Locas Techniek Jubilarissen de Zonnebloem in het zonnetje gezet Hoog bezoek op OBS De Springschans H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 ierenbescherming Koppel klaverj'assen in het Oosthonk Plan-Oost UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Bezoekadres: Westerweg 198e, 1852 AP Heiloo, tel. 072-5333481, www. loeasteehniek.nl, e-mail: info@loeasteehniek.nl .HEILOO - Eén bedrijf voor een grote verscheidenheid aan werkzaam heden in en om huis, waar u met één telefoontje de juiste vakman in huis haalt. Bij installatiebedrijf Locas is dit al jaren mogelijk. Locas is specialist op het gebied van loodgieterwerk, verwarming, dakbedekking en energie advies; of het nu gaat om installatie, vervanging, reparatie of onderhoud. Degelijk vakwerk in elektra, de installatie van keukens badkamers of toi let (vervanging van waterkranen en sanitair), rioolwerkzaamheden, het vernieuwen, onderhouden of repareren van hemelwaterafvoer, goten, zinkwerk en dakbedekking. Of installatie, vervanging en/of onderhoud van hr-ketels, centrale verwarming en andere warmtetoestellen. Bovendien levert Locas deskundig advies omtrent energiebesparingmogelijkheden in huis. De strenge vorst in de afgelopen weken heeft in menig huishouden op vaak ongelukkige momenten voor kleine of grote problemen gezorgd; bevroren en/of gesprongen waterleidingen, lekkage van (platte) daken, verstopping van goten, uitval van de centrale verwarmingsketel en ander huiselijk ongemak. Ook dan is het goed om te weten, dat er een instal latiebedrijf dicht in de buurt is, waarvan de seivicedienst 24 uur per dag bereikbaar is. Locas heeft alle expertise en de vakmensen in huis om de meest uiteenlopende problemen in en rondom huis snel en vakkundig op te lossen. Het bedrijf is ISO gecertificeerd en aangesloten bij diverse belangrijke brancheverenigingen, onder meer Uneto Vni (loodgieters), Vebidak (dakbedekking), STEK (warmte- en koeltechniek). Richard Groeneveld van Locas: „De strenge eisen die deze brancheverenigingen stellen, zijn voor de klant een waarborg, dat we hoogwaardige kwaliteit en service leveren." Hij en het hele team van Locas zijn trots op de hoge klantwaarderingseijfers die uit de laatste ISO enquête naar voren komen. Locas is een samenvoeging van drie gerenommeerde installatie- en teeh- niekbedrijven uit de regio Castrieum, Heiloo en Bergen en levert diensten in een verspreidingsgebied dat loopt van Schoorl tot en met Heemskerk. Decennialange ervaring, gespecialiseerde vakkennis en vakmensen zijn gebundeld in één bedrijf. Met als groot voordeel voor de klant dat alles vanuit één centraal punt gecoördineerd kan worden; dit geldt zowel voor kleinschalige, incidentele klussen als voor grotere projecten. Korte lijnen en een directe verbinding zorgen voor een snelle en efficiënte dienstverle ning! 'Ontzorgen' noemen ze dat bij Locas. Ter preventie van problemen aan de verwarmingsinstallatie biedt Locas onderhoudsabonnementen op maat. „Want het goed onderhouden en regelmatig schoonmaken van de ketel garandeert een langere levensduur en voorkomt storingen, ook bij zeer strenge vorst." Locas is aangesloten bij SCIOS en is daarmee gekwalificeerd om ook grote installaties van meer dan honderd kilowatt te plaatsen, bijvoorbeeld in opdracht van een vereniging van huiseigenaren van een appartementencomplex. Kortom: Locas is veelzijdig, flexibel ingesteld, efficiënt en laagdrempe lig bereikbaar voor particulieren en grotere opdrachtgevers. Eén kaart in de meterkast met alle diensten van Locas op een rij biedt snelle uitkomst bij uiteenlopende storingen! HEILOO - Op donderdag 16 februari werden tijdens de jaarvergadering van de Zonnebloem afdeling Heiloo in de Willibrorduskerk vier jubi larissen feestelijk in het zonne tje gezet. Deze vrijwilligers zijn langdurig actief (10 en 25 jaar) voor de organisatie en zetten zich in voor hun zieke en gehan dicapte medemens. Vrijwilligers van de Zonnebloem geven kleur aan het leven van men sen met een fysieke beperking door ziekte of ouderdom. Dit doen ze aan de hand van huisbezoeken en het organiseren van activiteiten en vakanties. Burgemeester Hans Romeyn sprak zijn enorme waar dering uit voor wat alle vrijwilligers van de Zonnebloem in het land en in Heiloo verrichten. „Aangezien we met zijn allen steeds ouder worden, is het van belang steeds meer oog voor elkaar te hebben." Hij reikte namens de Zonnebloem de gouden insignes (25 jaar bij de Zonnebloem) uit aan Corrie Schouten, die in al die jaren veel huisbezoeken heeft afgelegd. En aan Dinie Hoedjes, die naast haar veelvuldige bezoekers- werk ook secretaris van het bestuur is. Dinie kon in eerste instantie niet aanwezig zijn vanwege de nasleep van een knieoperatie, maar een gere gelde rolstoel bood uitkomst. De zilveren insignes waren voor Ema Hofman en Helma de Waard. Beiden zijn tien jaar bij de Zonnebloem en het coördineren het huisbezoek en organiseren activiteiten en uitjes. Zij zitten beiden ook in het bestuur. Daarnaast verzorgt Helma de intake gesprekken bij mensen en gaat Erna als verpleegkundige ook mee op regionale vakantiereizen. De jubilarissen (zittend; Dinie Hoedjes, staand; Erna Hofman, Corrie Schouten, burgemeester Hans Romeyn, voorzitter Marja Vrolijk, Helma de Waard). Foto: Carolien Breed Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Gevonden Kleine, tengere witte poes, ca. 2 jr, De Schoolweg Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castrieum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Op vrijdag 2 maart wordt er een koppel klaverjastoemooi georganiseerd in het Oosthonk gelegen aan de Oostkanter 14A. Dit is een open drive waar iedereen aan mee kan doen, u speelt alle partijen met een vaste kaart partner. Heeft u die niet dan is dat geen probleem, er zijn meerdere klaver jassers die geen vaste kaart partner hebben. Er zijn op deze avond mooie prijzen te verdienen. Zo zijn er prijzen voor de vijf hoogst geëindigde koppels, er is een prijs voor de meeste natten en voor de meeste marsen. Ook voor één koppel wat in de onderste plaat sen geëindigd is, is er een prijs beschikbaar. De kosten bedragen 5 euro per koppel. Aanvang 19.45 uur, het Oosthonk is open om 19.00 uur. Voor opgave en vragen: e-mail: klaverjasdrive@gmail.com onder vermelding van naam(en) koppel, tel. 072-5333931. HEILOO - Heliumballonnen moeten in Nederland verboden worden. Dat was de boodschap in de brieven die groep 7/8 van de Springschans Oost in Heiloo vorig schooljaar naar minister Schultz verstuurd had. Op 9 februari kwam de heer Kees den Herder als afgevaardigde van het Ministerie van Infrastructuur en Milieu langs in de groep. Het was een officieel en hoog bezoek. De kinderen waren het onderwerp nog niet vergeten en vroegen Kees den Herder het hemd van het lijf: 'waar om kan de overheid de ballonnen niet verbieden, ze zijn slecht voor het milieu en er steiven heel veel vogels en vissen!' Het antwoord was duidelijk: de overheid neemt de brieven en ideeën serieus maar kan de ballonnen niet verbieden omdat deze van rubber zijn gemaakt, een afbreekbaar materiaal. Het duurt echter wel negen maanden voor dat het rubber is afgebroken en in die tijd kan een vogel of vis het al hebben verorberd als lekker hapje. Groep 7/8 kwam met allerlei ideeën zoals: een ballon van maïsmeel, die oplost zodra het materiaal nat wordt (net als bij een vaatwasta- blet) of een doorzichtige ballon, die de vogels en vissen niet kunnen zien. De discussies barstten al snel los en Kees den Herder liet een hele collectie aan foto's zien die met het milieuonderwerp te maken had. Het was een leerzame middag met veel kennis en rode wangen van het opletten en bedenken. Kees den Herder kwam, als afgevaardigde van het Ministerie van Infrastructuur en Milieu, langs op de Springschans. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5