Rietveld Makelaars Karavaan opent met première Woyzeck Luilakviering geen vrijbrief voor vernieling BEDRIJF BELICHT 5 RIETI&LD INGEZONDEN BRIEF Kinnesinne KORTOM Juniverkoop bij Bibliotheek Heiloo Opkikkertje van Keer op Keer Collecteweek Epilepsiefonds Openstelling Witte Kerk UITKIJKPOST 4 JUNI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464,1851 NG Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijk- post.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Rijksweg 102, 1906 BK Limmen, tel. 072-5051464, www.rietveldlimmen.nl, e-mail: info@rietveldlimmen.nl LIMMEN - Rietveld Makelaars, een team van vastgoedprofessionals, is een begrip in Limmen en staat bekend als dé makelaar van Limmen! Vanwege de aantrekkende woningmarkt en de groei van de orderpor tefeuille is Rietveld Makelaars naast Erik Nieman, Yvonne van Dijk en Marion van Stralen versterkt door Rogier Haartman, geboren en getogen in Heiloo. Hierdoor ontstaat een team dat samen goed is voor ruim 30 jaar ervaring in zowel de particuliere als bedrijfsmatige onroerend-goed- markt. Erik: „Vanwege de aantrekkende huizenmarkt en toekomstige nieuwbouw kunnen wij met deze krachtenbundeling en uitbreiding van ons team in Heiloo onze opdrachtgevers nog beter van dienst zijn en net dat beetje extra bieden om een maximaal resultaat te realiseren". De dienstverlening van Rietveld Makelaars bestaat uit een scala van advieswerkzaamheden op het gebied van onroerend goed. Rietveld Makelaars verzorgt de verkoop van uw woning; dit begint met een kos teloos intake gesprek en eindigt bij de notaris waar de woning aan de koper wordt overgedragen. Alle tussenliggende fases worden uit handen genomen door Rietveld Makelaars. Wilt u een woning aankopen dan kan Rietveld Makelaars u adviseren bij het vinden van uw droomhuis. U zoekt zelf een woning en gaat bezichtigen. Het juiste huis gevonden? Dan gaat een van de makelaars van Rietveld Makelaars mee om de woning te beoordelen, de onderhandelingen te voeren en wordt het aan koopproces tot en met de overdracht bij de notaris begeleid. Maar ook voor een door de NWWI geaccepteerd taxatierapport bent u bij Rietveld Makelaars aan het juiste adres. Aan Rietveld Makelaars zijn twee regis- termakelaar/taxateurs verbonden die alle soorten taxatierapporten op kimnen maken. Ook in nieuwbouw is Rietveld Makelaars een zeer actieve speler. Op zeer korte termijn zullen er diverse projecten opge start gaan worden op fraaie locaties in Limmen en in de Zandzoom, het gebied tussen Heiloo, Castricum en Limmen. Erik en Rogier: „Wij mer ken dat, nu het economisch weer de goede kant op gaat, de vraag naar nieuwbouwwoningen aantrekt. Zo is recent de laatste woning verkocht van het plan Limmerhof waardoor fase 2 uitverkocht is. Wanneer u geïn teresseerd bent in een nieuwbouw-appartement, -woning, -villa of een kavel, bieden wij u de mogelijkheid om u vrijblijvend in te schrijven. Wij houden u vervolgens op de hoogte van de actuele ontwikkelingen op dit gebied." Om de dienstverlening compleet te maken is Gerard Tool als onafhankelijk hypotheekadviseur aan Rietveld Makelaars verbonden. Hij kan slagvaardig en snel inschatten wat de financiële mogelijkheden zijn bij de aan- en verkoop van onroerend goed. De combinatie van de veelzijdigheid, professionaliteit, korte lijnen en expertise maken Rietveld Makelaars tot een allround advieskantoor op het gebied van onroerend goed. Erik besluit: „Benieuwd wat Rietveld Makelaars voor u kan betekenen? Neem contact met ons op voor het maken van een kosteloze, vrijblijvende afspraak." HEILOO - Zondag 1 juni was de officiële opening van Karavaan locatie Heiloo op land goed Willibrordus. Marcel Sijm, oud- GGZ verpleegkundige en thans regisseur/theatermaker, Ton Dhondt en Nico Adrichem (GGZ NHN) en burgemeester Hans Romeyn hielden zeepkist- speeches. Onder de gasten ook gedeputeerde Elvira Sweet van de provincie Noord-Holland. Vanaf vandaag (woensdag 4 jimi) tot en met Tweede Pinksterdag (maandag 9 jimi) baret Karavaan pas echt goed los op het landgoed met een stortvloed aan cultuur. Theatervoorstellingen, exposities (onder meer Museum Het Dolhuys), film en documentaires, je kunt aan schuiven aan de stamtafel en/of deelnemen aan een expeditie over het landgoed. In Karavaan-stijl dine ren; één dag is tekort om het alle maal te beleven. Maar dat hoeft ook niet, want het reizend theaterfesti val is nog zes dagen in Heiloo gesta tioneerd. Sarah Jonker stort zich in haar solovoorstelling 'Dunque II Gionfiabile' op radicale theaterden ker Antonin Artaud. Een briljante maar krankzinnige avant-gardist uit de vorige eeuw. De Cultuurkoepel had zondag de eer van de première van Woyzeck, een waanopera. De imieke ambi ance van de koepel is de reden dat HEILOO - In de nacht van vrij dag 6 op zaterdag 7 juni wordt er weer Luilak 'gevierd'. Van oudsher een kwajongensfeest waarbij de jeugd vroeg uit bed gaat om langslapers wakker te maken, plegen jongeren soms ook ernstige vormen van baldadigheid of vernie ling tijdens Luilak. De politie wil met name oudere wijzen op hun verantwoordelijkheid. Want wan neer oudere door de politie worden aangesproken op de vernielzucht van him kinderen reageren ze soms verbaasd met de mededeling: 'Ja maar het is toch luilak?'. Het sme ren met zeep, lijkt onschuldig', maar is al een overtreding (baldadig heid). Smeren of gooien van boter of eieren op gevels is een misdrijf (vernieling) aangezien er voor het reinigen soms professionele appara tuur nodig is. ervoor gekozen is om de première, die aanvankelijk op het zomerfesti val Oerol zou plaatsvinden, hier ver vroegd op zondag 1 jimi te houden. Een prachtige voorbeschouwing stond in het NRC van 30 mei. Het is een theatervereie van het toneelstuk Woyzeck uit de 19e eeuw van Georg Büchner, dat hij schreef naar aan leiding van een waar gebeurd ver haal; een man die in een vlaag van waanzin zijn geliefde doodde. Op overtuigende wijze verbeeld door theatermakers Silbersee (voorma lig Vocaallab) en Project Wildeman. De regie is in handen van Rornain Bischoff. Acht spelers, die samen twee complexe personages Woyzeck en zijn geliefde Marie verbeelden, nemen met him hele lijf het publiek mee in een achtbaan van mense lijke emoties; een verpletterend muzikaal drama. Daarbij efficiënt gebruikmakend van de alom aan wezige sfeer in de monumentale koepel; schimmig schaduwspel en subtiele geluidseffecten geven het muzikale spel een extra dimensie. Het grijpt je bij de lurven, maar raakt je tegelijkertijd in de ziel! De première van Woyzeck, een waanopera luidde tevens de ope ning van het theaterseizoen van de Cultuurkoepel in. En daar werd op getoost! Het volledige programma van Karavaan Heiloo is te vinden op www.karavaan.nl. U kunt als bewoner ook helpen om vernielingen tegen te gaan. Meld het de politie als u iets verdachts ziet op tel. 0900-8844 (lokaal tarief), of via Meld Misdaadanoniem, tel. 0800- 7000. Als u de daders op heterdaad betrapt, belt u 112. Probeer een zo goed mogelijk signalement te geven van de daders. Meld het als u slachtoffer bent van een vernie ling. Dit is belangrijk, omdat uw informatie een goed beeld geeft van wat er gebeurt. De politie kan zo effectief inzetten op de aanpak van de vernielingen. Inklappen van de spiegels van uw auto kan schade voorkomen. Verdachte situaties bij scholen kunt u ook melden aan de politie. Schoolpleinen zijn na 19.00 uur ver boden voor onbevoegden. Luilakviering is dus niet bedoeld om vernielingen te plegen maar om langslapers wakker te makken! Ik loop nu bijna zo'n 50 jaar mee met Heiloo-2000 en constateer de laatste tijd, dat er onterechte aan names over ons worden gebezigd. Vreemd genoeg blijken dat onder andere actiecomités te zijn, waaivan je juist veiwacht dat zij behoren te weten hoe het zit. Dhr. Aiders gaf eerder al aan dat wij vier jaar geleden geen kandidaat wethouder zouden hebben gehad, wat jammer genoeg ook in het laatste raads- verelag werd herhaald. In relatie hiermee begrijp ik de reeentelijke ophef van dhr. v. Halem niet zo goed, omdat onze ervaren kandidaat tijdens de gesprekken met zijn D'66/ GroenLinks als niet aanvaardbaar werd geacht vanwege zijn leeftijd. Nu de recentelijk opmerking van dhr. Bakker over het referendum, ver terug in de vorige eeuw heb ik het referendum meer keren aange kaart wat iedere keer unaniem werd verworpen. Het is politiek 'not done' om in een installatievergadering, waarin de portefeuilles nog verdeeld moeten worden, vooretellen te doen van zo'n strekking. Daarnaast is bij de verwerping de toezegging gedaan dat op dit, voor ons zo belangrijke, issue zeker zal worden teruggeko men. Over kinnesinne gesproken, als je het niet weet c.q. de halve waar heid vertelt. A.J.M. ten Hoope, Heiloo HEILOO - Op vrijdag 6 jimi houdt Bibliotheek Heiloo haar maande lijkse verkoop. Een goed moment om eens te komen kijken of er nog wat moois zit tussen alles wat helaas de collectie van de bibliotheek moet verlaten. Alle door de bibliotheek afgeschreven materialen worden aangeboden. De verkoop wordt gehouden van 15.00 tot 19.00 uur. HEILOO - Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand jimi gaat naar Sophia Zoon uit Heiloo voor haar medewerking aan vrijwil- ligereprojecten in Katmandu in Nepal. U kimt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17, in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - In de week van 2 tot en met 7 juni gaan ruim 30.000 vrijwilligere op pad om huis aan huis te collecteren voor Epilepsiefonds. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, de orga nisatie van aangepaste vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. HEILOO - In de drie zomermaan den is de Witte Kerk elke woens dag te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Op woensdag 11 juni speelt de organist Fred Lodder. Zondag 1 juni bracht Karavaan locatie Heiloo de première van Woyzeck, een waanopera op landgoed Willibrordus. Foto: Geert Snoeijer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5