Als U maar imwBffl Workshops Kunst6Daagse y Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAA TSCHAPPELIJKE STAGEPLAA TSEN D'Sfïnx vrijdagmiddag Vrijwilligers maken het verschil i8 /$tING Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag 10.00 - 16.00 u Vrijwilligersmarkt weer succesvol HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Fietsen £1 Badminton Buitenlessen Taichi Qigong Bewegingsbanken Yoga voor 50+ Acrylschilderen Halssieraad op kleur Een tasje vitten Vriend Aardbeien li APRIL 2012 UITKIJKPOST Zaterdag 10 maart om 11.00 uur startte in Winkelhof 't Loo de vrijwilligersmarkt die georganiseerd was door het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo. Onder het motto 'Verzilver je talent' presenteerden 18 vrijwilligersorganisaties zich met him activiteiten, met natuurlijk een accent op de vacatures die openstaan voor vrij willigere. Zo konden de bezoekers een goede indruk krijgen van wat er van vrijwilligere bij de betreffende organisaties wordt veiwacht. Het was een gezellig bezochte markt en de diverse organisaties kunnen door deze dag inderdaad nieuwe vrijwilligers in hun team verwelkomen. Tijdens de markt waren ook twee scholieren aanwezig die in het kader van hun MaS- stage cupcakes bakten. Deze konden vervolgens versierd worden door de kinderen van het winkelende publiek. Daarnaast was het ook mogelijk om deel te nemen aan een kleine prijsvraag over vrijwilligerswerk. Uit de goede inzendingen werd de heer W. Heijne als winnaar van de tegoedbon bij Brasserie Veldt getrokken. De prijs werd uitgereikt door de coördinator van het VIP Sigrid Wijsman. Ze gaf aan dat we kimnen terugkijken op een geslaagde markt waarmee weer meer Heilooëre worden gestimu leerd om vrijwilligerswerk te gaan verrichten. Misschien heeft u deze markt gemist, maar u bent altijd welkom bij het Vrijwilligere Informatie Punt op dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur. Uitslag prijsvraag vrijwilligersmarkt 10 maart 2012. De prijsvraag bestond uit 3 vragen. De goede antwoorden zijn cursief gedrukt. Welk deel van de vrijwilligersorganisaties heeft een tekent aan vrijwilligers? A. 1/3 B. 1/4 C2/3 Europees Jaar voor actief ouder worden n solidariteit tussen de generaties 20 De volledige tekst van onder staande en alle andere vacatu res is te zien op de website. Het Trefpunt zoekt een vrijwil liger ter ondersteuning van de beheerder. (Web-) tekstschrijver gezocht voor de Kunst6daagse. Het Rode Kruis zoekt een col lecte coördinator. Humanitas zoekt een vrijwilliger die 's morgens een weduwnaar en zijn gezin kan ondersteunen. Groene vingers? Dan is de vacature "Contactpersoon Open tuinen weekend" iets voor u. Welke sportieveling wil helpen bij het organiseren van bewe gingsprojecten voor ouderen en kwetsbare burgers. Het oratoriumkoor zoekt naar een administrator/boekhouder Ben je op zoek naar een leuke maatschappelijke stage (MaS) in Heiloo? Dorcas zoekt een sociale, enthousiaste leerling die helpt bij de catering voor de vrijwil ligere op de zaterdag. Dierenverzorgers voor het Beestenboetje. Gastvrouw/heer in de Bibliotheek op de nationale tuinontwerpdag op 20 april. Collectanten voor het Rode Kruis. Het zondagmiddagcafé van SWH zoekt leerlingen die samen met de mensen spelletjes doen en een bezoeker in rolstoel van en naar huis brengt. Meer informatie en meer vaca tures vind je op: www.vrijwilli- gereheiloo.nl-> maatschappelijke stages-> leerlingen-> ik zoek een stageplaats in Heiloo, of op de MaS vacaturebank van je school in Castricum of Alkmaar. Er zijn ook in Heiloo legio mogelijkheden om in groeps verband in beweging te zijn. Voor de jeugd is sporten o zo belangrijk, niet minder geldt dat voor de senior. Bewegen zal vooral effect hebben als er een leuke vorm is gekozen. Want dan ga je uitkijken naar de volgende week en wordt het een gezonde routine. Het is niet direct onze bedoeling om het gewichtheffen of marathon lopen voor alle vijfenzestigplussere te propageren, maar wat kan er mis zijn met badminton, bewegen in het bos, gezond bewegen op muziek, country line dansen, fitness, jeu de boules, nordic walking, sport- instuif, tennis, jazz-dance, volley bal, wandelen of watergymnastiek. Over enkele opties volgen hier wat meer bijzonderheden. Eerst groeps activiteiten, daarna enkele individu ele vormen. De Gezelschapsbank is het vlieg wiel geweest voor het ontstaan van de verschillende fietsgroepen die in de loop van de week verzamelen bij het Trefpunt. Iedere deelnemer sluit aan bij de groep die hem of haar het beste ligt, qua afstand, snelheid en de dag waarop de wekelijkse etappe wordt gefietst. U kunt zich altijd nog aansluiten, coördinator Claudia Spit helpt u uw keuze te maken, tel. 072-5331297. In het winterseizoen is er op woensdagochtend badminton in de Badmintonhal 't Vennewater. Juist voor beginners is badminton een ideale sport, snel aan te leren en spannend op elk spelniveau. Lidmaatschap kost 60.- per jaar. Opgeven vóór 1 september bij me vrouw N. Schalks tel 072-5331175. Op woensdag 18 april gaat een serie Buitenlessen Taichi Qigong van start, en dan de hele zomer door behalve 2 mei en 27 juni, steeds op woensdag van 10 tot 11. Verzamelen op de parkeerplaats bij Zwembad Loos. Taichi Qigong ver hoogt het concentratievermogen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Zachte bewegingen, adem haling, visualisatie en bewustzijn; Taichi Qigong is toegankelijk voor iedereen. Kosten 6,50 per les, af te rekenen bij de docente. Bij het Bewegings-Massage- Instituut Heiloo vindt u diverse typen bewegingsbanken. Door het systeem van bewegingshulpen bereikt u optimaal resultaat zonder risico van forceren of overbelas ting. Zeer geschikt bij reumatische klachten, artrose, rugklachten, MS, fibromyalgie, vastzittende nek- en schouderspieren, stramheid. Kos ten 39,50 voor 6 lessen. Opgeven viatel 072-5331297. Op verschillende ochtenden is er yoga. In de les wordt aandacht besteed aan houding, beweging en het bewust worden van adem. Yoga werkt ontspannend en bevor dert uw geestelijk en lichamelijk welbevinden. Bel voor informatie en/of opgeven Mevrouw Vis, tel. 072-5336701. De editie 2012 van de Kunst6Daagse belooft weer het artistieke midzomersfestijn te worden waar heel Heiloo trots op mag zijn. De K6D is van 19 tot en met 24 juni; de kunst route en kunstmarkt zijn in het weekend dus op 23 en 24 juni. De Stichting Welzijn Heiloo gaat op 19, 20 en 21 juni een aantal work shops organiseren in het Trefpunt. Met een groot aantal docenten wordt nog overlegd, maar van een drietal workshops kunnen we de details nu al aan u presenteren. U kunt vanaf vandaag inschrijven op de workshops, tel. 072-5331297. Over de andere workshops ver neemt u zo spoedig mogelijk. Marianne Eugster geeft op dinsdag 19 juni van half twee tot half vier de workshop "Kleurenverloop". U kimt dan met acrylverf en verschil lende hulpmaterialen een kleurrijk schilderij maken. Het verloop en de veertjes en alles watje dierbaar kleurencombinatie dragen bij aan een verrassend eindresultaat. De perfecte combinatie: een halssie raad op kleur gemaakt bij uw favo riete bloes of jurk. Op dinsdagmor gen 19 jimi van tien tot twaalf gaat u dat zelf waarmaken onder leiding van Margriet Oostelbos. Neem uw favoriete kledingstuk mee naar de workshop en ga na afloop naar huis met de gedroomde combinatie. Thea de Lange verzorgt op woens dag 20 jimi van 9.00 tot 11.30 uur een workshop "tasje vilten". Vilt maak je met wolvezels, water en zeep. We gaan een tasje maken dat heel bijzonder wordt door allerlei dingen die je thuis hebt verzameld. Neem bijvoorbeeld mee: knoop jes, bandjes, stukjes dimne stof, is. Samen bekijken we of het kan worden geïntegreerd of toegevoegd. Ook zelf meenemen een handdoek en plastic zak. Weer zo'n leuk initiatief van de activiteitencommissie Gezelschapsbank. Elke maand een borrel/koffieklets op vrijdagmid dag vanaf 3 uur in Café d'Sfinx in het Stationscentrum, Heerenweg 201. Vrijdag 20 april is de primeur, verder op 18 mei, 15 juni, 20 juli, 17 augustus en 21 september. Samen met anderen iets drinken is altijd gezellig. Een kopje koffie of thee, een glaasje wijn of een onversneden vrijdagmiddagborrel. Bel coördinator Gezelschapsbank Claudia Spit, 072-5331297. Op welke locatie in Heiloo is het Vrijwilligers informatie Punt gevestigd? A. Het Trefpunt B. De Bibliotheek C. Het gemeentehuis Hoeveel vacatures stonden er per 1 maart 2012 hij het VIP geregistreerd? A. 25 B. 54 C. 69 Dit vindt iedereen wel leuk. Een bustochtje naar Benningbroek op zondag 3 juni. Aldaar een rondleiding op de aardbeienkwekerij Vriend. En smullen van een coupe aardbeien met slag room. De luxe touringcar vertrekt bij het Trefpunt om 13.00 uur, opstappen in Egmond aan Zee is ook moge lijk. Omstreeks 18.00 uur zijn we weer terug in Heiloo. Prijs 18,95; aanmelden bij de receptie van het Trefpunt of tel. 072-5331297. Voor de zomerperiode heb ben wij nog vijf andere leuke tochtjes voor u in petto - 10 juni rondvaart in Haarlem - 3 juli naar Viva Lavendula in de Noordoostpolder - 5 augustus het rondje Wieringen - 26 augustus boottocht op de Loosdrechtse Plassen - 19 september naar Driehuizen en museum het Houten Huis in de Rijp. Elk tochtje zullen wij in de Uitkijkpost natuurlijk tijdig aankondigen met alle details.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 18