Vrienden van de Beun 'scoren' met Alderliefste Hans Laduc Marika Lansen in de Witte Kerk Bandjes en Jammen bij La Strada H E I L O O E Slis; De mythische oom 19.95 DEUTEKOM The Whistleblower BOEK VANlDE WEEK Jfl.'.TUIH felttl Corso Bioscoop Ski.', vi Hui Mariët Meester De mythische oom De mythische oom Boek van de week: door Mariët Meester voor Expositie Tine Poelsma bij Ruurda en Gianotten UITKIJKPOST 25 JANUARI 2012 Drama over de Amerikaanse Kathryn Bolkovae, die in het door oorlog verscheurde Bosnië politiewerk verricht voor de VN, en een seksschandaal ontdekt. Politieagente Kathryn Bolkovae neemt een baan bij de VN aan om mee te helpen aan de wederopbouw van het door oorlog verscheurde Bosnië. Maar haar missie krijgt een andere wending, wanneer Kathryn ontdekt dat er achter de schermen corrupte en duistere activiteiten plaatsvinden waar VN militairen en plaatselijke regeringsfunctionaris sen bij betrokken zijn. Kathryn gaat op onderzoek uit en ontdekt een ondergrondse seksindustrie waar van honderden vrouwen het slacht offer zijn. Met gevaar voor eigen leven vecht ze om de waarheid aan het licht te brengen. HEILOO - Vrienden van de Beun heeft met het contracteren van Alderliefste op zaterdag 21 janu ari een gouden greep gedaan die beslist voor herhaling vatbaar is. Na een kort welkomstwoord door voorzitter Roelof Bos, werd het publiek in een tot de nok toe gevuld theater De Beun getrakteerd op een avond onver valst Frans sentiment. Met het voor hen zo kenmer kende aanstekelijke enthousiasme brachten Gerard Alderliefste, Lue de Bruin en Robert Kramers num mers als Elle voulait qu'on l'appelle Venise, Une Belle Histoire, L'ete Indien en Laat me/Vivre als ode aan Ramses Shaffy, afgewisseld met Nederlandse liedjes en ver schillende persoonlijke anekdotes. Ook het moderne genre wordt niet geschuwd door de heren, getuige de vertolking van de rap La Tribu de Dana van Manou. Met theater programma Trois toeren de drie Noord-Hollandere het hele land door, waarbij zij mogen rekenen op een steeds grotere schare fans. In het Heilooër theater kregen zij het publiek in ieder geval moeiteloos uit de stoelen om mee te zingen en mee te dansen. Hét bewijs van de plezie rige interactie tussen de heren van Alderliefste en hun publiek, die de zaal na de show voldaan en onder de indruk verliet. HEILOO - Hans Laduc geeft traditiegetrouw elk jaar een concert in de Witte Kerk. Hij nodigt daarvoor altijd een bij zondere gast uit. Dit jaar is dat zangeres Marika Lansen, bekend van twintig jaar lang prachtige rollen in beroemde musicals van Joop van de Ende. Hans speelt 'Fingerstyle' gitaar, net als Harry Sacksioni; je speelt op één gitaar tegelijkertijd de bas, begeleiding en de melodie. Met mooie en bijzondere verhalen praat Hans het programma aan elkaar. Begin dit jaar kwam Hans zijn tweede solo cd 'Zonder Woorden' uit, eigen composities geïnspireerd door de beeldentuin van Nic Jonk. Er volgde vele optredens van kleine kerkjes tot grote evenementen door heel het land, met als hoogtepimt een optreden in het concertgebouw van Amsterdam. Ook kreeg hij veel leuke reacties op zijn optreden met zijn 'tennisracketgitaar' bij RTV- NH. Hans speelt in het witte kerkje het beste uit zijn repertoire van de laatste zeven jaar, nieuw daarbij is: 'Live in de studio'. Hans haalt drum, bas, swingende akkoorden bijzon dere geluiden uit zijn gitaar, neemt dit direct op en zet zo een compleet nummer in elkaar. Marika Lansen speelde na haar conservatorium opleiding grote rol len in onder andere Les Misérables, Phantom, Anatevka. Ook op de cd's hiervan (Dutch cast) is de stem van Marika te horen. Haar jarenlange ervaring op tv, in het theater, in het popcircuit et cetera, zorgen ervoor dat de manier waarop ze de num mers brengt, altijd iets extra's heb ben. De reacties op een aantal try- outs van Hans en Marika waren zeer lovend, en ze kijken er al naar uit om him programma ook in Heiloo ten gehore te brengen. Als extra veras sing treedt de 15-jarige Jet Stam uit Heiloo op. Kort geleden werd ze tot winnaar uitgeroepen van het Open Podium Ramses Shaffy dat onlangs in het Alkmaarse theater De Vest werd gehouden. Jet Stam die speci ale gast is tijdens het concert in de Witte Kerk op 4 februari, wordt op gitaar begeleid door Dick Groot uit Heiloo. Zaterdag 4 februari, aanvang 20.15 uur. Entree 10,- inclusief een glas glühwein. Kaartverkoop bij De Schrijverij of h.laduc@quicknet. nl, informatie: www.hansladuc.nl. Hans Laduc geeft traditiegetrouw elk jaar een concert in de Witte Kerk. Aangeleverde foto De Amerikaanse oom van Mariët Meester leed aan een ernstige vorm van leukemie. Hij overleefde dankzij een stamceltransplanta tie, waarbij zijn broer - de vader van de schrijfster - de donor was. In De mythische oom verdiept zij zich in het leven van haar oom, zijn pioniersbestaan in de VS, zijn alles overheersende geloof en zijn bijzon dere genezing. Tijdens haar verblijf in het stadje Lynden, waar de helft van de bevolking van Nederlandse afkomst is, neemt ze deel aan alle activiteiten van haar familie, inclu sief de lange zondagse kerkdien sten. Scènes uit het levensverhaal van haar oom worden afgewisseld door Meesters eigen ervaringen in het Amerika van nu. Ze ont dekt hoezeer het orthodoxe geloof het leven van de Nederlandse Lyndenieten beheerst. HEILOO - Aanstaande zater dagavond 28 januari is er vanaf 21.00 uur weer de maandelijk se Open Podium Jamsessie in café La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Beetje bij beetje begint de oorspronkelijk door uitbater Richard de Haan beoogde regel maat voor dit live muziek gebeu ren erin te komen op de laatste zaterdag van de maand. De organisatie is voor de tweede keer in handen van Gert-Paul van der Horst, die al van zo veel bands uit de regio toezeggingen heeft gekregen om een open podium setje te komen spelen, dat het jammen een minder prominente rol zal krij gen. Tussen de bandoptredens zal er echter zeker gelegenheid gegeven worden aan losse muzikanten en vocalisten om met elkaar te impro viseren in goed overleg met Gert- Paul. Kom dus gerust met je instru ment langs om mee te komen doen. Een volledige baekline plus PA met monitors alsmede een geluidsman zijn aanwezig. De aftrap wordt om 21.00 uur gegeven door de 80's Live Band uit Alkmaar, waarna Stinkend Rijk uit de IJmond het roer overneemt. Beide bands hebben nog niet eerder in Heiloo opgetreden. De Heilooër bands The SeaSide Stringers en JJJJUS komen daarna aan bod. Verder is er nog sprake van de komst van Traek-9 en van een try out van de nieuwe bezetting van The Change. HEILOO - Tine Poelsma exposeert tot eind april in de praktijk ruimte van huisartsen Ruurda en Gianotten, gelegen op het ter rein van de G.G.Z in Heiloo aan de Strandwal. Tine schildert in de richting van het expressionisme en gebruikt felle, warme kleu ren. Voor meer informatie: www.ateliertp.nl. Aangeleverde foto Het publiek werd getrakteerd op een avond onvervalst Frans sentiment. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7