Juryleden ldezen 'Beste idee van Heiloo' Tav Design Expositie van Fotoclub Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De vijf juryleden zijn unaniem in hun oordeel De kwaliteit van de ideeën was heel divers KORTOM Bridgen; heerlijk (ont)spannend Help de natuur, ga uilenballen pluizen! UITKIJKPOST 4 JANUARI 2012 HEILOO - De juryleden van de prijsvraag 'Het beste idee van Heiloo' zijn unaniem in hun oordeel. Ze hebben het beste idee van Heiloo uit de stapel bezuinigingsideeën gehaald. Het was een hele klus voor de vijf juryleden om te komen tot het beste idee. Henk Morsch, lid van de jury en voorzitter van Ondernemend Heiloo: „Voor mij is het belangrijk dat het idee meteen geld oplevert, en dat er niet een investering aan vooraf gaat". Er zijn zes genomineerden. Deze top zes-bezuinigingsideeën gaan over: de kerstboom voor het gemeentehuis; het dimmen van de straatverlichting; het ophalen van het afval; het soort lampen in de straatverlichting; de verkoop van stukjes openbaar groen; en het ver hogen van de OZB. De prijswinnaar wordt bekend gemaakt op de nieuw jaarsreceptie van de gemeente op 9 januari in de Witte Kerk van Heiloo. De jury bestaat uit Henk Morseh, voorzitter van Ondernemend Heiloo, Marian van Dam, vrijwilligersco- ordinator, Erik Bijkerk, voorzitter Wmo-platform en Mellissa Theunisz, vrijwilligster bij het jongerenwerk Heiloo en voorzitter burgemeester Hans Romeyn. De jury keek of de ideeën geld opleveren, realistisch en duurzaam zijn en toe te passen in Heiloo, en of meer mensen het een goed idee vinden. Jurylid Henk Morseh: „Er was werk aan de win kel, want er lag me toch een stapel ideeën. Ik heb met name gekeken naar ideeën die de meeste besparing opleveren. De kwaliteit van de ideeën was heel divers, er waren ook ideeën bij die niet onmiddellijk geld in het la tje brengen. Maar ook veel onderne mende ideeën en ideeën van onder nemers in Heiloo. Ik ga ervan uit dat de politiek in Heiloo zich deze gratis adviezen vanuit de bevolking van Heiloo ter harte neemt." De win naar kiest op de nieuwjaarsreceptie van 9 januari zelf zijn of haar prijs. Naast vertegenwoordigers van ver schillende organisaties en inwoners van Heiloo zijn alle inzenders van een bezuinigingsidee uitgenodigd om naar de Witte Kerk te komen. Zij kunnen onder het genot van een hapje en een drankje de uitslag van de prijsvraag horen. De nieuwjaar stoespraak van burgemeester Hans Romeyn is om ongeveer 20.15 uur gepland, direct daarna is de bekend making van 'Het beste idee van Heiloo'. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Gaston en Frans Taverne, Handelsweg 6b, 1851 NX Heiloo, www.tavdesign.nl,info@tavdesign.nl. Tel. overdag: 06-2800333, tel. avonduren: 072-8505008 HEILOO - De kerstboom is bij de meesten weer de deur uit en dus is het tijd om het ontstane kale, 'januari-grijze sfeergat' in het interieur stijl vol in te vullen en zo het nieuwe jaar met frisse moed tegemoet te gaan! Op de online winkel Tavdesign.nl en in de showroom aan Handelsweg 6b vindt u tal van bijzondere woonaccessoires van hoogwaardige kwaliteit en tegen verrassend lage prijzen. Waar ondernemers via webwinkels veelal anoniem opereren, wordt Tav Design gerund door een duo met een voor deze omgeving bekende achtergrond; Frans en Gaston Taverne. Bij veel mensen zal bij de naam Taverne nog niet meteen een belletje gaan rinkelen, maar wie heeft er in het verleden nu niet op het terras van voormalig hotel restaurant De Boei in Egmond aan Zee vertoefd! Het familie horeea-etablissement, dat onder bewind van de vader van Frans in 1955 haar deuren opende en in 1972 door Frans werd overgenomen en waar ook Gaston jaren heeft gewerkt. In 2004 heeft Frans de zaak verkocht en vestigden hij en zijn familie zich in Florida in de Verenigde Staten. Vader en zoon gingen daar een nieuw avontuur aan met de import van prachtige traditionele Chinese meubelen en vazen, bestemd voor de Amerikaanse markt. Frans (65) kreeg echter heimwee en zocht toch de gezelligheid en de zekerheid die het Hollandse leven biedt weer op. Gaston volgde hem vrij snel en beiden wonen inmid dels alweer een aantal jaren in Heiloo. Tav Design is het bedrijf van Gaston, maar vader Frans vindt het heer lijk om zijn zoon te helpen. De webwinkel laat een prachtige collectie zien in bijzondere en stijlvol vormgegeven woonaccessoires met schitte rende eyecatchers als sieraad voor ieder eigentijds interieur. Uitgevoerd in moderne, stoere materialen. Bijvoorbeeld aparte wijnrekken, decoratie schalen, wanddecoratie en beelden, vervaardigd uit een zware kwaliteit aluminium. Ook heeft Tav Design een exclusieve huiscollectie in design wandklokken; nergens andere verkrijgbaar. Mooie producten van hoog waardige kwaliteit, die tegen scheipe prijzen worden aangeboden. Dit is mogelijk omdat Gaston hoogstpersoonlijk en direct inkoopt bij een aantal fabrikanten in India en China. Zonder tussenhandel, die de prijzen alleen maar opdrijft. Gaston: „Een plaatselijke agent van Tav Design controleert vervolgens, voor de uiteindelijke verscheping naar Nederland, nogmaals de kwaliteit en ziet er op toe dat alles 'reis- en weerbestendig' ingepakt en verstuurd wordt." Alle artikelen voor de webwinkel werden voorheen in Heerhugowaard opgeslagen en van daaruit verzonden naar de klanten. Maar Gaston wilde er graag ook een echte showroom bij, om klanten de mogelijkheid te bie den zichzelf te overtuigen van de kwaliteit van alle waren. Hij vond deze aan de Handelsweg in Heiloo, waar men elke zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur en op afspraak de collectie kan bezichtigen. Op vertoon van dit arti kel krijgen bezoekers op zaterdag 7 januari tien procent korting op iedere aankoop! HEILOO - Gedurende de gehe le maand januari exposeert Fotoclub Heiloo in de woon winkel van Rozing Wonen en Dromen aan de Westerweg te Heiloo. Er is voor gekozen zo'n dertien fotoseries te tonen die fraai aansluiten bij de interieurs in de winkel. De kleuren van het meubilair komen terug in de foto's. Op deze manier kimnen foto's zeker een bijdrage leveren aan het creëren van een prettige sfeer in huis. Bij Fotoclub Heiloo zijn veel mensen die seriematig werken. Op deze manier kan een onderwerp beter worden uitgediept en kan er een verhaal ontstaan. Uiteindelijk levert dat een reeks foto's op die meer is dan de som der delen. De series worden ook ingezonden voor wed strijden van de Fotobond en vallen regelmatig in de prijzen. De winkel op de Westeiweg is geopend gedu rende de normale winkeltijden. Loopt u rustig even binnen om de fotoseries te bekijken. Meer seriefotografie en ander fotowerk is te bekijken op www. fotoclubheiloo.nl. De foto's sluiten aan bij de interieurs in de winkel. Aangeleverde foto HEILOO - Te veel mensen, die een bridgeeursus hebben gevolgd, blijven alleen maar thuis spelen, terwijl juist dit spel zich er uitermate voor leent om het in competitieverband te spelen. Toch blijkt de drempel naar elubbridge voor velen te hoog. Bridgeclub Sans Atout gaat die drempel drastisch ver lagen. Bridgeclub Sans Atout stelt iedereen, die ooit bridge- lessen heeft gevolgd of het spel regelmatig thuis speelt, in de gelegenheid om tijdens een zes- weekse periode kennis te maken met elubbridge. U speelt in een aparte groep (lijn) elke avond zes ronden van in elk geval drie spellen, maar u krijgt tegelij kertijd de mogelijkheid om er vier te gaan (leren) spelen. De resultaten op elk spel worden genoteerd en u kunt deze altijd met uw partner doornemen. Als op het eind van de avond de 18 spellen zijn gespeeld, wordt de uitslag binnen ongeveer tien minuten bekend gemaakt. Er wordt gezorgd dat er begeleiding aanwezig is om u, daar waar nodig is, te helpen. De eerste periode van zes weken start op maandag 23 januari aanstaande, de laatste avond van deze perio de is dus op 27 februari. De start is om 19.45 uur in de grote zaal van het Trefpunt in Heiloo. De eerste avond wordt u verzocht om 19.00 uur aanwezig te zijn in verband met de introductie. De kosten voor de gehele periode bedragen 10,-, dus nog géén 2,- per avond. Als u geen partner heeft, kunt u zich toch opgeven; de bridgeclub probeert een part ner voor u te vinden. U dient zich wel van te voren op te geven, dit kan tot 15 januari bij Ton Mooij, tel. 072-5331672 of email: t.mooijl@quicknet.nl. Ook voor meer informatie kunt u bij hem terecht. HEILOO - Begin het nieuwe jaar goed en help de natuur een handje. Dat kan op woensdag 11 januari in Heiloo. Momenteel werkt Landschap Noord-Holland aan een onderzoek naar kleine zoogdieren in de provincie. Voor het onderzoek zijn kerkuilen goede medewerkers. Ze eten veel kleine zoogdieren en zijn heel honkvast. Bij het pluizen van uilenballen komen we veel aan de weet over de zoogdieren die de kerkuil heeft gegeten. Kijk op www.uilenballenpluizen. nl voor meer informatie. Heel Noord-Holland wordt systema tisch onderzocht. De uilenballen komen deze keer uit Hensbroek. Het is gemakkelijk om mee te doen. Ervaring is niet vereist, enthousiasme wel. Na afloop kunnen liefhebbers van 21.00 tot 22.00 uur naar het Heilooërbos van Natuurmonumenten. Vogelkenner Arend de Jong roept daar bosuilen en hoopt dat ze antwoorden. De avond wordt gehouden op woens dag 11 januari vanaf 18.00 tot 21.00 uur in Heiloo, Rechte Hondsbosschelaan 24a, Heiloo. Voor de pluizere is er een voedzame soep, koffie en thee, uilenballen en determinatie materiaal. Het is handig een oude tandenborstel mee te nemen en eventueel een eigen loep, pincet en zelf verzamelde uilenballen. Aanmelden kan via d.hoogeboom@landsehapnoord- holland.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5