Wandelexcursie tussen Akersloot en Limmen Psychosomatische oefentherapie in Limmen Wandelen door Egmond-Binnen Verkeersminister: 'Provincie moet meebetalen aan spoortunnels' Beide dagen OPEN Limmen PINKSTER BIJ AH LIMMEN NIEUWS UIT DE REGIO Inloopbijeenkomst over spoortunnels if INGEZONDEN MEDEDELING I ..K# ppPI Taichi Qigong trainingen buiten Van 16 GflUmmen,! VarLi6.oo - 21.00 uur ZEVEN DAGEN OPEN! 23 MEI 2012 REGIO - Bijna iedere automo bilist kent het natuurgebied Limmerdie dat naast de A9 ligt. Boswachter Onno Steendam van Landschap Noord-Holland orga niseert op zondag 27 mei van 10.00 tot 12.00 uur een excur sie. Er groeien veel bijzondere plan ten, maar ook voor weidevogels is het belangrijk. Vanuit de auto zijn de kleuren in het Limmerdie goed te zien. De gele vlekken van de ratelaar en de roze velden van de echte koekoeksbloem. Ook het wit van het zeldzame veenpluis valt op als je er langs rijdt. Maar wist u dat hier ook veel orchideeën groeien? En u gaat op zoek naar het bevertjesgras, een heel fotogeniek plantje. Ook als broedgebied is het belangrijk. Hier broeden ieder jaar veel grutto's, kieviten, tureluurs, slobeenden en gele kwikstaarten. In deze tijd van het jaar hebben ze jongen. Aanmelden is noodzakelijk en kan via www.landschapnoord- holland.nl/de-natuur-in. U kimt ook bellen met 088-0064455. De kosten bedragen 6,50, Beschermers van Landschap Noord-Holland betalen •3,50 en kinderen tot 12 jaar 3,50, van Beschermers 2,50. Het is ver standig om laarzen of stevige schoe nen aan te trekken. Bevertjesgras is een fotogeniek plantje dat in het Limmerdie groeit. Foto: Peter Meiman LIMMEN - Sandra Roubos van Mensendieckpraktijk Limmen introduceert een nieuwe behandelmethode in Limmen: Psychosomatische oefenthera pie. „Deze therapie heeft gunstige effecten op stressgerelateerde klachten", legt Sandra Roubos uit. „Ons lichaam reageert op stress met verschillende signalen. Signalen die zich vertalen in klachten zoals spanningshoofdpijn, hyperventilatie, (faal)angst, overspannenheid, bepaalde mg en nekklach- ten. Deze klachten zijn niet alleen door lichamelijke oorzaken te verklaren maar hebben een samenhang met de geestelijke conditie. We spreken dan van psychosomatische klachten. Mensen met psychosomatische klachten vallen vaak tussen 'wal en schip'. De psychosomatische oefentherapeut werkt met een integrale aanpak waarbij de mentale aspecten samen met de lichamelijke klachten behandeld worden. Zij gaat samen met de cliënt op zoek naar de oorzaak van de stressklachten. Roubos: „Met behulp van oefe ningen en gesprekken leer je jouw stress-signalen herkennen, beter naar je lichaam te luisteren en je te ontspannen. Zo ontwikkel je het vermogen om stress 'aan en uit' te zetten, herontdek je jouw eigen kracht en breng je jouw energieniveau weer in balans. De psychosomatische oefentherapie wordt vergoed door zorgverzekeraars. Nieuwsgierig of psychosomatische oefentherapie iets voor jou kunt betekenen? Bekijk en test het op www. mensendiecklimmen.nl. of mail naar mensendiecklimmen@kpnplanet.nl. Mensendieckpraktijk Limmen, Vuurbaak 9, Limmen, tel. 072-5055161. De Abdij bepaalt nog steeds het dorpgezicht. Foto: Carla Kager EGMOND - Egmond Binnen is het oudste dorp van de drie Egmonden, tussen duin en pol der, waar de beroemde Abdij van Sint Adelbert is gesticht. De huidige, in 1935 in gebruik geno men abdij bepaalt nog steeds het dorpsgezicht. De Adelbertusakker, waar Sint Adelbert aanvankelijk begraven werd, is nu een plek voor pelgri mage, rust en meditatie. Het protes tantse kerkje, de straatjes en steeg jes in het centrum, de bloemrijke graslanden, het voormalige haven tje en de Egmonder vaart; allemaal het bekijken waard. Historisch Egmond houdt er een rondwande ling met gids op zondag 27 mei, om 14.00 uur vanaf het parkeer terrein bij de Abdijkerk (ingang Abdij laan). Aanmelden ter plaatse vanaf 13.45 uur. Meer informatie: www.historischegmond.nl. REGIO - De minister van Infrastructuur en Milieu, M.H. Schultz van Haegen, meent dat ook de provincie Noord- Holland een verantwoordelijk heid heeft in het probleem van de spoorovergangen in Heiloo en Castricum. De minister kondigt aan hierover met de provincie in gesprek te gaan. In maart bezocht Kamerlid Bashir van deze partij de spoorovergan gen in Castricum en Heiloo. Deze twee gemeenten lobbyen bij andere overheden voor geld om spoortun nels mogelijk te maken. Als het PHS HEILOO - Ervaar in de buiten lucht wat Taichi Qigong oefenin gen doen met lichaam en geest. Op een ontspannen manier verbe teren ademhaling, doorbloeding, concentratie en lichaamshouding. Vanaf 30 mei op woensdag van 20.00 tot 21.00 uur worden weer losse buitenlessen gegeven. Locatie: Koekoeksveld aan de Westeiweg (tegenover huisnum mer 18) in Limmen. Kosten 4,- per keer. Informatie: Ellen Gaillard, tel. 072-5055101, ellen® touchbase-taichi.nl. ofwel spoorboekloos rijden wordt ingevoerd, passeren er veel meer trei nen en zijn de oveiwegen veel langer gesloten dan nu. Over Castricum zegt de minister in haar antwoord: „Indien er sprake is van een bijzon dere situatie, zal ik nagaan of er maatwerkafspraken kunnen worden gemaakt." Overigens is er al eerder door het ministerie een toezegging gedaan van 50% van de kosten. In Heiloo ligt de situatie andei's omdat deze gemeente 25% van de kosten heeft aangevraagd. Heiloo komt niet in aanmerking voor de PHS-subsidie. Zij stelt echter wel alles in het werk om meer subsidie te ontvangen bij provincie en rijk. Beide gemeenten hechten een groot belang aan de leef baarheid en veiligheid in him doip en zijn van mening dat de ondertunne ling van het spoor in de doorstroming van oost naar west voorziet. Verder zegt Schultz-Verhagen dat ProRail de dichtligtijden (tijden dat de spoor bomen gesloten zijn) aan het meten is en dat haar ministerie onderzoek doet naar de effecten van meer trein verkeer op de bereikbaarheid bij oveiwegen. Dit alles moet leiden tot criteria om te bepalen wanneer deze bereikbaarheid onacceptabel wordt aangetast. In Castricum buigt de gemeenteraad zich over de verschil lende oplossingen die denkbaar zijn voor het probleem spoorovergang. Die variëren van een timnel bij de Beverwijkerstraatweg tot het station of een tunnel bij de Geversweg, tot een oostelijke randweg. Maandag was de eerste van twee inloopbijeenkomsten. De twee de is maandag 21 mei van 16.00 tot 20.00 uur in het Castricumse gemeentehuis. Alle achtergrond informatie is te vinden op www. castricum.nl. Er is ook een speciaal e-mailadres geopend voor reacties: knelpimtspoor@castricum.nl. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13