Cristel Groot exposeert serie Brug Akersloot dicht voor vrachtverkeer filmsterren uit vervlogen tijden Onthulling speelhuis Sint Maartenschool Bloemendagen gaan door! Op de middelbare school tekende ze portretten van docenten Lezing in Vredeburg over bijzondere reis door Afrika regio 17 EGMOND - Via haar vriend, die bloeddonor is en wiens vader bij de bloedbank heeft gewerkt, kwam Cristel Groot (20) bij de bloedbank terecht. Ze zou dolgraag ook zelf bloed geven, maar bij het zien van een druppel bloed gaat Cristel al van haar stokje. Toch trotseert ze maar al te graag haar angst uit dank voor het feit dat ze bij de bloedbank in Alkmaar haar schilderijen, een serie portretten van bekende filmsterren, mag exposeren. In aanloop naar de expositie maakt ze van de gelegen heid gebruik om het belang van bloeddonatie te benadrukken. „Ik heb bewondering voor mensen die bloed doneren, want hiermee kun nen levens gered worden!" De expositie is van 16 maart tot begin jimi tijdens openingstijden (maandag: van 08.15 tot 21.15 uur, dinsdag tot en met donderdag: van 08.15 tot 11.15 uur en van 18.15 tot 21.15 uur) te bewonderen bij Sanquin Bloedvoorziening aan de St. Jansstraat in Alkmaar. Te zien zijn portretten van bekende film sterren uit vervlogen tijden: Marilyn Monroe, Elvis Presley, Audrey Hepburn, James Dean en anderen. Cristel is autodidact en tekent van kinds af aan. Op de middelbare school tekende ze voor de schoolkrant portretten van docenten. Haar eindwerkstuk voor het vak Tekenen maakte indruk op haar leraar. Ondanks haar teken talent heeft Cristel toch voor een andere studierichting gekozen. Ze is inmiddels bijna klaar met de studie Media en Cultuurwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Het schilderen doet ze er hobby- matig bij, met van tijd tot tijd een opdracht om iemand te portrette ren. Cristel schildert realistisch en werkt aan de hand van foto's. „Ik vind dat een gezicht moet lijken. Als je bijvoorbeeld een huis naschildert en een raam bevindt zich teveel naar rechts, dan stoort dat niet. Bij een portret maakt dit echter een groot verschil." Ze kan haar fascinatie voor film in haar studie richting kwijt en is bijna klaar met haar bachelor. Aankomend school jaar begint ze aan haar master Filmstudies. „In een film worden beelden gebruikt om een verhaal neer te zetten, waaivan iedereen weet dat het niet de werkelijkheid is. Film heeft dan ook een heel andere invloed op mensen dan bij voorbeeld televisie. Filmsterren van weleer zijn beroemd geworden in een heel andere tijd, waarin de sociale media nog niet bestonden. Ik houd van de glamoursfeer uit die tijd!" De Egmondse Cristel schildert realistisch en werkt aan de hand van foto's. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - 5 maart was het feest op de Sint Maartenschool. Het nieuwe speelhuis op het school plein werd feestelijk onthuld. De school heeft een beroep gedaan op het coöperatiefonds van de Rabobank en daarmee een cheque ontvangen ter waarde van 4000,-. Samen met gespaard geld en een bijdrage van de ouderraad kon het oude speelhuisje vervangen worden. De kleuters mochten zelf een keuze maken uit twee speel- huisjes. De keuze is gevallen op dit mooie speelhuisje met een prach tige wokkelglijbaan. Ook gaf de school de aftrap voor het project 'De Groene School'. De kinderen leren op allerlei manieren hoe ze energiezuinig kimnen omgaan met stroom en gas. Elke dag bedenkt een klas een bespaartip. Er worden exclusies gedaan en er komen gasten op school. Daarnaast werkt de school samen met het bedrijf QLICT, dat een systeem heeft ontworpen zodat alle computers in de school om 16.00 uur uitgaan. De kinderen mogen meten hoeveel geld dat alles gaat besparen. Op 22 maart is de afsluiting en kimnen belangstellenden komen kijken naar de tentoonstelling, die geopend is van 18.30 tot 20.00 uur. LIMMEN - Er zijn voldoen de voorinschrijvingen bin nen om ook deze editie van de Bloemendagen te houden zoals het al 59 jaar traditie is. Gewoon in de voortuin van de makers. Dus deze zestigste keer zal weer als vanouds worden. Alle leden van de Stichting Bloemendagen Lirnmen zijn, naast de gewone orga nisatorische dingen, druk bezig om allerlei extra activiteiten te organi seren om dit jaar weer onvergetelijk te maken. Er zal onder andere een tentoonstelling komen over zestig jaar Bloemendagen. Deze wordt samengesteld aan de hand van oud foto materiaal. Er wordt nog gezocht naar materiaal uit de jaren '50 en '60 om de gehele verzameling te com pleteren. Wie oude foto's, knipsels of ander materiaal uit die tijd heeft over de Bloemendagen, kan dat inle veren op de Schoolweg 35 of doorge ven op info@bloemendagenlimmen. nl dan wordt het bij u opgehaald. Donderdagavond 15 maart vindt de informatie avond plaats waarbij nog meer activiteiten worden belicht die georganiseerd gaan worden. Er zal de film van twintig jaar terug van de mozaïeken getoond worden en die van vorig jaar. Een feest van herkenning! Meerdere leden van de Stichting zullen aanwezig zijn om vragen te beantwoorden of onder werpen toe te lichten. De avond vindt plaats in Café de Lantaarn en begint om 20.00 uur. Dit jaar zal zoveel mogelijk informatie via de website gecommuniceerd worden. Hier zal het inschrijfformulier te downloaden zijn, de beschikbare kleuren, informatie over de nagel voorziening, enzovoorts. Houd dus www.bloemendagenlimmen.nl in de gaten. De kleuters mochten zelf kiezen uit twee speelhuisjes en kozen voor dit exemplaar met een wokkelglijbaan. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De Fielkerbrug in Akersloot is vanaf maandag afgesloten voor vrachtverkeer. Het hoogheemraadschap gaat onderzoek doen naar de conditie en de draagkracht van brug om vast te stellen of er groot onderhoud moet plaatsvinden. Langzaam verkeer, voetgangers en auto's kunnen gewoon over de brug aan de Fielkerweg, die het dorp Akersloot met de polder verbindt. Hulpdiensten, de gemeente Castricum en omwonenden zijn geïnformeerd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15