Project Rekengroen op PCC Castricum New Voice nu ook actief bij de avondwake bonhoeffer AMAK rent Rondje van Bert voor het eerst regio 16 Piet de Haan 40 jaar bij Bouwbedrijf de Groot Eigenwijs Informatieavond ouders: dinsdag 31 januari 2012 aanvang 20.00 uur Open Huis: zaterdag 4 februari 2012 van 10.00-13.00 uur i8 JANUARI 2012 EGMOND - Als jongen van bakker de Haan kwam Piet op 15-jarige leeftijd samen met zijn vader aan kloppen bij Jan de Groot (voormalig directeur). „Mijn jongen moet maar bij jou komen werken". En zo geschiedde... Hij groeide uit tot een allrounder van formaat. Nu, anno 2012, werkt Piet nog steeds bij De Groot en dat is redelijk uniek in de bouw. „We kunnen nog steeds vertrouwen en bouwen op Piet. Zoveel ervaring, gewoon super!" Aldus Martijn de Groot (huidig directeur). Wie weet maakt Piet de vijftig jaar vol! Aangeleverde foto REGIO - Vanaf 2014 moet elke leerling van het voortgezet onderwijs, naast slagen voor het schooldiploma, ook een vol doende halen voor een reken toets in functioneel rekenen. Getalsbegrip, breuken, procen ten, et cetera. De leerlingen moeten dan een dusdanig niveau bereikt hebben waardoor leer lingen met minder problemen -wat rekenen betreft- doorstro men naar MBO of Havo. Op het Clusius College Castricum is in leerjaar 2010/2011 al begon nen met de leerlingen in leerjaar één en twee extra reken- (en taal) lessen te geven. Dit schooljaar is dat twee lesuren extra per week. Het Clusius College Castricum is een Groensehool. Om de reken lessen in alle klassen aan te laten sluiten op het belevingsni veau van de leerlingen van een Groensehool is het Clusius College Castricum een van de drie pilot- scholen in het land die samen met de universiteit van Utrecht en het Freuenthalinstituut werken aan het project RekenGroen. Docent Piet Neeft vertelt over het rekenon derwijs en het project RekenGroen op het Clusius. „In klas 1 en 2 is er een aparte rekenmethode en zijn er zogenaamde Ontdek- en Doedozen. Ook zijn deze lessen rekenmaehi- nevrij. Je merkt dat leerlingen him Tekenvaardigheid kwijtraken als ze een rekenmachine gebruiken. In leerjaar 3 en 4 zitten de rekenlessen verpakt in het vak wiskimde en de praktijkvakken". De lessen van het project RekenGroen bestaan uit modules voor rekenlessen die ver werkt zitten in praktijkopdrachten. Zo kan een leerlingen moeten bere ken hoeveel kubieke meter aarde er nodig is bij tuinaanleg, kunnen ze het oppervlak van een vijver moeten berekenen, moeten ze uitrekenen hoeveel pannenkoeken je uit een pak pannenkoekmix maakt, hoe veel procent sehilverlies er is bij het maken van chips en hoeveel procent winst er zit bij de verkoop van een boeket bloemen. Allemaal zaken waar de leerlingen bij hun praktijk lessen Groenvoorziening, Voeding, Dierverzorging, Bloemschikken op het Clusius College mee te maken krijgen. De modules RekenGroen sluiten goed aan bij de praktijksituaties die de leerlingen meemaken. Daarnaast worden er vanuit overheidswege ook computergames ontwikkeld voor leerlingen die graag op een computer werken. Games waarin leerlingen ongemerkt rekenen. Deze games worden zo leuk dat leerlin gen er thuis mee door kimnen gaan en zo ongemerkt him rekenvaar digheden op peil houden. Docent Piet Neeft ziet de verplichte reken toetsen vanaf 2014 met vertrouwen tegemoet op het Clusius College Castricum. EGMOND - Eind december heeft New Voice - net als het jaar daarvoor - een bezoek gebracht aan verzorgingstehuis Agnes in Egmond aan Zee. De louter positieve reacties van de bewo ners na de muzikale zondagmid dag hebben ertoe geleid dat het koor alweer is uitgenodigd voor de komende Kerst. Omdat New Voice dit jaar ook eens andere verzorgingshuizen wil aandoen, heeft zij dit verzoek nog even in beraad gehouden. In dat kader zal New Voice op 4 februari te gast zijn in verzorgingstehuis De Cameren in Lirnmen; een optre den waarin - naast het eigen reper toire - ongetwijfeld ook enkele Oudhollandse liederen zullen wor den gezongen. Het koor is weer enthousiast aan het repeteren gesla gen en is vol goede moed het nieu we jaar ingegaan. Zaterdag 28 januari zal New Voice weer actief zijn in de viering; een viering waarin de (oud)leden van het 'rouw- en trouwkoor' bedankt zullen worden voor him onvoor waardelijk inzet. Natuurlijk worden ze daarbij even in het zonnetje gezet, want jarenlang heeft dit 'rouw- en trouwkoor' in de Adelbertuskerk de avondwaken en uitvaartdiensten verzorgd. Omdat het aantal besehik- Oecumenische school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium pieter kieftstraat 20 postbus 316 T (0251) 65 91 19 info@bonhoeffer.nl 1900 ah castricum F (0251) 65 52 43 www.bonhoeffer.nl bare koorleden sterk terugliep, is eind vorig jaar New Voice bena derd met de vraag om structureel te gaan assisteren. Na goed overleg is nu besloten dat zij de avondwaken voor haar rekening gaat nemen en dat het 'rouw- en trouwkoor' actief blijft tijdens de uitvaarten. New Voice spreekt de hoop uit dat vele Egmonders de weg naar de St. Adelbertuskerk zullen vinden. Immers, bijna iedere inwoner van Egmond Binnen is op een of andere manier wel eens betrokken geweest bij het afscheid van een overledene in de kerk en de leden van rouw- en trouw verdienen dan ook een pas send afscheid. Vanzelfsprekend worden ook alle (oud)leden van dit koor veiwacht. De viering begint om 19.15 uur. Zin om te zingen? Dat kan op dinsdag van 19.30 tot ongeveer 21.30 uur, in bovengenoemde kerk. Het koor New Voice zal dit jaar ook andere verzorgingshuizen langs gaan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15