Prijswinnaar krijgt eigen straatnaam Heilooër Robin Raven in het Klokhuis Wim Koevoets wordt 100 jaar a I Film over dwang in De Trog H E I L O O 3 öa Hun angsten hebben hun leven klein en beperkt gemaakt UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2012 HEILOO - Woensdag onthulde Mark ten Bruggencate zijn eigen straatnaambord. Het plein op de afvalbrengplaats aan het Rosendaal draagt vanaf dat moment zijn naam. Ten Bruggencate won de eerste prijs bij Het beste idee van Heiloo waarbij inwoners werden gevraagd mee te denken over de gemeente lijke bezuinigingen voor 2013 en 2014. Er kwamen ruim 200 ideeën binnen. Ten Bruggencate won de eerste prijs met zijn idee: door het beter scheiden van plastic, papier en ander afval kunnen de rolern- mers minder vaak opgehaald wor den. De jury vond zijn idee unaniem het beste idee vanwege het duur zame karakter. Als geboren en geto gen Heilooër vindt Ten Bruggencate het erg leuk dat het plein naar hem vernoemd wordt. „Afval scheiden is hergebruik. Dat is waar het bij duurzaamheid om draait", zegt Wethouder Désirée Schmalschlager. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. yf PnnlniK- I i Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Wat haar betreft heeft de gemeente bij duurzame ontwikkeling drie rol len. „Duurzaam beleid maken, in navolging van de meest recente wetenschappelijke inzichten; voor waarden scheppen voor inwoners en bedrijven; en zelf het goede voorbeeld geven." Men evalueert dit voorjaar het inzamelen van plastic afval. Ook het idee om de groene rolemmers in de winter minder vaak te legen wordt verder onderzocht. Wethouder Schmalschlager, Mark ten Bruggecate met zijn doch ter opa en vader en burgemeester Romeyn. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - De Heilooër kinder boekenschrijver Robin Raven is donderdagavond 1 maart om 18.25 uur te zien in de populaire jeugdserie Het Klokhuis. Het is een historische uitzending, in het kader van de canon van Nederland, en heeft Indonesië als onderwerp. De eerste twee boeken van Robin Raven, De vloek van Pak (2006) en Strijd in het regenwoud (2007), staan centraal in de aflevering. Beide 10 jeugdromans gaan over de vrij making van Indonesië. De vloek van Pak stond op de tiplijst van de Nederlandse Kinderjury en Strijd in het regenwoud was genomineerd voor de prestigieuze Thea Beekman prijs. In de Klokhuis uitzending behandelt presentatrice Dolores Leeuwin de boeken en ze leest er ook fragmenten uit voor. Raven zelf, die als verhalenverteller en schrijver HEILOO/LIMMEN - Donderdag 23 februari is het feest in woon zorgcentrum De Cameren, want dan wordt wederom een bewo ner honderd jaar. De jarige is Wim Koevoets, geboren in Rotterdam, maar het grootste deel van zijn leven heeft hij in Heiloo gewoond. Hij trouwde in 1938 met Marietje Breuker. Zijn werk in de metaal bracht hem naar Noord-Holland. Eerst in Krommenie (1940), waar hij werkzaam was bij de Verenigde Blikfabriek. In 1947 verhuisde het gezin opnieuw, ditmaal naar Heiloo voor zijn nieuwe baan bij het Alkmaarder metaalwarenbe- drijf Hulskamp. In die tijd was Heiloo nog een echt tuindersdorp. Wim Koevoets kan het zich nog goed herinneren. „Toen wij aan de Stationsweg in Heiloo kwamen wonen, grensde onze achtertuin aan de aardbeienvelden van dove Jaap." Op die plek verrees al snel 'nieuw bouw', waaronder de Breedelaan, Molenweg en Wilgenlaan. Van 1959 tot 1997 heeft echtpaar Koevoets aan de Haesackerlaan gewoond en daarna nog tien jaar op de Kandelaar. Na zestig jaar Heiloo gin gen ze in De Cameren wonen. Van de zes kinderen wonen er gelukkig nog altijd een aantal in de buurt. Wim Koevoets is in Heiloo op diver se gebieden actief geweest. Zo heeft hij jarenlang, samen met dokter Jansen, EHBO cursussen in Heiloo gegeven. „Dokter Jansen verzorgde de theorie en ik assisteerde hem bij de praktijklessen." Daarnaast was hij actief in de Willibrordus paro chie en hield hij, net als zijn vrouw, enorm van stijldansen. Ze vormden een uitstekend dansstel en hebben samen in het Trefpunt nog stijl danslessen voor senioren verzorgd. In zijn andere grote hobby biljarten was Wim Koevoets 'onverslaan baar'. Bij toernooien in het Trefpunt ging hij vaak met de beker naar huis. Inmiddels woont Koevoets al weer vijf jaar naar volle tevreden heid in De Cameren, al mist hij zijn vrouw, die in 2008 is overleden, wel heel erg. Hij heeft ook hier weer nieuwe kennissen opgedaan. Zelfs op deze eerbiedwaardige leeftijd houdt hij ervan om de mensen te vermaken. Zo heeft hij onlangs in de huiskamer 'De Hyacint' enkele medebewoners met zijn mondhar monica op een vrolijk 'kamercon cert' getrakteerd. de Nederlandse scholen, bibliothe ken, boekhandels en musea onveilig maakt met zijn humoristische, maar ook geheimzinnige verhalen, wordt uitgebreid geïnterviewd en vertelt hoe Nederlands-Indië Indonesië werd. De uitzending is vorig jaar mei en jimi opgenomen op de Tong Tong Fair in Den Haag, de grootste Aziatische markt van de wereld. Ter gelegenheid van de aflevering worden Ravens twee Indië-boeken opnieuw uitgegeven, nu samen, als een zogeheten bind-up. Zijn meest recente jeugdroman Olifanten in mijn kop (over een autistische jon gen) kreeg landelijk mooie recen sies en is al bijna uit de eerste druk. De Nederlandse Vereniging voor Autisme was zeer te spreken over het boek en nam het zelfs op in haar webshop. Op 24 maart is Raven te gast op Hogeschool InHolland in Alkmaar als jurylid voor de voor- leeswedstrijd van de Pabo. Wim Koevoets was een uitstekend biljarter, hij ging bij toernooi en regelmatig met de beker naar huis. Foto: Caroiien Breed De Heilooër kinderboekenschrijver Robin Raven (midden) leest voor uit zijn nieuwste boek Olifanten in mijn kop. Aangeleverde foto HEILOO - De stichting heeft als doel beeldvorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden mid dels positieve beeldvormingsac tiviteiten. Een activiteit is het vertonen van films, waarbij iedereen wel kom is. Iedere laatste maandag van de maand, aanvang 20.00 uur worden in de Trog. De toegangs prijs is de kosten van een kop kof fie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of vragen te stellen aan ervaringsdeskundi gen. Maandag 27 februari is het de film Angst (Dwang), duur negentig minuten. Hoe houdt hoofdpersoon Sylvia het vol om weken achtereen niet te slapen, waarom is het voor Nienke zo ingewikkeld om zich tus sen de wachtende moeders op het schoolplein te begeven, en waarom denkt Dieuwke dat ze - ook al heeft ze uren onder de douche gestaan - vies is en daarom afgewezen wordt? Documentairemaker Michiel van Eip heeft de hoofdpersonen uit 'Angst' (in de leeftijd van 23 tot 62 jaar) bijna een jaar lang gevolgd. De angsten waar de hoofdpersonen aan lijden zijn extreem verlammend voor him functioneren. De confron tatie met het dagelijkse leven, met de harde grootstedelijke realiteit, gaan de hoofdpersonen zelden aan. Him angsten hebben him leven klein en beperkt gemaakt: ze zijn simpel weg bang om te sterven van angst. Waar sommigen van hen in de film afhaken of struikelen tijdens him therapie, komen anderen tot grote daden. De film toont him strijd in het zoeken naar een oplossing. De Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweerkazerne), www. de-buitenkans.org.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3