hmip «fc» Tendi Pictura dingt mee naar prijs Jeu de boules op het Looplein H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Nationale Gedichtendag Buikdans workshop in het Open Huis Primeur voor basketbal-team De Springschans Nieuwe Sta Sterk trainingen UITKIJKPOST 18 JANUARI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aangeleverde foto Don Pater, Comeniusstraat 16, 1817 MS Alkmaar, tel. 072 - 7513751, www.tendi.nl, e-mail: info@tendi.nl. ALKMAAR - Ook zo'n zin in de zomervakantie? Even onbekommerd leven en helemaal uit de alledaagse sleur? Met de rust en de ruimte die een schitterende kampeerlocatie ergens in Europa biedt, toch het slaap- en leef comfort van thuis én kinderen geen bezwaar? Dan bent u bij Tendi aan het juiste adres! Want Tendi biedt in eigentijdse, luxe ingerichte lodge tenten een comfortabele manier van kamperen. Deze staan opgesteld op de mooiste plekjes in Europa, in landen als Frankrijk, Italië, Zweden, Duitsland, Denemarken, Spanje, België en uiteraard in Nederland. Op kleinschalige campings die midden in de natuur zijn gelegen en toch aan alle eisen van de moderne kampeerder voldoen. Don Pater, eigenaar en oprichter van Tendi, 'het andere kamperen', was jarenlang hoofd inkoop bij een bekende grote reisorganisatie. Zijn eerste kennismaking met een lodge tent, ook wel safaritent genoemd, was tij dens een reis door Afrika met zijn vrouw Stephanie. Het idee om voor zichzelf te beginnen kwam voort uit deze avontuurlijke ervaring en een terloops gesprek met een goede vriend, die een aantal campings runt in België. „Mede omdat we nu zelf kinderen hebben, ben ik gaan nadenken over een andere, comfortabele manier van kamperen, op mooie, bijzon dere locaties in de natuur, waar jonge gezinnen in trendy ingerichte safa ritenten van een onbekommerde vakantie kimnen genieten. Maar dan wel met het slaapcomfort van goede boxspring bedden en verdere gemak ken van thuis, zoals een vierpits kookstel. Bij touroperators werd er nog niets op dit gebied aangeboden." De inrichting van de safaritenten heeft Stephanie (Lifs Interieuradvies styling, www.lifs.nl) voor haar rekening genomen, met als resultaat een zeer uitgekiende indeling en een stijlvolle, trendy uitstraling. De binnentent heeft een hoogte van 3.30 meter en is vijf bij vijf meter, voorzien van een keuken, een living en twee slaapmimten. Daar overheen is een buitentent gespannen, met een luifel die twee meter uitsteekt. De lodge tent staat stevig op een houten vlonder. Don is half Europa afgereisd op zoek naar kleinschalige kwaliteitscam pings, die qua afstand goed bereikbaar zijn met de auto, in een bijzondere omgeving liggen en waar gasten zich helemaal kimnen ontspannen. En daar staan, komend seizoen inmiddels voor het vierdejaar, de safaritenten van Tendi. Op mime afstand van elkaar, met adembenemende uitzichten op beekjes, wijngaarden, kastelen, bergen, bossen en natuur. Geen mas satoerisme op overvolle campings met opeengepakte staplaatsen, maar volop ruimte, uitzicht en rust. Ideaal om samen met het hele gezin erop uit te trekken en 's avonds onder het genot van een wijntje een schitterende zonsondergang of heldere sterrenhemel te bewonderen. Vanaf heden staat Tendi ook op Facebook, om geïnteresseerden nog beter te informeren over nieuwe campings, faciliteiten en activiteiten die in de omgeving van Tendi locaties plaatsvinden. Vakantievoorpret in hartje winter vind je dus ook op: www.facebook.com/pages/ Tendi/226401757434162 en www.tendi.nl. HEILOO - De website VeleHanden doet mee met de verkiezing van de Geschiedenis Online Prijs, een prijs voor de beste website over geschiede nis. Bouwer van het platform is Pictura, het beeldarchiverings- bedrijf uit Heiloo. De Geschiedenis Online Prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste historische website van het afgelopen jaar. De prijs is in het leven geroepen om uiting te kun nen geven aan de waardering voor een goed toegankelijke historische website. Indexeren van archieven is uitermate tijdrovend. Daarom wordt hiervoor vaak een beroep op vrijwil ligere gedaan. In Amerika is bedacht hoe dit werk via internet georganiseerd kan worden zodat tegelijkertijd door vele honderden vrijwilligere thuis achter de eigen computer gewerkt kan worden. Om te onderzoeken of ook in Nederland archieven en gebruikers kimnen samenwerken om de archieven beter toeganke lijk te maken, is het Stadsarchief Amsterdam in 2010 een pro ject gestart: Vele Handen maken licht werk. Open archieven door crowdsourcing. Pictura heeft de bouw van het platform VeleHanden. nl op zich genomen. Als eerste pilot is gekozen voor het indexeren van de Militieregisters, de namen van Nederlandse jongens die werden opgeroepen voor de loting voor militaire dienst. Inmiddels zijn meer dan 120.000 scans ingevoerd en gecontroleerd. „Het winnen van de prijs zou een mooie manier zijn om de 800 vrijwilligers te bedanken die al vele bronnen hebben ontsloten via de website", meldt het bedrijf. Stemmen kan tot 10 februari aanstaande via een online formu lier. Stemmers krijgen een gra tis exemplaar van het Historisch Nieuwsblad. HEILOO - Ook dit jaar viert Bibliotheek Heiloo de Nationale Gedichtendag met een gratis te bezoeken avond rond poëzie. Het thema van de Gedichtendag 2012 is 'stroom'. Op donderdag 26 januari geeft de stadsdich ter van Alkmaar, Margreet Schouwenaar, van 19.00 tot circa 20.00 uur een korte workshop Dichten. Na de pauze krijgt iedereen van 20.15 tot 21.00 uur de mogelijkheid gedichten van zichzelf of van anderen voor te dragen. Deze kimnen over het thema 'stroom' gaan, maar ook over een onderwerp naar keuze. Uiteraard kunt u ook komen luis teren. Zowel tijdens het eerste als het tweede deel van de avond is iedereen welkom. De toegang is gratis en de inloop is vrij. HEILOO - Er kan een Jeu de boulesbaan worden aangelegd op het Looplein bij het Open Huis in Winkelhof 't Loo. Het is één van de onderdelen van het advies van de Commissie van Goede Diensten. De zorg van de gemeente over een goede voortgang van het wel- zijns- en ouderenbeleid in Heiloo heeft tot het onderzoek toe geleid. Vooral de onrust tussen de verschil lende besturen binnen het Trefpunt, was aanleiding om een onafhanke lijke commissie het leven te roepen. Ondermeer was het verzoek om voor de huisvesting van het welzijns werk in Heiloo een accommodatie en een beheersvorm te vinden waar mee de instellingen gelegenheid hebben him activiteiten adequaat uit te voeren, met een sluitende begroting, zonder beroep te doen op extra subsidies. De commissie advi seert het Open Huis als dé centrale plaats voor welzijnsactiviteiten. Het Open Huis is centraal gelegen, biedt qua vierkante meters meer moge lijkheden dan het huidige Trefpunt. Bij het Open Huis zijn geen beper kingen met geluidsbelastende acti viteiten, er is een liftinstallatie en mime parkeermogelijkheden in de directe omgeving. Het Open Huis moet wel worden aangepast op een aantal pimten. Bij de herinrichten van het plein 't Loo, zal een jeu de boulesbaan kunnen worden gerealiseerd onder de leibomen. Inwoners worden uitgenodigd een nieuwe naam te bedenken voor het centmm van welzijnsactiviteiten in Heiloo, advi seert de commissie. Het advies stond maandagavond ter bespre king op de agenda van de commis sie Maatschappelijke Zaken van de gemeenteraad. De commissie van goede diensten heeft in de vergade ring een korte toelichting en beant woordt vragen gegeven. Het doel is om suggesties te geven voor de verdere uitwerking. HEILOO - Op maandag 16 januari ontving obs De Springschans uit handen van Mark en Roos Niesten van de Heilooër Sportzaak de nieuwe schoolsporttenues en sporttassen. Door een bijdrage van deze sportzaak en een opgehaald bedrag van het avond4daag- se schoolpleincafé is een wens van de kinderen uitgekomen: een supermoderne outfit met het nieuwe logo. Woensdag mag er al in gespeeld worden tijdens het schoolbasketbaltoernooi in Sporthal 't Vennewater. Aangeleverde foto HEILOO - Wie wil kennismaken met de Oosteree dans krijgt op woensdag 25 januari de kans om het een keertje te proberen. Pridini houdt een workshop 'Buikdans uit het vroegere Perzië'. Buikdans is één van de oudste vormen van dans. Deze dansvorm is minstens 5000 jaar oud, en werd al beoefend door priesteressen en de latere tem peldanseressen. Zij beeldden er in grote verfijning mythologische verhalen mee uit. De workshop Buikdansen vindt plaats in de grote zaal van zalencentrum het Open Huis, boven winkelcen trum 't Loo in Heiloo, van 20.00 tot 22.00 uur. Onder leiding van een ervaren instmctrice maken de deelnemers kennis met de beginselen van buikdans, waar bij ook wordt verteld over de herkomst, en het hoe en waarom van deze dansvorm. Iedereen kan meedoen met deze work shop, ervaring op dansgebied is niet nodig. Graag een dimne sjaal of omslagdoek meebren gen.. Aanmelden kan via tel. 072- 5335427 of via e-mail pridini® quicknet.nl. HEILOO - Ook in dit nieuwe jaar is het voor kinderen (5 tot 12 jaar) uit Heiloo en omgeving weer mogelijk om te werken aan him weerbaarheid en zelf vertrouwen in nieuwe Sta Sterk trainingen die weer in Heiloo van start gaan. Helen Wildeboer is gecertificeerd trainster en coach en verzorgt deze trai ningen in Heiloo. „We werken altijd met groepen van vier tot zes kinderen; veilig en zo komt ieder kind voldoende aan bod. De training is vooral praktisch. Er wordt onder andere gewerkt aan lichaamshouding en uitstra ling, stem- en woordgebruik, het aangeven van grenzen op een respectvolle manier en het hebben van positieve, helpende gedachten. Daarnaast leren we de kinderen wat te doen en te zeggen in lastige situaties zoals pesten, buitensluiten of als ze last van iemand hebben". De Sta Sterk trainingen in Heiloo starten op woensdagmiddag 8 februari in de vergaderzaal aan Het Zevenhuizen 46 te Heiloo (boven de badmintonhal). Meer informatie op www.yosoyheiloo. nl of bel, tel. 06-53539219.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5