Di Fiorentina ijs en koffie Einde voor schooltuin in volkstuincomplex aan de Hoogeweg Gemeente Heiloo verbetert verkeersveiligheid stationsomgeving Plechtige sluiting van de meimaand OLV ter Nood H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Volkstuin werkgroep besluit schooltuinproject te beëindigen OUD PAPIER 4 Ji UITKIJKPOST 23 MEI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 072 - 5324044, www.difiorentina.nl, e-mail: info@difiorentina.nl. HEILOO - Het is een jaar geleden dat ijs- en koffiesalon Di Fiorentina haar deuren opende in het voormalige bankgebouw aan de Kennemerstraatweg. En ondanks de stille hoop dat het een succes zou worden, overtreft het enthousiasme waarmee Heiloo warm loopt voor het ambachtelijk bereide ijs van Di Fiorentina de stoutste verwachting van eigenaren Ed van Baar en Bart Bamhoom. De ijssalon is in slechts één jaar tijd een begrip geworden voor jong en oud in Heiloo; op mooie dagen staan mensen in de rij voor het overheerlijke ijs. En zit het terras vol met mensen die van ijs, koffie, thee, een frisdrankje en/of een portie heerlijke poffertjes genieten In de omringende terrastuin is de Italiaanse sfeer van de ijssalon zicht baar door typische mediterrane beplanting, zoals olijfbomen en verse kruiden. En loungebanken aan de luwkant. De exclusieve uitstraling van Di Fiorentina, de open keuken, een prachtige lichtinval die door de bladeren van de mooie oude bomen naar binnen schijnt, maken het een plek om even weg te dromen, 's Avonds straalt de met led verlichte voor gevel een zachte, paarsige gloed uit; de kleur van Fiorentina, de favoriete voetbalclub van Ed. Maar het 'grootste geheime wapen' van De Fiorentina is toch wel de kwaliteit en de verrukkelijke smaak van het dagelijks verse, ambachte lijk bereide ijs. Ed heeft de opleiding IJs en Patisserie gevolgd en heeft in zijn ogen de perfecte receptuur voor de basismix zelf samengesteld. „IJs moet zacht en romig zijn! Daarom maken we iedere dag vers ijs. We bie den 24 verschillende en afwisselende smaken ijs, die worden bereid met puur natuurlijke toevoegingen. Een aantal smaken wisselen per seizoen. Zo gebruiken wij voor de vruchtensmaken verse vruchten, zoals aardbei enijs van verse Hollandse Zomerkoninkjes van Liefting, en gebruiken we voor ons chocolade-ijs puur cacaopoeder." Zelfs de geserveerde koffie is speciaal; de biologische koffie van het merk Earth Coffee wordt lang zaam gebrand voor een optimale smaak en is van hoogwaardige kwali teit. De nettowinst doneert Earth Coffee aan goede doelen. Bart is vanaf de winterstop meer actief in de ijssalon. Hij brengt jaren lange horeca-ervaring met zich mee, van de Heilooër camping die hij decennialang met zijn broers heeft gerund. Net als Ed vindt hij het heer lijk mensen uit het doip volop te zien genieten. „De ijssalon is een cen traal ontmoetingspunt geworden voor jong en oud, we hebben al veel mooie reacties ontvangen." De gimstige ligging maakt dat Di Fiorenta tevens een gewilde stopplaats is voor veel toerfietsers. Voor E-bikers is dan ook een oplaadpunt aanwezig. En voor wie een vleugje Di Fiorentina aan huis wil, bijvoorbeeld voor een feest, barbecue of buurtstraatfeest, is de ijskarverhuur van de ijssalon een originele optie. De ijskar wordt met honderd bolletjes ijs aan huis afgeleverd; een heerlijk toetje waar feestgangers vrolijk van worden! HEILOO - Een jaar lang werk ten leerlingen van de basisscho len Elckerlyc en De Zuidwester met veel enthousiasme in hun schooltuin op het volkstuin complex aan de Hoogeweg. De schooltuin was een initiatief van de stichting 'Kijk op Verleden' in het kader van natuur- en milieu educatie en werd gehuurd van de gemeente. Maar de gemeente heeft het beheer van de volkstuinen per 1 mei officieel overgedragen aan Volkstuinvereniging Heiloo in ver band met de verzelfstandiging van het volkstuincomplex. De opgerichte 'werkgroep ver zelfstandiging volkstuinen' uitte begin december vorig jaar tijdens een evaluatiegesprek kritiek op de wijze van tuinieren en overlast door te grote groepen leerlingen op de schooltuin. De coördinator van het schooltuinproject kon de kritiek niet plaatsen. „Op één klacht na hebben we vooral positieve reac ties van medetuinders en buren gekregen." Zij heeft vervolgens de scholen ingelicht over het verloop van de vergadering. Omdat op dat moment de gemeente nog steeds officieel de verhuurder was, had ze tevens contact met de gemeente gezocht om te bemiddelen. Daarop kwam geen reactie. De werkgroep geeft aan dat vanaf december her haaldelijk is aangedrongen op een gesprek met de scholen. Eind febru ari stelde de volkstuinwerkgroep voor dat een van de scholen zelf huurder zou worden van de school tuin en verzocht om een gesprek met één van de schoolleiders. Elckerlyc wilde dit wel, maar geeft aan, dat nog voor dit plan was uitge werkt en de school had gereageerd, medio maart werd medegedeeld dat de volkstuinwerkgroep had beslo ten om de schooltuin te beëindigen; de tuin moest een paar dagen later zijn leeggehaald. Leerlingen hebben zich tevergeefs hard gemaakt voor behoud van de schooltuin. Stichting Kijk op Verleden heeft de gemeente nogmaals gevraagd om te bemidde len. Begin april ontving Elckerlyc een brief van het volkstuinbestuur waarin stond dat voortzetting van de schooltuin niet mogelijk was. Als alternatief werd voorgesteld om voor kleine groepjes leerlingen enkele keren veldbiologische excur sies op het volkstuinencomplex te organiseren. De datum waarop de tuin ont ruimd moest zijn was verschoven naar 30 april. Waarop de direc teur van Elckerlyc een brandbrief Het volkstuintje van de Elckerlyc. stuurde aan het college van B W met de vraag om steun voor uitstel, zodat er tijd was om planten uit de schooltuin naar een andere plek te verplanten. De schooltuin is inmid dels ontruimd door de volkstuinver eniging. Een woordvoerder van de gemeente reageert, dat ondanks de afspraak dat de gemeente zich niet meer mengt in contacten tussen huurders en het volkstuinbestuur, de gemeente wel contact heeft gezocht met de volkstuinvereniging over deze zaak. „Die meldde al een tijd bezig te zijn geweest met deze kwestie. Het lukte eerst niet om contact met de scholen te krijgen. Toen dat uiteindelijk wel lukte, zijn de gesprekken op niets uitgelopen." Elckerlyc heeft de hoop op een schooltuin op een andere locatie nog niet geheel opgegeven. Foto: Carolien Breed HEILOO - De gemeente Heiloo verbetert de verkeersafwikke ling in het stationsgebied. Het doel van de aanpassingen is om het winkelgebied veiliger te maken voor fietsers en voetgan gers. De maatregelen zijn gebaseerd op de uitkomsten van een enquête die onder de winkeliers, bewoners en de gebruikers van het stations gebied is gehouden. Uit de enquête komt naar voren dat de herinrich ting van het winkelgebied als posi tief wordt ervaren. De gebruikers van het gebied geven wel aan dat zij het autoverkeer onveilig vinden, met name langs de Vomar. Daarom maakt de gemeente van het gedeel te voor de Vomar een voetgangers gebied. Dit gedeelte wordt afge sloten voor gemotoriseerd verkeer door het gebruik van palen. Het Stationsplein blijft wel bereikbaar voor hulpdiensten. Om de verkeersveiligheid te ver beteren wordt het overige stati onsgebied alleen toegankelijk voor bestemmingsverkeer. De boven grondse parkeerplaatsen worden bestemd voor vergunninghouders. Voor bezoekers betekent dit dat zij voortaan hun auto alleen kunnen parkeren in de parkeergarage of op het parkeerterrein bij De Kreek. De uitvoering van de werkzaamheden voor het autoluw maken vindt in het najaar plaats. Naast de veiligheid neemt de gemeente ook een aantal maatre gelen om het Stationsplein verder te verbeteren. Zo maakt zij bij voorbeeld een trapleuning bij de opgang van het Stationsplein aan de Heerenweg. Hierdoor kunnen min der validen van een afstand zien dat er een niveauverschil is. Daarnaast komt er een voetgangersoversteek plaats bij optiek Zonneveld. Met de oversteekplaats komt er een duidelijke looproute waar ook geen niveauverschillen zijn. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. HEILOO - De traditionele plech tige afsluiting van de meimaand bij OLV ter Nood in Heiloo zal dit jaar plaatsvinden op de tweede Pinksterdag, maandag 28 mei. 's Avonds om 19.00 uur wordt de Heilige Eucharistie gevierd met Mgr. Pimt en Mgr. Hendriks en de aanwezige concelebranten. Na afloop van de Mis is er een kaarsenprocessie naar het beeld bij de vijver om Maria bijzonder te eren. Vervolgens trekt de proces sie al biddend en zingend door het bedevaartpark naar de Genadekapel om een bloemenhulde te brengen aan Onze Lieve Vrouw. Bij de Genadekapel wordt op voorspraak van Maria gebeden om de komst van de H. Geest over onze wereld en zal een toewijding aan onze Hemelmoeder worden uit gesproken. Het toewijdingsgebed geeft voor de deelnemers aan deze bijzondere viering de mogelijkheid zichzelf alsook dierbaren onder de bescherming van de Godsmoeder te plaatsen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5