Start to Run met Trias Sportinstuif Limmen voor jonge senioren Oppositie 2 slaat grote slag Badmintonclub 50-plus 25 jaar jong ■1' Miloud Weijers velt Jos Geerling SPORT J 17 INGEZONDEN MEDEDELING Gezellige sport met component van snel spel, leuk om te doen en sportief UITSLAGEN HZV Het Vennewater-Jos Geerling 3-2 UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2012 HEILOO - Na het succes van de Start to Run training van september, organiseert atletiekvereniging Trias in samenwerking met Runnersworld Alkmaar op 10 maart opnieuw een cursus Start to Run. Op zes zaterdagoch tenden om 09.30 uur krijg je training van gekwalificeerde trainers die je op een verantwoorde manier leren hardlopen zonder datje geblesseerd raakt of begint op een niveau dat je nog niet aan kan. Gezellig, leuk, sportief en met medebeginners ga je zo over een drempel heen. Een gevarieerd oefeningen programma, dat hiervoor speciaal is ontwikkeld, zorgt ervoor dat je al snel merkt dat je meer energie krijgt en minder snel moe wordt. Ook worden er veel calorieën verb mikt waardoor je afvalt. De trainers geven je een goede basis met zowel theorie- als praktijkoefeningen. Na die zes weken ben je in staat om twintig minuten of drie kilometer achter elkaar hard te lopen. Vanaf half januari kan er ingeschreven worden voor de voorjaarscursus. Kijk hiervoor op de website van Start to Rim http://starttoran.atletiekunie. nl en meld je online aan. De kosten bedragen 40,- waarvoor je dus zes trai ningen krijgt onder begeleiding van een professionele coach, online wordt voorzien van advies en trainingsschema's en een interessant voordeelpak ket ontvangt van de atletiekunie. LIMMEN - De sportinstuif voor 55 plussers vindt plaats op woensdagmid dag in sporthal de Enteiy in de periode van september tot eind april van 14.00 tot 15.30 uur, met uitzondering van de schoolvakanties. Er is een gezellige groep dames en heren. Leuk 1,5 uur ontspanning door inspanning en ter afsluiting even bijpraten onder het genot van een kopje koffie of thee bij onze beheerster Femand Zomerdijk. Waar bestaat zo'n middag sporten uit? Allereerst het lichaam wat opwarmen door even te badmintonnen. Dan wordt er een uur bodyfit gegeven onder de actieve leiding van Lea Dam. Dat houdt het volgende in: Allereerst verschillende loopvormen, gecombineerd met coördinatieoefeningen. Daarna spierversterkende oefeningen voor benen, buik, billen en armen en tot besluit, vijf minuten ontspanningsoefe ningen. Ook wordt regelmatig gebruik gemaakt worden van hulpmiddelen zoals, elastische banden, gewichtjes, ballen, stokken enzovoorts. De war ming- up wordt ondersteund door inspirerende muziek. Het laatste halve uur wordt er gevolleybald/gelijnbald of tennis gespeeld met foamballen. Bent u nieuwsgierig geworden? Schroom niet en kom eens langs of doe een keertje mee. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, voor vooral damesleden. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Lea Dam tel. 072-5052768. E-mail: leadam@quicknet.nl. SCHAKEN LIMMEN - Het in degradatie- zorgen verkerende Oppositie 2 heeft vrijdag een grote stap gezet om zich te handhaven in de derde klasse van de Noord- Hollandse Schaakbond. Door een 2,5-5,5 overwinning tegen Castricum hebben de schakers uit Heiloo het verder in eigen hand. De nestor van Oppositie, Harry de Jager, ging voorop in de strijd en liep om 21.30 uur al glunderend rond met het volle pimt op zak. Ook Paul Vonk, Richard Sauer, Herman Maas en Jan Jonkheer haalden de hele buit binnen. Wedstrijdleider Fred Smith deelde het pimt en alleen Piet Manni en Joop van Nes moesten capituleren. Eerder in de week, op dinsdag, deed Oppositie 1 minder goede zaken tegen de Waagtoren uit Alkmaar. Ook dit team stond en staat op de rand van de afgrond, met slechts een punt uit vijf wedstrijden. Na overwin ningen van Simon Smit en Kees Jongkind, kwamen Albert Bouma, Cor van Etten, en Herman Limmen niet verder dan remise. André van der Ark en Frits van de Werff ver loren. Bij een stand van 3,5 - 3,5 was er nog één partij gaande. De jeugdleider van Oppositie, Bouke Woudstra, zat tegenover een oud pupil: Shannon Vlaar, uitkomend voor de Waagtoren. Bouke dreigde overvleugeld te worden en nam een drastische beslissing. Hij offerde zijn toren tegen de de twee reste rende pionnen van Shannon. Bouke had toen alleen nog zijn koning, ter wijl Shannon een loper en een paard had. Dat is theoretisch gewonnen, alleen een heel gemier om de koning mat te zetten. En dat in zes minuten. Bouke gokte er op dat Shannon dat niet voor elkaar zou krijgen, met remise als resultaat. Hij liet zich niet naar de hoek drijven waar hij mat gezet zou kimnen worden, maar zette te zorgeloos in de 'verkeerde' hoek. Plotseling stond hij toch mat. Eindstand was daardoor 4,5 - 3,5 voor de Waagtoren. Oppositie 1 zal de resterende twee wedstrijden moeten winnen om niet te degrade ren uit de tweede klasse. Bridge Club 't Oosthonk Uitslagen woensdag 15 Februari: A. Lijn 1/2. G. Voskuil-R. Hogeslag 62,81% 3 Fam. Turk 57,50%, 4. Fam. Admiraal 57,08% B. Lijn 1. H. Beemsterboer-W.v. Gilst 55,73% 2/3 Fam Flaanstra en M. Vasbinder-S.Bark4/5 J. Kaandorp-FI. Franse en G.d.Vries-J.Bes 53,65%. Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van de maandag 13 febru ari gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1. fam. Willemse 56.3,2. fam. van Diepen 55.0,3. Vecht - Bakker 54.6,4. Coebergh - Kemmere 52.9; B-lijn 1. de Bruyckere - Stark 60.7,2. Doornbos - van Es 55.03. Visser - Boelhouwer 57.1,4. Slob -Valkering 55.4; C-lijn 1. Kuiper-v. Oostveen 60.7, 2. Fleusy - Schoonemeijer 58.6,3. fam. v. Wiechen 56.6,4. fam. Geels 56.3; D-lijn 1. v.d. Bult - Snel 66.7, 2. Flelmus - v. Baar 62.0,3. Flendrikse - Sprengers 54.6,4. Liefting - Jongerius 48.2. BADMINTON HEILOO - Voor actieve en spor tief ingestelde 50-plussers is badminton een uitkomst. Het is een gezellige sport met een component van snel spel, leuk om te doen en zeer goed voor het reactievermogen. Dat vin den de leden van de badminton club voor 50-plussers ook. Alweer 25 jaar spelen zij iedere woensdagochtend in de badmin- tonhal aan het Zevenhuizen. Ze zijn fanatiek met een knipoog, want gezelligheid staat bovenaan. De club is in 1987 opgericht door Wirn IJssels en Joop Evertsen. In 1989 verhuisde de club van de sporthal naar de naastgelegen badminton- hal. Een toen ingevoerde redelijke contributie dekt de huur van de hal. Nettie Schalks, enthousiast bad- mintonspeelster, is secretaris en lid vanaf het begin. De sport badmin ton biedt haar veel en kan volgens haar tot op hoge leeftijd beoefend worden. Het bewijs is Wil Alleman, met 89 jaar het oudste lid van de club. „Badminton is voor iedereen gemakkelijk te leren, de spelregels zijn eenvoudig. Het is bovendien een actieve sport, waarbij je volop beweging krijgt." Ze beseft, dat concurrentie van andere sporten op de loer ligt. Nettie lacht: „Maar ik ga liever badmintonnen dan bij voorbeeld bridgen. Ik vind het ook leuker dan tennis. Het speelveld is kleiner dan een tennisbaan, dus het is voor iedereen goed te 'belopen'. We spelen in twee groepen (van 08.30 tot 10.15 uur en van 10.15 tot 12.00 uur), zodat iedereen aan de beurt komt. Na een 'stevige' warming-up staan we ongeveer 1,5 uur op het veld. Het badmintonspel dat hier gespeeld wordt, is echt veel leuker dan het 'badmintonnen op de camping'. Voorzitter Ben de Groot kan dat alleen maar beamen. Nieuwkomers zijn dan ook altijd welkom! „Geïnteresseerden kun nen twee gratis keer meedoen als proef. Rackets en shuttels zijn aan wezig, ook voor eventuele bege leiding kan gezorgd worden. Men hoeft slechts over geschikte sport schoenen (met licht gekleurde zolen) te beschikken." Het jaarlijkse toernooi wordt gehouden op woensdag 18 april en zal in het teken staan van het jubileum van Badminton 50-plus. Ben: „Het wordt een gezellige dag, waarbij de deelnemers leuke prijs jes kunnen verdienen. Voor 27 april hebben we bovendien een bijzon dere verrassingstoeht op het pro gramma staan." Mensen die bad minton wel wat lijkt, kunnen zich bij Ben de Groot (tel. 072-5332587, e-mail: belgroko@hetnet.nl) of bij Nettie Schalks (tel. 072-5331175) aanmelden. Badminton houdt je fit; in het midden het oudste lid, Wil Alleman (89 jaar). Aangeleverde foto ZAALVOETBAL HEILOO - De eerste helft liet een licht overwicht voor HZV zien, maar er werd niet gescoord. Ook niet toen Patrick Emmen (Jos Geerling) in korte tijd twee keer geel kreeg en HZV in overtal kwam te staan. HZV sprong slordig met zijn mogelijkheden om en hanteerde een te laag baltempo tijdens de man meer situatie. Daar waar HZV wel tot een uitgespeelde aanval kwam trof het keeper Emile van Delft op zijn pad. In de slotminuten liep HZV keeper Indy Klamer ook nog eens tegen geel aan toen hij in de ogen van scheidsrechter Zahhaf rond de middellijn een Jos Geerling- aanvaller torpedeerde. Met veldspe- ler Niels Mossel op doel werd dub bel blank de eerste helft afgesloten. Na ruim een half uur spelen nam HZV een voorsprong, een steekbal van Miloud Weijers bereikte Frank van der Eng die de mee doorgelo pen Rob van Eng aanspeelde, Rob schoot onhoudbaar langs Emile van Delft. Tot op dat moment was de voorsprong verdiend. Met nog twintig minuten te gaan werd het team uit Naarden sterker, ze kozen meer voor de aanval waardoor HZV in aanvallend opzicht meer ruimte kreeg. Simon Admiraal creëerde voor zichzelf een kans maar kreeg de bal niet langs de Jos Geerlings keeper. HZV kwam onder druk te staan en Indy Klamer moest regel matig aan de bak. Miloud Weijers kreeg geel en met een man meer was het Ferry Stift die in de 43 min de gelijkmaker produceerde. Beide teams gingen nu voor de overwinning waardoor de wed strijd spannend en aantrekkelijker werd. Het was Miloud Weijers die op exact dezelfde wijze als vorige week tegen DVO '98 HZV weer op voorsprong zette. Hij nam de bal mee van eigen helft, liet een aantal Naardense verdedigers zijn hielen zien en schoot met links de 2-1 bin nen. Jos Geerling zocht opnieuw de aanval waardoor Rob vd Eng de ruimte kreeg HZV in veilige haven te schieten, zijn inzet eindigde ech ter op de benen van keeper Emile van Delft. Drie minuten voor tijd deed Miloud Weijers dit wel, op zijn inzet had de Jos Geerling kee per geen verweer. 3-1. De slotmi nuten werden toch nog hectisch, Miloud Weijers kreeg zijn tweede gele kaart (rood) en kon zijn kom paan Patrick Emmen vergezellen. Daan Stroomberg buitte de man meer situatie uit door de 3-2 hoog in de touwen te schieten maar meer tijd kreeg Jos Geerling niet en HZV hield deze keer drie punten in Heiloo. Simon Admiraal creëerde voor zichzelf een kans, maar kreeg de bal niet langs de Jos Geerlings keeper. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17