Mariska Lansbergen krijgt predikaat Bonds Meester Klasse Open dag Scouting Victorie Heiloo Volop Lente op Nijenburg Excursie naar het parkbos Nijenburg Laatste keer uilenballen pluizen H E I L O O 9 Rustende Jager Politie Te gek! Na afloop kunnen deelnemers op zoek naar vleermuizen in Heiloo INGEZONDEN BRIEVEN UITKIJKPOST li APRIL 2012 Werk van Mariska Lansbergen. HEILOO - Na een aantal jaren grote ingrepen is begin dit jaar het Herstelplan Nijenburg afge rond. Maar eigenlijk begint het nu pas. Er komen geen grote machines meer aan te pas maar het werk is nu aan de honderd bomen en ruim negenduizend heesters die aange plant zijn. Samen met het bestaande bos zal er binnen een paar jaar tijd weer een mooi parkbos gegroeid HEILOO - Op donderdag 19 april kunnen liefhebbers weer uilenballen pluizen in het kan toor van Landschap Noord- Holland in Heiloo. Zo helpen ze mee aan onderzoek naar de verspreiding van kleine zoogdieren in de provincie. Na afloop verzorgt Jan Boshamer een vleermuizenexcursie. In 2011 is Landschap Noord-Holland begon nen aan een onderzoek naar kleine zoogdieren in de provincie. Voor het onderzoek zijn kerkuilen goede HEILOO - Op zaterdag 14 april houden de waterscouts van Scouting Victorie een Open dag die plaatsvindt bij het gemaal aan het Maalwater in Heiloo. Vanaf 11.00 uur zullen er verschil lende spellen en demonstraties met een zeilboot gegeven worden. Ben jij ouder dan 11 jaar en vind jij het leuk avonturen te beleven op het water of in het bos? Houd jij van zeilen, vlotten bouwen, kamperen, kampvuur maken, avonturenspel- len en buitenlucht? Beleef Scouting dan mee tijdens onze Open dag en zeil een stukje mee. Aanmelden is niet nodig, iedereen is welkom. Bij slecht weer vindt de Open Dag plaats in het clubhuis 'De Bolder', adres Westerweg 48 in Heiloo. Kijk voor meer informatie op www. scoutingvictorie.nl. Aangeleverde foto zijn waar mens en dier tientallen jaren plezier aan kimnen beleven. Een van de boswachters van Natuurmonumenten neemt u graag mee op excureie om u vol trots de herstelde delen van het parkbos te laten zien en uitleg te geven over de achtergronden. Want waarom staat nu net daar die ene boom, en hoe zit het met dat mini-theatertje? De wandeling start bij de Kattenberg en voert daarna door het 'Engelse Werk' en over de medewerkers. Ze eten veel kleine zoogdieren en zijn heel honkvast. Bij het pluizen van uilenballen komen we veel aan de weet over de zoogdieren die de kerkuil heeft gegeten. Kijk op www.uilenballen- pluizen.nl voor meer informatie. Heel Noord-Holland wordt syste matisch onderzocht. Het is gemak kelijk om mee te doen. Ervaring is niet vereist, enthousiasme wel. Onder de deelnemers is ook steeds een flink aantal kinderen die veel plezier hebben in het plui zen. Na afloop kimnen liefhebbers HEILOO - Op zaterdag 17 maart heeft Mariska Lansbergen, lid van Fotoclub Heiloo, het pre- dicaat Bonds Meester Klasse behaald met een fotoserie over de Bereden Politie. Ze heeft anderhalf jaar aan haar serie gewerkt en onder andere in Den Haag Utrecht en Amsterdam foto's gemaakt. Het predikaat BMK haal je niet zo maar. Het wordt alleen toegekend aan de top van de amateurfotografen van de Fotobond. Hiervoor moet een col lectie van twintig foto's worden ingezonden waarmee de fotograaf de visie op een bepaald onderwerp of thema laat zien. De jury kijkt naar techniek maar bovenal naar de inhoud van de collectie en of de fotograaf in staat is zijn persoonlij ke kijk op het thema of onderwerp te verbeelden. Van de vijftig kandi daten kregen slechts tien fotografen het predicaat BMK en één daarvan was dus Mariska Lansbergen die met haar serie unaniem de lof oogst te van de juryleden. tuinpleinen voor het huis. Ga mee op excureie om de tuinen van Nijenburg samen met de boswach ter te bekijken: vrijdag 13 en zater dag 14 april om 10.30 uur (duurt tot 12.00 uur). Let op: aanmelden ver plicht, via de website. Kosten: 4,- (leden Natuurmonumenten) of 6,- (niet-leden) Startpunt: Fietsenrek bij de Kattenberg in het Heilooër Bos. Kijk op www.natuurmonumenten. nl/nijenburg. van 21.00 tot 22.00 uur op zoek naar vleermuizen in Heiloo. Jan Boshamer weet er alles van en ver zorgt de exclusie. De avond wordt gehouden op donderdag 19 april vanaf 18.00 tot 21.00 uur in Heiloo, Rechte Hondsbosschelaan 24a, 1851 HM Heiloo. Voor de pluizers is er een voedzame soep, koffie en thee, uilenballen en determinatie materiaal. Het is handig een oude tandenboistel mee te nemen en eventueel een eigen loep en pincet. Aanmelden kan via d.hoogeboom® landschapnoordholland.nl HEILOO - De lente is zonnig en droog begonnen, dat is niet in alle opzichten gunstig voor de natuur. Toch zijn er al veel vogels te horen in het Heilooër Bos, zoals spechten, kauwen en de holenduif. Ook de kleine zangvogeltjes zijn behoorlijk actief. Op zondag 15 april gaat men, tijdens de maande lijkse natuurwandeling van het IVN, kijken op de pleinen voor het land- Wat leuk om de geschiedenis van De Rustende Jager te lezen! Zelf heb ik het doipscafé nooit meege maakt, aangezien ik ben geboren in 1977. Maar mijn ouders wel! Zij kwamen daar met enige regelmaat, zelfs zo vaak dat toen him hond weer eens weg liep, dat gebeurde wel vaker, hij na een paar dagen niet naar huis terugkwam, maar naar De Rustende Jager! Toen mijn ouders hoorden dat het café gesloopt zou gaan worden, heeft mijn moeder direct gevraagd wat ze met het glas-in-loodraam wilden doen, die altijd boven de bar stond. Er waren geen speciale plannen mee, dus mijn moeder mocht het raam (voor een symbolisch bedrag) meenemen! Zo heeft dit raam jaren bij ons thuis bovenop de boeken kast gestaan met een mooie licht bak erachter. Toen mijn oudere gin gen verhuizen, was er geen plaats meer voor raam en is het, na wat omzwervingen in de familie, bij mij terug gekomen. Ik had er namelijk nu zelf plaats voor! Nu prijkt het raam op mijn vensterbank, zoals u kimt zien op de bijgaande foto. Het raam is pas nog gerestaureerd, dus het zal hier nog jaren blijven staan, want ik geniet er nog elke dag van. Mijn moeder vindt het ook erg leuk dat dit raam er nog steeds is. Liesbeth van Zelst-Oud Heiloo Met grote verontrusting las ik dat er meer misdrijven in Heiloo zijn gepleegd. Zeker als je ziet dat de misdrijven, welke een zeer grote impact heeft op de burgers, zoals inbraak woning/auto/bedrijven, geweldsmisdrijven/bedreigingen met 50% tot 80 zijn gestegen. Daarbij zegt men dat het rijden huis naar de zogeheten stinzenplan- ten die er bloeien. In het Engelse Werk en de Kortelingen lopen de knoppen aan de struiken uit. Loop eens mee en geniet van de lente. Zoals gewoonlijk start men om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemeretraatweg voor een wan deling van ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtin gen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072-5325110. onder invloed wel is gedaald (mis schien gevolg van minder controle en van politie op straat in Heiloo?) Tot mijn verbazing las ik dat de koipschef tevreden is omdat de cij fers in de gehele regio zijn gedaald. Moeten wij als inwoners consta teren dat de criminelen elders uit de regio him toevlucht hebben gezocht in Heiloo (en dit de poli tie is ontgaan) of is het zo dat de korpsleiding de regionale cijfers op een bepaalde manier manipuleren zodat hun functioneren (en dat van de gehele politie) niet ter discussie staan? Ik als inwoner maak mij in ieder geval wel zorgen en wil gaar ne op de korpsleiding van de politie Noord-Holland Noord een beroep doen om komend jaar extra politie voor Heiloo uit te maken want als deze cijfers in 2012 zich voortzetten voor Heiloo moeten wij ons grote zorgen gaan maken. Wel wil ik deze bezorgdheid uitspreken naar de leiding van de politie en niet zozeer naar de dienders op straat. Ed de Waal Heiloo Vrijdag 30 maart was ik samen met een vriendin naar het toneelstuk 'Gewoon te gek' gespeeld door Falkland Toneel. Het stuk was inderdaad gewoon te gek! De spe lers traden vol enthousiasme op, met veel inzet en hadden humoris tische teksten. We hebben genoten van him geweldige toneelkunst. Na de pauze lieten de spelers een hele andere kant van him talent zien. Ze speelden een totaal andere rol, maar met net zo veel enthousiasme. Iedereen die van toneel houdt raden we aan een volgende keer ook naar een uitvoering van Falkland te gaan. Wij gaan in ieder geval weer! Marjolein Schole Heiloo Zaterdag houdt Scouting Victorie een Open dag. Aangeleverde foto Op 15 april kunt u met het IVN mee wandelen naar het landgoed Nijenburg waar de lente al is begonnen. Foto: Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11