpshuis Hanswijk, Egmond aan den Hoef. Het programma duurt tot ongeveer 22.15 uur. Voor meer informatie www.lamoraalvanegrnont.nl. AKERSLOOT - Op zondag 15 januari geeft Bella Cantara in Akersloot een jubileumconcert met schitterende melodieën uit opera en musicals. Het opera kwartet Bella Cantara viert dit jaar het tienjarig bestaan met een aantal concerten waarop zij hoogtepunten uit die tien jaren uitvoert. In die tien jaar heeft het kwartet een groot repertoire opgebouwd. Het publiek waardeert dat zeer, zo blijkt uit de reacties. Mede op basis van deze reacties is een programma samengesteld waarin vooral veel ensembles (kwartetten) worden opgevoerd en daarnaast een aantal duetten en solo's. Het kwartet zal in de komende reeks concerten voor het laatst in de huidige samenstel ling optreden. De tenor heeft aan gegeven dat hij het rustiger aan gaat doen. Een uitgelezen kans dus om het kwartet in de huidige vorm nog een keer te beluisteren. Op het pro gramma staat onder andere kwar tetten uit Rigoletto van Verdi en uit de Rossini-opera l'Italiana in Algeri, musical melodieën, maar uiteraard ook successen als de Parelvissers en het Bloemenduet. Zondag 15 januari, protestantse kerk Akersloot, aanvang 14.30 uur, kerk open 14.00 uur, entree 10,-. Reserveren gewenst, tel. 0251- 310032, of via e-mail: d.zweeris® quicknet.nl. Kaartverkoop is ook aan de kerk. Bella Cantara viert dit jaar het tien-jarig bestaan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 18