Uitbreiding bij jachthaven 't Homtje Openwatersportdag in Uitgeest Aan wie denkt u? I U4 Iedereen kent wel iemand met een hart- of vaatziekte Geen krant ontvangen? Hersenstichting (cbfi 1P Nederland V Ernstig vermoeid? Ooit een beroerte gehad? Na een beroerte ben je niet meer wie je was, terwijl je nog wel dezelfde lijkt. Heeft u vragen over Vermoeidheid? Vraag het gratis informatiekaartje aan (070) 302 47 47 of ga naar hersenstichting.nl Giro 860 www.hersenstichting.nl Gratis advertentie 11 APRIL 2012 UITKIJKPOST Tijdens de Openwatersportdag kan men kennis maken met acti viteiten die het komend seizoen zullen plaatsvinden op en rond het water van Uitgeest. Foto. Vincent Bloothoofd UITGEEST - Op zondag 15 april vindt de traditionele Openwatersportdag plaats aan de haven in Uitgeest. Op zondag 15 april vanaf 11.00 tot 17.00 is het weer een heel spektakel op en rond het water. De organisatie heeft goed zijn best gedaan om er een hele leuke en gezellige dag van te maken voor iedereen. Er is voor jong en oud iets te beleven deze dag aan de Uitgeesten De markt telt zo'n hon derd plaatsen met allerlei branches. Nautisch en niet-nautiseh gerela teerde kramen en standplaatsen. Er is een eetplein en muziek, men kan een rondvaart maken, van de marine roadshow genieten en op het water dobberen in de aquabubbles. Verder niet te vergeten de kinderkennis, een duiktank en nog veel veel meer. Iedereen is welkom om deze dag mee te beleven. De toegang is gratis. 'Mooi weer is besteld', nu maar hopen dat de weer goden ook goed gestemd zijn! Kijk voor meer informatie op www.openwatersportdag.nl. AKERSLOOT - De laatste weken heerst er veel bedrij vigheid aan de rand van het Alkmaardermeer. De medewer kers van jachthaven 't Hoorntje zijn sinds 5 maart druk met het uitbreiden van het aantal lig plaatsen. Voor de opening van het vaarsei- zoen, de meeste boten gaan op 14 april weer te water, moet het grove werk gedaan zijn. De vijftig nieuwe plaatsen zijn zowel bedoeld voor vaste vaargas ten, booteigenaren die ~t Hoorntje als thuishaven kiezen als voor pas santen, schippers die voor een of een paar nachten een plaatsje in Akersloot zoeken. „Er is al jaren veel vraag naar ligplaatsen. Bijna dagelijks krijg ik mensen op de haven of aan de telefoon die op zoek zijn naar een plekje voor him jacht of sloep. En al jaren moet ik nee verkopen", licht havenmeester Hans Dekker toe. „Daarom ben ik blij dat we nu, na een traject van zes jaar sinds de eerste aanvraag bij de Gemeente Castrieum, de booteigenaren die veelal uit onze regio afkomstig zijn, weer een lig plaats kunnen bieden. Behalve deze uitbreiding ondergaan ook de bestaande steigers een flinke face lift. Er komen nieuwe zijsteigers en de maten van de zogenaamde 'ligboxen' worden aangepast aan de huidige klantwensen." Al in 2006 had eigenaar Jan Sander de uitbreiding van zijn jaeht- Medio mei zullen alle werk zaamheden bij 't Horntje in Akersloot achter de rug zijn. Aangeleverde foto haven voorzien en aangekaart bij de wethouder. Enthousiast werden zijn plannen ontvangen. De jacht haven voorzag immers in een grote behoefte en was volledig in lijn met de struetuurvisie van de gemeente waarin (water) toerisme een belang rijke factor is. Echter, de eerste ambtelijke hobbel diende zich aan toen bleek dat er een bestemming- planwijziging nodig was om de uit breiding toe te staan. Een lang traject dus. En geduren de deze wijzigingsprocedure kwa men er steeds meer voorwaarden, zoals milieu- en duurzaamheidsei- sen aan de orde. Toen de Provincie Noord-Holland in 2009 een financi ële bijdrage toekende in het kader 'water als economische drager', konden de inmiddels extra noodza kelijke investeringen worden afge dekt en werd het project weer haal baar. Met veel positieve aandacht en waar mogelijk ondersteuning vanuit de gemeente Castrieum is het plan uiteindelijk goedgekeurd. In maart van dit jaar kon de opdracht worden gegund aan de aannemer zodat de uitbreiding medio mei een feit is. Jan Sander: „En als je dan toch bezig gaat, ga je natuurlijk ook de andere nood zakelijk verbeteringen aanpakken. Zo hebben we de oploopsteiger die naar onze twee rondvaartboten voert, drie meter breed gemaakt. Nu kunnen ook de gasten die wat slechter ter been zijn, met rollator lopen of per rolstoel worden ver voerd, gemakkelijker aan boord komen van de Nesch of de Claes Horn. We ontvangen ook regelma tig grotere groepen gasten voor een bedrijfsfeest of bruiloft. En je kunt je voorstellen dat het gedrang op de steiger bij het 'aan monsteren' nu verleden tijd is. Ook de stroom- en waterkasten op de bestaande steiger worden vervan gen en komen daarmee op hetzelfde niveau als in het nieuwe gedeelte, alles volgens de normen van deze tijd. En met zoveel extra watergas- ten was het ook nodig om meer sanitairvoorzieningen aan te leggen. Deze worden aan het begin van de haven gerealiseerd." oneel moment. Wat fantastisch dat ze dit weer kon! Langer gezond De Hartstichting zet zich al sinds 1964 in om ervoor te zorgen dat mensen in de toekomst langer en gezonder kunnen leven. Een belangrijk doel waarvoor geld nodig is. Dat geld besteedt de Hartstichting aan het geven van voorlichting over en onderzoek naar hart- en vaatziekten (www. hartstichting.nl). Onlangs nog heeft de Hartstichting 5 mil joen euro beschikbaar gesteld voor onderzoek naar slagader verkalking. Slagaderverkalking draagt bij aan het ontstaan van een hartinfarct of een beroerte. Het werk van de Hartstichting werpt zijn vruchten af: stierven in 1974 dagelijks nog 137 men sen aan hart- en vaatziekten, te genwoordig zijn dat er 109. Een mooie vooruitgang, maar voor de Hartstichting nog lang niet genoeg. 'Zolang levens te vroeg stoppen, blijven wij doorgaan', is daarom het motto. Geef met uw hart Dulce collecteert al enige tijd voor de Hartstichting. Ze zegt hierover: "Onderzoek naar hart- en vaatziekten is van we zenlijk belang om meer mensen te kunnen redden. Veel mensen hebben ermee te maken en ie dereen kan het overkomen, ook mensen die gezond leven, zoals Pauline." Dus, als de collectant van de Hartstichting voor u staat, aan wie denkt dan? (Advertorial) Aan wie denkt u? Deze vraag staat centraal tijdens de jaar lijkse collecte van de Hart stichting van 15 t/m 21 april. In Nederland leven maar liefst 1 miljoen mensen met een hart- of vaatziekte. De kans is daarom groot dat u iemand kent of er zelfs één bent. Zo ook Dulce Xavier Catar- rinho (42) uit Nieuw-Vennep. Zij denkt aan haar vriendin Pauline Lap (46). Ze kennen elkaar van het hardlopen. Pau line, getrouwd en moeder van twee zoons, kreeg ondanks haar goede conditie en gezon de levensstijl een hartinfarct, een dag later gevolgd door een tweede, zwaarder infarct. Het had weinig gescheeld of ze had het niet overleefd. Dulce vertelt: "We lopen vaak samen omdat we hetzelfde tempo hebben. Toen ik hoorde dat ze twee hartinfarcten had gehad, schrok ik heel erg. Zo'n gezonde vrouw en zo jong nog." Groot aantal Jaarlijks wordt een groot aantal mensen in Nederland getrof fen door een levensbedreigende hart- of vaatziekte. Zo krijgen 110 mensen per dag een hart infarct. En meer dan 300.000 mensen moeten leven met de gevolgen hiervan. Gelukkig kreeg Pauline beide keren snel medische zorg, waar door ze haar infarcten overleef de. Dulce: "Inmiddels gaat het Dulce (links) met haar vriendin Pauline. een stuk beter met Pauline. In september hebben we zelfs weer samen de Haarlemmermeerrun gelopen. Toen ik finishte en ach terom keek, zag ik Pauline vlak achter me. Dat was zo'n emoti- v rin""tT Itl,niii iinjTTT""^ Bel donderdag tot 15.OO uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 16