Zwarte band voor Tim Kuipers en Dave Baltus Regen aan Clubrecords bij AV Trias Meiden De Foresters winnen Rodi Media Cup in Tata Steel Stadion Wiebering wint brons op internationaal toernooi in Zweden Burgemeester feliciteert Terriërs met uitzonderlijke prestatie sport 19 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Tom van t Hek te gast bij HSV 1 23 MEI 2012 ATLETIEK HEILOO - Afgelopen week werden er wederom verschil lende clubrecords verbroken. Hordenloper Job Beintema kwam in actie bij de eerste divi sie wedstrijden in Hilversum. Op de 200 meter verbeterde hij de clubrecords bij de A en B junio ren van Frits van Varik (begin jaren '80). Beintema liep met een lichte tegenwind 22.82 seconden. Tijdens de Hemelvaart Record wedstrijden bij AV Trias waren de weersomstan digheden ideaal. Het regende daarin tegen wel records bij de succesvolle editie van de topwedstrijd van AV Trias. Maar liefst vier clubrecords en een nog groter aantal persoonlijk records werden er verbroken. Bij de vrouwen vormde er zich een mooie driestrijd op de honderd en tweehonderd meter tussen Laura en Lisanne de Witte van AV Trias en Nicky van Leuveren van Phanos. Laura moest welliswaar tot twee maal toe genoegen nemen met het brons, maar haar 12.40 seconden op de 100 meter was genoeg om haar eigen clubrecord bij de meisjes B te verbeteren (12.47 seconden). Zus Lisanne liep op de 100 meter naar het zilver in een persoonlijk record van 12.32 seconden en op de twee honderd meter hield ze met eenhon derdste Nicky van Leuveren van de winst af in 24.77 seconden (slechts vier honderdste van het clubrecord bij de dames verwijderd). Bastiaan Bouman bevestigde op de 800 meter in de vorm van zijn leven te verke ren. De B-junior uit de RTA-ploeg van Peter Appelman dook voor het eerst onder de twee-minutengrens. Zijn 1.58,63 min. betekende een verbetering van het clubrecord van Steven Wijker uit 1984 (1.59,5). Bij de masters won Nicole Weijling- Dissel de 800 meter in 2.20,75 minu ten, een dik persoonlijk record en tevens verbetering van haar eigen clubrecord. Ook Hennie Pimt ver beterde zijn eigen clubrecord bij de masters op de drieduizend meter. Hij finishte onder de tien minuten in 9.56,50 minuten. HEILOO - Radio- en TV-persoonlijkheid Tom van 't Hek kwam vrijdag 11 mei als gastspreker naar Heiloo. Hij was de smaakma ker van de feestavond voor sponsors, vrijwilligers en Vrienden van HSV. De oud hockeyspeler en bondscoach vermaakte de gasten in het goed gevulde clubhuis met prachtige verhalen en anekdotes. De radiopresentator vertelde met zijn vertrouwde warme stem vol enthousiasme over sporten, presteren, leren van je fouten en houden van je club. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - „Zo'n zwarte band is weer net iets mooier dan een bruine", aldus judoka's Dave Baltus en Tim Kuipers. Ze ken nen elkaar al jaren als training maatjes op de judomat. Tim is lid van Dojo 't Loo en Dave is dat jarenlang geweest. Afgelopen zaterdagavond werd in sporthal Overbosch, Den Haag na een drie maanden intensieve voorbereidings periode door beide het zwarte band examen met goed gevolg afgerond. De examencommissie was una niem positief over het door beide vooral netjes uitgevoerde examen. Ze demonstreerden eerst him staan de technieken die links en rechts moeten worden uitgevoerd om ver volgens af te sluiten met Ne-waza (grondtechnieken). Het felbegeerde stuk 'zwart judokatoen' kon tenslot te omgeknoopt worden. In Antwerpen heeft Maaike Stevenson in de klasse tot 70 kilo gram een zilveren medaille behaald op het Ippon Trophy judotoernooi. Na winst op de Belgische Davin werd in de tweede ronde van Evy Gobeyn gewonnen op scheids- rechtersbeslissing. De partij tegen Belgisch kampioen Van de Kasteele ging verloren met een houdgreep. In de kruisfinale werd de Britse Nicole Brown knap verslagen met twee yugo's. De finale was opnieuw tegen de Belgische kampioene. Met slechts een yugo tegen ging deze partij verloren waarna het zilver voor Maaike was. VOETBAL HEILOO - De meiden (tot en met de D-tjes) van De Foresters speelden vrijdag het eindtoer- nooi van de Rodi Media Cup. In het Tata Steel Stadion werd een geweldige prestatie geleverd. De Foresters werd ingedeeld bij Purmerend, Zandvoort en VSV. De eerste wedstrijd tegen VSV werd met 14-0 gewonnen. De toon was gezet! De tweede wedstrijd tegen Zandvoort eindigde in 7-0 en ook het laatste duel tegen Purmerend werd gewonnen: 1-0. De finale tegen DSS, dat Buitenveldert uit schakelde, startte met een kwar tier speeltijd. Daarna zouden de vrouwen van Telstart en VW (3-3) hun wedstrijd spelen en in de rust zou de tweede helft van de finale worden gespeeld. Zoals de gehele dag al het beeld was, startten de meiden van De Foresters furieus, gingen vol op de aanval en kwamen snel op 2-0. In de rust van Telstar - VW moes ten ze nog de tweede helft spelen voor zo'n 1200 toeschouwei's, die in tegenstelling tot de hoofdwedstrijd op de banken gingen staan en geno ten. Het werd 3-0 en De Foresters had dus de eerste Rodi Media Cup, oftewel de Cup van Noord-Holland gewonnen! Na de wedstrijd was de uitreiking van de wisselbeker, die een jaar lang te bewonderen is in de kantine van De Foresters. Volgend jaar gaat de club proberen de wis selbeker in bezit te krijgen. De meiden van De Foresters hebben knap de eerste Rodi Media Cup, oftewel de Cup van Noord-Holland gewonnen. Aangeleverde foto TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Op vrijdag 18 en zaterdag 19 mei werd in de sporthal in het Zweedse Herrljunga voor de 29ste keer de Frivolten Cup gehouden. Landen uit de hele wereld kwa men op dit grote internationale toernooi af. Voor de eerste keer waren zeven springers van trampo linevereniging Triffis Alkmaar hier voor ingeschreven. Donderdag 17 mei vertrokken de springers onder leiding van trainer Sven Mooij en de vader van Niamh Slattery rich ting Gotenborg, alwaar zij per bus naar de plaats Herrljunga werden gereden. Op vrijdag was de dag voor de Heiloose Niamh Slattery, uitkomend in de meisjesgroep 13-14 jarigen. Zij sprong een schitterende verplichte oefening waarbij zij een enorme voorsprong nam op de num mer twee, in haar keuze oefening wilde Niamh een nieuwe moeilijk heid laten zien, jammer voor haar pakte dat verkeerd uit en eindigde zij hierdoor op een negende plaats. Pascal Wiebering uit Heiloo moest op zaterdag springen, in een groep van 25 senior dames. Pascal sprong een prachtige verplichte oefening met mooie cijfers en een moeilijk heid van 2,7, haar keuze oefening was ingeschat op een moeilijkheids- waarde van 13,5 maar helaas kwam zij na haar Triffissprong niet goed uit en moest zij aanpassen en kwam uiteindelijk uit op een moeilijkheid van 11,2. Ondanks haar aangepaste oefening wist zij als vierde dame de finale te bereiken. In de finale waar in alle springers weer op nul punten beginnen, sprong Pascal een mooie, nette oefening. Hiermee bereikte zij de derde plaats en mocht de derde trede van het podium beklimmen. ■"V I ÉlijJ De twee nieuwe zwarte banddragers, links Tim Kuipers en rechts Dave BaltUS. Foto: Bart Kuipers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15