ZhongHua Geneeskunde Geen fusie in Groot-Alkmaar Volle Witte Kerk bij Nieuwjaarsreceptie H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Keezen in het Oosthonk Basiscursus bloemschikken Klaverjasdrive EHK Gratis workshops in het Oosthonk De jury had keuze uit zo' n 220 inzendingen UITKIJKPOST li JANUARI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - 20 januari wordt er weer gekeesd in het Oosthonk. Er wordt dit seizoen om de Oosthonk keez wissel bokaal gestreden. U bent welkom om mee te keezen. Heeft u dit spel al vaker gespeeld of bent u een beginner; het maakt niet uit. U kunt zich opgeven via e- mail, keezen-oosthonk@hotmail. com of per telefoon, tel. 06-13420642, of tel. 06-55347071. Het begint om 20.00 uur, de deur gaat om 19.30 uur open. Inschrijfgeld is 5,- per koppel. Komt u alleen dan zorgen wij een koppelmaat voor u. Het adres is Oostkanter 14, Plan Oost in Heiloo. HEILOO - Bij voldoende belang stelling wordt er in januari gestart met een basiscursus bloemschikken. Voor deze cur sus geldt dat u zelf het materiaal meebrengt. Dit kan uit de tuin en van de bloemist afkomstig zijn. Iedere les komt er een stukje techniek aan te pas. Met behulp van de techniek maakt u naar eigen kunnen en waar nodig met ondersteuning een bloemstuk. Dat dit verrassende resultaten oplevert zien de cur sisten al heel lang. Data en tijd: dinsdagavond 17 en 31 januari, 14 februari, 6 en 20 maart om 19.45 uur. Woensdagmiddag 18 januari, 1 en 15 februari 7 en 21 maart om 13.45 uur. Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo. Kosten 75,- voor leden en 90,- voor niet-leden. Leiding: Mercedes Doeter of Rosa Boersma. Aanmelden benz- docter@hotmail.com of tel. 072- 5336827 of tel. 06-50123521. HEILOO - Ook in het nieuwe jaar gaat klaverjaselub EHK weer door met de klaverjasdrive en wel op 16 januari. Ook is er een verloting met mooie prijzen. U bent allen, met of zonder part ner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, meldt dit even bij één van de onderstaande bestuursleden. Zij kunnen daar dan rekening mee houden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Er wordt om 19.30 uur gestart tot ongeveer 22.30 uur. Inlichtingen bij J. Lingeman, tel. 072-5645510 of bij mevrouw Geerlings, tel. 072- 5339345. HEILOO - Hoe zou het voor u zijn om meer grip te krijgen op uw emoties, of juist de gereed schappen te krijgen om je doe len te verwezenlijken. Doet u precies hetzelfde wat u oudere doen of deden? Werkt dit voor u of zou u dat anders willen en lukt dat niet? Misschien bent u wel hooggevoelig en wilt u daar meer over weten. Al deze vragen komen aan bod in het veelzij dige samengestelde cursuspro gramma. Deze avond komen drie verschillende trainingen aan bod: Kennismaken met NLP+, Systemisehe thema avonden en HS-power tweedaagse. Kom vrijblijvend kennismaken op 17 januari van 20.00 tot 22.00 uur in het Oosthonk aan de Oostkanter 14a te Heiloo. Doresports Healthelub, De Dors 5-7, 1852 RG Heiloo, tel. 072 - 5330403, www.zhonghuageneeskunde.nl,www.doresports.nl, e-mail: info@doresports.nl. HEILOO - ZhongHua Geneeskimde, sinds kort gevestigd in Doresports in Heiloo, is een praktijk in Chinese geneeswijze waarin pijn op een natuurlijke manier wordt behandeld door middel van acupunctuur, elec- tro-massage, kruiden en drukpuntmassage. Acupuncturist Zheng WenHua (44 jaar) heeft in de tien jaar dat ze in Nederland woont en werkt al veel 'nuchtere Hollanders' met langdurige, vaak chronische pijnen overtuigd van de krachtige werking van de Chinese geneeskimde. Iets waar het over grote deel van de Chinese bevolking overigens al meer dan 2500 jaar op vertrouwt. WenHua is geboren en getogen in de Chinese provincie Shanxi. Ze is opgegroeid met de Chinese denkwijze, waarin wordt uitgegaan van het principe dat alles in het leven met elkaar samenhangt en elkaar beïn vloedt. Zo gaan in China sport en scholing in de Chinese geneeskimde vaak hand in hand en geldt: jong geleerd, oud gedaan! Op haar zesde jaar ging Wenhua op Wushu, een afgeleide vechtsport van Kimg Fu. Deze sport is diep in de Chinese cultuur geworteld en wordt door zeer veel Chinezen beoefend. Aan kinderen in China die deze sport op wedstrijdniveau uitoefenen worden vanaf het begin ook de beginselen van de Chinese geneeswijze bijgebracht. Bijvoorbeeld waar in het lichaam de energiebanen lopen en waar de 360 belangrijkste pijnpunten zich bevin den. Al op haar dertiende jaar ging WenHua in de leer bij twee beroemde Chinese doktere in de acupunctuur. Ze kreeg les van Zhang RongXi, pro fessor aan de Medische Faculteit van de Shanxi Universiteit. En van Yang JianPing, dokter in het bekendste ziekenhuis van Shanxi. Om het geleerde zelf te ervaren, experimenteerde WenHua met acupimctuurnaalden op haar eigen lichaam. „Zodoende weet ik precies, hoe diep de naalden kun nen worden aangebracht, zonder als pijnlijk te worden ervaren!" Van 1983 tot en met 1987 studeerde WenHua geneeskunde aan de Zi Jing Universiteit van TaiYuan, de hoofdstad van Shanxi. Daarnaast werkte ze in het Shanxi Universiteitsziekenhuis op de afdeling acupunctuur en fysiotherapie, beoefende bovendien Wushu op hoog niveau en won veel prijzen in de sport. Als Wushu-lerares heeft ze, ook sinds haar komst naar Nederland, veel sporters naar de top begeleid. De behandeling tegen pijn of lichamelijke problemen varieert bij WenHua per individueel geval. Voor de een is behandeling met acupunc tuur effectief, teiwijl de ander bijvoorbeeld baat heeft bij een kruidenbe- handeling. WenHua gaat uit van het principe dat gezondheid het gevolg is van een lichaam dat helemaal in balans is. Nek-, schouder-, knie-, voet, rugklachten en dergelijke; haar streven is om mensen van (langdurige) pijn af te helpen en hen met gerichte adviezen zo goed mogelijk pijnvrij te houden zonder een al te grote afhankelijkheid van de behandeltherapie. Het eerste kennismakingsgesprek is gratis en vrijblijvend. Marcel Frank van Doresports is in ieder geval al overtuigd; hij loopt weer zonder pijn! HEILOO - Op de nieuwjaarsre ceptie van het gemeentebestuur van Heiloo heeft burgemeester Hans Romeyn zich uitgesproken voor samenwerking in de regio. Een fusie is echter een stap te ver. Op het verzoek van de burge meester via Twitter om onderwer pen voor zijn nieuwjaaretoespraak, kreeg hij via een aantal mensen het verzoek in te gaan op de regi onale samenwerking of op Groot- Alkmaar. Alkmaar moet de vijfde gemeente van Nederland worden en doorgroeien tot ruim 250.000 inwo ners, door deze stad en de zeven omliggende gemeenten samen te voegen tot één Groot-Alkmaar, vindt burgemeester Bruinooge van Alkmaar. „We moeten met zijn allen naar een hoger niveau. Tenminste als we willen voorkomen dat er aan onze gemeenten een bordje komt te staan met bejaarden- en toeris tenkolonie," volgens Bruinooge. „Daarvoor is een fusie nodig van Alkmaar met Castrieum, Heiloo, Bergen, Langedijk, Schermer, Heerhugowaard, en Graft-De Rijp". De acht colleges in de Regio Alkmaar delen de visie stelt dat de Regio Alkmaar gediend is met een gezamenlijke aanpak waarin het karakter van de Regio wordt ver sterkt als er wordt geïnvesteerd in haar betekenis als kennisregio met innovatie bedrijvigheid, als duurza me regio en als regio waar het toe risme een impuls moet krijgen.Maar het lijkt er op dat Alkmaar op ter mijn een stad met middelpuntvlie dende kracht wordt. „En dat moet niet," aldus Romeyn. „Het stadsbe stuur moet de juiste voorwaarden scheppen om een goede centrum gemeente te zijn. De stadsbestuur ders en alle bestuurders in de Regio Alkmaar, moeten samenwerken." HEILOO - De nieuwjaarsrecep tie in de Witte Kerk was dit jaar nog drukker bezocht dan voor gaande jaren. Waarschijnlijk was de bekendmaking van het beste besparingsidee voor de gemeente Heiloo daar mede debet aan. In zijn Nieuwjaarepeech onder streepte burgemeester Hans Romeyn, net als vorig jaar, het belang van samenwerking met omliggende gemeenten in de regio. Hij ging in op het tumult, ontstaan rondom de uitspraken van burge meester Bruinooge van Alkmaar, die recentelijk pleitte voor een 'Groot Alkmaar', een samenvoe ging van Alkmaar en omliggende gemeenten. Hans Romeyn herinner de de aanwezigen aan zijn uitspraak van vorig jaar, dat Heiloo een zelf standige gemeente blijft. Nog meer samenwerking in de regio is vol gens de burgemeester wel nodig, gemeenten moeten elkaar daarbij steimen en over hun eigen schaduw stappen; met elkaar en voor elkaar! Na de speech werden de zes genomineerden voor het Beste Idee van Heiloo naar voren geroe pen. De jury had keuze uit zo'n 220 inzendingen; een hoog aantal waar mee volgens de burgemeester de grote betrokkenheid van inwoners en ondernemers uit Heiloo wordt aangetoond. Bij de beoordeling is gelet of het idee geld oplevert, op de haalbaarheid en de originaliteit en tevens of het idee duurzaam is in de toepassing. De winnaar is Mark ten Bruggeneate, met het voorstel om door een slimme afvalscheiding van papier, glas en plastic de daar door minder volle grijze rolemmer minder vaak te legen. En in de win ter kan ook de groene rolemmer volgens Mark best eens in de vier weken worden geleegd. De geboren en getogen Heilooër koos als prijs voor de eer van een straatnaam, die tijdelijk naar hem vernoemd wordt. De tweede prijs ging naar Tom Nij backer, die de gemeente ver koop van aan privégrond grenzende stukjes groen aanraadt. Dit levert de gemeente drie keer iets op: de opbrengst, minder groen te onder houden en een 'hogere ozb' voor de koper. Het derde Beste Idee kwam van Judith Hin, die heeft bedacht dat lantaarnpalen tussen 01.00 en 05.00 uur op halve kracht kunnen branden, of om en om uitgescha keld kunnen worden. Het college van burgemeester en wethouders onderzoekt verder de ingezonden ideeën en vanaf 1 februari is op de website van de gemeente (www.heiloo.nl) terug te vinden, wat er met de ideeën zal worden gedaan. Burgemeester Hans Romeyn en de winnaars van het Beste Idee van Heiloo. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5