Kunst met schaar en papier. Themabij eenkomsten Cursussen helpen u de computer te temmen VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAATSCHAPPELIJKE STAGEPLAATSEN Vrijwilligers maken het verschil Hulp bij Belastingaangifte 20 Vrijwilligers Informatie Punt U vindt ons in de bibliotheek Westerweg 250 telefoon 072-5320281 vHNGJ\£> U f^wïTl N HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl STICHTING@ WELZIJNHEILOO .NL Cursus Aluminiumcement Heiloo, een dorp in oorlogstijd. 18 JANUARI 2012 UITKIJKPOST Goede voornemens Het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk is ten einde. In 2011 stond het vrijwilligerswerk extra in de schijnwerper. Het VIP werd geopend. Er is een DVD gemaakt over vrijwilligerswerk in Heiloo [deze DVD kunt u nog altijd lenen bij het VIP]. Er is een mooie portrettenreeks gemaakt van vrij willigere in actie bij verschillende organisaties in Heiloo. DVD en por tretten documenteren blijvend hoe het was in 2011. Door het jaar heen hebben vele vrijwilligere uit handen van wethouder Jacob Ouderkerken de vrijwilligerespeld mogen ontvan gen, een gebaar van erkentelijkheid en waardering voor him inzet. Het jaar is afgesloten met een mooie vrijwilligereavond in Hotel Fletcher. Een nieuwjaar is begonnen. In de vacaturebank van het VIP staan ruim 60 vacatures te wachten op invulling. Het kan bijna niet anders of er staan er een paar bij die u bij zonder aanspreken. Waar wacht u nog op? Leren van Elkaar Het Platform Vrijwilligersorga nisaties Heiloo heeft in 2011 een enquête gehouden onder de orga nisaties op het gebied van zorg en maatschappelijke dienstverlening, die him werk met inzet van vrijwil ligers doen. In de enquête kwamen aan de orde him projecten, de acti viteiten en dienstverlening die zij bieden, de leemtes in de dienstver lening die zij ervaren en met welke organisaties zij (willen) samen werken. Ook is gevraagd welke deskundigheid men in huis heeft en of men bereid is die te delen met andere vrijwilligersorganisaties. De deelnemers zijn inmiddels uitge nodigd voor een bijeenkomst waar de resultaten gepresenteerd zullen worden. De volledige tekst van de vaca tures is te zien op de website www.vrijwilligersheiloo.nl. Wie vindt het leuk om zich nut tig te maken in een steunpunt van de bibliotheek bij een school? Bij een basisschool in Heiloo zoekt men twee vrijwillige remedial teachers: extra handen bij het ondersteunen bij leerproblemen. Een nieuw project: groot lokaal muziekevenement zoekt een penningmeester met affiniteit met muziek. Meeorganiseren wordt op prijs gesteld. Creatieve mensen die de jeugd willen begeleiden zijn welkom bij de Hobbyfarm. Vrijwilligers die chronisch zieken of jong-dementerenden thuis willen bezoeken om de mantelzorger te ontlasten. E-mail vrijwilligere@welzijnhei- loo.nl Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak. Ben je op zoek naar een leuke maatschappelijke stage (MaS) in Heiloo? Een paar leuke mogelijkheden: Volleybalvereniging Effect zoekt sportieve leerlingen die helpen bij de training voor kinderen van 5 Pm 12 jaar. Op de maandag van 17.00-18.30 uur. De Hobbyfarm zoekt begeleiders voor de verschillende knutsel clubs op de woensdag, vrijdag of zaterdag. Het Rode Kruis kan heel goed hulp gebruiken bij de openstel ling van de speel-o-theek op de donderdagmiddag of zaterdag ochtend. Meer informatie en meer vaca tures vind je op: www.vrijwil- ligereheiloo.nl- maatschappelijke stages- leerlingen of op de MaS vacaturebank van je school in Castricum of Alkmaar. De stagemakelaar is aanwezig op vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur, e-mail stagemakelaar@welzijnhei- loo.nl. Dit voorjaar is in het Trefpunt een cursus papierknipkunst. Docent Janna van Zuijlen is al langer dan 30 jaar enthousiast in het "sierknip- pen". Daarin wordt onderscheid gemaakt tussen traditionele vor men (volkskunst) en eigentijdse knipsels. Ze heeft lesgegeven aan alle mogelijke groepen cursisten tussen de 6 en de 100 jaar. Naast een goed stel ogen en goed licht zijn voor de papierknipkunst nodig een portie geduld, papier en een scherp schaartje met rechte punten, dat desgewenst via de docent kan wor den besteld. De cursus start op donderdag 1 maart en is dan verder om de veer tien dagen, steeds op donderdag van 13.30 tot 15.30 uur. Het cursusgeld bedraagt 65,- (servieepas 61,75), de materiaal kosten zijn 3,50. sierknippen: hart/blad/bloem symbool voor de Nederland se Levensboom. Beelden maken van aluminium cement. Voor bijna iedereen een nieuw fenomeen. Niet voor kunste naar/docent Jan Oudhoff, die zijn kennis en ervaring met plezier aan u doorgeeft. Een beeldende techniek die zowel dames en heren aanspreekt. De cursus begint op woensdag 7 maart met voortzetting op de daaropvolgende vier woensdagen, steeds van 13.30 tot 15.30 uur. Prijs 55.- (servieepas 52,25) excl. materiaalkosten plm. 13.-. De au teurs van het boek Heiloo, een dorp in oorlogstijd, Jaap de Graaf en Josta de Graaf-Gieltjes verzorgen op zotidag 29 januari een lezing over dat onderwerp. Het echtpaar heeft het boek geschreven voor alle mensen die de oorlog hebben meegemaakt, maar zeker ook voor wie net als zij van na de oorlog is. Bij hun zoektocht naar materiaal voor het boek hadden ze veel steun aan een manuscript uit 1990 van de heer Gorter. Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 u ur, entree 5,00. Leden van de bu urtbus kunnen zich melden voor de haal- en brengservice, via tel. 072-5331297. Op zondagmiddag in het Trefpunt is het de eerste maan den van het nieuwe jaar weer druk met voorstellingen en presenta ties. Behalve boven genoemde lezing over het boek organiseren wij ook voor u: Zondag 22 januari: Op zoek naar de bruine beer. Een digitale voorstelling van Jan Sm it met schitterende natu uropnamen van zijn reis naar het grensgebied tussen Finland en Rusland, waar hij op zoek is gegaan naar de bruine beer. Zondag 19 februari: het Noordhollands Dagblad Koor. Een spetterend optreden van het koor onder leiding van Leo van der Sa nde m et pianobe geleiding van Kees Borst. Zondag 4 maart Zand, zeep en soda verhalen Schrijfster Carta Westerbeek vertelt over haar onvergetelijke vakanties in de jaren vijftig/zes tig in een zelfgetimmerd vakan tiehuisje in Egmond aan Zee. De komende tijd organiseren wij in samenwerking met de bonden ANBO en KBO een hele reeks themabijeenkomsten. Kijkt u het programma even rustig door. De bijeenkomsten vinden plaats in het Trefpunt, van 14.00 tot 16.00 uur (uitzondering 15 februari) De entree bedraagt 3,75 (uitzondering 2 februari). Reserveer uw plaats via tel. 072-5331297. Bezoekers van onze themabijeenkomsten ontvangen altijd een gratis lootje, waarmee leuke prijsjes gewonnen kunnen worden. Zie ook www.welzijnheiloo.nl. 19 januari Valpreventie Bij het klimmen der jaren neemt het risico op vallen toe. Voorkomen is beter dan genezen. Joost van Rooijen, veilig heidsadviseur en verbonden aan de vrijwilligersgroep Graag Gedaan vertelt over valpreventie, en wat Graag Gedaan voor u kan betekenen. 2 februari Hoe lang kunt u thuis blijven wonen? Mevrouw. I. van Exter (beleidsmedewerker gemeente Heiloo) over voorzieningen die senioren kunnen aanvragen, bijvoorbeeld hulp in de huishouding, aanpassen woning, gebruik openbaar vervoer. En de ouderenadviseur en oude- reneoaeh van de Stichting Welzijn Heiloo vertellen wat zij voor u kimnen betekenen. Toegang gratis. 15 februari Kennismaken met instrumenten Leerlingen van de muziekschool Heiloo presenteren hun instrumenten en spelen hierop de sterren van de hemel. Tijdstip: 15.00 tot 17.00 uur. 29 februari Nalatenschappen, erfrecht Notaris Van Leereum van Winter van Leersum brengt u op de hoogte van laatste ontwikkelingen op het gebied van nala tenschappen, belastingen enz 15 maart Die pet past ons allemaal Lezing door politiefunctionarissen over het uitgebreide takenpakket van de wijkagent en over de reorganisatie bij de politie. Dirk Haasnoot en Johan de Wildt vertellen u alles over him werkzaamheden. 10 april Veilig Verkeer Nederland Het verkeer wordt steeds drukker en verkeersregels verande ren. Tijd om onze kennis bij te spijkeren. En de heer Duijker vertelt over elektrische fietsen en waarop we bij de aanschaf moeten letten. Ook dit jaar staan onze deskundige vrijwilligers weer paraat om te helpen bij de belastingaangifte. Tegelijk wordt dan gekeken naar de zorgtoeslag en de huurtoeslag. De service is een initiatief van de Stichting Welzijn Heiloo in samenwerking met de ouderenbonden. U kunt zich voor deze hulp bij de belastingaangifte tot maart aan melden bij onze coördinator Claudia Spit, die u dan ook verder infor meert. Belt u alstublieft op dinsdag of donderdag tussen half negen en drie uur, telefoon 072-5331297. Bijna iedereen heeft al een com puter in huis en doet daar ook het een en ander mee. Mailen en internet surfen in de meeste gevallen. Heel veel mensen komen niet toe aan andere PC-mogelijkheden die ook heel interessant zijn, en blijven last houden van al die knoppen en mappen, om niet te spreken van onverwachte gebeurtenissen en meldingen. Het volgen van een cursus kan o zo nuttig zijn om de computer beter te doorgronden en er daardoor nog veel meer plezier in te krijgen. Wie zich steeds in een heel klein gebied je van de PC bewoog krijgt beter overzicht van het geheel en, ook heel belangrijk, het vertrouwen dat er in het apparaat geen enge dingen op de loer liggen. Voor velen is het al een verrijking om nu eindelijk eens goed uitgelegd te krijgen hoe je mappen en bestan den organiseert en gebruikt. Er is in het Trefpunt een begin gemaakt met het computercur susprogramma januari/april 2012. Hieronder volgt een overzicht. Wacht niet met uw aanmelding, bel direct 072-5331297. Zie ook onze website www.welzijnheiloo.nl Basiskennis eomputervaardigheid voor beginners, le les op woensdag 25 januari om 9.30 uur Digitale camera en PC, eerste les op maandag 23 januari om 9.30 uur Digitale fotobewerking voor begin ners, eerste les op maandag 13 februari om 9.30 uur Internet en e-mail, eerste les op woensdag 14 maart om 9.30 uur. De precieze startdatum van enkele andere computercursussen is nog niet vastgesteld, maar u kimt zich er al voor opgeven. Het betreft de cursussen Microsoft Office 2010/2007; Veilige en Opgeruimde PC; Windows; Fotoboek maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 20