Heiloocontact Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Raad en (raads)commissies Burgerzaken Welzijn Bouwen en wonen MAART 2012 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 19 maart. De verga dering begint om 14.00 uur in het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1Bouwplannen, die daarvoor in aan merking komen, worden voorafgaand aan de middagvergadering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de heer J. Hopman, telefoonnummer 072 535 67 39. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. Definitieve agenda De lijst met de te behandelen bouw plannen staat vanaf vrijdagmiddag 16 maart op de website www.hei- loo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Adviescommissies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 19 maart tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeente huis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Vastgestelde verordeningen Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken op grond van artikel 139 Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 5 maart de volgende verordenin gen heeft vastgesteld. Deze verorde ningen treden in werking met ingang van de dag na publicatie en werken terug tot en met 1 januari 2012. Per 1 januari 2012 is de Wet inves teren in jongeren (WIJ) opgegaan in de WWB en is de WWB op een aantal punten gewijzigd. Hierdoor zijn de Re-integratieverordening, de Afstemmingsverordening, de Toeslagenverordening en de verorde ning Langdurigheidstoeslag aangepast en opnieuw vastgesteld. Re-integratieverordening WWB, IOAW en IOAZ In de Re-integratieverordening WWB, IOAW en IOAZ zijn bepalingen opge nomen over de inzet van instrumenten die kunnen leiden tot werkaanvaarding of tot sociale activering. Afstemmingsverordening WWB, IOAW en IOAZ In de Afstemmingsverordening WWB, IOAW en IOAZ zijn bepalingen opge nomen over de verlaging van de uitke ring als de ontvanger de verplichtingen die aan de uitkering verbonden zijn, niet is nagekomen. Toeslagen verordening WWB In de Toeslagenverordening worden de toeslagen bepaald die het college boven op de basisnorm van de bijstand vertrekt. Ook kan het college de basis norm verlagen als algemene bestaans kosten door de ontvanger gedeeld kunnen worden. Verordening Langdurigheidstoeslag In de Verordening Langdurigheids toeslag zijn bepalingen opgenomen over de hoogte van de langdurigheids toeslag en hoe invulling wordt gegeven aan de begrippen "langdurig" en "laag inkomen". Verordening Participatie school gaande kinderen Deze verordening regelt vanaf 1 janu ari 2012 het verlenen van categoriale bijzondere bijstand voor de kosten van maatschappelijke participatie van schoolgaande kinderen. De verorde ning verwijst naar de nota maatschap pelijke participatie waarin staat hoe de gemeente dit invult. Ter inzage De verordeningen liggen vanaf donder dag 15 maart twaalf weken ter inzage bij de informatiebalie in de gemeente Heiloo. U kunt de verordeningen ook raadplegen via de website www.heiloo.nl Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. Gerritsen van de afdeling Welzijn, telefoonnum mer 072 535 67 07. Wmo-beleid 2012-2015 vastgesteld De Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) moet het mensen mogelijk maken zo lang mogelijk zelfstandig in de maatschappij te functioneren. De gemeente moet eenmaal in de vier jaar een beleidsplan opstellen over de uit voering van de Wmo. Op 5 maart heeft de gemeenteraad het Wmo-beleid voor de komende vier jaar vastgesteld. De Wmo heeft als doel dat iedereen kan deelnemen aan de samenleving. Maar meedoen is niet voor iedereen even vanzelfsprekend. Ouderdom, een handicap, een sociaal-economische reden of 'moeilijkheden' thuis kunnen ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen. Visie gemeente Heiloo Elke gemeente mag zelf bepalen hoe ze de maatschappelijke ondersteuning organiseert. De visie van de gemeente Heiloo voor de komende vier jaar is dat 'meedoen' centraal staat. We gaan uit van de eigen kracht van inwoners en hun omgeving. Dat mensen voor elkaar zorgen. Dat kan bijvoorbeeld met vrijwilligerswerk, mantelzorg en vriendendienst zoals het doen van een boodschap voor de ander of iemand ergens heen rijden. En, anders dan in vorige jaren, het uit gangspunt van de gemeente verschuift van 'zorgen voor' naar 'zorgen dat'. Dat betekent dat wij samen met men sen zoeken naar oplossingen als er problemen zijn in het meedoen. Als het nodig is biedt de gemeente ondersteu ning met goede informatie en advies op maat, voorzieningen en hulp bij het Ontvangen aanvragen omgevings vergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ontvangen. Kennemerstraatweg 632, zaaknr. 12 02263 maken van een kap op de garage ontvangstdatum: 1 maart 2012 Westerweg 187, zaaknr. 12 02338 renoveren van het dak en het plaatsen van 2 dakkapellen op het linkerdakvlak van de woning ontvangstdatum: 1 maart 2012 Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingsvergunningen verleend. Baijershoffweg 45, zaaknr. 12 01291 bouwen woning en aanleggen uitweg verzending: 9 maart 2012 De Houtwal 93, zaaknr. 12 00977 plaatsen van een erfafscheiding verzending: 9 maart 2012 Dokterslaan 10, zaaknr. 12 02150 verwijderen asbest uit de woning verzending: 9 maart 2012 huishouden. De gemeente Heiloo heeft hiervoor een Wmo-loket ingericht. U kunt het nieuwe beleidsplan bekijken op onze website. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw I. van Exter van de afdeling Welzijn, telefoonnum mer 072 535 66 66. Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingsvergunning geweigerd. Kennemerstraatweg 330, zaaknr. 12 0892 plaatsen van twee vlaggenmasten verzending: 9 maart 2012 Bezwaar Belanghebbenden kunnen tegen de genoemde besluiten een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, binnen zes weken na de dag van verzending van het besluit. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het plan. Een bezwaar- of beroepsschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlo pige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 2511800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Burgerlijke stand tot en met 9 maart Geboren Cas Ursem z.v. D.C. Ursem en N. Volwerk Eline E. Lehman d.v. S. Lehman en A.H.G. te Beest Huub J. Standhardt z.v. B.W. Standhardt en R.M. Keilman Milou F. Jongkind d.v. J.J. Jongkind en M. Reus Milou F. den Engelsen d.v. D.P. den Engelsen en S. van der Zande Kasper J. van den Berg z.v. P.P.A. van den Berg en K.B.B. Spaargaren Jurre Lenting z.v. E.N. Lenting en S. van der Kaaden Chavin Gurdji d.v. A.A.T. Gurdji Imraan A. Asefi z.v. H. Asefi en E. Osmani Tom L. Augustin z.v. L.J. Augustin en H.M. Zijlstra Huwelijksaangiften aangiften gereg. partnerschap W.G. van Vliet en S.H.B. Fraaij G. Hendricks en M.D. Holthuis D. de Groot en N.R. Heidema F.F.E. Lammerink en A.M. Huisman M. de Haan en A.M. de Wit Huwelijken gereg. partnerschappen R.J. van Cronenberg en S.M. van der Meulen Overleden R.A. Vonk J.H. Hondelink wv van Wissen J.G. Donker wv Steenhoek W. Kat M.T. Jansen wv Versluis F.W. van der Net www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 12