V 2012 wordt het jaar van de lezende baby's Met uw kindje muzikaal de winter door Country line dansen in Heiloo Veel enthousiasme sportlessen SportRaad Expositie Margreet Harmse in het Trefpunt H E I L O O 3 li V. .V Interactief voorlezen aan kinderen van nul tot vier UITKIJKPOST 4 JAN UARI 2012 BoekStart nkurw 0* Achter: Dolf Henschen en Helene de Koning van het Kasteel van Heiloo, voor: Marijke Struijf van Kits Oonlie (links) en Brenda van Assem van Pom-Pom. Foto: Caroiien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. y Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Na het grote succes van BoekStart in de biblio theek, wordt BoekStart nu uit gebreid naar de kinderopvang. In het Kasteel van Heiloo, bij Pom-Pom en bij Kits-Oonlie (vestiging Laan van Muys) gaan alle medewerkers in 2012 extra aandacht aan voorlezen beste den. Te beginnen bij de baby's, maar alle kinderen van nul tot vier jaar komen aan bod. Natuurlijk wordt er al heel veel voorgelezen op de kinderdag verblijven. Daarnaast staan er in 2012 bijzondere activiteiten op het programma. Alle pedagogisch medewerkers worden getraind in 'interactief voorlezen'. Ook wordt er bij elk kinderdagverblijf iemand opgeleid tot voorleescoördinator. Er wordt een aantrekkelijke lees hoek ingericht met een mooie col- HEILOO - Samen met uw kindje dansen, winterse liedjes zingen en muzikale spelletjes doen, dat vindt iedereen toch leuk? En het is ook nog eens heel goed voor de ontwikkeling van uw baby of peuter. Vanaf 18 januari starten er in het Open Huis in Heiloo groepen 'Muziek op Schoot' waarin al deze aspecten aan bod komen. De lessen beginnen met een begroetingsliedje, gevolgd door muzikale activiteiten waarbij gebruik wordt gemaakt van verschillende muziekinstrumenten en materialen. Aan het einde van iedere les krijgt u de liedjes op een blaadje mee naar huis. Wilt u met uw kindje mee komen doen? Kijkt u dan voor alle infor matie op www.spelenderwijsmu- ziek.nl of bel Danielle de Ruijter, tel. 06-18360486. HEILOO - Op dinsdag 10 en donderdag 12 januari begin nen veertien lessen Country line dansen bij Dorssports, van 13.30 tot 14.45 uur. Op beide groepen is nog plaats voor geoe fende dansers. Country line dansen komt van origine uit Amerika en wordt in rijen, op pittige authentieke Amerikaanse country muziek, gedanst. Voor mensen die van HEILOO - Het scholenproject van de in oprichting zijnde SportRaad Heiloo ontvangt veel enthousiaste reacties. Zowel van deelnemende scholen als van de sportverenigingen, die aan het project meewerken (hockeyvereniging De Terriërs, badmintonvereniging 't Vennewater en zaalvoetbalver eniging HZV Het Vennewater). De gymlessen op vier basisscho len (Paulusschool, Springschans locatie Centrum en -Oost en De Zuidwester) worden sinds 3 novem ber verzorgd door een vrijwilliger van de verenigingen, samen met stagiaires van Cios Haarlem en Aio Amsterdam. André Pos coördineert de roos ters en onderhoudt de contacten tussen alle deelnemende partijen. Hij woonde op vrijdag 16 decem ber een zaalvoetballes bij in de sportzaal aan de Burenweg. ,,We hebben onlangs de eerste evalu atiegesprekken met de scholen en verenigingen gevoerd en allen zijn zeer tevreden hoe het loopt. Scholen gaven aan dat iets meer spreiding van de lessen misschien wenselijk is. De pilot is van start gegaan met vier basisscholen en inmiddels hebben alle elf scholen aangegeven mee te willen doen. Ook andere sportverenigingen zoals Effect, Double Stars, Trias en HSV en beide judoverenigingen hebben interesse getoond. Zelfs clubs van buiten Heiloo zijn geïn teresseerd. En de kinderen vinden het geweldig om les te krijgen in een sport, waar ze normaal gespro ken nauwelijks mee in aanraking komen. Zo werd bijvoorbeeld de badmintonles laaiend enthousiast door hen ontvangen." lectie boeken voor jonge kinderen, er komt een voorleesplan en ook de ouders worden betrokken bij het voorlezen. In 2011 is in Bibliotheek Heiloo BoekStart geïntroduceerd. Alle ouders van pas geboren baby's ontvangen van de gemeente een uitnodiging om in de bibliotheek een prachtig koffertje op te halen. Het koffertje ziet er heel mooi uit en het zit ook nog eens vol met leuk leesmateriaal: een stoffen babyboekje, een boekje met lied jes en versjes en allerlei informa tie over lezen met je baby. De baby wordt dan ook direct gratis inge schreven als lid van Bibliotheek Heiloo. Daarnaast kan vader of moeder, als hij/zij ook besluit om lid te worden, nog eens profiteren van een korting van 25 procent op het lidmaatschap van het eerste jaar. Leerlingen van groep 3 en 4 van Springschans Oost krijgen zaal voetballes van Indy Klamer Foto: Caroiien Breed HEILOO - Gedurende de maand januari worden de prachtige foto's van Margreet Harmse ten toongesteld die zij onder ande re op haar reizen door Afrika, Tibet en trekkingen door het mooie Nepal heeft gemaakt. Fotografie is al zo'n vijftien jaar haar passie. Na haar werkzame leven is zij zich serieus met fotogra fie bezig gaan houden. Zij heeft een cursus fotografie bij Fotogram in Amsterdam gevolgd en is lid gewor den van de fotoclub Castricum en Nederlandse Fotobond voor Amateur-fotografen. Onlangs is er in het herfstnummer van Days Magazine een publicatie van haar fotowerk verschenen. De passie voor reizen laat zich goed com bineren met fotograferen: „Als ik met mijn camera ondeiweg ben, kijk ik veel om me heen en ben ik altijd op zoek naar beelden die iets oproepen. Ik bedenk hoe ik tafere len, landschappen en mensen het best kan fotograferen zodat er een goede foto ontstaat. Mensen hoe ven voor mij niet te poseren. Ik fotografeer ze liever in hun gewone doen." Margreet fotografeert met een Canon 5 D en een Panasonic Lumix. De foto's print zij uit op een fotoprinter, de Epson A 3+. Margreet is te bereiken via tel. 0251-652059 of e-mail: mgharmse® hotmail.com. bewegen en muziek houden, is dansen niet alleen leuk, het is ook gezond en maakt gelukkig. Na een uur dansen voelt u zich helemaal fit. Ook verbetert u uw coördinatie, want wie danst beweegt ook met armen, buik, handen en hoofd. Het geeft plezier en is ook een vorm van kunst, dus een leuke bewe gingsactiviteit. Speciale kleding en een partner is beslist niet nodig. Info en opgave bij Marianne Knip, tel. 0226-345677. Deze schitterende foto is slechts een klein voorbeeld van al het moois dat Margreet gefotografeerd heeft. Foto: Margreet Harmse

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3