Trainer-coach Jisse Waasdorp trots op Terriërs Dames 1 Het dilemma van Sacha Schermer: een leuke baan of de hoofdklasse? Terriërs MA! kampioen SPORT 4 21 Terriers M6E4 kampioen! 'WM f mfliÈ V/ff dIP'il; UITKIJKPOST 23 MEI 2012 HEILOO - Hij is apetrots op wat 'zijn' Dames 1 van De Terriërs de afgelopen tijd heeft gepres teerd! Met de spannende slotfmale van vorige week en het afgelopen week end als toetje, waarmee het team zich in de hoofdklasse speelde. Trainer Jisse Waasdoip is al ruim 25 jaar aan hockeyclub De Terriërs verbonden. Eerst als speler en later gecombineerd ook als trainer van velschillende teams. Tot zes jaar geleden speelde hij nog in Heren 1. Dit was zijn zevende seizoen bij het team van Dames 1. Bas van der Laken heeft deze hechte ploeg van de derde klasse naar de eerste klas se gebracht. Het laatste jaar van Bas assisteerde Jisse hem als veldtrai- ner. Jisse heeft het team verder rich ting het topniveau van de landelijke hoofdklasse geloodst. Vier promo ties in zo'n korte tijd is een unieke prestatie in de hockeywereld. In zijn ogen is het geheime wapen om tot zo'n topprestatie te komen de enor me drive van alle speelstere. „Het is een genot om met deze ploeg te werken. Ze zijn intrinsiek gemoti veerd om beter te worden. Ik hoef eigenlijk alleen maar bij te sturen en waar nodig wat af te remmen." De kans op promotie naar de hoofdklasse kwam voor Jisse en zijn ploeg eigenlijk na de winterstop pas goed in beeld. „Door de andere competitieopzet beseften we dat dit doel haalbaar was. Gezien onze prestaties direct na de winterstop was de kans wel kleiner geworden. In maart, na de verloren uitwed strijd tegen HGC, leek de kans zelfs helemaal verkeken. Maar het team raakte daardoor des te meer gemoti veerd en gefocust en wist zich terug te vechten." Die vechterementaliteit hielp hen ook in de laatste serie van drie wedstrijden tegen Rotterdam om de promotie. „De tweede uitwedstrijd hebben we fore veloren, maar in de laatste thuiswedstrijd kon het nog alle kanten op. De eerste helft was ons spel niet goed genoeg. Waarop ik de speelstere in de rust stevig heb toegesproken. De tweede helft was stukken beter en speelden ze voor wat ze waard zijn!" Jisse ziet het volgende seizoen met vertrouwen tegemoet. „Ook in de hoofdklasse blijven we ons eigen spel spelen. Qua trainingsuren zitten we aan ons maximum. Er is zowel in het team als bij individuele spelers echter nog ruimte om progressie te boeken en beter te worden. Winst kan in kleine dingen liggen, zoals voeding, op mentaal gebied en/of techniek en tactiek. Het spelniveau in de hoofd klasse is hoog: we spelen tegen semiprofs die meer tijd en ruimte hebben om te trainen. Ook de lan delijke belangstelling zal toenemen. Maar onze speelstere hebben al laten zien dat ze hier niet van onder de indruk zijn." Trainer Jisse Waasdorp (links) is apetrots op zijn dames voor het behalen van een uitzonderlijke prestatie. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Champagne en groot feest afgelopen zondag op het complex van HV De Terriërs. Dames 1 is door naar de hoofd klasse! Een mooiere afsluiting van het seizoen kan niemand zich wensen. Toch wist Sacha Schermer, de spits van Dames 1, het tot voor kort heel zeker. Ze had al een half jaar geleden besloten dat ze zich na de laatste wedstrijd van dit sei zoen zou terugtrekken uit Dames 1. Maar de euforie van de overwin ning van afgelopen weekend tegen Rotterdam zette haar weer aan tot nadenken. Ze wilde toch doorgaan. Op maandagmiddag, the day after the great victory, twijfelt ze opnieuw tussen stoppen en doorgaan. De reden? Het is moeilijk om hockey op dit niveau met een baan te com bineren." Dames 1 traint vier keer in de week: op dinsdagavond een dub bele training op het zandveld van De Terriërs, op woensdag op een waterveld in Uithoorn en op vrijdag weer in Heiloo. Sacha komt uit een echt Terriërsnest. Foto: Carolien Breed Hockey, met name De Terriërs, zit zo'n beetje in haar genen. Sacha komt uit een echt Terriërenest. Vanaf haar vijfde speelt ze bij de club. Op haar 16de maakte ze haar debuut in het eerste damesteam, dat toen in de eerste klasse speel de. Twee jaar later promoveerde Damesl naar de overgangsklasse. „Ik heb inmiddels op elke positie gespeeld en stond afgelopen seizoen in de spits." De kracht van dit team ligt volgens Sacha in blindelings ver trouwen. „Dit team is al heel lang bij elkaar, sommigen van ons spelen al vanaf de F-l samen. Na al die jaren weet je elkaar blindelings te vinden en weet je hoe je elkaar moet aan spelen." Intern had het hele team dit sei zoen, door een andere competitie- opzet, het gevoel dat doorstroming naar de hoofdklasse een reële moge lijkheid was. „We waren vorig jaar in de top van de overgangsklasse geëindigd. Dit jaar was onze kans, we waren er allemaal klaar voor!" Sacha prijst de tomeloze inzet van trainer Jisse Waasdoip. „Hij is ons telkens net een stapje voor. Voor een optimale voorbereiding zit hij soms urenlang achter de computer om iedere spelsituatie te bestude ren om die later met ons door te nemen." Sacha denkt dat het team een kans heeft om zich in de hoofd klasse te handhaven. „Het is niet onmogelijk. We spelen tenslotte al vier jaar in de overgangsklasse tegen sterke tegenstanders." De overwin ning is uitbundig gevierd. Sacha is overweldigd door alle leuke reac ties, filmpjes op facebook, en de berichten in de media. „Ik denk dat we een groot voorbeeld zijn voor 'kleine' amateurclubs!" HEILOO - Het is de meiden van Al gelukt: De kampioens wedstrijd van het weekend is gewonnen. Zoals van te voren aangekondigd, moest er gewon nen worden van de A2 van Amsterdam om zeker te zijn van het kampioenschap in de TOP klasse. Een gelijkspel kon ook voldoen de zijn maar dan waren de meiden wel afhankelijk van de wedstrijd tussen de nummer twee en drie van de poule. Doordat flink campagne was gevoerd voor deze wedstrijd werd er onder redelijk grote publie ke belangstelling begonnen aan de wedstrijd. Menigeen langs de kant veiwachtte een zenuwachtige start door Terriërs maar niets was min der waar. De Terriërs begonnen zeer voortvarend en binnen 10 minuten stond het al 3-0 voor onze meiden. Daarna zakte het iets in en kon Amsterdam wat meer druk zetten maar tegen het eind van de eerste helft pakten de Terriërs het initia tief weer terug en werd er voor rust een stand van 4-0 bereikt. Wie dacht dat er na de rust een stukje rusti ger aan gedaan zou worden kwam bedrogen uit. Er werd flink doorge speeld en goed gecombineerd wat resulteerde in nog zes doelpunten van Terriërs zijde waar ook enkele beauty's tussen zaten. Amsterdam stelde daar slechts een enkel doel punt tegenover wat de eindstand op 10-1 deed uitkomen. Een prachtige overwinning. Na het laatste fluit signaal kon het feesten beginnen onder het genot van champagne en zelf gemaakte taart waarbij ook de beroemde K-tjes werden uitgedeeld. Kampioen in de zaal en op het veld en dat in een seizoen. Een prachtig resultaat wie kan dat nog meer zeggen. Een mooie prestatie van de meiden van trainer/coach Rob Kaan die ook zeker deelde in het succes. Op de foto staan niet alle meiden van het team want helaas ontbraken er twee, maar die waren met sms-jes direct op de hoogte gehouden van de stand. mm HEILOO - De succesreeks van de Terriërs houdt niet op! Ook de meiden van de E4 zijn deze week kampioen geworden met niet één verloren wedstrijd! Ondank het gemis van Jans Flipse en Yara Visser speelde dit team weer de sterren van de hemel en wist wederom te winnen in een spannende wedstrijd met als uit slag 5-3. Na de wedstrijd werden de kindvriendelijke champagne flessen ontkurkt en de kanjerkoeken weer tevoorschijn gehaalt om het feest helemaal compleet te maken! Op de foto v.l.n.r: Zoë Admiraal, Sara Borst, Lotis Pattinama, Arjane Dzialiner, Puk Barnhoorn, Noa van Veen. Onder: Britt Bennink (trainster en hulpcoach), Ruud Admiraal (hoofdcoach). Aangeleverde foto Jente Althuis, Claire Amson, Evi Boekei, Claire den Boer, Anniek de Jager, Dorith de Jong, Merel Kloots, Gigi Moers, Leonie Natte, Frouke Niesert, Claire van der Riet, Gaby van Schaijck, Sandra Toby, Celine Toering en trainer/coach Rob Kaan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21