Bijzondere vondsten in Zuiderloo Open huis kerken van de HALE H E I L O O GEOPEN Dat helpt. 3 MEGASTORE ALKMAAR Uitnodiging voor college gemeente Heiloo II Verkeersperikelen Stationscentrum Terriërs Dames 1 naar Hoofdklasse! Hangouderen... Doede Keuning geniet elke dag van kunst Grolscn krat van 12.00 - 17.00 uur UITKIJKPOST 23 MEI 2012 Direct na de plaatsing van mijn brief in de Uitkijkpost van 9 mei werd hierop gereageerd door de heer Gomes van de NCPN en de heer Opdam van de WD. Afspraken over een gezamenlijke brief met vragen voor het college werden ter plaatsen doorgenomen... geweldig. Wat mij echter tegenviel is dat het college zelf zich stil houdt. Op een e-mail na, van de heer Hiemstra van het CDA, is er niet ingegaan op mijn uitnodiging om zelf de situatie met een rollator te ervaren. Nu las ik op de site van de gemeente en op Heiloo-online dat een oplossing nabij is. Een trapleuning zal wor den geplaatst zodat minder validen van een afstand kunnen zien dat er een niveauverschil is. Ik denk dat ze him rollator dan op het plein moe ten laten staan en deze, net als mijn test-rollator, met een ketting aan de boom moeten binden. Met rollator en leuning is de afstap namelijk echt niet te nemen. Het lezen van het plan om deze trapleuning te plaatsen dwingt mij om nogmaals met klem, en dan met name het college van burgemeester en wethouders, uit te nodigen om zelf deze hindemisbaan met rollator, net als uw oppositie collega's te komen ervaren. De vra gen van hen over deze situatie kunt u dan beter beantwoorden, en u zult kimnen inzien dat deze trapleuning geen oplossing biedt. René Letschert Heiloo De zogenaamde onveilige situatie ten aanzien van de verkeersveilig heid is terug te voeren op ongedisci plineerd gedrag van de voetgangers en in meerdere mate van de fletsere, waarbij ook nog het parkeren van fietsen chaos veroorzaakt. De auto 'te gast' kan er, nu er langzaam gre- den wordt, toch geen gevaar zijn. De winkeliers adviseren om de situ- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met Arnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. atie te handhaven zoals die nu is. De voorgestane verandering zal beslist geen verbetering blijken te zijn. Een beetje toezicht van de 'stadswacht' kan wellicht helpen om ord eop zaken te stellen. Swart Heiloo De prestatie van coach Jisse Waasdoip en zijn 'meiden' van de Terriërs door te promoveren naar de Hoofdklasse in de Nederlandse hoekeyeompetitie grenst aan het ongelooflijke. Ik heb als 'neutrale toeschouwer' bijzonder genoten van de beslissingswedstrijd tegen Rotterdam afgelopen zondag. Fantastisch ook om volgend seizoen 'beroemdheden' als Ellen Hoog, Naomi van As en Maartje Paumen te zien acteren in Heiloo. Het is te hopen dat de gemeente Heiloo en haar inwoners deze formidabele prestatie op juiste waarde weten te schatten en zich, zowel in morele als financiële zin, volgend seizoen onverkort achter dit team zullen opstellen. Het zou grandioos zijn als 'GEEL' een vaste waarde wordt in de hoofdklasse van het dames- hockey, want de grootste uitdaging voor komend seizoen is natuurlijk handhaven. Ton Forch Heiloo Toen ik in 't Loo liep kwam ik deze heren tegen. Zij zaten op een bankje. Niet zomaar een bankje, maar genaamd het 'leugenbankje'. Volgens de heren kwamen ze hier iedere dag op een bepaalde tijd bij een om 'leugens' te vertellen ofwel het laatste nieuws uit te wisselen. Ze hadden het duidelijk naar de zin, want vanaf deze plek kon je men sen kijken en onderhand met elkaar babbelen. Dus dat is wel wat... Marja Bak-Aal Heiloo Vervolg van voorpagina De periode dat de nederzetting bestond, was de tijd van de strijd om het kustgebied door de Friezen en de Franken en de komst van het Christendom door Willibrord en Adelbert. Wellicht is in later tijd de bewoning verder opgeschoven buiten het beeld van de opgra- vingsputten, bijvoorbeeld dichter langs de Hoogeweg, een oude weg over de strandwal tussen Limmen en Alkmaar. We weten niet hoe REGIO - Zondag 3 juni, van 11.00 tot 16.00 uur, staan de deuren van de katholieke kerken van de HALE-regio wagenwijd open, in het kader van 'De kerken tonen hun hart'. In de parochiekerken van Heiloo, Westeiweg 267, Akersloot, Kerklaan 37, Limmen, Dusseldorperweg 72, Egmond aan Zee, Wilhelminastraat 12, Egmond Binnen, Kerkplein 25 en Egmond aan den Hoef, Herenweg 188, staan de koffie en thee klaar en zijn gastheren en -vrouwen aanwezig om u te ontvangen en de gebouwen van binnen te laten zien. Op de zeven locaties (zes kerken de opgegraven nederzetting heet te. Misschien was het de plaats Obbinghem, die in oude bronnen wordt genoemd, maar later geheel verdwenen is. Obbinghem betekent woonplaats van Obba's mensen." Afgelopen maandag en dinsdag zijn tien dieper gelegen waterput ten blootgelegd. Duidelijk te zien waren overblijfselen van een soort houten beschutting, die rondom de put waren gebouwd. In en om de waterputten zijn ook nog een aantal oude schelven en kleine, metalen en Scouting Akersloot) staan de thema's van de zeven werken van Barmhartigheid - hoe wij de wereld een beetje beter en mooier kunnen maken voor iedereen - uitgebeeld. Op elke plek is ook een opdracht voor de deelnemers waarmee een sticker kan worden verdiend. U kimt op iedere plek starten en als u zeven plekken hebt bezocht en de stickerkaart is vol, wacht een aardi ge verrassing! De tocht kan per fiets of auto wordne gemaakt. Bovendien start er om 11.00 uur vanuit de Willibrorduskerk een wandeltocht, die langs drie kerken gaat. De ker ken tonen him hart is voor jong en oud en de deelname is gratis. voorwerpen gevonden. „Eenmaal opgedroogd werd een waterput gedempt, zodat er niemand in kon vallen. Ondere andere met plaggen, maar er zijn waarschijnlijk per onge luk ook andere voorwerpen tussen het stortsel geraakt." De vondsten in Zuiderloo zijn zo bijzonder omdat ze ouder zijn dan wat tot dusver in het gebied rond om de Witte Kerk is gevonden, het gebied waar Heiloo haar naam aan dankt. Inmiddels zijn de opgravin gen zo goed als afgerond en valt er tussen de hopen zand weinig meer te zien. 6r Doede Keuning doet voor de derde keer mee aan de Kimst6daagse. Hij gaat op die zes dagen in jimi exposeren bij Silhouet La Locanda, beeldhou wer Cees Koeman en schilder Chris Duinmeijer staan daar ook. In 2010 debuteerde Doede in de Witte Kerk en vorig jaar verzorgde hij een duo-expositie in de Trog. Op de handels school in Arnhem waar Doede Keuning (1945) zijn vakopleiding genoot werden de creatieve schoolvakken gedoceerd door gerenommeerde beeldend kun stenaars. Met name met Thijs Mauve (kleinzoon van) en Klaas Ooyevaar was er een klik. Deze kunstprofessionals stimuleer den de ontwikkeling van het bij Doede sluimerende talent. Er volgden extra lessen tekenen en schilderen. In die sector zocht hij aanvankelijk dan ook zijn broodwinning hij ging reclame schilderen. Enkele jaren later switchte hij naar de internatio nale groothandel in schoenen. In die branche doorliep hij een mooie carrière. Met slechts één nadeel: gedurende 36 jaar raakte hij geen penseel aan. Toen hij in 2007 uit de schoenen stapte richt te Doede de focus direct weer op de kunst, naast het maken van reizen samen met zijn vrouw. De vroegere oriëntatie op krijt werd ingeruild voor gouache. Met plakkaatverf op zwaar aquarelpa pier. Deze techniek vereist een beheerste en spatloze handvaar digheid, het moet er in een keer goed opstaan. Gouaches worden in de lijst deugdelijk beschermd, vacuüm gezogen achter glas. Geabstraheerde Italiaanse en Afrikaanse landschappen zijn favoriet. Ook maakt Doede non- figuratief werk. Maar altijd is het kleurrijk. Doede Keuning vindt de Kimst6daagse een buitengewoon initiatief, mooie promotie voor de kunst, kunst@doedekeuning.nl kunst6daagseheiloo.nl. need B V.U.lflH FROFITEEd IBET H, ADVERTENTIE 16 beugelflesjes a 0.45 liter of 24 flesjes a 0.33 liter Max. 6 kratten per klant Per krat Voorheen sport megastore Hink Reconstructietekeng van het huistype Katwijk. Het laat zien hoe de boerderijen er uit hebben gezien. Aangeleverde foto MtnnoC

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3