Heieen van Essen Borstprothese Lingerie Advies OBS De Springschans krijgt titel 'Vindplaatsschool' De Zuidwester in Engelse sferen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De preek van een bankdirecteur Egel van fietsbinnenband UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Joy van Wooning Willem de Rijkelaan 22, 1901 TT Castricum, tel. 0251 - 679162, mob. 06 - 47582430, www.heleenvanessen.nl, e-mail: praktijk@heleenvanessen.nl. CASTRICUM - Uit eigen ervaring weet Heieen van Essen wat het is om met borstkanker en de gevolgen daarvan geconfronteerd te worden. Zij heeft zelf ervaren dat aandacht, rust en privacy bij het aanmeten en pas sen van een borstprothese en het brede aanbod in bijbehorende lingerie heeft bijgedragen aan het verwerkingsproces van het verliezen van een stuk vrouwelijkheid. Maar de praktijk waar zij zo prettig werd geholpen, was niet in de buurt gevestigd. Dit bracht haar op het plan om vrouwen uit deze regio, die een ingrijpende borstoperatie hebben ondergaan, dichter bij huis te helpen him zelfvertrouwen over hun uiterlijk terug te krijgen. Gesteund en aangemoedigd door haar gezin heeft Heieen de opleiding voor Mamma Care adviseur met succes afgerond. In jimi is ze als gedi plomeerd specialiste en erkend leverancier van medische hulpmiddelen de adviespraktijk voor borstprotheses en bijbehorende lingerie gestart. Hierin kan ze bovendien haar passie voor mode, haar droom om ooit iets voor zichzelf te beginnen, haar voorkeur voor dienstverlenend werk en haar persoonlijke ervaring kwijt. „Alles valt op zijn plaats!" Heieen vervolgt: „Het missen van een borst is iets onvoorstelbaars. Als vrouwen voor het eerst de praktijk binnenkomen, kan ik me in hun situ atie verplaatsen. Het zorgvuldig aanmeten van een borstprothese en bijbe horende beha is een intiem proces." Heieen van Essen Borstprothese en Lingerie Advies is er zowel voor vrouwen die net geopereerd zijn en door het ziekenhuis zijn doorverwe zen voor de definitieve prothese, als ook voor vrouwen die al langer een prothese dragen en die aan vervanging toe is. In beide gevallen wordt de prothese rechtstreeks gedeclareerd bij de zorgverzekeraar. Heieen werkt alleen op afspraak. In een besloten en bijna huiselijke sfeer wordt men individueel geholpen en neemt Heieen uitgebreid de tijd voor het aanmeten van de juiste prothese. De praktijk heeft een grote collectie protheses van hoogwaardige kwaliteitsmerken. „Elke vrouw is imiek; het bepalen van de juiste cupmaat, de vorm en het gewicht van de prothese is voor iedere vrouw anders. Net zo persoonlijk is het kiezen van een bijbehorende elegante beha die comfortabel zit en goed ondersteunt. Een slecht zittende prothese en knellende lingerie kimnen lymfoedeem veroorzaken of verergeren, daarom zijn uitgebreide voorlichting en des kundig advies zo belangrijk. Mijn doel is dat je bijna vergeet dat je een prothese draagt en dat aan de buitenkant niets te zien is." De uitgebreide collectie in lingerie en badmode van Heieen is alles behalve saai en biedt volop keuze in stijlvolle, modieuze modellen van bekende merken. Van luxe kant, frivool, stoer of basis tot en met comfor tabel zittende sportbeha's. Eén van de mooiste complimenten die Heieen tot nu toe heeft mogen ontvangen, is dat haar persoonlijke manier van werken en haar praktijk, waarin rust, aandacht en privacy centraal staan, als een warm bad aan voelen. HEILOO - Het Platform Bèta Techniek voert in de perio de 2011-2016 het Masterplan Primair Onderwijs uit. Een grootschalig programma dat alle basisscholen in Nederland de mogelijkheid biedt om het kennis- en vaardigheidsniveau van kinderen in het domein van Wetenschap en Techniek te verhogen en de talen ten van hun leerlingen binnen die context te ontwikkelen. Om invulling te geven aan de pro fielen Taal Rekenen, Excellentie, Participatie en achterstanden, Brede school en TalentenKracht is HEILOO - Het tweede luik van de drieluik in de serie 'Preek van de Leek' van het leerhuis 'Rond de Waterput' wordt geopend door de heer Ugur Pekdemir op zondag 18 november om 16.00 uur. De heer Pekdemir is directeur van de RABO Bank Noord Kennemerland. Hij zal zijn inspiratie delen met de 'kerkgangere'. Welke levensvisie ligt ten grondslag aan zijn handelen? Wie of wat is de bron waaruit hij put? De heer Pekdemir heeft een liberaal islamitische achtergrond. De Preek van de Leek betreft geen reguliere kerkdienst. Ook is het niet de bedoeling een alternatieve kerk dienst te houden. Het is wél een experiment op de grens van traditie en de werkelijkheid van deze tijd. Een verbintenis tussen kerk en cul tuur. Na de preek is er, onder het genot van een drankje, gelegenheid om na te praten over de preek met de (s)preker en andere aanwezi gen. De muzikale omlijsting van de preek wordt verzorgd door een trio, bestaande uit Leonie Hennekens, fluit, Many Borst, hobo en Hans de Man, hoorn. De preken vinden plaats in de Witte Kerk, Heerenweg 32 in Heiloo. HEILOO - Engelse vlaggen, de Big Ben, twee onbewogen Engelse paleiswachters bij de ingang, Engelse sandwiches en muffins als ontbijt en een fees telijk onthaal voor wethouder Jacob Ouderkerken die in een echte Morris Minor Traveller met chauffeur het schoolplein kwam oprijden. De Zuidwester was woensdag 31 oktober helemaal in Engelse sferen ondergedompeld! Want op die dag werd het startschot gegeven voor de invoering van Engelse les op De Zuidwester. Het is tot nu toe de eerste basisschool in Heiloo waar vanaf heden wekelijks Engelse les wordt geboden aan alle leerlingen; vanaf groep 1. Cindy Blok, leerkracht van groep l-2b, heeft vorig jaar op verzoek van adjunct-directeur Monique Opdam in het kader van haar afstudeer project onderzoek verricht naar de haalbaarheid van invoering van Engelse les op obs De Zuidwester. Ze heeft onderzoek gedaan naar ver schillende methoden voor de onder bouw en bovenbouw, de effecten die het invoeren van les in een tweede taal op school zou hebben op de leerlingen én de leerkrachten en wat de meeropbrengst zou zijn. Cindy heeft vorig schooljaar in de onderbouwgroepen drie maanden proefgedraaid en 97 van de ouders reageerde positief. „Uit onderzoek het Platform in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam en iPABO Alkmaar/Amsterdam op zoek gegaan naar scholen die hieraan een bijdrage willen leveren. Deze scho len worden 'vindplaatsen' genoemd, men veiwachten er immers ken nis en ervaring te vinden die voor de uitwerking van het Masterplan van belang zijn. De keuze voor zo'n vindplaats is gevallen op OBS De Springschans. Rondom De Springschans is een netwerk van andere ISOB basisscholen gevormd. Hierbij is kennisuitwisseling tussen de scholen onderling enorm belang rijk. De Springschans werkt nu een schooljaar lang samen met de Universiteit van Amsterdam (UvA), NEMO en iPabo als onderdeel van Wetenschap en Techniekondeiwijs. Op De Springschans staat het team open voor vernieuwingen op het gebied van excellentie in Wetenschap en Techniek (W&T). De school is op weg om de kinde ren met een onderzoekende blik naar hun dagelijkse leeromgeving te laten kijken. Men wil W&T ondeiwijs zo vorm geven dat leerlingen observeren en experimenteren op basis van onder zoeksvragen die direct aansluiten bij hun directe voorkennis. HEILOO - Nivon Heiloo biedt dit seizoen een workshop aan: 'Egel van fietsbinnenbanden'. Deze workshop vindt plaats op donder dag 15 november van 19.30 tot 21.30 uur onder leiding van Ina Bennen in de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Het Nivon zorgt voor fietsbinnenbanden en verdere toebehoren. Er zijn nog plaatsingsmogelijkheden. Opgave: Reina Mulder, tel. 072- 5333127 en Ria van der Laan tel. 072-5333217, info@nivonheiloo. nl, of kijk op WWW.nivonheiloo.nl. Aangeleverde foto blijkt dat jonge kinderen een tweede taal gemakkelijk 'verwerven', teiwijl iets oudere kinderen een andere taal 'leren'. Jonge kinderen hebben nog geen gêne en pakken een tweede taal snel op. Bovendien wijst weten schappelijk onderzoek uit dat door het leren van een tweede taal op jonge leeftijd bepaalde delen van de hersenen extra worden gestimu leerd. Het bevordert de algemene taalontwikkeling. Het geven van Engelse les op de basisschool sluit aan op ontwikke lingen in het middelbaar ondeiwijs, waar steeds vaker met Vreemde Talen Ondeiwijs wordt gewerkt. Het sluit ook aan op de toenemen de internationalisering in de maat schappij." Wethouder Jacob Ouderkerken arriveerde, op de ochtend dat de invoering van Engelse les werd gevierd, op het schoolplein van de Zuidwester in een typische Engelse auto. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5