Dolfinn Rocks op zaterdag 25 augustus Vanuit het Heilooër Bos de Oosterzijpolder in H E I L O O 5 Met jouw bijdrage wordt het voor iedereen een geweldig feest INGEZONDEN BRIEVEN Waarschuwing van de Hersenstichting Langste naam Zondagmiddag Café Koffieklets in Heiloo Workshop Tuinbeeld uit mergel Bridge voor beginners De Rijp Zelfstandig blijven wonen met de Servicepas Cursus tekenen en schilderen Cursus Acryl Kalligrafie UITKIJKPOST 15 AUGUSTUS 2012 HEILOO - Dolfinn Rocks, het mooiste benefietfestival van Noord-Holland, wordt deze zomer voor de zevende keer gevierd door jong en oud. Op zaterdag 25 augustus bruist het rond 't Loo in Heiloo van de kinderaetiviteiten en spetterende live-optredens. Spetteren is zelfs heel belangrijk, want daar draait het om bij Dolfmn Roeks. De toegang is gratis en met elk hapje en drankje draag je als bezoeker bij aan het goede doel. Dolfinn Roeks is een van de activiteiten van Stichting Dolfmn, dat financiële en prakti sche steim biedt aan kinderen met een beperking. Zo kunnen de kinde ren meedoen aan leerzame en (ont) spannende evenementen, zoals dol fijntherapie. Bij deze vorm van the rapie leren de kinderen, hun oudere en eventuele broertjes en zusjes ongelooflijk veel, met als beloning het zwemmen en spelen en spette ren met dolfijnen. Teiwijl je geniet van de muziek en de kinderen lek ker spelen, draag je bij aan het geluk van gezinnen die het niet altijd even makkelijk hebben. Dolfmn Rocks start om 12.00 uur met een kinderkennis, waar je kunt draaien en klimmen en gooien en kijken of je de grappige clowns te slim af kimt zijn. Voor de kleintjes zijn er een draaimolen, zweefmolen en treintje Santé Fe: Je kimt je laten schminken en poffertjes eten bij de zingende poffertjeskraam. Voor de iets grotere kinderen is er een workshop dolfijnen tekenen met de beroemde illustratrice Melanie Broekhoven. En ga natuurlijk ook even lachen in het lachspiegel dool hof Zin om te knutselen of frutse len? Hou je van klimmen, klauteren, springen, glijden, gooien? Dat kan op de supertramp, het pretmobiel en bij de Big Brana Ballengooi bak. En voor de echte helden: de Rodeo Stier. Blijf jij het langst zitten op deze wildebras?! Vanaf 12.30 uur is er muziek voor jonge, oude en speciale mensen die van vrolijke gezelligheid hou den. Om 12.30 uur zorgt Drumband de Reiger volgens traditie voor een spectaculaire opening van Dolfmn Rocks. Om 13.00 uur begint Showhero, de talentenjacht waarin mensen met een verstandelijke en/ of lichamelijke beperking hun talen ten tonen, op een podium, voor publiek en een deskundige jury. Organisatie: Maurice van der Poll en Lucas Bugter uit Heiloo. Om 14.20 uur speelt Alderliefste. Drie Nederlandse jongens en him 'power- chanson': nostalgie en rock, melo drama met een vleugje funk. Onder andere bekend van De Vrienden van Arnstel Live. Om 15.20 uur zingt Kevin Hellenbrand (bekend van CH!PZ zijn eerste solosingle Good Times en.laat hij graag zien waarom hij een eigen dansschool is begonnen. Vervolgens beklim men Caroline (The Voice Kids) uit Heiloo, de Bob Color Band en StarZ (voorheen Kus) het podium. Omstreeks 18.00 uur zingt Naomi met haar kristalheldere stem een zeer breed repertoire bestaande uit danee-Classies, Top 40, Engelstalig en Nederlandstalige nummers. Country Wilrna maakt van elke ker mis en elk festival een feest, en om 20.00 uur komt Miss Brandy Russel, winnares van Popstare, optreden op ons eigen Looplein! Daarna komt Brace, hij heeft een gouden stem, is een rasperformer en weet een groot publiek te bereiken. Coverband Goed Verhaal sluit het muzikale gedeelte af met de beste Engels- en Nederlandstalige pop, rock, soul en disco sinds de jaren '70. Dans en zing mee en maak Dolfmn Rocks tot een goed verhaal! Voor het eten tekenen drie beken de Heilooër restaurants: Tumi, De Loocatie en Brasserie in 't Groen. Strijk neer op het zonnige terras van De Loocatie voor een goede kop koffie of spannende tapashapjes. Of kies voor een van de heerlijke gerechten van Restaurant Tumi en Brasserie in 't Groen. Aan de grote bar kimt u kiezen uit een lek ker pilsje, frisdrank of een wijntje. Natuurlijk gaat een groot deel van de omzet naar het goede doel, dus bestel gerust nog iets lekkere! De maandelijkse IVN-natuurwandeling gaat deze keer naar de Oosterzijpolder. Foto: Paul ten Have HEILOO - Het Heilooër Bos ligt op een oude strandwal tussen twee lager gelegen strandvlak tes in. De maandelijkse IVN- natuurwandeling ging in juni door een deel van de westelijke vlakte, de Baafjespolder. Op zondag 19 augustus gaat de wandeling de andere kant op, naar de Oosterzijpolder. Daar wordt door Taqa nu een gaslei ding aangelegd, maar gelukkig valt het 'laarzenpad' dat ruim een jaar geleden is opengesteld net bui ten het afgezette gebied. U loopt eerst door het noord-oostelijke deel van het bos, en gaat dan door het weiland naar het dijkje rond de Kooimeerpolder. U volgt dat dijkje en keert via de Nijenburgerweg weer terug. Deze afwisselende wan deling begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt onge veer twee uur. Honden, zelfs aan gelijnd, mogen deze keer niet mee, vanwege het vee in de polder. Stevig schoeisel en aan het weer aangepas te kleding aanbevolen. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen, tel. 072-5325110. Samen met honderden enthousiaste vrijwilligers, gulle donateurs, bands die spelen voor hun plezier en met jouw bijdrage... wordt Dolfinn Rocks voor iedereen weer een geweldig feest! Aangeleverde foto Wij hebben als Hereensstichting Nederland diverse klachten ont vangen van inwoners van Heiloo die aan de deur werden geconfron teerd met lieden die namens de Hersenstichting Nederland ansicht kaarten verkopen en hierbij ver tellen dat de opbrengst ten goede komt aan de Hersenstichting. Wij willen hier ons nadrukkelijk van distantiëren, de Hersenstichting Nederland heeft hier niemand opdracht toe gegeven laat staan te colporten langs de deuren. Deze lie den zijn uitsluitend uit op eigen gewin en gebruiken hier de goede naam en eer voor van de Hersenstichting Nederland. Indien deze lieden bij u onverhoopt aan de deur komen ga er dan beslist niet op in, zij heb ben helemaal niets te maken met de Hersenstichting Nederland Ronald Verweij Hersenstichting Nederland In de krant van 8 augustus zagen wij in de Uitkijkpost de foto van het doip met de langste naam ter wereld: Llanfairpwllgwyngyllgogeryeh- wymdrobwllllantysiliogogogoch. In 2006 zijn wij in Wales geweest en onder andere ook in deze plaats. Het leek ons leuk om u de (Engelse) ver taling te sturen: The church of Maiy in the hollow of the white hazel near the fierce whirlpool and the church of tysilio by the red cave. Erick en Narda Overpelt Heiloo STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op zondag 19 augustus is in het Trefpunt het zondagmiddagcafé weer geopend tussen half twee en half vijf. Entree is 2,- (seivicepas 1,-). Koffieklets met de Gezelsehapsbank op vrijdag 17 augustus vanaf 15.00 uur in Cafetaria De Eethoek, Het Hoekstuk 16. Er wordt ook wijn geschonken, con sumpties zijn voor eigen rekening. Een mooi tuinbeeld uit Limburgs mergel, u maakt het in twee dagen onder leiding van Trudi Buis. Workshop op 29 en 30 augustus, beide dagen van 09.30 tot 16.30 uur. De kosten bedragen 80,- voor twee dagen; inclusief gereedschap, vier keer koffie/thee, vier keer fris; exclusief mergel 2,- per kilo. De basisregels van bridge zijn niet zo moeilijk. Een keer in de veertien dagen op zondagmiddag komt gediplomeerd bridgedoeent Ton Mooij u verder helpen, zodat u steeds meer het gevoel krijgt het spel te doorgronden. De eerste les is op 16 september van 13.30 tot 16.30 uur. De cursusprijs is 117,50 voor vijftien lessen. Geef u op via tel. 072- 5331297. Woensdag, 19 september is er een middagtochtje naar 't Houten Huis te de Rijp. U krijgt een volledige rond leiding door het museum, ook film. Koffiedrinken in De Vriendschap te Driehuizen, schitterend gelegen aan het water. De touringcar vertrekt om 13.00 uur, ook opstapmogelijk- heid Egmond aan Zee. Prijs 21,95 inclusief koffie/taartje. Reserveren: tel. 072-5331297. Wie lid is of wordt van de Welzijn Heiloo Seivicepas kan gebruik maken van de vele diensten van Stichting Welzijn Heiloo. Praktische diensten (klusjes, boodschappen, thuiskapper, pedicure, tuinonder houd etc.) worden uitgevoerd door vrijwilligere voor de kleinere klus sen en door professionals voor de grotere klussen. Op die manier kun nen wij u helpen om zo lang en ple zierig mogelijk zelfstandig te blijven wonen, in uw eigen huis en uw eigen omgeving. Als er wat gebeurt of als er iets gebeuren moet staan wij voor u klaar, op eenvoudige wijze kimt u gebruikmaken van het brede servieepakket. Het lidmaatschap van de Seivicepas kost 21,60 per kalenderjaar per huishouden. Op dinsdag 18 september van 13.15 tot 15.15 uur is de eerste les. Gewerkt wordt met uiteenlopende teken- en schildermaterialen. De cursus wordt gegeven door Saskia Sengere en is geschikt voor zowel beginners als gevorderden. 25 les sen voor 168,50, exclusief materi aalkosten. Zowel op maandag 24 september als op donderdag 27 september, beide van 13.30 tot 15.30 uur, start een cursusgroep Acryl. De derde cursusgroep gaat van start op vrij dag 28 september van 09.30 tot 11.30 uur. Docent Trudi Buis zal ver schillende aerylteehnieken behan delen, de cursus is geschikt voor zowel beginners als voor gevorder den. Door de docent aangereikte opdrachten worden afgewisseld met vrij werk. 25 lessen voor 209,-, exclusief materiaalkosten. Kalligrafie is het vormen van sier lijke lettere met een speciale pen. Deze cursus is een imieke gele genheid om in korte tijd te leren fraaie lettere mooi op papier te zet ten. Tijdens deze cursus wordt het Unciaalschrift en het Humanistisch Cursief behandeld. De cursus wordt gegeven door de heer J.G.H. Elfring en start op wij dag 21 september van 14.00 tot 15.30 uur. Kosten voor tien lessen zijn 64,50, exclusief materi alen plusminus 30,-. HO»fo% rnedit thui

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5