Vrijdag de 13de brengt geluk Met Sint Jacobus op reis Kerkbalans voor de Egmondse kerken Luisteren naar een boek Grote rommelmarkt in Sportpaleis Alkmaar Eerste 'Rondje van Bert' van AMAK is een feit REGIO 620 $28 i6 INGEZONDEN MEDEDELING Verhuizing bibliotheek Limmen www.( Elke week de Uitkijkpost 18 JANUARI 2012 UITKIJKPOST REGIO - Op vrijdag 13 januari opende de bekende weerman Piet Paulusma het nieuwe tankstation van Firezone in Uitgeest. Iedere klant kon een gooi doen naar een gratis tank brandstof. Iedereen die namelijk met twee dob belstenen 'dubbel' gooide kreeg een gratis tank, hoogstpersoonlijk door Piet Paulusma zelf volgegooid. Gertruud Rumphorst was een van de gelukkigen. Gertmud was niet de enige die een gratis tank won. Onder toeziend oog van Paulusma konden meer dan tien klanten gratis tanken. En dat op vrijdag de dertiende! Het station in Uitgeest is het derde Flrezonestation in de regio. In Limmen en Assendelft zijn ook al Firezonestations waar iedereen altijd voordelig kan tanken. Firezone is een landelijke keten van meer dan hon derd onbemande tankstations. Voor andere acties van Firezone en voor een overzicht van alle stations kimt u kijken op www.firezone.nl. AKERSLOOT - In het voorjaar van dit jaar houdt de reisgroep van de Jacobus-parochie in Akersloot opnieuw een gezel lige en interessante reis voor belangstellenden. Dit keer is de bestemming: de Elzas, Vogezen, Straatsburg en het Zwarte Woud. Het uitstapje per bus vindt plaats in de periode van dinsdag 24 april tot zondag 29 april. Op de heenreis wordt er een bezoek gebracht aan het Europees Parlement in Brussel. Het verblijf is in een hotel in de buurt van Freibourg, in het Zwarte Woud. Vandaamit worden er ver schillende dagtochten gemaakt. Onder andere naar Straatsburg, Colmar, Kayzersberg het kasteel Koenigsbourg en het prachtige klooster van Sint Odile. Ook enkele boeiende plaatsen ten oosten van Freibourg, zoals Triberg en Feldberg staan op het programma. Op de terugweg wordt er boven dien een kort bezoek gebracht aan het bekende bedevaartsplaatsje Kevelaer, net over de grens bij Venlo. Kortom, het belooft een zeer afwisselende én gezellige tocht te worden. De reiskosten zullen waarschijnlijk tussen de 450,- en 500,- bedragen. Op donderdag 19 januari is er een informatieavond over deze reis in het parochiecentrum van de Sint Jaeobuskerk in Akersloot. Aanvang 20.00 uur. Alle belangstellenden zijn welkom. Er zijn nog een aantal plaatsen beschikbaar. Voor nadere telefonische informatie: Gerda Hoogland, tel. 0251-319471, Maria Overtoom, tel. 0251-311798 of pas tor Bill van Schie, 072-5051923. EGMOND - De Egmondse ker ken houden in de eerste weken van dit jaar de actie Kerkbalans, waarvan de baten bestemd zijn voor het onderhoud van de eigen plaatselijke kerkgebouwen. De aktie Kerkbalans vindt al vroeg in het nieuwe jaar plaats. De kerken die nu meedoen zijn de Roorns- Katholieke kerk te Egmond aan den Hoef en Egmond-Binnen en de Protestantse kerk. Genoemde ker ken verspreiden daarover een extra mededeling. Zeer veel Egmonders zien het belang ervan in dat er een centrum in him midden aanwezig is voor gezamenlijke vieringen van rouw en trouw, waar herinneringen levend blijven en waar wordt stilge staan bij de noden van overal en van dichtbij. De waarde van de kerken in de Egmonddorpen wordt door jong en oud onderschreven en niet alleen om het vertrouwde dorpsge zicht. De kerkbesturen breken zich LIMMEN - De bibliotheek in Limmen gaat verhuizen naar de Sint Maartenschool. De biblio theek is daarom gesloten in de week van 6 tot en met 10 februari. Het aantal vierkante meters dat beschikbaar is voor de biblio theek is minder dan het aantal dat nu in gebruik is. Dat betekent dat de bibliotheek keuzes moet maken in de collectie. Bibliotheek Kennemerwaard heeft ervoor gekozen om zich op de jeugd tot en met 12 jaar te richten en op de minder mobiele volwas senen. De collectie wordt vooral afgestemd op deze doelgroepen. De jeugd ouder dan 12 jaar en mobiele volwassenen wordt gead viseerd gebruik te maken van de bibliotheek in Castrieum of één van de andere vestigingen van Bibliotheek Kennemerwaard. De bibliotheekpas van de bibliotheek in Limmen is te gebruiken bij alle vestigingen van Bibliotheek Kennemerwaard. Voor al uw reserveringen kimt u wél terecht op de nieuwe locatie in Limmen. De bibliotheek opent zijn deuren op 13 februari op de nieuwe loca tie. U kimt uw boeken tijdens de periode dat de bibliotheek geslo ten is niet inleveren op de locatie Limmen. De bibliotheek brengt over deze week geen te laat gel den in rekening. De openingstij den gaan wijzigen. De bibliotheek is op de nieuwe locatie iedere middag van maandag tot en met vrijdag geopend zijn van 14.00 tot 17.00 uur. Het nieuwe adres is: Lage Weide 2 te Limmen. Tel. 072-5052135. Kijk voor meer informatie op www.bibliotheek- kennemerwaard.nl. LIMMEN - Voor het derde ach tereenvolgende jaar zullen Carla Beerse, Kees Kroone, beiden lectoren in de Rooms-Katholieke kerk in Limmen samen met pas tor Bill van Schie op drie maan dagavonden: 6,13 en 20 februari een boek vóórlezen. Wie eerder kwam luisteren, weet hoezeer hun presentatie, samen met de begeleidende muziek van Jan Bruin, garant staat voor drie uiterst boeiende avonden. Dit jaar is geko zen voor 'de Cirkel van het Leven', het laatste boek van de bekende arts Elisabeth Kübler-Ross, die in augustus 2004 overleed. In deze autobiografie geeft deze Oostenrijk- Amerikaanse arts een opmerke lijk, inspirerend overzicht van haar leven. Met haar vele boeken en gedu rende de talloze jaren waarin ze werkte met terminale zieke kinde ren, aidspatiënten en oude mensen, bracht Elisabeth Kübler-Ross troost en inzicht aan miljoenen mensen, die moeite hadden met hun eigen dood of die van een geliefde. In 'De cirkel van het leven' vertelt Kübler- Ross uitvoerig haar eigen levensge schiedenis. Kübler-Ross onderzoekt en ontdekt haar laatste waarheid: de dood is niet het einde van ons leven; het is slechts een overgang naar een ander leven. Zij was geen voorstander van euthanasie, omdat dit volgens haar de terminale mens de mogelijkheid ontneemt om de laatste (levens)lessen te leren. Het is niet verwonderlijk dat Kübler- Ross' overtuiging dat er leven is na de dood heel wat schokgolven ver oorzaakte, zowel in de medische wereld als in de wereld van geloof en religie. Haar laatste boek (1997) riep opnieuw tegenspraak en dis cussie op en heeft inmiddels vele lezers gefascineerd, geïnspireerd en inzicht gegeven. De voorleesavonden zijn op maandagavond 6, 13 en 20 febru ari in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk in Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Per bijeenkomst wordt 3,- gevraagd voor koffie en onkosten. REGIO - Zondag 22 janu ari is het weer raak in het Sportpaleis te Alkmaar. Dan wordt weer echt de grootste en gezelligste rommelmarkt van de kop van Noord-Holland gehouden door de Stichting Rommelmarkten Egmond. Op deze markt staan standhou ders met een kraam, maar vele anderen hebben alleen een grond- plaats. Dit geeft een heel aparte sfeer aan de markt met in totaal 240 standhouders. Als u tweede hands spullen zoekt is dat zeker te vinden op deze markt. Denk bij voorbeeld aan kleding, speelgoed, cd's, lp's, zelfgemaakte en oude sieraden, curiosa, boeken, servies goed, huishoudelijke artikelen, postzegels enzovoorts. U kunt het zo gek niet verzinnen of op deze markt is het te vinden. Meer informatie is te verkrijgen via tel. 06-20114461. Sportpaleis Alkmaar (overdekt wielerstadi- on), Terborehlaan 200, Alkmaar. De markt is open van 10.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,50 per persoon, vanaf 13 jaar. Kinderen jonger dan 13 zijn gratis. meer dan eens het hoofd om alle kosten te bestrijden, vooral wan neer ingrijpend onderhoud noodza kelijk wordt. De wekelijkse collecte is niet toereikend om die kosten op te vangen. Een kleine groep vrijwil ligers spant zich in om de markante kerkgebouwen in stand te houden. Zij zetten zich pro deo in, maar desondanks blijven er uitgaven noodzakelijk die moeilijk zijn op te hoesten. Ze zijn daarom bereid him steentje bij te dragen. De besturen hopen dat zij dat blijven doen, ook nu tijdens deze Aktie Kerkbalans. Voor inlichtingen secretariaat Rooms-Katholieke kerk, tel. 072- 5061463. Elke dag tot 12.30 uur bereikbaar. Contactpersonen: Egmond-Binnen Rooms-Katholieke kerk, Ger Tervoort, tel. 072-5063269; Egmond aan den Hoef Rooms- Katholieke kerk Nelly Belleman, tel. 072-5064401; Egmond aan Zee Protestantse Kerk Wim Drent, tel. 072-5064333. AKERSLOOT - Op 15 januari was voor het eerst het Rondje Bert. Dit evenement is gehou den ter nagedachtenis van wij len Bert de Jong, mede-oprich ter van de Akersloter Marathon Klub (AMAK). De dag begon met een krans- legging op het graf van Bert in bij zijn van zijn familie, leden van het bestuur en de lustrumcommissie. Dit gebeurde met een traan en een lach. Rond die tijd is ook de wande ling van de 25 kilometer rondom het Alkmaardermeer van start gegaan onder een toen nog grijze hemel. Zo'n 43 wandelaars namen deel aan deze tocht. Net na het middaguur begon ook de tien kilometer wande ling door Akersloot en Uitgeest met bijna dertig deelnemers. Om kwart één werd de start van de hardloopwedstrijd van 10,6 kilo meter, verzorgd door de weduwe van Bert. Dit jaar werd dit nummer voor het eerst uitgeschreven door de AMAK. Het parcours van de AJ Solutions Rondje Bert strekte zich uit in Akersloot, langs het meer en rondom de voetbalvelden. De loop vond plaats onder perfecte omstan digheden. Immers, de hardlopers liepen onder een stralende zon met blauwe luchten. Winnaar was bij de mannen Eric Kalks in een tijd van 39 minuten en 6 seconden, gevolgd door Fridthjof Koornen en Siem Meijne. Jolanda Linsehooten werd eerste bij de dames met een eindtijd van 47 minuten en 28 seconden. Susanne van den Hooff werd tweede en als derde kwam binnen Jacqueline Bastiaan. Er was ook ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de vereniging een prijs voor de dertig ste plaats, gewonnen door Daniël de Jong. Ook voor de laatste twee deelnemers, de heer en mevrouw Koelman was een prijs weggelegd. Met ongeveer 50 deelnemers kan het hardloopgedeelte een succes genoemd worden. Ook de tientallen deelnemers van binnen en buiten de AMAK gaven deze dag een extra glans. De zondag werd feestelijk afge sloten in de handbalkantine onder het genot van erwtensoep, rogge brood met katenspek en een drank je erbij. En zo is het zesde lustrum van de Akersloter Marathon Klub op gepaste wijze afgesloten. De weduwe van Bert gaf het startsein. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 16