Nieuwjaarsconcert in 't Praethuys Dialezing van Vogelwerkgroep Midden Kennemerland Stad en streek Driebanden Team Toernooi Akersloot Grote Klaverjasdrive voor Stichting Kika Stichting Samen Spelen uit Akersloot zoekt vrijwilligers regio 17 Januari staat weer vol met activiteiten Hond ontmoet zeehond Drie dagen lang genieten voor de liefhebbers li JANUARI 2012 ■VpV De koningseidereend neemt een spurt richting de lucht. Aangeleverde foto REGIO - In 't Praethuys, cen trum voor mensen met kanker en naasten, is veel te doen in de maand januari. Donderdag 12 januari om 16.30 uur is de opening van de nieuwe expositie van Monique van den Boogaard, die in januari en februari hier haar kleurrijke acrylschilderij- en exposeert. Voor meer informatie: www.hetveerhuis.info. Zondag 15 januari wordt een nieuwjaarsconcert gehouden, aan vang 14.00 uur. Dit concert wordt verzorgt door 'Koor NoteBook' uit Heiloo, een gemengd koor met een zeer gevarieerd repertoire van bekende liedjes uit verschillende jaren. Kijk op www.notebook-hei- loo.nl. Maandag 16 januari is er de eerste zangavond van het jaar. Eens in de twee weken, van 19.30 tot 21.00 uur, zingen voor wie van zingen houdt. Laat je stem horen, ontspan en geniet van het gezellig samen zijn. Dinsdag 17 januari is er een work shop schilderen van 13.30 tot 15.30 uur. Lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen. Materiaalkosten: 5,- per keer. Dinsdag 17 januari is een maan delijkse open spreekuur van de oncologie wijkverpleegkundige in 't Praethuys. Van 14.00 tot 15.00 uur kimt u binnenlopen voor vragen en informatie. Woensdag 18 januari is er kids- club Pardijn. Deze club is voor kin deren waarvan de vader of moeder is overleden. De creatieve activiteit staat centraal, maar kimnen de kin deren ook praten over wat kanker bij hen teweeg brengt. Natuurlijk worden ze ook een beetje veiwend. 't Praethuys, Westeiweg 50, Alkmaar. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u naar tel. 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk ook op www.praethuys.nl. REGIO - Op woensdag 18 januari houdt Vogelwerkgroep Midden- Kennemerland een dialezing onder de titel 'Van fair-Isle tot Spitsbergen, expeditie langs Noord-Atlantische eilanden'. De dialezing wordt verzorgd door Peter Zwitser en vindt plaats in het PWN bezoekerscentrum de Hoep aan de Zeeweg te Castricum, aanvang 20.00 uur. Ornitholoog en natuurfotograaf Peter Zwitser maakte de afgelopen zes jaar drie reizen naar Spitsbergen. Tijdens deze reizen werden ook de Noord-Atlantische eilanden Fair Isle, Shetland, de Faeroër en Jan Mayen bezocht. Op deze avond doet hij van deze reizen uitgebreid verslag in een boeiende diapresen tatie, waarbij alle aspecten, zoals vogels, zoogdieren en landschappen aan bod komen. U zult kennis maken met de boeiende vogelwereld van de Shetlands, met onder andere beel den van grote- en kleine jagers, Jan van Genten, orka's en de altijd aanwezige noordse stormvogel. Verder beelden van de nog meer dan 150.000 papegaaiduikers die het kleine eiland Mykines, een van de Faeroër eilanden, bevolken. Ondeiweg op zee ontmoetingen met butskoppen, buitruggen en vinvis sen en ten oosten van Spitsbergen zelfs de blauwe vinvis, het grootste dier op aarde. Zowel per motor schip, als zeilend met de twee mastschoener Noorderlicht, wordt de gehele Spitsbergen archipel in zestien dagen gerond, waarbij van zeer dichtbij ontmoetingen zullen plaatsvinden met ijsberen, walrus sen, poolvossen, rendieren en alle op Spitsbergen voorkomende vogel soorten. Dit alles natuurlijk afge wisseld met vele beelden van een overweldigend poollandschap. Ook de toenemende stijging van tempe raturen zal zichtbaar worden in de vorm van terugtrekkende gletsjers en afkalvende permafrostlagen. De toegang is gratis, voor de kof fie of thee betaalt u 1,-. Er mogen maximaal 114 personen in de zaal. EGMOND - Vorige week kwam onze fotograaf Ricardo deze bij zondere bezoeker tegen op het strand in Egmond aan Zee. Zijn viervoeter rende vrolijk achter de verdwaalde zeehond aan en dat leverde dit unieke plaatje op. Foto: Ricardo Marcker AKERSLOOT - Vrijdag 13 janu ari start het zeer sterk bezette driebanden Stad en Streek toernooi in biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot. Maar liefst zes teams hebben zich voor dit toernooi in geschreven, waarbij Zaanstreek/Waterland de titel verdedigt. Het team van Akersloot ver schijnt met Gerard Oud, Han Duin, Klaas Jongeneel, Piet Weber en Rob Levering aan de start en zal het op moeten nemen tegen sterk bezette teams zoals het team van Zaanstreek, winnaar van de laat ste drie editities met onder andere GertJan Rayer, Wim van Westrop, Jan Winter en Peter Porsius. Nieuw dit jaar is het zeer sterke team van Kennemerland met onder andere Frans van Beuningen, Hans Weyers en de gebroeders Hoogland. Ook het team van Alkmaar met Rob van Riesen, Rob Koning, Ton Deen en Paul Tuijnman mag tot de kanshebbers gerekend wor den. Ook het team van Egmond dat enkele jaren geleden verras send te titel voor zich opeiste mag niet onderschat worden. Het team van Egmond bestaat uit Albert van Bekkum, Alain Bok, Wilco Molenaar en Kees Zandbergen. Het team van Bergen bestaat dit jaar uit Jos Tesselaar, Eric Baltus, Frank der Kinderen en Nico Tesselaar. Het is een open strijd, kansheb bers zijn er op voorhand in dit zeer sterk bezette toernooi niet aan te wijzen. De start is op vrijdagavond om 19.00 uur, de tweede dag, zaterdag 14 januari beginnen de wedstrijden om 11.00 uur en deze dag wordt er zowel 's middags als 's avonds gespeeld. De finaledag is zondag en ook dan is de start om 13.00 uur. Dus liefhebbers van zeer sterk driebandenspel met de toppers uit Zaanstreek, Kennemerland en regio Alkmaar kunnen drie dagen lang genieten. AKERSLOOT - Op zaterdag 14 januari wordt in café De Vriendschap in Akersloot weer de gezellige Kerst klaverjas drive gehouden. Natuurlijk staat het prijzenpakket in het teken van de winter. Naast het klaverjassen is er ook een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaver jassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting Kika die de belangen van kankeipatiëntjes behartigt. Vanwege het dertigjarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij besloten deze stichting ook in 2012 steunen. Men kan zich van tevoren telefo nisch opgeven via tel. 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 5,- per persoon. De aanvang van deze drive is 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15