Veteranen ontmoeten elkaar in Heiloo Programma Music Meeting bekend: originele aanpak van Carmen 3 fes KORTOM Museum Badhuhenna Rommelmarkt Werkendelslaan Topmiddag met optreden Dorus door Gouden Dagen Heiloo UITKIJKPOST 4 JUNI 2014 De werkgroep van Music Meeting Heiloo Aangeleverde foto. HEILOO - Nederlands-Indië veteraan Joop Smeets (86) is één van de vele veteranen, die herinneringen aan zijn uitzen ding met zich meedraagt. Hij is blij dat er tegenwoordig meer aandacht is voor veteranen. En dat ze hun verhaal naar buiten kunnen brengen. Ook hij komt op de veteranenbij- eenkomst van Heiloo op zaterdag 12 jimi in restaurant Klein Vamebroek „Ofschoon er in de afgelopen decennia veel missies zijn geweest waaraan Nederlandse militairen hebben deelgenomen, zijn de jaren 1946 -1962 bijzonder. In die peri ode werden 120.000 jongens opge roepen voor militaire dienst die, na een opleiding van slechts twee maanden, werden uitgezonden naar Nederlands-Indië. Achterblijvende familieleden zagen him kinderen, jongens van rond de 20 jaar, op tien tallen gevorderde vrachtschepen vertrekken, zonder te weten hoe en wanneer ze weer zouden terugke ren." Joop Smeets werd als jonge dienstplichtige bij de Koninklijke Marine in 1948 uitgezonden naar Nederlands-Indië. „In het begin was het een groot avontuur; varen op zo'n groot schip met 1500 man, 28 dagen op zee; Middellandse Zee, Suezkanaal, Rode Zee en de Indische Oceaan. Prachtig allemaal. Echter, één week voor aankomst op de eindbestemming kwam aan al dit 'prachtigs' abrupt een einde! Bijeengeroepen door de comman dant werd ons toen pas verteld, dat ons zware tijden stonden te wachten. Op diverse eilanden werd hevig gevochten tussen militairen en groeperingen die het gezag van Nederland wilden overnemen." Na ontscheping in Batavia, het huidige Jakarta, werden de man schappen over de hele archipel verspreid. „Het dagelijks patrouil lelopen in de rimboe, geplaagd door ongedierte en ondraaglijke hitte, weinig slaap en een onzichtbare vij and maakten het bijzonder zwaar." En dit jarenlang, zonder enig idee wanneer ze weer naar huis konden, veelal verstoken van contact met him familie in Nederland. Ook de familie verkeerde in grote spanning. Dagelijks las zij in de kranten over de gevechten in Nederland-Indië en over militairen die gesneuveld waren. „Na jarenlang in de tropen keerden we eindelijk terug naar Nederland en lieten 6200 gesneu velde kameraden achter, begraven op zeven erevelden in het huidige Indonesië." Op de zuilen in het Nationaal Herdenkingspark Hattem in Roermond staan him namen ver eeuwigd. Zij worden herdacht op iedere eerste zaterdag in september. „De ontvangst bij terugkeer, zowel door de Nederlandse auto riteiten als door de bevolking, was een grote teleurstelling. Na het inle veren van de militaire kleding en het ontvangen van een kleine fooi wer den de jongens bedankt en moesten ze maar zien hun draai in de maat schappij te vinden. Gelukkig kwa men er instanties, die bijeenkom sten gingen organiseren, zodat ze onder elkaar him verhaal kwijt kon den. In mijn bestuurlijke periode bij de Vereniging Oud Militairen Indië (VOMI) heb ik ervaren dat heel veel jongens in geestelijke nood uit Indië zijn teruggekeerd. Pas eind jaren '80 kwam bij de overheid het besef, dat de teruggekeerde mili tairen, die jarenlang hun beste tijd voor Koningin en Vaderland hadden gegeven, wel heel slecht waren ont vangen. Daarin is voor militairen die later werden uitgezonden geluk kig veel verbeterd." Alle veteranen, jong en oud, ook niet-ingeschrevenen bij het vete ranen instituut, zijn welkom op de veteranenbijeenkomst van Heiloo, gehouden op zaterdag 12 jimi van 15.30 tot 17.30 uur in restaurant Klein Vamebroek, De Omloop 22 in Heiloo. Heeft u geen uitnodi ging ontvangen en wilt u wel graag komen? Meld uw komst dan via info@heiloo.nl of bel de afdeling bestuursondersteuning, tel. 072- 5356649. De bijeenkomst heeft een informeel karakter en zal worden bijgewoond door de burgemeester; onder het genot van een drankje en een hapje worden verhalen uitge wisseld. HEILOO- De Music Meeting komt er aan. Bij de toegangswe gen tot het dorp hangen banners, op winkelramen posters en bij het station en andere drukke locaties wordt geflyerd. De tweedaagse muziekontmoeting onder leiding van artistiek leider Teunis van der Zwart, op zater dag 14 en zondag 15 juni, leeft. Het Alkmaars Symfonie Orkest speelt vijf nummers, waaron der Les Toréadors, de ouverture uit de opera, en Dans Bohème. Op fluit en piano brengen Celine en Martijn in de Turnzaal onder andere de Cantilena no. 1 van Carlos Guastavino ten gehore. In De Kelder kiest het gitaarduo Cuerdas Pulsadas (Frits Sandkuijl en Daan Hoeksema) naast wer ken uit Carmen voor stukken van 19e eeuwse Spaanse componisten. De Binnentuin is de locatie waar Hitchmen en Co en Les Boutons Joyeux zich laten horen. Het koor zingt in elk geval De Parelvissers en het lied Demasiado Corazon. Uit de trekzakken van 'De vrolijke knoppen' klinken twee Spaanse nummers: Domino en Antonia en Antonides. De Heilooër Operette Vereniging pakt uit in De Cultuurkoepel. Er staan vijf num mers op het programma, waar onder de Dans de Cachuca uit de Gondeliers en het Jaarmarktlied uit Les Cloches de Comeville. Het Notebook-koor heeft een heel originele Carmen-aanpak, in een versie waarbij eigentijdse liedjes het verhaal vertellen. Zoals I Will Follow Him. Het koor zingt op de eerste verdieping van het Aloysius- gebouw. Op de begane grond treedt het Heilooër Kamer Orkest op met zes nummers, onder andere de ouver ture uit Carmen als mare en Eres Tu. Harmonieorkest Caecilia en Oratoriumkoor Heiloo hebben de handen ineengeslagen voor een optreden in het Activiteitencentrum, met natuurlijk ook de Habanera van Bizet, die wordt uitgevoerd met soliste Kim Reizevoort. Spaans slaat de klok in De Trog waar Swing de bezoekers verrast met bijvoorbeeld En Espana. Muziekvereniging Eensgezindheid varieert bij elk optreden, maar de Toreador is voor alle bezoekers te beluisteren. Het harmonieorkest treedt op in De Kas. Vanaf twaalf uur op de zaterdag wandelen de bezoekers in groepen van ongeveer veerig mensen langs de locaties waar de muziekgroepen spelen. Het publiek moet zich melden bij de entree in de zuidelijke toegangs poort van Landgoed Willibrordus, met zijn toegangsbewijs dat enkele dagen tevoren digitaal wordt toege zonden. Voor de start van de mooie wandeling krijgt men een platte grond van het Carmen-circuit uitge reikt. Vertellers, onder wie sopraan Karin ten Cate, vertellen het ver haal. In De Trog wordt een ver rassende verfrissing aangeboden. Aan het einde van de middag is in De Strandwal een gezellige nazit. Uiteraard in Spaanse sfeer. Op zondag spelen de deelnemen de muzikanten eigen repertoire in cultureel centrum De Strandwal. Omstreeks half vijf repeteren en zingen deelnemers en publiek daar onder leiding van Teunis van der Zwart gezamenlijk een hit uit Carmen; het muziekevenement wordt uiteraard afgesloten met het Heilooër Volkslied. Meer informatie op www.musicmeetingheiloo.nl HEILOO - Wilt u weten hoe de bewoners van Heiloo vroeger op de strandwal in Heiloo geleefd hebben of wilt u meer weten over een archeologische vondst? Kom dan zaterdag 7 jimi tussen 14.00 en 16.00 uur naar het museum van Baduhenna, gevestigd in het souterrain van het GGZ-gebouw, Kennemeretraatweg 464, Heiloo, ingang na het rechterpoortje met een links. ,nl Krantje lezen op internet HEILOO - Zondag 15 juni is een rommelmarkt in de Werkendelslaan in Heiloo van 10.00 tot 15.00 uur. Er zijn nog enkele plekken beschikbaar, voor meer informatie kunt u een mailtje sturen naar rommelmarktwerken- delslaan@hotmail.com, of bellen met 072- 5338612 of 072-5338422. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. wW Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y._V. offset rotatiepers, de milieu- S' '"•"■w- vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkij kpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 - di. 08.00- wo. 09.00 - do. 09.00 - vr. 09.00 - Adres Bezoekadres: Kennemerstraatweg464, 1851 NG Heiloo, tel. 072-5330175. -12.00 113.00 -17.30 uur -12.00 113.00 -17.30 uur -12.00 113.00 -16.30 uur -12.00 113.00 -16.30 uur -12.00 113.00 -14.30 uur Volg de Uitkijkpost ook op j HEILOO - Mevrouw Tamis zag woensdagmiddag 14 mei haar wens om Dorus te zien optreden door Gouden Dagen Heiloo in vervulling gaan. Met het optreden van Jerry Mensing als goochelaar ver maakte hij de bewoners van Overkerck -en mevrouw Mensing als stralend middelpunt- met zijn leuke acts. In de pauze werd iedereen voorzien van een gezellig hapje en drankje om daarna verrast te wor den met het optreden van een heuse Dorus. De mensen genoten met volle teugen van de borstelpa rodie en de 'Figaro' zal niet licht vergeten worden door de vrijwilliger die de scheerbeurt onderging. Hilariteit door de hele zaal natuurlijk. Ook dit was weer een wens die mogelijk werd gemaakt door Gouden Dagen Heiloo. Wilt u ook een wens indienen die Gouden Dagen Heiloo misschien realiseren kan, vul dan een wenskaart in. Deze is verkrijgbaar bij Het Trefpunt, de Woonzorgcentra De Loet en Overkerck, waar U deze tevens in kunt leveren. U kunt Uw wens ook via www.welzijnheiloo.nl indie nen. Voor meer informatiekunt U contact opnemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling, of mail Uw vraag naar goudendagenheiloo@gmail.com. Aangeleverde foto.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3