De Bouwsteen Spaaractie bij AH Limmen Fit4lady leden sponsoren 4t Praethuys Geslaagden VSLM Computertypen Tropical Weekend in JOEB Virtueel wandelen in de bibliotheek Egmond Stichting Oud Limmen bij De Zonnebloem met snert na REGIO 13 INGEZONDEN MEDEDELING Creatief Schilderen in 't Praethuys Spreker tijdens deze ochtend is Jesse van Dijl UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2012 LIMMEN - Afgelopen zaterdag stond Albert Heijn Limmen in het teken van carnaval. Een dag met leuke activiteiten. Kinderen werden als clown tje, poesje of als fantasiefiguur geschminkt. Het was flink hard werken voor de grimeurs omdat de opkomst erg groot was. Ook konden de kinde ren, onder leiding van een professionele ballonnen vouwer, van kleurrijke ballonnen vrolijke dierenfiguren maken. Dit alles onder toezicht van de leden van de Raad van Elf van de carnavals vereniging 'de Uylenspieghels'. De komende maanden worden bij AH Limmen, in samenwerking met de Limmense verenigingen meer leuke activiteiten gehouden. AH Limmen organiseert deze activiteiten in het kader van de grote verbouwing/uitbe- reiding. De hoofd activiteit is de Bouwsteen Spaaractie waar elke klant kosteloos aan mee kan doen. Deze actie is bedoeld om de deelnemende verenigingen een extra financieel steuntje (steentje) te geven. De deelne mende verenigingen zijn: W Limmen - Tios - Conquista - TV Limmen - Uylenspieghels - Excelsior. REGIO - Fit41ady heeft als missie om vrouwen in beweging te brengen. In het kader van haar vijfjarig bestaan heeft deze fitnessclub haar leden in het zonnetje gezet en allerlei activiteiten zoals een kleuradvies en sport voedingsadvies georganiseerd. Voor deze activiteiten werd een bijdrage gevraagd voor het goede doel. Op 9 februari werden alle sportieve vrouwen in het zonnetje gezet en een mooie cheque van 400,- overhandigd aan 't Praethuys in Alkmaar. „Onze leden zijn een voorbeeld voor veel vrouwen met hun sportieve en gezonde gedrag", vertelt Carin Visser, Fit41ady trainster. „We vinden het mooi om vanuit onze eigen gezondheid een bijdrage te leveren aan een mooi initiatief als 't Praethuys, inloophuis voor mensen met kanker en him naasten." Fit41ady is kleinschalig van opzet waarbij je in een prettige sfeer gedurende een half uur sport met apparatuur speciaal gericht op het vrou welijk lichaam. Het trainen bij Fit41ady is heel goed in te passen in het leven van iedere vrouw. Voor alle vrouwen die interesse hebben in de der tig minuten training, loop eens binnen, ze helpen je graag. Fit41ady Limmen, De Drie Linden 3 (naast Univé). Informatie of aanmel ding: www.fit41ady.nl. REGIO - Op de in januari en februari 2012 gehouden examens van de VSLM slaagden voor het diploma Computertypen/Tekstverwerken basis school: Sint Maartenschool Limmen: Dion Beentjes, Jort Doomenbal, Jesse Glorie, Chris de Goede, Anouk Groot, Cody Kerssens, Bram Levering, Jesper Lute, Jens Rozenbroek, Demi Sprenkeling, Carl-Erik Swart, Loïs Wamsteeker, Lisa Winter, Ena Rizvanovic, Jordy Twisk, Daphne Beentjes, Dave Docter, Marit van Doorn, Jasper Edelenbos, Nick Groentjes, Pim Haanen, Wessel Hoeben, Barbara van Noord, Wessel van der Schaaf, Mike Schouten, Cas Stuifbergen, Tim Veldhuizen, Finn Wijnker, Stijn Hulsebosch. Pax Christi Limmen: Kim de Boer, Sanne Briefjes, Muriël van Duin, Stan Duinmeijer, Raymond Gaarthuis, Justus Heijne, Vincent Iliopoulos, Timo Kooy, Max Kuyper, Remco Meijland, Mans Perez, Mila Reimert, Bas Wempe, Nyah Zewald. De Windhoek Egmond-Binnen: Pien Admiraal, Daan Groen, Kiki de Groot, Kirsten de Groote, Ruby Ham, Sam Hopman, Nikki Hopman, Julia Melker, Bas Oiy, Emma Swart, Rens Teivoort. Zij werden opgeleid door Spierings Opleidingen. EGMOND - Van 24 tot en met 26 februari is het weer tijd om de winter vaarwel te zeggen en op te warmen met het jaarlijkse Tropical Weekend festival in JOEB te Egmond-Binnen. In het gebouw van het jonge rencentrum ligt weer een dikke laag strandzand, zorgen de palmen voor een tropische sfeer en is ook het muziekprogramma helemaal afgestemd op feest! Vrijdagavond treedt de band Casa de la Muerte op. Deze Noord-Hollands band weet als geen ander surfmuziek en rockabilly met het nodige enthou siasme en humor te vermengen tot een spetterend live optwreden. Laat je echter niet misleiden door de sinistere naam, in Mexico wordt bij een overlijden diens leven name lijk uitbundig gevierd. In die sfeer neemt deze band je mee en speelt feestelijke surfrockabillytrash- hoempagaragerock, met een don ker randje! Foxy Roxy (vocals), Lee H. Cobra (vocals), Rodeo Black (organ) en Marcos Todos (drums) worden sinds kort bijgestaan door niemand minder dan Diamond Dim Snakehands (gitaar/ex. Asmodeus) en Igor Mortis (contrabassist van onder andere Gregory Page)! In de pauzes wordt de swing voortgezet door Dj Grand Rosse uit Egmond- Binnen. De JOEB deuren gaan om 20.00 open, de entree bedraagt 3,-. Ook uit Egmond komen de inmiddels landelijk doorgebro ken techhousers Johhny Black Choco Bareiro, zij staan bekend om him tomeloze enthousiasme, high Ook uit Egmond komen de inmiddels landelijk doorgebroken techhousers Johhny Black Choco Bareiro. Aangeleverde foto energy en Choco's gekke tricks. Zij zullen zaterdagavond het JOEB gebouw tot hoge tropische tem peraturen ophitsen. Om 20.00 uur gaan de deuren open, de entree is gratis. En dan is het op zondag vanaf 16.00 uur tijd voor Sound System Comrades Creating om de bezoe kers de blaren onder hun voeten te laten swingen met salsa, reggae, Cubaanse, afrikaanse en veel meer zonnige muziek! Ook zondag is de entree gratis. Dus warm je koude winterbotten op aan de Herenweg 69 te Egmond- Binnen in het JOEB gebouw. REGIO - Maandag 27 februari is er van 19.30 tot 21.00 uur is de zangavond. Even ontspanning, niet ziek zijn of met kanker bezig te zijn. Door het zingen van de, voor iedereen toegankelijke lied jes, kim je je hoofd even leegma ken. Dinsdagmiddag 28 februari is er een workshop Schilderen van 13.30 tot 15.30 uur, lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen; materiaalkosten: 5,- per keer. Dinsdagavond 28 februari is van 19.15 tot 21.15 uur de jongeren inloop Talk2gether. Alle jongeren (12 tot 18 jaar) met een vader, moeder, broer of zus met kanker mogen mee doen. Belt u naar 't Praethuys voor het maken van een afspraak. Loop eens bin nen in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannende of creatieve activiteit. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informa tie belt u naar 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk op www.praethuys.nl. EGMOND - Woensdag 7 maart: 'De Ochtenden' in bibliotheek Egmond met een virtuele wan deling door het Egmond uit ver vlogen tijden. Iedere eerste woensdag van de maand houdt de bibliotheek in Egmond aan den Hoef culturele en informatieve ochtenden. Een breed scala aan onderwerpen wordt aan geboden. De lezing op de eerste woensdag in maart is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in het verhaal van Egmond en de schelpen visserij: eens een belangrijke bron van inkomsten voor de Derpers in Egmond. De lezing vindt plaats in samenwerking met het Regionaal Archief Alkmaar. Aan de hand van veel historisch beeldmateriaal pas seren alle facetten van de vroegere schelpenvisserij de revue. Zo wordt u virtueel rondgeleid door oud- Egmond. Het verhaal begint honder den jaren geleden en eindigt in het heden. U vertrekt ergens in zee voor de kust van Egmond. Via het strand, de duinen, het dorp, de vaart, de polder, en de schelpenbranderij, belandt u uiteindelijk in een grote Europese stad waar de schelpen- kalk werd gebruikt in de bouw. Spreker tijdens deze ochtend is Jesse van Dijl. Als conservator beeldcollecties bij het Regionaal Archief Alkmaar weet hij als geen ander het publiek te boeien en het verleden tot leven te wekken. Informatie over het Regionaal Archief Alkmaar vindt u op www. archiefalkmaar.nl. De ochtend begint om 10.00 uur en de toegang is gratis. Reserveren is zeer gewenst en kan via www. obbergen.nl, telefonisch via 072- 5062146 of bij de balie in de biblio theekvestigingen Bergen, Egmond en Schoorl. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt alle ouderen van Limmen uit voor een gezellige (snert)middag in samenwerking met de Stichting Oud- Limmen op vrijdag 2 maart. De middag begint om 14.00 uur en wordt gehouden in De Burgerij. De zaal is open om 13.30 uur. Het thema is: '60 jaar Mozaïeken Limmen'. Er wordt historisch beeldmateriaal vertoond met foto's van mozaïeken, werkstuk ken, bloemsierkunst en bloemen- koninginnen van de beginjaren tot aan nu. In de pauze worden oude filmbeelden geprojecteerd van het maken van mozaïeken. Het commentaar wordt geleverd door Henk Brandsma en Peter Valkering. Daarna volgt nog een korte documentaire over Limmen getiteld: 'Kimst ftir sechs Tage' van een Duitse cineast. Het zal een feest van herkenning worden voor de bezoekers. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de accordeonisten Ton Bolten en Ton Burgmeijer. De middag wordt afgesloten met heerlijke snert met roggebrood en spek vakkundig en smakelijk bereid door onze plaat selijke slager. Voor vervoer kimt u bellen met: Nel Seignette, tel. 072- 5051324.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13