FNV Belastingservice voor leden ANBO Willibrordus brengt nieuw toneelstuk Nu aanmelden voor expositie Limmen Concert Neva Ensemble Deelnemers genieten Wandelmarathon REGIO 13 INGEZONDEN MEDEDELING Boekenmarkt in 't Praethuys 'In A Better World' in filmhuis Uitgeest UITKIJKPOST 25 JANUARI 2012 REGIO - Ook dit jaar kunnen FNV-leden weer profiteren van de FNV Belastingservice, dit is nu ook van toepassing op leden van de ANBO. Zij worden gratis geholpen bij het invullen van de aan hen toegezonden aan- giftebrief 2011 met het verzoek tot aangifte per computer te doen. In 2011 waren in Uitgeest, Akersloot en Limmen over het belastingjaar 2010 in totaal 409 aangiften door de FNV Belastingservice verzorgd. De FNV geeft haar leden al jaren de mogelijkheid de kosten van betaalde hulp voor het invul len van het biljet uit te sparen en veel leden doen hier hun voordeel mee. De toeloop van dit uniek stuk dienstverlening is zeer constant. Dat komt omdat de FNV Belastingservice in de loop der jaren een uitstekende naam heeft opgebouwd. Ook bij de Belastingdiensten zelf, waar men graag gebruik maakt van de inzichten en ervaringen van het FNV-eorps. Ook dit jaar moe ten de aangiften elektronische bij de Belastingdienst aangeleverd worden. De FNV heeft laptops ter beschikking gesteld om dit mogelijk te maken. De FNV-leden in Uitgeest, Akersloot en Limmen, die van deze service gebruik willen maken, kimnen zich melden bij W.Weber te Limmen tel. 072-5051210, e-mail: wweber@quicknet.nl en bij J.N.J.Kmijnaar te Akersloot tel. 0251- •310510, e-mail: janengre@ziggo.nl. Van maandag tot en met vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. Aanmelding vóór 25 februari. Er wordt ingevuld in het Clubgebouw van Speeltuinvereniging Kindervreugd Middelweg 108/110 te Uitgeest op dinsdag 6 maart, donderdag 8 maart, dinsdag 13 maart en don derdag 15 maart. AKERSLOOT - 'Ben ik zo slim of zijn jullie nou gek!?' Deze uit spraak, vrij naar Louis van Gaal, is direct van toepassing op het toneelstuk wat Toneelvereniging Willibrordus uit Akersloot bin nenkort op de planken brengt: 'Dwaasheid heeft haar eigen recht' van John Patrick onder regie van Henk Krom en Erwin Tiebie. Mis. Savage is, tot groot ongenoe gen van haar volwassen kinderen, de enige erfgenaam van het Savage vermogen. Als ze het vermogen wil aanwenden om dromen te laten uitkomen, steken de kinderen hier een stokje voor. Ze laten hun moe der opnemen in 'Het Klooster' een EGMOND - Op zondag 29 janu ari om 18.30 uur geeft het ver maarde Neva Ensemble uit St-Petersburg een concert in de abdijkerk van de st.-Adelbertab- dij in Egmond-Binnen. De kerk is open vanaf 18.00 uur. Het concert is gratis toegankelijk. Na afloop van het concert houden de leden van het ensemble een sehaaleolleete bij de uitgang. Het wordt volop genieten van het inmid dels fameuze Neva Ensemble. Het ensemble is gespecialiseerd in het zingen van Russische kerkmuziek. Dit jaar staan naast nieuwe liede ren van Russische componisten ook het' Ave Maria' van Schubert op het programma. Het programma luxe psychiatrische instelling. Dit in een poging zo het familiekapitaal in bezit te krijgen. Mi's. Savage heeft zo haar eigen methoden om het geld uit inhalige handen te houden en de kinderen tegen elkaar uit te spelen. De oplettende toeschouwer zal zich op het einde van de avond terecht afvragen: 'waar eindigt gezond ver stand en begint waanzin?' Onder genot van een drankje kan dat na afloop besproken worden en kan de gekte van alledag weggedanst wor den. Vrijdag 3 en zaterdag 4 febru ari, om 20.00 uur. Cultureel Centrum de Lelie, Rembrandsingel 3 in Akersloot. Entree 7,50. Kaarten aan de zaal en bij Melker, Julianaweg 85. na de pauze bestaat uit beroemde liederen uit de Russische folklore onder andere het wereldberoemde volkslied De Twaalf Rovers en Avondklokken. Daarnaast worden romances en operafragmenten uit een licht klassiek repertoire ten gehore gebracht. De vijf leden van het ensemble hebben allen een pro fessionele conservatorium opleiding en als zanggroep hebben ze zich een techniek eigen gemaakt die uitmunt in vocaal evenwicht. De eigen inter pretatie van de Slaviseh-Russisehe muziek wordt dan ook overal zeer gewaardeerd. Een combinatie van technisch meesterschap en emo tionele betrokkenheid maakt hun optredens telkens weer tot een prachtige en ontroerende belevenis. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspan nende of creatieve activiteit. Openingstijden; maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u naar 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk op www. praethuys.nl. Maandag 30 januari is er van 19.30 tot 21.00 uur zin gen voor wie van zingen houdt. Even los van de dagelijkse sleur, laatje stem horen en geniet van het gezellig samen zijn. Deze zangavond is voor iedereen toe gankelijk, de liedjes zijn bekend en worden makkelijk meegezon gen. Dinsdag middag 31 januari is er een workshop Schilderen van 13.30 tot 15.30 uur, lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen; materiaalkos ten: 5,- per keer. Dinsdagavond 31 januari is van 19.15 tot 21.15 uur de jongeren inloop Talk2gether. Alle jongeren (12 tot 18 jaar) met een vader, moeder, broer of zus met kanker mogen mee doen. Nieuwsgierig? Probeer het ook eens. Woensdagmiddag 01 februari is er kidselub Pardoes. Deze club is voor alle kinderen die met kanker te maken hebben. De creatieve activiteit staat cen traal, maar kimnen de kinderen ook praten over kanker bij hen teweeg brengt. Natuurlijk wor den ze ook een beetje veiwend. Zaterdag 4 februari organiseert 't Praethuys een boekenmarkt en rondleiding. Onder het motto 't Praethuys is van alle markten thuis en omdat het wereldkan- kerdag is, zal het huis een dag extra geopend zijn. Het is een prachtige kans om een kijkje toe komen nemen in het inloophuis. U kimt tussen 11.00 uur en 15.00 uur binnen lopen. Naast het snuffelen naar boeken kimt u een rondleiding krijgen, de expo sitie bekijken van Monique van den Boogaard, is er informatie beschikbaar en de koffie staat klaar UITGEEST - Waarin een klein land groot kan zijn bewezen de regisseur Susanne Bier en de scenarist Andei's Thomas Jensen met de Deense film 'In a better World'. Anton, een arts in een ontwikkelingsland komt voor een groot dilemma te staan. Hij moet iemand helpen waaivan hij eigenlijk vindt dat deze het niet verdiend. Christian, een jongen van tien jaar, wil het onrecht uit bannen maar gaat op een bepaald moment zelf over de schreef. Bier en Jensen weven twee ver haallijnen door elkaar en tonen hoe mensen zichzelf, en vooral elkaar, in en uit benarde situaties helpen. Uiteindelijk levert het een prachtige dramatische film op met een hoopvol einde. Een gegeven waar Amerikanen dol op zijn. De film won ook niet voor niets een Oscar voor de beste buitenlandse film van 2011. In a Better World is te zien op vrijdag 27 januari in Filmhuis de Zwaan in Uitgeest. De zaal is open vanaf kwart voor acht en de film begint om 20.15. Toegang: 5,- inclusief een heerlijk kopje koffie voorafgaand aan de film. ('Vrienden': 4,-) Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij boekhandel Sehuyt, Middelweg 139, Uitgeest. LIMMEN - Het duurt nog even, maar u kunt zich weer opge ven voor Limmen Creatief en Artistiek in boerderij De Vredenburg. Deze zeer gevari eerde kunstmarkt geeft u een kijkje in de artistieke wereld van hobbyisten en kunstenaars uit Limmen en omgeving. Bent u creatief en vindt u het leuk om uw werk te tentoonstellen, dan is dit dé gelegenheid hiervoor. Als u schildert, tekent, beelden maakt, fotografeert, in welke vorm dan ook, bent u welkom. Tevens is er ook de gelegenheid om uw werk te koop aan te bieden. Dit jaar hebben is de benedenverdieping omgetoverd met geheel nieuwe exposanten. Zo is er onder andere een fototeam EGMOND - De Noord-Hollandse badplaats Egmond aan Zee stond dit weekend in het teken van de negende PWN Egmond Wandel Marathon. Vanuit het hele land en het buitenland schreven ruim 15.000 wandelaars zich in voor het jaarlijkse wandelfes tijn, waarbij één of twee dagen een prachtige route van 21 of 10 kilometer kon worden gelopen. De duizenden wandelaars bezoch ten één van de grootste en mooiste natuurgebieden van Nederland, het Noordhollands Duinreservaat. Hoofdsponsor PWN stelde de afge lopen twee dagen het reservaat spe ciaal open voor de deelnemers. De routes waren tijdens deze negende editie ten opzichte van vorig jaar omgedraaid, om zo deel nemers die altijd op een vaste dag lopen de kans te geven een kijkje op de andere route te nemen. Zo liepen de wandelaars op zaterdag de Zuidroute naar Castrieum aan Zee teiwijl de nordie walkers de Noordroute naar Bergen aan Zee liepen. Op zondag was dit omge keerd. Het weer was de wandelaars, tegen verwachting in, redelijk gun stig gezind. De voorspelde zware buien vielen alleen in de ochtend en zorgden in combinatie met een stevige zuidwesten wind voor wat zware eerste kilometers op het strand. Daarna liep het parcours terug door de glooiende duinen die aanwezig en kunt u met uw kinde ren of familie een prachtige fotose ssie laten maken. Op de zondag zal er live muziek aanwezig zijn. Er is voor iedereen genoeg te zien en te beleven op de expositie. Dit jaar is de expositie op 12 en 13 maart. De tentoonstelling is beide dagen te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De toegang is gratis. De kosten voor deelname aan deze expositie zijn dit jaar 25,-. Voor inlichtingen en opgave voor de expositie kimt u van 1 februari tot 15 februari mailen, gaarne met een afbeelding van uw werk. Het e-mail adres is willy-min@ hotmail.com of a.wopereis@quick- net.nl. Bellen kan ook met mevrouw Calf, tel. 072-5333612. meer beschutting boden. Aan het begin van beide middagen werd het droog en liet zelfs het zonnetje zich af en toe zien. Het onstuimige weer kon de pret ondeiweg echter niet bedelven. Zo werden de deelne mers op het strand door vrijwilligers warm verwelkomd met een kopje koffie of thee, werd er op de stem pelpost Kennemer Duincampings in Castrieum vrolijk meegedeind op de liederen van Shantykoor de Skulpers en ook op andere stem pelposten werd met een kleine consumptie genoten van gezellige muziek. Bij de finish in Sporthal De Watertoren werd de welverdiende medaille in ontvangst genomen. Daar konden de deelnemers met een voldaan gevoel nagenieten van een lekker drankje en de aanwe zige live muziek. Daarbij werd de Wandel Expo in de sporthal, geor ganiseerd in samenwerking met Runnersworld, het gehele weekend druk bezocht. De honderden vrijwil ligers, die vanaf 's ochtends vroeg klaar stonden om de wandelaars een onvergetelijk weekend te bezor gen, ontvingen vele dankbetuigin gen. Organisator Le Champion kijkt dan ook met een tevreden gevoel terug op een sportief en gezellig wandelweekend. Volgend jaar viert de PWN Egmond Wandel Marathon haar tweede lustrum. De tiende edi tie wordt gehouden op zaterdag 26 en zondag 27 januari 2013. Duizenden wandelaars vanuit het hele land genoten van de Wandel Marathon in Egmond. Aangeleverde foto Toneelvereniging Willibrordus repeteert. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13