Gewoon te Gek, door Falkland in de Beun Beatrice van der Poel en Marcel de Groot De Beun Jaarlijkse expositie HAF in het Open Huis La Strada Live met D-Streetband Vrienden, vriendinnen en de rest van de wereld DEUTEKOM Corso Bioscoop The Hunger Games BOEK VAN DE WEEK jREMCO CAMPERT VRIENDEN, VRIENDINNEN EN DE REST VAN DE WERELD Vrienden, vriendinnen en de rest van de wereld door Remco Campert 'Gewoon te gek' is een heerlijk stuk met ijzersterke humor Het voormalige Noord Amerika staat bekend als het land Panem, waar het regerende Capitol van haar twaalf districten eist dat zij jaarlijks één jongen en één meisje leveren voor The Hunger Games. De 24 door loting geselecteerde jongeren worden gezamenlijk in een gigantische arena gezet, waar er slechts één levend uit kan komen. De rest van Panem wordt gedwon gen het mediaspektakel live op televisie te volgen? De zestienjarige Katniss Everdeen komt uit district 12, een van de armste districten. Ze weet zichzelf, haar moeder en zusje Prim in leven te houden door ille gaal in de bossen te jagen met haar beste vriend Gale. Maar dan wordt Prim geselecteerd voor The Hunger Games. Katniss twijfelt geen moment en neemt de plaats van haar zusje in. Vanaf dat moment heeft ze nog maar één doel: overle ven tegen elke prijs. Eenmaal in de arena wordt ze geconfronteerd met de moeilijke keuzes die ze daarvoor moet maken. Afwegingen tussen de dood en mededogen, maar ook tus sen liefde en leven. Met o.a. Jennifer Lawrence, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Donald Sutherland In Vrienden, vriendinnen en de rest van de wereld figureren vele karakters in evenveel kleine ver halen. De lezer maakt kennis met Hetty, die zich na een lang arbeid zaam leven realiseert dat ze niet lan ger nuttig is voor de maatschappij. Verder is er Lex, die zich terwijl hij zijn vrouw in de keuken helpt, ver liest in zijn fantasie grootindustrieel te worden met zelfgeknipte peter selie. Sommige verhalen hebben een plot, andere schetsen enkel een situatie. Een ontroerend afscheid van een stervende vriend wordt afgewisseld met een hilarisch ver haal over een succesvolle vrienden groep, bestaande uit onder meer Likkepot, Lange Jan en Het Kleine Ding. Remco Campert weet in een paar alinea's een hele levensge schiedenis tevoorschijn te toveren. door Remco Campert voor 14,90 Krijgt dit bonte gezelschap de wethouder 'zo gek' om wat tonne tjes subsidie te investeren? Foto: Piet otto HEILOO - Falkand Toneel gaat u met dit verrassende stuk van Ton Davids trakteren op een heerlijke toneelavond op 30 en 31 maart in theater de Beun. In Huize van Speykstraat draait alles om de wethouder en de subsi die die hij wel of niet verstrekt. Hij komt poolshoogte nemen. Het ziet ernaar uit dat de geldkraan voor dit project wordt dichtgedraaid. Bram, Isar, Lisette en Femmie maken zich op voor de strijd: Isar: „Ik zou graag willen weten waarom jij je af en toe opsluit in die koelkast van je? Mensen zouden dat gek kimnen vinden." Lisette: „Mensen zoals jij?" Isar: „Bijvoorbeeld." Lisette: „Dan is het goed." Isar: „Beetje raar is het wel, toch?" Lisette: „Die koelkast is een installatie. Een driedimensi onale projectie van mijn artistieke gedachtes." Isar: „Ja, dat had ik nu wel begrepen. Maar wat zijn die gedachtes dan?" Lisette: „Koelkast staat voor eten en voor goed hou den. Behoeden voor bederf. De mens moet eten om zich in stand te houden. Vaak eet de mens din gen die slecht zijn. En soms eet hij niet, en dan bederft hij helemaal..." Wat blijkt? 'Gek zijn' is nogal een rekbaar begrip. Wat is normaal en wat niet? En nog belangrijker: wie is normaal en wie niet. Weet u het? Kom dan zeker kijken 30 of 31 maart aanvang 20.15 uur. 'Gewoon te gek' is een heerlijk stuk met ijzersterke humor en een duidelijke boodschap. Regie: Lieke Burger. Kaart a 9,-, donateurs 6,- te verkrijgen bij De Schrijverij (Stationscentrum) en Theater de Beun (bij winkelhof't Loo), of reser veren via tel. 072-5334355 of www. falklandtoneel.nl. Beatrice van der Poel en Marcel de Groot. Foto: Jano van Gooi HEILOO - Onder de titel 'Voor we verder gaan' bezingen Beatrice van der Poel en Marcel de Groot de liefde, het leven en de tijd die verstrijkt. Voor iedereen die houdt van een theaterconcert met geweldige gitaarmuziek, mooie melodieën en fantastische teksten is deze intieme voorstelling een genot. Beatrice van der Poel wordt wel 'met voorsprong de beste popzangeres' genoemd. Marcel de Groot is een van de grote gitaristen die Nederland rijk is, hij brengt een legioen aan gitaren mee en bespeelt ze allemaal. Twee prachtige, krachtige stemmen die eigen stukken vertolken, maar ook (vrij) vertaalde soul, pop en blues- klassiekere. Solo's en duetten vol melancholie en melodie, afgewis seld met gesproken literaire teksten die geschreven zijn door Thomas Verbogt. Beatrice zingt, maar speelt ook gitaar, Marcel is gitarist, maar zingt ook (en dat doet hij prach tig zegt zijn vader Boudewijn en die kan het weten). Samen zingen Beatrice en Marcel onder meer het bekende 'Where the wild roses grow' van Nick Cave. Van der Poel en De Groot komen in theater De Beun in Heiloo op vrijdagavond 23 maart, aanvang 20.15 uur. Kaarten kosten 16 euro en kun nen worden besteld en betaald via www.vriendenvandebeim.nl en aan de kassa van het theater (Willibrordusweg 2). De kassa is open van woensdag tot en met vrij dag tussen 13.30 en 17.00 uur en vanaf een uur voor de aanvang van voorstellingen, tel. 072-5333156. HEILOO - De D-Streetband is vijf jaar geleden ontstaan in de nieuwbouwwijk De Nollen West in Alkmaar. Op een groot buurtfeest wilde men toen graag een buurtband laten spelen. Derhalve ging men onderzoeken of er werkelijk een buurtband samengesteld kon worden. Uit navraag bleek dat het een zeer muzikale wijk was en al snel waren een bassist, gitarist, toetsenist als mede een mannelijke - en een vrou welijke leadzanger gevonden. Het ontbrak aanvankelijk alleen nog aan een drummer, welke noodgedwon gen uit een andere wijk werd geïm porteerd. Omdat de straatnamen van de zes bandleden allemaal met een D begonnen, is er voor de naam D-Streetband gekozen in navolging van de beroemde E-Streetband van Bruce Springsteen. Het repertoire van de Alkmaaree D-Streetband bestaat uit popmuziek van aller lei bekende bands en muzikanten zoals: Anouk, Doe Maar, Doobie Brothers, Katy Perry, Maroon 5, Amy Winehouse, U2, Kings of Leon, Stones, Boreato en alles wat lekker klinkt. Op zaterdagavond 17 maart staan ze vanaf circa 21.00 uur voor het eerst op het podium van café La Strada in Heiloo. Toegang is gratis. HEILOO - In het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo houdt Fotoclub Heiloo haar jaarlijkse expositie. In de foyer hangen zo'n 25 foto's van diverse onderwerpen. De foto's zijn te bekijken tijdens de openingsuren van het Open Huis. Het is in die zin een bijzondere expositie, omdat het de laatste is die de HAF er zal houden. Het Open Huis gaat aan het eind van het clubseizoen voorlopig dicht en de HAF moest uitkijken naar een nieuwe locatie voor haar tweewe kelijkse clubavonden. Gelukkig is vanaf september weer een goede plek gevonden in de Ypsalon in Ypestein. Senegalese danser van Toos Oudhoff. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9