Peutervoorstelling op CBS de Duif Begroting 2013 niet zonder kleerscheuren H E I L O O 13 VERSLAG Renovatie Westerweg Gezocht: politieagent Wat nieuw Varne? Versterkende cursus voor mantelzorgers Het Baafje onderzocht Aansluiting Ag dure zaak Gemeente 'Duinstreek' UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 2012 HEILOO - Op vrijdag 16 novem ber om 11.00 uur presenteren de kleuters van groep 1-2A van CBS de Duif een gratis peutervoor stelling. Oudere die op zoek zijn naar een goede basisschool voor him kind, zijn welkom om samen met him kin deren te genieten van deze mooie voorstelling. De kleuters presente ren het verhaal van Ritseldans en Notentaart en zingen liedjes over het thema herfst. Aansluitend aan de voorstelling kunnen oudere een kijkje nemen in het schoolgebouw en beantwoordt directeur Annemiek van de Vliet alle vragen over De Duif. CBS de Duif, Mariënstein 180, Heiloo, e-mail: deduif@tabijn.nl, www.duif-tabijn.nl. Graag wil ik u wijzen op het vol gende: de nieuwe situatie die is ontstaan na het renoveren van de Westeiweg. Het gedeelte van het Zevenhuizen tot de Slotenslaan is opgeknapt. Het verkeer vanaf het Egelenburg en Kwekerij heeft geen voorrang meer op het ver keer komende vanaf de richting Zevenhuizen. Er zijn haaientanden in de weg aangebracht, die nog niet goed zichtbaar zijn omdat er nog veel zand op de weg ligt. De Westeiweg lijkt nu op een race baan! Moeten er misschien nog ver keersborden geplaatst worden? K.C. Walda Heiloo Gezocht: politie agent die vrijdag middag 2 november om ongeveer 17.00 uur zijn ronde in de buurt van het Stationsplein deed. Deze vriendelijke diender vond het nodig om een jongeman, die daar rustig op een bankje zat te wachten, weg te sturen omdat de jongeman niet uit Heiloo kwam. Maar was het nou omdat hij niet uit Heiloo kwam, of was het omdat de jongeman toeval lig een donkere huidskleur heeft? Ik hoop dat als de dienstdoende agent dit leest, hij zelf een flinke rode kop krijgt. Dan weet hij ook hoe het is om met een kleurtje rond te lopen! De jongen zat gewoon te wachten tot hij opgehaald zou worden door mijn dochter! Nico Mooy Heiloo Ik wil graag adhesie betuigen aan de hartekreet van Henk Post! Ik merk op: 1. als je door Heiloo rijdt en alle caravans en campers waar neemt, waarmee men elders recre- eert, dan was de opheffing van alle campings een zeer egocentrische daad, 2. een besluit wat het maar net haalde, dus waarbij je zorgvul digheid verwacht, 3. mooie en zeer kwetsbaar gebiedje, dan ook laag bouw vereist, 4. als je zoals hier, voor Heilooër begrippen hoogbouw pleeg, hetgeen het geval is, breng je dit om zeep, 5. zo'n extra toename aan stapeleenheden doet ook weer de parkeernorm stijgen en daar is hier geen plaats voor, 6. het gevolg daarvan is dan weer, dat men moet uitwijken naar de prachtige bos achtige buitenkant, waardoor het kappen van bomen noodzakelijk wordt, 7. deze kap een onherstel bare afbreuk doet aan de omlijsting van dit unieke stukje groen langs de Zeeweg, 8. het profijtelijk voordeel voor de ontwikkelaars van buiten, blijkbaar boven de karakteristieken van Heiloo worden gesteld. Een got spe van dit college van ongekende grootte, gelukkig denkt niet ieder een in de raad er net zo over. Tom ten Hoope Heiloo HEILOO - Vanaf november start de gratis cursus Focus op Eigen Kracht. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten en elke bijeen komst heeft een eigen thema. De bijeenkomsten worden gehouden aan de Strandwal 22 in Heiloo. Het doel van de cursus is om de zorg beter of makkelijker aan te kunnen. Iedereen die zorgt voor een zieke of hulpbehoevende is welkom. De cursus Focus op Eigen Kracht leert mantelzorgers hoe zij (weer) controle krijgen over de zorgsituatie. Zonder dat zij zichzelf daarbij vergeten. De cureusdata zijn: 20, 27 november, 4 en 11 december. Aanmelden voor de gratis cursus Focus op Eigen Kracht kan bij het Mantelzorgcentrum tot 13 novem ber via tel. 072-5627618 of per mail: info@mantelzorgcentmm.nl. Kijk voor meer activiteiten op: www.mantelzorgcentmm.nl. Leerlingen van CBS de Duif verzorgen op 16 november een voor stelling voor peuters en hun ouders. Aangeleverde foto Roelof Bos doet maandelijks verslag VAN DE GEMEENTERAAD I van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver I is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. De gemeenteraad had maandag 5 november een extra lange vergadering (vanaf 17 uur), die geheel was gewijd aan de begroting voor het jaar 2013 en de (nog globale) meerjarenbegroting voor de jaren daarna. De begroting voor 2013 werd aan het einde goed gekeurd. Maar dat ging niet zonder kleerscheuren voor het college. Met name een nieuw project voor een periode van drie jaar, genaamd 'Zaakgericht werken', a raison van 200.000 euro per jaar, werd afgeschoten. Was er niet net een ander, soortgelijk project 'Andere overheid' afgesloten en was dat wel geëvalueerd?! Jazeker, zei portefeuil lehouder burgemeester Rorneyn, daarover heeft u tussenrapportages gehad en een eindrapportage, allemaal door u goed gekeurd! Dat wist niemand meer. Ook twee andere nieuwe bedragen werden afgeschoten, het college moest die maar in eigen huis(houden) zien te vinden. De oorspronkelijke begroting 2013 bevatte al allerlei bezuinigingen (in de orde van 'n miljoen euro). Consequent tegen alle bezuinigingen toonde zich ook nu weer Willem Gomes (NCPN), die onder meer de dochter van Heineken ten tonele voerde met haar bezit van '5,4 miljard euro', voor hem een vorm van 'rijk-dom'. Als bezuiniging op zwembad het Baafje staat - weliswaar voor het jaar 2014 - een bedrag van 247.000 euro geboekt, precies het bedrag dat de gemeente daar jaarlijks bij moet leggen. Betekent dit sluiting van het zwembad? Nee, dat betekent het (nog) niet. Er is een onderzoek gehouden en een tussenrapportage daarover is onlangs door het college voorgelegd aan de stichting Vrienden van het Baafje met het verzoek daar commentaar op te leveren. Dit alles nog zonder openbaarheid, maar sommige raadsfracties hadden er wel al lucht van gekregen, al dan niet door de Vrienden van het Baafje zelf. Het werd tijd dat de raads fracties nu zelf over het onderzoek geïn formeerd werden, zo werd gezegd, en dat zegde de verantwoordelijke wethouder, Hero Veger (CDA), tenslotte ook toe. WD-fractievoorzitter René van Splunteren kaartte de aansluiting op de A9 aan. Tot nu toe stond Heiloo geno teerd voor een bijdrage van 11,5 miljoen euro aan dit project. In deze moeilijke financiële tijden zonder uitzicht op win sten uit duurdere woningbouw zou dat een forse aderlating voor onze gemeente zijn. Vandaar nieuwe overleggen tussen de instanties die deelnemen in dit grote pro ject: de provincie, de gemeenten Heiloo, Alkmaar en Castricum en wellicht ook Rijkswaterstaat. Van Splunteren zei dat hij signalen had opgevangen dat Heiloo hierbij 'traineert'. Uit antwoorden van de verant woordelijke portefeuillehouder, Désirée Schmalschlager (D66/GroenLinks), was op te maken dat er stevig wordt (her) onder handeld. In een besloten vergadering op 13 november wil ze hier onze raadsfracties over bijpraten. Door het nieuwe kabinet, Rutte-2, is de discussie over gemeentelijke herindeling weer opgelaaid. Rutte-2 meent dat er veel zuiniger kan worden gewerkt als gemeen ten allemaal een omvang hebben van 100.000 inwoners of meer (een doel dat overigens pas rond 2025 bereikt zou moe ten zijn, en dan zonder dwang...). In deze raadsvergadering werd hier af en toe iets over gezegd, maar van een discussie, laat staan een richtinggevende discussie was geen sprake. Wel was er veel scepsis over samenwerkingsgesprekken die er recent wel zijn geweest vanuit de acht gemeenten in de regio Alkmaar. De WD herhaalde bij monde van Van Splunteren haar opvat ting dat Heiloo het beste gediend zou zijn met een intensieve samenwerking en op termijn wellicht samengaan met Bergen en Castricum in een gemeente 'Duinstreek'. Verder vermeld ik: dat nog oppervlak kig werd gesproken over (meer) marktconforme huren voor accommo daties van de gemeente met bijpassende subsidiëring en dat wet houder Hero Veger (CDA) onderstreepte dat hierover over twee weken uitgebreid zal worden gesproken in de openbare raadscommissie Maatschappelijke zaken, op 19 november dat PvdA-fractievoorzitter Cees Rootjes alarmsignalen afgaf over de sub sidies aan de grote gesubsidieerde instel lingen, samen de G5 genaamd (waaronder bibliotheek en muziekschool), en in dit verband zei dat *we' het tot nu toe hebben gered met Versoberen', maar 'we zijn nu uitgesoberd'. Wethouder Veger reageerde hierop met de mededeling dat er in april een Cultuurnota komt dat Rootjes met een motie kwam om een onafhankelijk onderzoeksbu reau opdracht te geven een stresstest uit te voeren voor de gemeente Heiloo en dat Heiloo-2000-fractievoorzitter Dick Bergmans dit alleen wilde steimen als het woord stresstest werd geschrapt, want dat vond hij veel te negatief klinken. 'Dat hoort alleen bij uiterste situaties', zei Bergmans, die eerder had betoogd dat Heiloo thans met name door het vrijvallen van NUON- gelden in een 'gematigd gezonde positie' was. Het eind van dit liedje was trouwens dat de externe stresstest werd vervangen door een extra vraag aan de huisaccoun tant dat WD-fractievoorzitter René van Splunteren namens hardwerkende Nederlanders nog eens pleitte voor open stelling op zondag van onze bibliotheek (net als in Haarlem en Leiden). Hierop ant woordde wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) dat recent publieksonderzoek in Heiloo had uitgewezen dat 92 procent tevreden was met de huidige openings tijden en dat hij hieruit opmaakte dat de wens van Van Splunteren bij de bezoekers 'niet direct een hoge prioriteit' had. Hier ging Van Splunteren niet meer nader op in dat wethouder Ouderkerken (PvdA) uitlegde dat er nieuwe straatverlichting komt met LED-lampen en dimmers en dat hier voor het hele doip een periode van tien jaar voor wordt uitgetrokken dat Willem Gomes (NCPN) pleitte voor het inzetten van schapen voor het kort houden van bermen en graslanden, bijvoorbeeld in het recreatiegebied aan de westrand bij de Omloop (denk aan het kermisterrein). 'Beter dan het kabaal van grasmaaiers', en wellicht nog goedkoper ook?! dat Heiloo-2000-fractievoorzitter Dick Bergmans zei dat hij te boek was komen te staan 'als cynicus', maar dat hij cynis me beschouwde als 'een manier om de waarheid te zeggen, en dat is niet iedereen welgevallig' dat burgemeester Rorneyn stil stond bij het overlijden van Margot van Gelder-Kop, die sinds 1978 20jaar raadslid was geweest voor Heiloo-2000. Zij stond bekend om de aanhef waarmee zij zich tot haar opponen ten richtte: 'Lieverd, luister nou' dat nog steeds, 'wegens ziekte', raads lid Gré Ris afwezig was (eenvrouwsfrac- tie) en dat CDA-fractievoorzitter Elly Beens met een mooie variant kwam op 'Bruggen slaan', het motto van het nieuwe kabinet- Rutte 2. Beens zei: 'De stevigste bruggen sla je vanuit het midden'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13