S0CI@L KIDS Expositie in kapel GGZ Karin ten Cate en Thé Lau in theater De Beun Harmonie Caecilia luidt het voorjaar in i f Local heroes Wesley en Sam&Falko met Heiloo in da Hood H E I L O O Rien ne va plus 17,95 kTJfA DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Tinker Tailor Soldier Spy BOEK VAN DE WEEK LNi y YX* n X/x De kind, op social rviedUa Soci@l Kids, je kind op social media door Marlies Siegers Boek van de week: door Marco Rosman voor Eensgezindheid speelt met Spoetnik Orkestar UITKIJKPOST li APRIL 2012 De film Tinker Tailor Soldier Spy, met rollen voor Oscarwinnaar© Colin Firth, Tom Hardy en Gaiy Oldman, neemt u mee naar de koude oorlog waarin de gepensi oneerde George Smiley (Oldman) een Russische spion moet ontmas keren binnen de Britse geheime dienst. Wanneer geheimagent Ricki Tarr (Tom Hardy) ontdekt dat er een mogelijke mol aanwezig is in de top van de Britse inlichtingen dienst MI6, wordt in het geheim de gepensioneerde veteraan George Smiley (Oldman) ingeschakeld. De top van de inlichtingendienst, bestaande uit Bill Haydon (Colin Firth), Roy Bland (Ciaran Hinds) en Toby Esterhase (David Dencik), mogen van niets weten. Smiley's laatste missie staat in het teken van het opsporen van de dubbelspion, maar al snel blijkt er sprake te zijn van een ingewikkelde samenzwe ring. George belandt in een web van intriges. Met onder andere Colin Firth - Gaiy Oldman - Mark Strong - Tom Hardy. Marlies Siegers Social media zijn voor kinderen een integraal onderdeel van him dagelijks leven geworden. Ze pin gen, krabbelen, posten en twitteren er vrolijk op los. En om ze daarin te begeleiden moet je zelf vrolijk kun nen pingen, krabbelen, posten en twitteren - of in ieder geval weten wat de soei@l kids van nu er alle maal mee kimnen. Marlies Siegers laat zien hoe de virtuele speelplaats van je kind eruitziet, en hoe leuk en leerzaam social media voor je kind zijn, maar ook wat je kimt doen als je kind online gepest wordt of te veel gamet. Op toegankelijke wijze maakt ze je wegwijs in de wereld van Hyves, Facebook, MSN en Twitter. Zodat je weet welke begrippen er allemaal bij horen, waar je op moet letten en hoe je je kind daarbij kunt begeleiden. Ook onderwerpen als social gaming, cyberpesten en privacy komen aan de orde. Een verhelderend en prak tisch boek voor oudere die de virtu ele wereld van hun kinderen beter willen begrijpen. Want hoe zelfstan dig ze ook lijken: ze hebben je wel degelijk hard nodig. In het echte leven én in de virtuele wereld. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Thé Lau en Karin ten Cate, te zien in de Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Begeleid door gitarist Paul Pleijsier geven Karin ten Cate en Thé Lau een afwisse lend concert met 'voor elck wat wils'. De sopraan uit Heiloo en de pop zanger uit Alkmaar zongen voor het eerst samen in de opera 'Drebbel, het Volmaakte Rood'. Dat was een sensatie, die voor alle partijen naar meer smaakte. Karin is een sopraan die een internationale carrière heeft als zangeres in opera's en kamermuziek. Zo trad zij de laatste jaren op in Praag, Madrid en in het Amsterdamse Concertgebouw en zij zong solo's in Baehs Matthaus Passion. Zij voerde ook het Stabat Mater van Pergolesi uit in de serie Internationale Orkesten in het Concertgebouw. Thé Lau is een bekende Nederlandstalige popzan ger met een rauwe stem, hij was voorman van The Scene, een popu laire popgroep die onlangs weer een ed heeft uitgebracht die goed is ontvangen. De teksten van Lau zijn als virtuoos proza.Ten Cate en Lau komen in theater De Beim in Heiloo op zaterdagavond 21 april, aanvang 20.15 uur. Kaarten kosten 20 euro en kimnen worden besteld en betaald via www.vriendenvandebeim.nl en aan de kassa van het theater, Willibrordusweg 2, tel. 072-5333156. De kassa is open van woensdag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur en vanaf een uur voor de aan vang van voorstellingen. Op www. vriendenvandebeim.nl staat meer informatie. HEILOO - In de kapel GGZ NHN, is van 14 tot en met 22 april werk te bewonderen van Ria Bakker en Linda Goudsblom. U bent welkom op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Tijdens het museumweekend, 14 en 15 april, zijn ook alle bijruimtes van de kapel te bezoeken en, indien mogelijk, wordt er een enkele ruimte in het hoofdgebouw en de binnentuin voor u geopend. Ria Bakker werd geboren in Oudesehild op Texel. Tijdens een workshop speksteen raakte zij in de ban van de steen. Al snel vond zij speksteen te zacht en maakte dit materiaal plaats voor hardere steensoorten als serpen- tijn en marmer. Haar beelden zijn abstract en veelal geïnspireerd door de natuur. Sinds kort combineert ze marmer met de grillige vormen van takken of boomstammen en soms laat ze zelfs de steen helemaal los en maakt kimst uit hout en RVS. Linda Goudsblom voltooide diverse opleidingen op het gebied van beel dende kunst. Het verlangen naar het zelf schilderen bleef. Nu maakt zij kleurige schilderijen, vrolijk, maar ook ingetogen, met een imieke eigen stijl. Zij gebruikt aeiyl verf op doek en combineert dit met collage en tekst. Haar werken hebben een sprookjesachtige en serene sfeer. In het nieuwste werk grijpt Linda terug op de kunstgeschiedenis. Zij neemt mensfiguren van beroemde schilde rijen als uitgangspunt, en verbeeldt deze op haar eigen wijze. Werk van Ria Bakker. HEILOO - Op zaterdag 14 april zal de Heilooër Harmonie Caecilia het voorjaar inluiden, met vrolijke en aanstekelijke blaasmuziek. Zowel Jeugd- als A-orkest treden op, onder leiding van dirigente Alida Holwerda. Het programma kent vooral lichte muziek. Zo brengt het Jeugdorkest onder meer Adventure Game van Ennio Salvere en een deel uit The Phantom of the Opera. Het A-orkest speelt na de pauze speelt enkele werken uit musicals, onder meer uit Miss Saigon. In Noah's Ark gaat Caecilia, begeleid door vertel ler Marius Prein, op zoek naar een goede aanlegplek. Ook zullen de jonge en oudere muzikanten nog twee stukken samen spelen. In de HEILOO - Zaterdag 21 april zal Buk Buk voor de derde editie van Heiloo in da Hood uitwijken naar de grote zaal. Het grote succes tijdens de laatste hip- hop-night met de lokale helden Wesley Reyes en het rap-duo Sam Falko vraagt om een gro tere ruimte dan het Bukcafé. Compleet met eatwalk en rode loper zal deze avond vooral in het teken staan van de CD-release van T-one 31 YG, de artiestennaam van Wesley Reyes. Deze imieke gebeur tenis wordt gehost door de andere local heroes Sam Falko, die weer een knallend optreden verzorgen. Een avond vol verrassingen, met optredens van DRIE, Borrie&13, houseDJ Maduro en natuurlijk wegens succes gecontinueerd de open mic-artists. Toute rappend Heiloo stroomde in februari uit om hun vrienden live op het podium in het café van Buk Buk te zien. Daarbij kregen zij muzikale bijstand van andere begin nende en gevorderde rappers. Ook deze keer kan, onder de noemer Open Mie., iedereen zich uitleven. Aangezien Heiloo in da Hood zeker weet dat er nog meer rap-talent in Heiloo en omstreken rond loopt, wordt er een oproep gedaan aan alle rappere mee te doen met de Open Mie. Insehrijving (om zeker te zijn van deelname) per e-mail via jon- gerenwerk@biikbuk.nl, maar je kan het ook op de avond zelf proberen. Zaterdag 21 april gaat Buk Buk voor de derde editie van Heiloo in da Hood. Aangeleverde foto pauze is er de voorjaareloterij met heel veel mooie prijzen. Het voor- jaarsconcert begint om 20.00 uur in de Grote Zaal van de GGZ Willibrord, aan de Kennemeretraatweg 464 te Heiloo. Vanaf 19.45 uur is de zaal open. Kaarten kosten €7,50. Donateurs en kinderen tot en met 12 jaar gratis. Meer informatie: www.eaeeilia-heiloo.nl. HEILOO - Op zaterdagavond 21 april geeft Muziekvereniging Eensgezindheid een concert teza men met Spoetnik Orkestar in de het ontmoetingscentrum van GGZ Heiloo. Het geheel vormt een pak kende mix met fanfare in combi natie van zang en instrumenten als accordeon, viool, mandoline, trompet en saxofoon. Spoetnik speelt een spannende mix van Oost-Europese folk dansmuziek in hun eigen originele stijl. De band haalt him invloeden uit ska/ reggae, elektronisch, folk, pimk en folkpimk. Ze spelen zowel op bruiloften, verjaardagen, begra fenissen (zachtjes) en nu dus ook samen met Eensgezindheid. Tijdens het concert zal zowel het leerlingen- als grootorkest van Eensgezindheid verschillende klezmer- en balkanaehtige wer ken spelen als het Oost-Europese werk Hora van Paul Dzon en Klezmer Kamival van Philp Spark. Bloksgewijs zullen deze optredens afgewisseld worden met de meeslepende muziek van Spoetnik die dit concert tot een bijzondere happening maakt. Het concert wordt gehouden in de concertzaal van de ontmoe- tingruimte op het GGZ Willibrord terrein gelegen aan het Kerkepad te Heiloo. Het concert start op 21 april om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Kaarten voor dit concert zijn op 21 april vanaf 19.00 uur aan de ingang van de concertzaal te verkrijgen voor 10,- per persoon (kinderen tot en met 12 jaar gratis). Reserveren viatel. 072-5334851 of reserverin gen @mv-eensgezindheid.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9