Akercity Brothers rijden Amsterdam Dakar Challenge voor goede doel Gouden bruidspaar verrast met bruidstaart Nationaal Schoolontbijt groot succes! Galerie de Kapberg sluit jubileumjaar af met publieke kunstveiling NSGK zoelct vrijwilligers REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING U I T K IJ KPOST 7 NOVEMBER 2012 LIMMEN - Bakkerij Putter zette op woensdag 31 oktober het gouden bruidspaar Hannes en Gré Liefting-Zandbergen op hun huwelijksdag in het zonnetje met een feestelijke bruidstaart. Want het echtpaar is niet alleen vijftig jaar getrouwd, ze zijn ook al vijftig jaar klant bij de bakkerij aan de Hogeweg. Als verrassing werd de taart door Sonja van de bakkerij aan huis bezorgd. Gré en Hannes hebben elkaar ontmoet tijdens een dansavond in Egmond-Binnen, het dorp waar Hannes oorspronkelijk vandaan komt. Met trouwen werd nog een paar jaar gewacht, totdat Hannes zich volgens Gré voldoende had uitgeleefd. Op 31 oktober 1962 stapten ze in het huwelijks bootje en gingen aan de Hogeweg wonen. Gré: „Toen was de bakkerij nog van de familie Sassen. Vroeger waren er nog meer buurtwinkels aan de Hogeweg, zoals de kruidenierswinkel van Emma Kooper." De andere win keltjes zijn inmiddels verdwenen, maar al die jaren is de familie Liefting naar volle tevredenheid him bakker op de hoek -alweer zo'n 25 jaar Bakkerij Putter- trouw gebleven. Het echtpaar heeft drie kinderen is en inmiddels negen kleinkinderen rijk. AKERSLOOT - Op dit moment bevinden de 'Akercity Brothers' Arjan Zuurbier (27 jaar) en Rick Schouten (28 jaar) zich al ergens in Marokko. Ze zijn afge lopen zaterdagmorgen vertrok ken uit Amsterdam; net als 65 andere teams afkomstig uit het hele land die aan deze editie van de Amsterdam Dakar Challenge deelnemen. In een oude Jeep, die volgens de regels van de organisatie niet meer dan 500,- mocht kosten, leggen Rick en Arjan in ruim drie weken 7000 kilometer af. De route loopt eerst door Europa om per boot van uit Zuid-Spanje de oversteek naar het Afrikaanse continent te maken. Om via Marokko, door de Sahara en onder politiebegeleiding door Mauritanië aan de finish in Dakar (Senegal) aan te komen. Van daaruit rijden alle teams door naar Banjul in Gambia, waar de auto's voor een aantal goede doelen in Gambia geveild zullen worden. Rick en Arjan rijden de Challenge voor Stichting Kambengo (www. kambengo.nl), een kleine ontwik kelingsorganisatie die verspreid in Gambia velschillende projecten heeft lopen op het gebied van edu catie, gezondheidszorg, landbouw en voorzieningen op het platte land. De stichting wil kansarme Gambianen een toekomst bieden en ervoor zorgen dat zij uiteindelijk zelf in hun eigen levensonderhoud kunnen voorzien. Arjan las vorig jaar november op internet over de Amsterdam Dakar Challenge en haalde zijn beste maat Rick over om samen het avontuur aan te gaan. „We zijn beiden opgeleid als automonteur, ik denk dat we in dat opzicht een streepje voor hebben op de andere teams. De Challenge is geen snelheidsrace, er is geen tijdslimiet aan verbonden behalve dat we op 26 november terugvliegen naar Nederland. Het is de bedoeling dat ieder team heelhuids en rijdend in Gambia aankomt, waar de auto's geveild zullen worden. Daarna heb ben we nog een paar dagen vrij, waarin we een aantal projecten zullen bezoeken." De mannen zijn al bijna een jaar bezig met de voor bereidingen voor het grote avon tuur. Familie, vrienden en bekenden sponsoren de brandstofkosten. En voor Stichting Kambengo hebben Rick en Arjan bedrijven gevonden, die hen sponsoren. „Via deze weg willen wij alle mensen en bedrijven enorm bedanken voor hun steun!" Alle sponsors zijn te vinden op www.akereitybrothers.nl. Wat hen ondeiweg te wachten staat, dat is één grote verrassing. Arjan: „Het is in ieder geval een avontuur om nooit te vergeten!" Rick Schouten en Arjan Zuurbier klaar voor vertrek. Inmiddels rijden ze op dit moment al ergens in Marokko. Donderdag werd het Nationaal Schoolontbijt gehouden op de Johannes- en Jacobusschool in Akersloot. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Donderdag 1 november werd het Nationaal Schoolontbijt gehouden op de Johannes- en Jacobusschool in Akersloot. De scholen zitten in een fusieproces, in één school gebouw, en doen verschillende activiteiten samen. Zo ook het Nationaal Schoolontbijt. De kinderen van beide scho len waren goed voorbereid aan de hand van het lespakket met digi tale filmpje. Hierin werd uitgelegd waarom ontbijten belangrijk is en waaruit een goed ontbijt bestaat. In alle klassen waren de tafels gedekt met plaeemats van het Nationaal Schoolontbijt, dat dit jaar tien jaar bestaat. Het ontbijt bestond uit vol koren brood, wit brood met extra vezels, witte en bruine bollen en krentenbollen. Als beleg was er vruchtenpasta, smeerkaas, appel- kaneelstroop en hagelslag met minder suiker. Daarbij werd een glas melk geschonken. De kinderen smulden van het ontbijt dat door de Deen supermarkt uit Akersloot verzorgd was. Danielle en Danny van de Deen kwamen langs in de klassen en deelden leuke rugzak ken, in de vorm van een boterham, uit aan alle kinderen met de tekst: „Ik (ont)BIJT!". Deze werden blij in ontvangst genomen. Alle leerlingen hebben een bedankbriefje getekend en geschreven en hieivan een lange slinger gemaakt die vrijdagmiddag aangeboden werd aan de Deen. EGMOND - De laatste jubile umactiviteit, die in het kader van het veertigjarig bestaan van Galerie de Kapberg wordt gehouden, is een openbare kunstveiling. Dit is echter geen gewone kunstveiling. Kees Oosterbaan van Galerie de Kapberg heeft (met anderen) een laagdrempelige en ludieke manier bedacht om de te veilen kunstwer ken aan een breed publiek te tonen. De opbrengst van de kunstveiling is bedoeld om de kwaliteit van het huidige voor kunstenaars gimstige expositiebeleid van de Kapberg ook voor de nabij toekomst zeker te stellen. De Kapberg heeft bovendien voor volgend jaar weer een aantal leuke projecten in petto, waar ieder een aan mee kan doen. Om dit alles te kunnen financieren is het nodig wat spek op het bot te kweken. Galerie de Kapberg draait geheel zonder subsidie, werkt met vrijwilli gers en is afhankelijk van de kunst verkoop en de bijdragen en donaties van de 'Vrienden van de Kapberg'. Bewoners van de Slotweg hebben hun medewerking verleend om de veiling tot een succes te maken. Veertig te veilen kunstwerken staan, van 1 november tot 17 novem ber, als 'publieke dames' achter de ramen van verschillende woon- en winkelpanden aan de Slotweg. Uitdagend lonkend naar een nieuwe eigenaar die zich ongetwijfeld onder de vele voorbijgangers bevindt. Kees Oosterbaan: „Door het aanbod letterlijk naar buiten te brengen, is deze kunstveiling toegankelijk voor iedereen. Elke passant kan een bod uitbrengen. Het is ook bijzonder dat de bewoners bereid waren him raam ter beschikking te stellen." De te veilen kunstwerken zijn onder andere afkomstig van de vrijwilli- LIMMEN - NSGK (Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind) houdt van 12 tot en met 17 november haar landelijke collecte. Duizenden vrijwilligers gaan dan op pad om geld in te zamelen voor kinderen met een handicap. De stichting zoekt nog helpende han den in Lirnmen. Helpt u mee? Het kost maar een paar uur van uw tijd. Voor aanmelding of infor matie kimt u contact opnemen met Wil Koot, tel. 072-50502490. Zie ook www.nsgk.nl. gers van de Kapberg en Egmondse kunstenaars. Op elk kunstwerk kan vanaf 40,- geboden worden. Het laatst uitgebrachte hoogste bod wordt naast het kunstwerk vernield0. „Iedereen kan een bod uitbrengen door simpelweg op een stukje papier het nummer van het kunstwerk, het geboden bedrag, zijn naam, adres en telefoonnummer te schrijven en dit in de brievenbus van Galerie de Kapberg te deponeren. In de week van 21 november ontvangt iedere hoogste bieder bericht of hij of zij de gelukkige eigenaar van het betreffende kunstwerk geworden is. Het kunstwerk wordt op afspraak thuis afgeleverd." Kees Oosterbaan voor de te veilen kunstwerken. Foto: Caroiien Breed HULDE ioi\KK, •echtpaar' tuned

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17