FysioXpert Nieuw succes voor Jean Thomassen Politie zoekt behulpzame wielrenner H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Zijn werk is opgenomen in de top honderd van beste realistische schilders Paardenpoep Eerste Alzheimer Café in Heiloo Het Trefpunt in de bloemen UITKIJKPOST 14 MAART 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Bergeonstraat 32, 1851 KB Heiloo, tel. 072 - 5333271, www.fysioxpert.nl, e-mail: info@fysioxpert.nl. HEILOO - De fysiotherapiepraktijk aan de Bergeonstraat is al dertien jaar het vertrouwde adres voor uiteenlopende vormen van fysiotherapie. De praktijk is vorig jaar geheel verbouwd en vernieuwd tot een moderne, ruime en veelzijdige praktijk. In de oefenzaal, voorzien van de nieuwste trainingsapparatuur, kan men onder deskundige en persoonlijke begelei ding terecht voor fysiotherapie en gerichte (medische) trainingen in klei ne groepen. Binnen de praktijk werken de fysiotherapeuten Edith Corts, Joep Gökemeijer en Fabiola van Zaal, elk met htm eigen specialisatie, nauw samen om de hoogst mogelijke kwalitatieve fysiotherapeutisehe zorg te leveren. Edith Corts is gespecialiseerd in oedeemfysiotherapie. Oedeemfysiotherapie helpt (ex-) oncologische patiënten, bij wie bijvoor beeld door bestraling of operatie het lymfestelsel is aangetast. Er kan een vochtophoping in een lichaamsdeel ontstaan die door oefentherapie, bandageren en/of manuele lymfdrainage kan worden verminderd. Ook bij andere gevolgen van een behandeling tegen kanker kan gerichte fysiothe rapie veel betekenen. De resultaten van de in opkomst zijnde oncologi sche fysiotherapie zijn veelbelovend. Edith: „Onderzoek heeft aangetoond dat patiënten die een ehemokuur en/of een bestraling ondergaan, baat hebben bij een goede conditie. Ook aangepaste training tussen de kuren door hebben veelal een positief effect op het revalidatieproees". Joep Gökemeijer is naast sportfysiotherapie gespecialiseerd in orthope dische manuele therapie, ofwel het functioneren van gewrichten. Sporters die een blessure hebben opgelopen kunnen direct geholpen worden. Joep is tevens de fysiotherapeut van de STAP atletiekploeg, waarin de Nederlandse top van de sprinters en hordelopers is vertegenwoordigd, en werkt nauw samen trainer-coach Purcy Marte sr. Joep: „De oefenap paraten zijn zo uitgekozen, dat we qua therapie, revalidatie en training alle kanten op kimnen en zorg op maat kimnen bieden. Deze toestellen zijn de modernste op him gebied en voldoen aan de hoogste kwaliteitseisen. Mede hierdoor kan IfysioXpert laagdrempelige toegankelijkheid bieden voor jong en oud. Wij bieden medische trainingen aan in kleine groepjes van maximaal vier personen. Dit gebeurt onder deskimdige begeleiding van een van de fysiotherapeuten waarbij een individueel oefenprogramma wordt opgesteld. Het is uitermate geschikt voor ouderen die meer willen bewegen of voor mensen met klachten aan bijvoorbeeld mg, schouders of knieën. Maar ook voor mensen die kampen met overgewicht." Fabiola van Zaal verricht naast algemene fysiotherapeutisehe behandelingen, behan delingen aan huis en ontspanningstherapie. FysioXpert heeft contracten met alle zorgverzekeringen en is behalve bij de belangrijke branchever enigingen die kwaliteit waarborgen, ook aangesloten bij Claudieationet. Hierbij worden patiënten door de vaatehirurg doorverwezen naar een gespecialiseerde fysiotherapeut,omdat in veel gevallen van verstopping van bloedvaten speciale looptherapie meer effect sorteert dan een bypass operatie. Voor fysiotherapie is geen verwijzing van een arts nodig. Na een intake gesprek wordt beoordeeld of fysiotherapie geïndiceerd is of dat er veiwezen wordt naar de huisarts om te bepalen welke behandeling nood zakelijk is. Aanmelden voor fysiotherapie of deelname aan de medische trainingen kan via bovenstaande website of telefonisch. HEILOO - Schilder Jean Thomassen is weer een certi ficaat rijker. Men heeft hem gebombardeerd tot behorend bij de honderd beste realisten ter wereld, uitgegeven door de Duitse uitgever van de bekende 'Who's Who in Visual Art'. Zij komen dit jaar met een speciaal boek met de 100 Masters of realis tic Imagery. Jean Thomassen werd daarin opgenomen als nummer 79. De uitgever verklaarde desgewenst dat het nummer 79 niets zegt over rangorde of wie de beste is, maar het betreft hier een alfabetische volgorde. Men heeft in de media en op internet gezocht naar de, volgens him idee beste, realistische schil ders van de wereld. Hierbij werd gelet op originaliteit en techniek. Hoewel Jean Thomassen zelden nog exposeert treffen we zijn werk tegenwoordig in vele toonaange vende internationale kunstboe ken aan zoals: het Scandinavische Imaginaire, het Canadese Visionaiy Art Yearbook Yearbook en het imposante Dreamseape. Sinds 1998 stond hij al vermeldt in het Guinness Book of Records vanwege het aller kleinste olieverfschilderij: het rech teroog van partner Ine Veen. Het meet 1,2 bij 1,2 millimeter en werd zonder loep geschilderd. Het was de tweede versie, want de eerste viel door het ademen van de maker op De Heilooër kunstenaar Jean Thomassen is opgenomen in een de grond en is ondanks uren zoeken boek met de '100 Masters of realistic Imagery'. Foto: H. Cuykx niet meer teruggevonden. Ik vind het wel wat hebben; die hopen prachtige glimmende paar denvijgen. Dat geklipklap van paar denhoeven, heerlijk. Het is een voordeel. Je woont landelijk en af en toe mest een paard voor je huis, op de openbare weg. Ik heb een speciaal stoffer en blik aange schaft, kan u melden dat mijn rozen erg mooi hebben gebloeid. Zo zie je maar: waar de één zich mateloos aan ergert, geniet de ander. Ik heb het overigens nog nooit gezien in de winkelgebieden maar meer in de periferie van het 'doip'. Cisca de Groot Heiloo HEILOO - Woensdagavond 21 maart opent het Alzheimer Café Noord-Kennemerland voor het eerst zijn deuren in Heiloo. Vanaf 19.00 uur zijn bezoekers welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Pasealle Sehmitz, dementiecon sulent bij Geriant/DOC-team, gaat in op de meest gestelde vragen over dementie. Nederland telt meer dan 180 Alzheimer Cafés verspreid over het land. Het zijn informele bijeenkomsten die wor den georganiseerd door Alzheimer Nederland, de belangenbehartiger voor mensen met dementie en hun naasten. In het Alzheimer Café raken mensen met (het vermoeden van) dementie en hun familieleden of mantelzorgers in gesprek over de gevolgen van dementie. De avonden worden meestal ingeleid door een deskimdige. Bezoek aan het Alzheimer Café is kosteloos. Voor koffie en thee wordt gezorgd. Het Alzheimer Café in Heiloo wordt om de twee maanden op woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Zaal open om 19.00 uur. HEILOO - De politie heeft buurtonderzoek verricht na een woninginbraak aan de Laan van Zeeman. In deze woning werd ingebroken op zondag 11 maart tussen 20.05 en 20.15 uur. Uit het gehouden buurtonderzoek blijkt dat er in het weekend van 4/5 maart een wielrenner is geweest die een buurtbewoner waarschuwde voor een verdachte persoon. Deze persoon sprak de wielrenner kort daarvoor in het buitenlands aan. De wielrenner heeft vervolgens de buurtbewoner gewaarschuwd ramen goed dicht te houden. De politie wil graag in contact komen met deze wielrenner. Mogelijk kan hij een goed signalement van de ver dachte man geven. De politie Heiloo is bereikbaar op tel. 0900-8844. HEILOO - Geen natuurlijke bloemen maar in acryl geschilderd op doek: tot 9 april exposeert Anke van den Bosch Onrust in het Trefpunt. Na een periode van schilderen van realistisch schilde ren in aquarel is zij verder gegaan met aqryl op doek. De thema's zijn vaak gebaseerd op planten, bloemen en dieren. Het uitbeel den daarvan doet zij soms in abstracte vorm maar meestal figura tief. Zij schildert haar creaties graag in vrolijke soms gewaagde kleurcombinatie, www.atelier-a-colors.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5