■vrj 'Cursisten in beeld', expositie in kapel GGZ Uit&Zo Heiloo gehouden op zaterdag 1 september V Dag van de Hond groot succes Ma U I T P A G I N A 2 9 -JfP V 1 n9> In een mens 19,90 kTJfA DEUTEKOM Corso Bioscoop What to Expect When You're Expecting V r7%. Monoprints te zien in Het Trefpunt BOEK VAN DE WEEK In een m en s In een mens door John Irving Boek van de week: door John Irving voor Filmavond stichting de Buitenkans UITKIJKPOST 23 MEI 2012 Een kind op de wereld zetten gaat niet vanzelf en is voor iedereen een ander avontuur. Zo staat het leven van TV fitness goeroe Jules (Cameron Diaz) en haar Dancing With The Stare- partner nogal op z'n kop als bekend raakt dat ze zwanger is. Wendy (Elizabeth Banks) is gek van baby's en brengt net haar eerste babyboekje uit als ze het zelf mee gaat maken en ze voor heel wat verrassingen komt te staan. Zoals haar schoonvader Ramsey (Dennis Quaid), die aankondigt dat zijn piepjonge vriendin Skyler (Brooklyn Decker) óók in verwachting is. Fotograaf Holly (Jennifer Lopez) wil dolgiaag een kindje adopteren, maar haar man Alex heeft geen idee of hij er klaar voor is. Om niet in paniek te raken sluit Alex zich aan bij een groep kersverse vaders; hopelijk kunnen zij hem klaarstomen. Tenslotte volgen we Rosie (Anna Kendrick), die zwanger raakt na een one night stand. Lukt het haar om alsnog een relatie op te bouwen met vader Marco (Chace Crawford)? Verwachtingen worden verbrijzeld, relaties worden getest en liefde wordt gevonden in deze heerlijke komedie over 'ouder' worden. Werk van de cursisten van Vera Verzijlberg en Trudy Keyzer, te zien in de kapel GGZ. Aangeleverde foto HEILOO - Uit&Zo Heiloo wordt dit jaar voor de achttiende keer gehouden op zaterdag 1 sep tember van 11.00 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Uit&Zo Heiloo geeft culturele, educatieve en sportieve verenigin gen en organisaties de mogelijkheid zich te presenteren. Naast algemene informatie ligt het accent op de activiteiten die in het komende sei zoen worden ontplooid. Bezoekers kimnen zich veelal direct daarvoor opgeven. De bij de organisatie bekende organisatie en verenigingen zijn medio april uitgenodigd om (weer) aan dit - voor Heiloo belangrijke - evenement deel te nemen. Er zijn op dit moment al meer dan dertig aanmeldingen genoteerd. Naast de vele informatiestands worden er ook dit jaar weer een groot aantal optredens uitgevoerd. U kimt niet alleen muziek, dans en toneel ver wachten maar ook demonstraties van sportverenigingen. Ook voor de kinderen zijn er weer volop acti viteiten gepland. Daarnaast is er de gebruikelijke verkoop van afge schreven materialen van de biblio theek. Verenigingen, organisaties en personen die activiteiten ver richten op het gebied van cultuur, educatie of sport, kunnen zich tot 1 juni opgegeven voor deelname aan Uit&Zo Heiloo 2012. Meer informatie en opga ve: Bibliotheek Heiloo, Westeiweg 250 (tel. 072-5330670, www.bibliotheekheiloo.nl), contact persoon: R. de Graaf. In een mens is livings meest ambitieuze en controversiële roman sinds zijn succesromans De wereld volgens Gaip, Bidden wij voor Owen Meany en De regels van het ciderhuis. In een mens is een mee slepende roman over verlangen, geheimhouding en seksuele iden titeit. Een boek over de liefde in al haar verschijningsvormen en een gepassioneerd betoog voor seksuele verscheidenheid. Billy, de biseksu ele hoofdpersoon, vertelt het tragi komische verhaal (dat meer dan vijf decennia beslaat) van zijn leven als 'seksuele verdachte', een term die John living voor het eerst gebruik te in zijn onsterfelijke roman De wereld volgens Gaip. In een mens is John livings meest politieke roman sinds De regels van het ciderhuis en Bidden wij voor Owen Meany en een treffend eerbetoon aan Billy's vrien den en minnaars - een bonte verza meling personages die de lezer niet licht zal vergeten. Het resultaat is een intiem en onvergetelijk portret van de eenzaamheid van een bisek suele man die zich voorgenomen heeft om 'de moeite waard' te zijn. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - In de prachtige Kapel G.G.Z. Noord-Holland Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo exposeren cursisten van Vera Verzijlenberg en Trudy Keyzer. Er zijn schilderijen in diverse technieken en beelden van was, brons, speksteen en seipentijn, die zij in het afgelopen cursusjaar onder begeleiding van deze kunstenaars hebben vervaardigd. Dit jaar is er gewerkt met de the ma's samenspel, vreemde vogels, (on)natuurlijk en textuur. Het resul taat is een ensemble van uitingen in diverse materialen, tentoonge steld in een ruimte die speelt met mystiek, rust en, door de prachtige brandgeschilderde ramen, een bij zondere lichtval. U kimt als kijker even meegaan in het groeiproces van kijken, leren, doen en bekeken worden. De groep bestaat uit zowel gevorderde als beginnende schil ders en beeldhouwers. Elke cursist heeft zijn eigen voorkeur voor mate riaal en techniek en krijgt daarin persoonlijke begeleiding. Tijdens de cursus wordt de cursist geactiveerd om zoveel mogelijk creativiteit naar boven te halen. Dat kan van figu ratief tot abstract zijn of een tus senvorm daarin. Van belang is dat ieder een eigen stijl weet te creëren, durft te spelen met kleur, vorm en compositie, zodat de kunstwerken een persoonlijk karakter uitstralen. De tekenaars en schilders zijn vrij in hun materiaalkeuze. Men wordt uitgedaagd om het schilderij een net niet voor de hand liggende nuance mee te geven. De beeldhouwers leren wat voor bewerking steen verlangt en de juiste afwerking daar van. In de wascureus leert men de mogelijkheden om op verschillende manieren een beeld op te bouwen, van klein tot groot. In beide cursus sen staat centraal hoe een beeld door een goede lijnvoering ook een beeld wordt dat interessant genoeg is om naar te kijken. Namens de cursisten nodigen Vera en Trudy u uit om deze verrassende expositie te komen bekijken. Het is ook zeker de moeite waard om tevens de sfeervolle Kapel van binnen te aanschouwen en genieten van de muzikale ondersteuning van het troubadourduo 'De Zwagers', bestaande uit Hubert Kuijper en Sjaak Keyzer. De expositie is geopend op zaterdag 26 en maandag 28 mei van 12.00 tot 17.00 uur, zon dag 27 mei van 13.00 uur tot 17.00 uur. HEILOO - Van 24 mei tot 16 juni en van 25 juni tot 19 augus tus exposeert Elly Berkhout-van Herwijnen haar monoprin ten in het Trefpunt. Monoprint wil zeggen dat er maar één en dezelfde afdruk gemaakt kan worden. Het is een techniek, waar bij van tevoren nooit helemaal bekend is hoe het zal worden. De monoprints hebben vaak heldere kleuren, onderwerp is divers, en zowel abstract als figuratief. Voor meer informatie: www.elly- vanherwijnen.extO.nl. Aangeleverde foto HEILOO - De Dag van de hond die afgelopen zondag door hon denvereniging KCWF in Heiloo werd georganiseerd, was een groot succes. Meer dan honderd mensen bezoch ten het evenement, aanzienlijk meer dan vorig jaar. Dit jaar stond de dag in het teken van 'sport en spel'. Tijdens de dag, die plaatsvond op het terrein van de hondenclub, werden allerlei activiteiten georganiseerd. Er was een hondenparade met spec taculaire behendigheidsdemonstra ties. De bezoeker kon deze ook met de eigen hond meemaken. Tijdens de goed bezochte workshops kon men beleven in hoeverre de hond bepaalde sporttalenten heeft. Ook werd er volop gebruik gemaakt van de mogelijkheid om de hond te laten keuren door de specialisten. Het hoogtepunt van de dag waren de fris beedemonstraties die lieten zien tot welke ongekende presaties de hond in de staat is. De organisatie kon terug kijken op een goed geslaagd evenement. Hoogtepunt van de dag waren de frisbeedemonstraties die lieten zien tot welke presaties de hond in de staat is. Aangeleverde foto HEILOO - Stichting de Buitenkans heeft als doel beeldvorming rond om de psychiatrie te beïnvloeden middels positieve beeldvormings activiteiten. Een activiteit is het vertonen van films, waarbij iedereen welkom is. Maandag 28 mei wordt Ben X (autisme) vertoond, aanvang 20.00 uur. Ben is andere. Zijn leven zit vol vreemde rituelen. Hij lijkt te leven in zijn eigen universum, dat zich voor meer dan de helft afspeelt in de wereld van online computer games. In de echte, harde wereld van een technische school is het leven voor hem een dagelijkse hel, met twee kerels die hem het leven bijna letterlijk onmogelijk maken. Ben heeft een plan. Een plan van één woord: moord! Dan komt zijn intemetvriendin Scarlite in zijn leven. Dat behoorde niet tot het plan. De toegangsprijs is de kosten van een kop koffie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of vragen te stellen aan ervaringsdeskundigen. De Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweerkazerne), www.de-buitenkans.org.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9