De Foresters in boeiend duel ruim langs Vitesse '22 Milosj van Renesse op herhaling Een remise-aanbod weigeren leidt vaak tot onheil Goede vangst op het strand van Egmond SPORT 15 Fabrice de Boer Nederlands Kampioen De overwinning van psycholoog Sauer bracht opluchting Herenhandbal blijft behouden voor Castricum en Akersloot UITKIJKPOST 2 4 OKTOBER 2012 HEILOO - De Foresters speel de zondag het inhaalduel bij Vitesse '22. Het werd een boei end duel, met uiteindelijk een gemakkelijke en verdiende zege: 1-4. De Egels probeerden vanaf het begin druk te zetten. Het leverde al vroeg de 0-1 op, toen Carlo Smit in de twaalfde minuut een penalty verzilverde. Kort na de openingstreffer konden de gasten opnieuw juichen, toen Bert Inecia na een mooie pass van Niels Haring 0-2 scoorde. Daarna kwam Vitesse '22 beter in de wed strijd en het was Tijs Laagland die met een aantal knappe reddingen lang de nul hield voor De Foresters. Kort voor rust sloeg Vitesse '22 als nog toe via Bakker: 1-2. Na rust werd Niels Haring de onbetwiste uitblinker op het middenveld. Na een schitterende combinatie wist Bert Inecia in de 57ste minuut 1-3 te maken. Na weer zo'n mooie combinatie met one-toueh-voetbal maakte Bert Inecia ook 1-4. In deze periode was het een wonder dat er niet meer doelpunten vielen, vooral aan de kant van De Foresters. In het veivolg werd Joey Breed ver vangen door de junior Stefan Vogel, teiwijl Tim van Gelder wegens een enkelblessure niet verder kon en vervangen werd door Carlos Blom. Na nog enkele snelle aanvallen floot de goed leidende scheidsrechter Koene af. Donderdagavond spelen De Foresters een bekerwedstrijd uit tegen Kleine Sluis. Zondag 28 oktober volgt de competitiewedstrijd tegen SEW in Nibbixwoud. MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Na zijn zege van vorige week heeft Alkmaarder Milosj van Renesse andermaal de overwinningsbloemen mee naar huis genomen na de winst van de wekelijkse donderdag avondwedstrijd op het parcours aan de Pagenlaan in Limmen. Tijdens de bliksemstart werd Kay Pronk, kandidaat voor een ere plaats, slachtoffer van een lekke band en moest daardoor de strijd voor gezien houden. Na de eerste schermutselingen en de rust een beetje was teruggekeerd, waren het Jeroen Buter uit Limmen en de late re winnaar Milosj van Renesse die de lakens uitdeelden. Het was steeds stuivertje wisselen, waarbij de strij ders elkaar trachtten te breken. De felheid tussen de twee leverde voor Van Renesse zelfs enkele valpartij- tjes op, waarna hij steeds weer op een indrukwekkende manier kon aansluiten bij Buter. De tempover snellingen werden Jeroen Buter toch teveel. Buter moest het hoofd buigen voor de suprematie van Van Renesse, waardoor deze onbedreigd naar de eindstreep kon rijden. In de schaduw van het leidende duo werd zwaar gevochten tussen Danny Rijk en Marcel Stuifbergen. Stuifbergen kon in de laatste ronde door een splijtende demarage Danny Rijk van zich afschudden en zijn derde plaats veiligstellen. HEILOO - Fabrice de Boer heeft tijdens de Nederlandse Kampioenschappen voor junioren de titel op het onderdeel kata (stijloefening) veroverd. In de finale versloeg de karateka van Funakoshi de Rotterdammer Wouter Deijl overtuigend met 4-1. Succes was er ook voor zus Orsine. Bij de meisjes van 14-15 jaar behaalde zij zilver, na verlies in de finale van de Haagse Manuela van Galen. Aangeleverde foto ZEEVISSEN EGMOND - Maar liefst 28 zee- vissende leden van DVW waren zaterdag 13 oktober naar Egmond aan Zee gekomen om de voorlaatste kantwedstrijd te vissen. Bij aanvang waren de omstandig heden prima: een matige zuidelijke wind, een mooie branding en het was waarachtig droog. Toen rond 17.00 uur in de middag het signaal voor het begin van de wedstrijd klonk, spoedde het meerendeel van de vissers zich via de meest noorde lijke strandafgang naar hun hotspot op het strand. Al snel vlogen de met pieren en zagers beaasde onderlij nen richting windmolenpark. Meteen vanaf het begin werd er in de zwinnen en muien vooral bot en zeebaars gevangen. Helaas bleek buienradar gelijk te hebben en werd het om een uur of zes aardedonker en begon het te hozen. Tot 21.00 uur is het niet meer droog geweest. Voor een enkele visser was dit net te veel van het goede. De vol houders hadden het gelijk aan hun kant, want er werd in het donker heel aardig vis gevangen. Zeker door degenen die him aas in het die pere water achter de bank wisten te werpen werd nu wijting en zelfs gul vangen. Om 22.00 uur klonk het signaal einde wedstrijd en werd het - kletsnat van de regen - toch wel een zware terugtocht naar de bou levard. Omdat bijna iedereen vis gevangen had, werd na het wegen en tellen de uitslag met spanning afgewacht. Er bleken in totaal 85 vissen gevangen te zijn, waaronder enkele prachtige exemplaren. Zeebaars en gul tot ruim veertig centimeter, ver der bot en wijtinkjes. Ruud Nanne heeft nu dan toch eindelijk zijn felbegeerde eerste plaats, hij wist met maar liefst veertien vissen 3640 punten bij elkaar te vissen. Mark Tervoort werd keurig tweede met twaalf vissen goed voor 2660 pun ten en Menno Kuijper werd met zeven vissen en 2570 punten derde. Met nog één wedstrijd voor de boeg is Mark Tervoort de te kloppen man van de kantcompetitie. De laatste kantwedstrijd is op 3 november, er wordt dan op de Noordpier bij Wijk aan Zee gevist. SCHAKEN HEILOO - Schakers die een remise-aanbod van hun tegen stander weigeren spelen met vuur. De overmoed die eraan ten grondslag ligt brengt de spe ler uiteindelijk ten val. In dat opzicht lijkt zo'n schaker op sommige winstbeluste bankiers. Zo'n bankier speelde in het twee de team van Schaakmat Noord Scharwoude. Oppositiespeler Richard Sauer bood hem een remise aan. De Langedijker raadpleegde zijn teamleider en deze adviseerde hem, na overleg, de remise niet te accepteren. Psycholoog Sauer reageerde alert op basis van zijn ervaring met het genoemde mecha nisme: „Dat gaatje de kop kosten", sprak hij ferm en voegde vervol gens de daad bij het woord: binnen een zet of zes stond hij gewonnen. Hoogmoed kwam voor de val. Dit pimt was hard nodig, want daarvóór was, na een snelle overwinning van Matthijs Mtihren, een verlies van Joop van Nes en een remise van André van der Ark, de strijd ineens weer helemaal open. De overwinning van psycholoog Sauer bracht dan ook even opluch ting bij Oppositie. Door een toch nog onverwachte nederlaag van Piet Manni, kwam de stand vervol gens weer in evenwicht en moest de beslissing uiteindelijk komen van de partij van Fred Smith aan bord 3. Smith ging de uitvluggerfase in met een pionnetje meer in een ingewikkelde stelling. Bovendien had zijn tegenstander wat meer tijd op zijn klok. Smith slaagde erin om een tweede en ook een derde pion soldaat te maken, waarna de tegenstander het moede hoofd in de schoot legde. Uitslag '3Vz - '2Vz in het voordeel van Oppositie 2. In de interne competitie nam Albert Bouma de kop weer over door te winnen van Paul Vonk, teiwijl Timardi Verhoeff tegen Joop Kerst niet verder kwam dan remise. Kees Jongkind, net terug van vakantie, won van Cor van Etten. Deze laatste was zo vriendelijk om precies op de 36ste zet zijn dame weg te geven. Overigens in een stelling waarin Jongkind de betere stand had. Toch gerechtigheid dus. Maar liefst 28 zeevissende leden van DVW waren zaterdag 13 oktober naar Egmond aan Zee gekomen om de voorlaatste kant wedstrijd te vissen. Aangeleverde foto REGIO - Dankzij een intensieve samenwerking van de handbalverenigingen Meervogels'60 en CSV blijft het herenhandbal voor Akersloot en Castricum behouden. Er zijn twee combi-teams CSV/ Meervogels samengesteld. Beide teams spelen in de landelijke competitie; heren 1 combi komt uit in de tweede divisie A en heren 2 combi in de hoofdklasse E. Zij speelden dit weekend hun thuis wedstrijd in sporthal de Lelie in Akersloot, voorafgaand werd de nieuwe outfit in gebruik genomen. Beide verenigingen hopen en rekenen op een succesvolle en sportieve samenwerking. Wilt u het herenhandbal blijven volgen, kijk dan op www.meervogels60.nl of www.csvhandbal.nl. Aangeleverde foto Pi VOEBEIS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15